Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Kao neko ko je do skoro imao ps4 pro, uzeo sam xbox. I da nisam ne bi mi palo na pamet da igram ponovo igre koje sam vec odigrao na ps4 zbog 60fps.
Ovako promenio platformu, pikam igre koje na ps4 nisam. Sve leti, konzola necujna. Kad se nakupi eksluziva za godinu mozda i predjem na ps5. Ne vidim razlog da se iskesiraju duple pare da zbog BC.
Ladno ste mogli uzeti xbox, a za pola godine ps5 i da ostane kusura :D
 
Nema više ni Xboxa [emoji16]

Tačnije ima, ali za 700-800€.

Ja sam ubeđen da su skalperi po inostranstvu radili u dilu sa Sonijem i Microsoftom. Drugačije ne mogu opisati odakle tim ljudima stotine konzola, a na jednu prodavnicu išlo 10ak konzola.

Ovako su lepo zaradili dobru lovu na launch-u, za koji se inače pričalo da sa ovim official cenama kompanije posluju sa minusom prvih x meseci.

E sad su lepo napravili nestašicu i prodaju ih za 1000+€. A narod se oduševio cenom od 500€. Biće i ta cena, al kasnije.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni zdrav razum ne dozvoljava da dam 1000€ za konzolu jer nema još ekskluziva na njoj da se igraju i za 6 meseci ce se naći na policama po staroj ceni od 500€.
Dati duplu cenu samo da bi se konzola imala sad odmah i igrati ps4 igre mi nema nekog smisla.
Morali su to malo drugačije da urade i spreme nekoliko ps5 only exclusive sada na početku koje bi navukle i one matore kome je igranje malo dosadilo. Verovatno smo u manjini. Ali kad nema realne konkurencije i ps5 se ionako prodaje kao vruć kolač totalno ih baš briga [emoji3]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Meni zdrav razum ne dozvoljava da dam 1000€ za konzolu jer nema još ekskluziva na njoj da se igraju i za 6 meseci ce se naći na policama po staroj ceni od 500€.
Dati duplu cenu samo da bi se konzola imala sad odmah i igrati ps4 igre mi nema nekog smisla.
Morali su to malo drugačije da urade i spreme nekoliko ps5 only exclusive sada na početku koje bi navukle i one matore kome je igranje malo dosadilo. Verovatno smo u manjini. Ali kad nema realne konkurencije i ps5 se ionako prodaje kao vruć kolač totalno ih baš briga [emoji3]

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Znaci bukvalno si napisao isti post kao 5 coveka pre tebe, kapiramo ovi sto su kupili konzole po skupljoj ceni su "ovce" koje ne znaju sta rade i imas potrebu da objasnis svima kako si pametniji od tih "ovaca" jer ne zelis da kupis konzolu po skupljoj ceni.
Ovde nisam video da je neko skoro pisao nesto bitno i zanimljivo o konzole , samo pisete o ceni i vredjate one koji su je kupili.

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Ne znam što se ljutite i na skalpere i na ljude koji kupuju od njih. Našli su model kako da zarađuju u kapitalizmu, kao i drugi što nalaze modele.
 
Na kraju ipak ništa od one nazovi druge ture u Srbiji do nove godine ? Šteta
 
ja sam uspeo izgleda da izboksujem nesto iz te ture kod madjara, i ocekujem konzolu sl. nedelje
sto bi znacilo da madjarska dobija te neke nove bozicne kolicine
s druge strane, od svih "preordera" koje imam kod domacih firmi, apsolutno niko se ne javlja
 
Nema nista od decembarske ture. To se odmah znalo. Najavljeno je zvanicno za januar. Koje kolicine ne zna se ali to je zvanicno
 
Na kraju ipak ništa od one nazovi druge ture u Srbiji do nove godine ? Šteta

Da bila je prica odmah u novembru da ce biti druga tura u decembru ali nista od toga. Sony se naljutio na dobavljace jer ima vise ps5 na crno nego u radnjama. Naravno ko ce da spreci nase divljake koji svercuju vekovima :)
 
Preteraste ga. Postovi obrisani.
 
Ovde je sve pod velom tajne.

Treba da se napiše ko je ispoštovao kupce, pa nek bude i reklama, a ne da se štite oni koji lažu narod.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Mediamarkt u Švajcarskoj je početkom decembra pustio ograničenu seriju i garantovali isporuku do kraja decembra. Ovih dana čujem da su mnogima otkazali narudžbinu i vratili pare.

Ja sam novembra naručio digital verziju i status narudžbine je i dalje “nepoznat rok”. Trenutno nigde ne može da se naruči.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde je sve pod velom tajne.

Treba da se napiše ko je ispoštovao kupce, pa nek bude i reklama, a ne da se štite oni koji lažu narod.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
Potpuno se slažem [emoji122]

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ovde je sve pod velom tajne.

Treba da se napiše ko je ispoštovao kupce, pa nek bude i reklama, a ne da se štite oni koji lažu narod.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Sve je pod velom tajne ne samo ovde, pod velom tajne je cak i kad pitas na kom mestu si na "spisku" u radnjama. Situacija pocinje takva da bude da sa ogromnog hajpa su napravili da sve ovo pocinje da smara, kao da kupujemo nesto od hiljade i hiljade evra a ne konzolu od 500e.
 
Što pre shvatite da oni nisu tu zbog forumaša i dobrobiti forumaša. To bolje :)

One skroz gore zanima ko plaća reklame, ko klikće na reklame, adblockeri su im najveća noćna mora, kao i strah da se da se oglašavač ne uvredi.

