Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

@cartridge
Jesi li siguran za to, jer sam i ja razmisljao o tome, ali kao sto gore rece kolega @TwistedMind mislim da "ne moze" jer PS5 formatira SSD kad god primeti novo ubacivanje u slot...
Verovatno i ako mu odradis format na PC-u...
Ja sam se zezao oko toga kada sam testirao brzine, pa ga cupao da odradim update fw-a na desku, pa ga opet zabo u PS5 pri cemu je opet usledio prompt za formatiranje.

Sto rece kolega, bolje "zabodi i odi" - prekopiraj "visak" na interni, ostatak igara ostavi preko noci u ujutru se vec skinulo sve...
 
@Yojinbo
Nisam siguran, ali mi deluje legit i intersovalo me mišljenje drugih članova. :) Izvinjavam se ako sam postupio nepromišljeno.

Edit:
Pošto mi je internet relativno brz, najlakši način bi mi bio da pustim ponovo download, počevši od igre koju bih njpre igrao.
 
Koliko otprilike košta reparacija džojstika zbog drifta? Pre neki dan mi ispao na pod, van garancije i počeo malo da driftuje, mada možda nije od pada nego i od ranije nego nisam detaljno obraćao pažnju do tad. Uglavnom trenutno igram GoW apsolutno ne vuče u toku igre nigde u stranu, jedino kad se udje u meni igrice i ode recimo na skill tab, kad se blago pipne leva pečurka krene polako da se pomera u desno, inače čim se opet dotakne pečurka u bilo kom drugom smeru prekine da driftuje. Kakva su vaša iskustva, da li može da se desi da ostane drift u tom nivou ili će možda da se pogoršava?
3500 din u Gamecentru i daju 6 meseci garancije cini mi se.
 
Pa 6 daju zato sto se posle nekih 8 meseci vraca drift ako imate prosecnih 50h igranja mesecno podeljeno sa 2 gamepada znaci nekih 25-40h ako se ne rotiraju. Gledam svoju statistiku. Ima za 2500 sko se ne vrama neki servis u balkanskoj ali sma odustao posto sam sam skontao kako se menja. Imam drugi da odradim pa mozda probam speed run da snimim za koliko moze da se zameni viper.
 
Jel beše za prelazak sa osnovne pretplate na Extra postoji mogućnost da se samo proporcionalna oskrsri vreme trajanja pretplate ili mora da se doplati (proporcionalno)?
 
Pa 6 daju zato sto se posle nekih 8 meseci vraca drift ako imate prosecnih 50h igranja mesecno podeljeno sa 2 gamepada znaci nekih 25-40h ako se ne rotiraju. Gledam svoju statistiku. Ima za 2500 sko se ne vrama neki servis u balkanskoj ali sma odustao posto sam sam skontao kako se menja. Imam drugi da odradim pa mozda probam speed run da snimim za koliko moze da se zameni viper.
Ja nemam 100 sati igranja otkad sam kupio PS5 u septembru. Džojpedi stoje na punjaču (koji nije uključen), dno i pečurkice prema gore na izvolte prašini. Moraću ih potrpati u ladicu, druge nema...
 
Jel beše za prelazak sa osnovne pretplate na Extra postoji mogućnost da se samo proporcionalna oskrsri vreme trajanja pretplate ili mora da se doplati (proporcionalno)?
Ne znam sta ti znaci "proporcionalna oskrsri vreme trajanja pretplate", ali mozes da doplatis razliku izmedju dve pretplate proporcionalno umanjenu za preostalo vreme do isteka tekuce pretplate. Znaci ako je (lupam) razlika 100e za godinu dana, tebi proslo pola pretplate, doplatis 50e i imas extra do kraja pretplate.
 
Pa 6 daju zato sto se posle nekih 8 meseci vraca drift ako imate prosecnih 50h igranja mesecno podeljeno sa 2 gamepada znaci nekih 25-40h ako se ne rotiraju. Gledam svoju statistiku. Ima za 2500 sko se ne vrama neki servis u balkanskoj ali sma odustao posto sam sam skontao kako se menja. Imam drugi da odradim pa mozda probam speed run da snimim za koliko moze da se zameni viper.
Jesi primetio mozda drift u PSVR2 kontrolerima?
 
Nisam ih koristio vise od 10 sati ukupno tako da nece tu skoro drift.
Ne znam sta ti znaci "proporcionalna oskrsri vreme trajanja pretplate", ali mozes da doplatis razliku izmedju dve pretplate proporcionalno umanjenu za preostalo vreme do isteka tekuce pretplate. Znaci ako je (lupam) razlika 100e za godinu dana, tebi proslo pola pretplate, doplatis 50e i imas extra do kraja pretplate.
Ladica 😁 sad mi se jede čokoladica.
 
