Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

verujem soniju jer su sigurno spucali milione u istrazivanje i razvoj a imaju i nenormalnu bazu iskustava tako da ovo sigurno nece biti promasaj
mada, brinu me dve stvari (sem toga sto mi je ovo ruzno, sto je i najmanje bitno):

1. brinu me ostre ivice na gornjem levom i desnom uglu (sa spoljasnjih strana L1 i R1) - dok igram tu mi kaziprsti leze vecinu vremena i ne znam zasto bi bilo pametnije da budu na ostroj povrsini umesto zaobljene
2. desni dugmici (x,o...) deluju ravno sa povrsinom (ili sam corav) i ne znam zasto su to uradili, ali mi se ne svidja nemanje osecaja da stiskam te dugmice

Dobro si primetio, i mene nerviraju te stvari.

Deluje da su trigeri i bumperi veci ovog puta i spojeni su, mozda je zamisljeno da se pritiska tako sto lako prelazis sa jednog na drugo, a ne klasicno odozgo. Nadam se da se L1 i R1 lako pritiskaju tako sto se gurnu sa strane trigera.

I dalje mi se vise svidja kako je to reseno na xbox kontroleru, ali mora da se proba. Trebalo je mozda jos malo da zaseku taj gornji ugao.

Druga stavka - tasteri su isti kao i do sad, samo providni, pa ti se ucinilo.

Meni ergonomski deluje mnogo bolje od ds4, mada sam ja bio jedan od retkih koji ga bas nije voleo iz tog ugla. Za vece sake kao moje je sigurno bolje.

Dizajn na me nije kupio na prvu loptu, cini mi se da je taj primer koji mora malo da odstoji. Ovo sa dve boje i ovakvim linijama je klasicna fora da se postigne privid da je nesto tanje nego sto jeste.

Izgleda futuristicki, ali nisam siguran da li na pravi nacin, videcemo :D
 
Poslednja izmena:
ot3c1didwjo9.gif
 
dobar, dzojped sigurno uzimam :)
 
Zna li se šta za Bluetooth, hoće biti "normalan" da može da se direktno na konzolu poveže bilo koji headset ili slušalice?
 
Nisam bas siguran za dizajn. Ocigledno su zeleli da izgleda moderno, spejsi i starwarsoliko, ali deluje nekako jeftino, kao da je neki beli skin nakalemljen preko crnog kucista. I to kazem kao fan “bele tehnike”. Podjednako bitno je i kako ce novi oblik da lezi u ruci. A najbitnije od svega, pitanje je da li ce konacno da poprave kvalitet analoga, guma kojom su presvuceni analozi, i da li ce da urade nesto povodom kapaciteta baterije.

Moram priznati da sam ocekivao i malo vise inovacija od zaobljenih ivica. Prethodni je imao svetlo koje je ispocetka delovalo kao najveci promasaj, ali se kasnije ispostavilo kao esencijalno za VR. Ogroman touchpad je nagovestavao sijaset mogucnosti u igrama, i uopste nije iskoriscen, ali je makar pokazivao ambiciju. Sada vec potpuno ocigledno beskoristan, i dalje zauzima dobar deo povrsine. Ako je to uopste i dalje dugme. Vidim, ostao je i zvucnik.

Feedback na trigerima su maznuli od Xboxa, ne volim prosto kopiranje resenja, ali u principu je dobra stvar. I ako se ne varam, to mu kao dodje jedino unapredjenje?

Create, share - u cemu je dodjavola razlika. Zbog GDPR-a socijalne mreze nisu vise kul, sada je in biti “content creator” sto je fensi naziv za glupiranje na jutjubu i twitchu (cast izuzecima).

Mogli su mozda da idu u pravcu da se leva i desna strana razdvajaju, kao na Switchu, da obuhvate i analoge, i da se koriste kao kontroleri za PSVR 2. To bi bila zgodna inovacija, ukradena 100% od Switcha, ali prakticna za VR.

Dobro, sve je ovo classic controller, na kome ce se igrati Fifa, cekam da vidim sta ce da ponudi PSVR 2 i tu ima prostora za unapredjenja, izmedju zaista arhaicnih Move kontrolera iz PS3 ere i fenomenalnih Oculus i Vive resenja, koja se jos mogu dodatno unaprediti. Tu smo prakticno na samom pocetku jednog uzbudljivog podrucja koje ce nas neminovno dovesti do full heptic suit-a. No, to mozda za next gen, kada ce se zvati Omni sense, da ne trcimo previse pred rudu, i dalje je ogroman deo gaming populacije veoma VR suzdrzan i skeptican.

Uglavnom - manje inovacija, osvezeniji dizajn u odnosu na konkurenciju, ali u sustini, truba.
 
Jel ima nekih vise informacija o ovom 3d zvuku i eventualno nekih sluski koji ce da prate to.
 
Izgleda moćno, kakav ce osećaj pružiti kad se bude koristio je druga stvar.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Deluje ergonomičnije, duži i puniji hvat...što je već plus u startu i od mene "thumbs up" što se toga tiče. Vidim da je pozicija dugmića i pečurkica isti...iskreno, uvek mi je malo problem taj "X", jer moram korekciju šake da ga pritisnem, i to sve treba u deliću sekunde (shodno igri i situaciji), a onda se izgubi ergonomija na DS4 kratkom hvatu. Ovaj duži će lepo omogućiti da dlan leži svo vreme...iz mog iskustva, svako ima svoje.
Što se tiče onih oštrih ivica...ne verujem da će mi smetati, retko kad i prislonim prst, a ne još da ga držim tako.
Videćemo kad dođe u ruke, ali ovako na prvu loptu deluje TOP.
 