Osim starog Duke-a ne vidim da se iko trudi da moderiše po forumu i da zaista usmerava i vodi diskusiju, osim naravno ako nisu goreće teme, a to je da li neko štanca previše oglasa ili spominje domaće firme. Tu se pale sve lampice.

Ko sa ovom našom državom, gde je jedini trud usmeren u funkcionalnost poreskog sistema i naplate istog, a sve ostalo je nefunksionalno i po "it's free real estate" principu :)
 
Danas pričao s čovekom iz jedne prodavnice u NS-u (gde sam ranije ps4 kupio), kaže trenutno nemaju nikakve informacije kad tačno stiže, u prvoj turi su prodali možda 40-ak komada (raspoređeno na sve prodavnice koje imaju), a na listu čekanja trenutno imaju bar još toliko. Misli da kod nas sve skupa nije došlo više od 200. Ako nekom nešto znači. :d
 
Urednistvo nam je zabranilo da pitamo Pioneerka, pod pretnjim bana, a covek nam je bar davao neke konkretne informacije i pritom se nije reklamirao, bar ne ocigledno.
Ali dobro, dugo sam na forumu i znam kako stvari funkcionisu...
 
ComputerLand mi se cini kao najvece razocarenje sto se tice PS5 konzola, niti su se javili niti ista... a prvi sam preorderovao jos 19 septembra... Toliko o njima i odnosu prema kupcu..
Najsmesnije od svega na Instagramu se videlo samo su podelili Mudji, nekom rexxoni i ostalim satro ''poznatim '' likovima.. Totalno razocarenje.

Generalno nase trziste je katastrofa, gledam u Spaniji ljudi vec jedno osmi put otkljucavaju preorder i preko media markta njihovog, amazon spanski i tako dalje,
imaju bas puno retailera... tamo nije dobio PS5 samo onaj ko nije porucio. :D
 
Poslednja izmena:
Ne samo za ps5 nego i xbox, neozbiljni su totalno. Na neki nacin sam i ostao bez xbox zbog njih jer nisam na drugim mestima radio pre order vodeci se time da sam kod njih uradio odmah i da ga dobijam 100%.
 
Što pre shvatite da oni nisu tu zbog forumaša i dobrobiti forumaša. To bolje :)

One skroz gore zanima ko plaća reklame, ko klikće na reklame, adblockeri su im najveća noćna mora, kao i strah da se da se oglašavač ne uvredi.

Osim starog Duke-a ne vidim da se iko trudi da moderiše po forumu i da zaista usmerava i vodi diskusiju, osim naravno ako nisu goreće teme, a to je da li neko štanca previše oglasa ili spominje domaće firme. Tu se pale sve lampice.

Ko sa ovom našom državom, gde je jedini trud usmeren u funkcionalnost poreskog sistema i naplate istog, a sve ostalo je nefunksionalno i po "it's free real estate" principu :)
Peca je odlučio da pusti forum niz vodu, na veliku žalost.

Sad je bitan samo youtube I novi klinci "telefonaši". Mogao bi komotno da promeni ime u mobilni svet ili tako nešto.
 
Verujem da je glupo pitanje, ali kako se prijaviti za moderatora i koje su kvalifikacije neophone :) ?
 
Evo preporučih te, Bojane. Pa kako odluči kolegijum. :)
 
"I knight the, Sir William Wallace! Stand and be recognised!" :D

U ostalim temama, juce klinac igra Fortnite i krenuo ekran na TVu da se gasi, da se pojavljuju neki artefakti i sl. kao kada krene da riknjava GPU u PCu.
Izadjem iz igrre u meni, a ono i tamo isto. Tek kada idem na Close Game, prestane. Ukljucim GTA, RDR ll, FIFA 21 itd. i nigde problema. Pokrenem (opet) Fortnite, opet isti problemi.
Kablovi OK, TV OK...
 
Danas pričao s čovekom iz jedne prodavnice u NS-u (gde sam ranije ps4 kupio), kaže trenutno nemaju nikakve informacije kad tačno stiže, u prvoj turi su prodali možda 40-ak komada (raspoređeno na sve prodavnice koje imaju), a na listu čekanja trenutno imaju bar još toliko. Misli da kod nas sve skupa nije došlo više od 200. Ako nekom nešto znači. :d

Ukupno 300 :)
 
Peca je odlučio da pusti forum niz vodu, na veliku žalost.

Sad je bitan samo youtube I novi klinci "telefonaši". Mogao bi komotno da promeni ime u mobilni svet ili tako nešto.

sve 5, samo zasto onda moderatori glumataju da je ovo i dalje 2001. kada je bio neverovatan achievement biti moderator foruma sa 16 godina i sakncionisati neistomisljenike makar bili u pravu
bukvalno pusti ljude da pricaju, ne kontam u cemu je fora sa sklanjanjem imena radnji tipa gigatron, games, tehnomanija, JAO KUPUJEM PRODAJEM OMG OMG
 
sve 5, samo zasto onda moderatori glumataju da je ovo i dalje 2001. kada je bio neverovatan achievement biti moderator foruma sa 16 godina i sakncionisati neistomisljenike makar bili u pravu
bukvalno pusti ljude da pricaju, ne kontam u cemu je fora sa sklanjanjem imena radnji tipa *cenzurisano*

Sad' si na*ebo. Pomenuo si ih sve
 
Nazad
Vrh Dno