Pa 6 daju zato sto se posle nekih 8 meseci vraca drift ako imate prosecnih 50h igranja mesecno podeljeno sa 2 gamepada znaci nekih 25-40h ako se ne rotiraju. Gledam svoju statistiku. Ima za 2500 sko se ne vrama neki servis u balkanskoj ali sma odustao posto sam sam skontao kako se menja. Imam drugi da odradim pa mozda probam speed run da snimim za koliko moze da se zameni viper.
Iskreno vidim da donose na reklamaciju posle nekih 4-5 meseci 🤣 Bio je i slučaj posle dva meseca. Nego da nema neko kojim slučajem ovu poslednju verziju kontrolera bdm-040 v2 fcc id sto se završava sa 1B? Nešto mi se čine drugačiji ovi action tasteri kao da su plići nekako.
 
130сати за сада и олупао сам га мало пре пар дана у фифи о сто и кауч. Све ради перфектно. Мислио сам да су лошији али ми се чини да су веома издржљиви.
 
Ne znam sta ti znaci "proporcionalna oskrsri vreme trajanja pretplate", ali mozes da doplatis razliku izmedju dve pretplate proporcionalno umanjenu za preostalo vreme do isteka tekuce pretplate. Znaci ako je (lupam) razlika 100e za godinu dana, tebi proslo pola pretplate, doplatis 50e i imas extra do kraja pretplate.
Da na to sam mislio. Nego sam se nadao da može bez doplate, već da se proporcionalno smanji vreme trajanja pretplate (npr godinu dana osnovne pretplate izađe recimo 8 meseci extra).
 
Где гледате колико је сати радио контролер.
 
Pa 6 daju zato sto se posle nekih 8 meseci vraca drift ako imate prosecnih 50h igranja mesecno podeljeno sa 2 gamepada znaci nekih 25-40h ako se ne rotiraju. Gledam svoju statistiku. Ima za 2500 sko se ne vrama neki servis u balkanskoj ali sma odustao posto sam sam skontao kako se menja. Imam drugi da odradim pa mozda probam speed run da snimim za koliko moze da se zameni viper.
Kad se izvestis vajper se menja za tipa manje od 3 min. :D i to sve sa ciscenjem kucista potenciometra (u vreme zamene ne racunam da sve potrebno postavis na sto vec od skidanja crne lajsne kao prvog koraka rasklapanja do vracanja iste kad sklopis DS)
Ja nemam 100 sati igranja otkad sam kupio PS5 u septembru. Džojpedi stoje na punjaču (koji nije uključen), dno i pečurkice prema gore na izvolte prašini. Moraću ih potrpati u ladicu, druge nema...
Pojavi se drift i od stajanja u ladici mogu da kazem iz iskustva kao sto sam pisao ovde
Jesi primetio mozda drift u PSVR2 kontrolerima?
Za sad su moji OK da cuknem u drvo
 
Kupio sam kc3000 od 1tb, ali sam ga vrlo brzo napunio. Sad u planu imam sledeću gimnastiku. Prebacio bi taj od 1tb u pc, a kc3000 iz pc od 512gb bi smestio u neko eksterno kućište. Kako sad ide procedura da prebacim sve te igre sa 1tb na 2tb? Da li da prvo ubacim novi sad u ps5 pa da onda oba povežem na pc i iskopiram sve sa jednog na drugi? Da li će igrice posle normalno da funkcionišu na novom ssd?
Ја сам данас преко Ананаса поручио Fury renegade од 1tb за 11990, са heatsink.
Надам се да ће неко време бити довољно.
 
Ovo je v2 verzija, resili se prekomernih menjanja u garanciji tako sto su smanjili garanciju. :D

Salu na stranu, ako se dobro secam kod njih je zakonski garancija godinu dana, sve preko je nesto sto prodavnice samovoljno nude kako bi privukli kupce.
 
Mene najviše zanima da li je išta rađeno povodom analog drifta s obzirom da se masa ljudi žali.
 
Meni kratko poredjenje bas ne uleva neku sigurnost ni u kvalitet ni u bateriju ako su tacne specifikacije da je v2 kontroler manji i laksi za skoro 1/3 ali milsim da su spec pogresne jer nemoguce da je Depth skoro duplo manji tako da sumnjam u sve sto je ovde dato dok ne dobijemo vise informacija s razlicitih strana.
Screenshot 2024-01-11 at 8.46.12 AM.png
 
Ne kontroler, kutija je manja 🙂
Cak i da je kutija u pitanju , mnogo je to manja dimenzija kao i tezina u odnosu na stari. Sto znaci da su znacajno zakinuli gde su stigli. Ne secam se da je bas kutija duplo veca od kontrolera u V1 verziji

Update:
Ako pogedam staro pakovanje vidim gde su mogli da ustede oko pola "dubine", opet ne verujem da toliki deo kartona moze da utice na toliku kolicinu smanjenja tezine :unsure: Screenshot 2024-01-11 at 9.23.58 AM.png
 
Poslednja izmena:
Slažem se. Rešiće se dilema vrlo brzo svakako.
 
Edge je pretežak, ima ga kumara pa sam ga pozajmio na testiranje par dana, iskreno ne bih mu se obradovao. :)
 
Nazad
Vrh Dno