Poslednja izmena:
Mene zanima koliko ce tesko biti pritiskati istovremeno l1/l2 i r1/r2.
Elite kontroler me je razmazio, paddles su super stvar, bilo bi super da konacno nesto slicno bude base feature.
 
Da li se zna kada izlazi zvanicno ps5?

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 
Koliko jos puta treba da se postavi to pitanje?! xD

Ne zna se tacan datum, samo su rekli Holiday 2020. Znaci novembar-decembar, kao i uvek.

Isto vazi i za Xbox Series X.
 
Poslednja izmena:
Feedback na trigerima su maznuli od Xboxa, ne volim prosto kopiranje resenja, ali u principu je dobra stvar. I ako se ne varam, to mu kao dodje jedino unapredjenje?

Mogli su mozda da idu u pravcu da se leva i desna strana razdvajaju, kao na Switchu, da obuhvate i analoge, i da se koriste kao kontroleri za PSVR 2. To bi bila zgodna inovacija, ukradena 100% od Switcha, ali prakticna za VR.

Pa i nije samo iskopirana vibracija, već je u trigerima dodat adaptivni osećaj. Tako će se pritiskanje R2 i L2 tastera razlikovati da li se daje gas automobilu, puca puškom, strelom, itd. Takođe i analog za kretanje lika donosi isti feedback u tome da li se on kreće kroz čistu površinu ili kroz blato, vodu, pesak...

Ovo za razdvajanje gamepad-a mi je apsolutno drago da se drže klasične gamepad forme i nadam se da im to neće padati na pamet. Za VR neka rade zasebnu verziju.

Što se dizajna tiče, ja i dalje ne mogu da "progutam" ovaj izgled. Što ga više gledam, sve mi je čudniji i nimalo mi nema asocijaciju na PlayStation, iako su D-Pad i tasteri kao sa PS Vita. Mislim da je ovaj finalni dizajn mogao biti daleko bolji i da se zadrže neki detalji koji su prepoznatljivi generacijama. Ali možda mi se mišljenje promeni kada ga vidim uživo. Ili sa konzolom deluje daleko bolje kao celina.
 
Koliko jos puta treba da se postavi to pitanje?! xD

Ne zna se tacan datum, samo su rekli Holiday 2020. Znaci novembar-decembar, kao i uvek.

Isto vazi i za Xbox Series X.

Sem ako ne bude odlozeno sve zajedno zbog novonastale situacije
 
Tesko da bi se odlozilo za npr. Ameriku. Bas tesko.

A uostalom, juce smo dobili jos jednu potvrdu za Holiday 2020.
 
Pa bas me zanima kako ce logisticki sve odraditi, proizvodnju preko distribucije i sve ostalo. Uostalom TLOU 2 je otazan upravo zbog toga
 
29.05. i sta sad? Ne razumem. Stvarno mislis da ce se sve ovo zavrsiti do recimo Juna?

Uglavnom moje misljenje je da na celu 2020 treba da zaboravimo. Ja bi voleo da nisam u pravu ali iskreno mislim da ove godine nista nece izaci a pogotovo tako bitna stvar kao nova generacija konzola. Moje misljenje i to je to.
 
Poslednja izmena:
TLOU2 je odlozen dva meseca pred izlazak. Svakako nema smisla odlagati konzole ako izlaze tek za 7-8 meseci.

A moje misljenje je da ih nece odloziti. Odnosno da ih nece odloziti za odredjena vodeca najbitnija trzista, kao sto su na primer USA i UK.
 
29.05. i sta sad? Ne razumem. Stvarno mislis da ce se sve ovo zavrsiti do recimo Juna?

Uglavnom moje misljenje je da na celu 2020 treba da zaboravimo. Ja bi voleo da nisam u pravu ali iskreno mislim da ove godine nista nece izaci a pogotovo tako bitna stvar kao nova generacija konzola. Moje misljenje i to je to.

Cemu takve crne misli? Svi spominju drugi talas Koviljke u septembru kao da su vidoviti.
Ne znamo sta ce biti sutra a kamoli so tada. Mozda se virus i vrati ali slabiji kao sto kazu i mnogo manje ljudi oboli.
Za sad nema razloga da se odlaze izlazak novih konzola, ako bude potrebe odlozice lako. Pobogu do novembra ima 7 meseci
 
Poslednja izmena:
Tlou2 povucen sa PS Store-a i svima refundiran novac. Za igru koja je navodno gotova ne znam, nesti mi ovde bas ne stima. Jeste da je korona sve poremetila ali bas da je toliko, kako je Re3 mogao izaci na vreme?
 
Fizicke kopije za RE3 su odavno dostavljene. Kao i za Final Fantasy 7.
 
Pretvoriste temu o PS-u na temu o koroni... Gde su sada off opomene? Pa nemora valjda svugde korona...
 
I ja bih delio opomene padobrancima koji ne doprinose diskusiji u temi, ali avaj...
 
Da, ja sam sinoc video tvit sa sjajnim nekim kombinacijama ali ne podelih sa vama pa sada ne mogu da nadjem. Nadam se da sony gleda :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni džojped dojmi. Mislim da su sa dizajnom baš uboli.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Mene zanima kolko ce biti cena kod nas mislim na balkan,ako bude ~500 eura onda je dobro.Imam jedno pitanje seca li se neko koliko je bila.cjena na ps4 kad je izasao kod nas na balkanu ?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno