Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Da li se i dalje uz aktivaciju nove konzole sa PS+ dobijaju one poklon igre? Ne mislim na igre koje dolaze svakog meseca, nego na onih ako se dobro secam 15-ak igara
 
Da, dobijaju se.
 
Ako uzmem sa Walmarta digital verziju hoce li moci ona da radi kod nas da li zna neko? Ima li ikakve razlike model za nase trziste osim utičnice za struju?
 
ja sam juce aktivirao ps+ na sony 5, imam 20 igrada koje dolaze uz ps+... Jel na te igre mislite?
 
Na te igre.

@deksi10: Radiće. Uzećeš samo adapter za strujni kabl, zbog razlike u utikaču.
 
Да, и онда ће да кажу, што се жалите. Дигитал у Америци је 400 долара (~360 евра), код нас недоступни је 520 долара (465 евра), а код препродаваца је 660 долара (590 евра). Значи препродавац у односу на званичну цену у иностранству узима 260 долара више! А продавнице око 120 долара више, с тим што оне више ни не нуде. А упоредимо наш и амерички стандард, просечне плате и слично. Плус, као што рекоше изнад, шта ако се поквари, како то тек изгледа? Шаљи препродавцу, па он шаље у продавницу, па док му врате, док он врати теби, итд. итд.
U Americi se cene iskazuju bez uračunatog poreza. Kod njih su poreski sistemi na nivou saveznih država i svaka nezavisno vodi svoju poresku politiku. Kada tako upoređuješ cene sa US uvek zapamti da se tamo cene iskazuju bez poreza, a porez dodaje naknadno na kasi, a da se u Evropi (i kod nas). Cena prikazuje sa uračunatim porezom.
 
Pritom upoređivati bilo kakve cene u Americi i Evropi nemaju nikakve poente. Dva različita tržišta.
 
U Americi se cene iskazuju bez uračunatog poreza. Kod njih su poreski sistemi na nivou saveznih država i svaka nezavisno vodi svoju poresku politiku. Kada tako upoređuješ cene sa US uvek zapamti da se tamo cene iskazuju bez poreza, a porez dodaje naknadno na kasi, a da se u Evropi (i kod nas). Cena prikazuje sa uračunatim porezom.
Аха, добро, нисам за то знао, хвала на корекцији. Мада нешто мислим да сам ову информацију покупио са неког јутјуб видеа и стварно не знам да ли је јутјубер урачунао порез. Можда и није. Корисно знати.

Иначе, један љубазан препродавац ми рече да се очекује даље повећање цена...
 
Аха, добро, нисам за то знао, хвала на корекцији. Мада нешто мислим да сам ову информацију покупио са неког јутјуб видеа и стварно не знам да ли је јутјубер урачунао порез. Можда и није. Корисно знати.

Иначе, један љубазан препродавац ми рече да се очекује даље повећање цена...
Pa pazi, trenutno za peticu realno još uvek nema nekih ekskluziva da padneš u nesvest tako da je posedovanje PS5 više stvar nekog prestiža nego prave potrebe. Ako su procenili da ima još ovaca za šišanje, nek dignu cenu i na milion dinara slobodno, mi ostali ćemo da igramo četvorku i dalje bez problema.
 
Pa pazi, trenutno za peticu realno još uvek nema nekih ekskluziva da padneš u nesvest tako da je posedovanje PS5 više stvar nekog prestiža nego prave potrebe. Ako su procenili da ima još ovaca za šišanje, nek dignu cenu i na milion dinara slobodno, mi ostali ćemo da igramo četvorku i dalje bez problema.
Можда сам параноичан, али мислим да ми се склапају коцкице шта се дешава, што је можда "добро јутро, Колумбо" за друге, али шта ћу. Пре неко време је био неко ко је откупио ПС5 са гаранцијом ваљда Техноманије кад уопште није било у понуди на њиховом сајту или у продавницама. Препродавци сами спомињу неке своје "добављаче". Уопште ме више не би чудило да једна иста фирма условљава и званичне радње и незваничне препродавце, макар већину њих. Препродавци вероватно добијају проценте од сваке продаје. Манипулација ценама стварањем вештачких несташица.
 
Braco, nez dal da uzimam sa KP vise il da čekam. Ovaj od 570 evra nema više i prvi sledeći je za 630. Još sam čuo da će biti nestašice i 2022. pa više nez dal će cena da padne il da raste.
Nisam igrao ps4 igrice pa mi je ona ps+ kombinacija vrh al nez dal je 630 evra za digital maaaaaleni overpay? Neka mišljenja?
 
Braco, nez dal da uzimam sa KP vise il da čekam. Ovaj od 570 evra nema više i prvi sledeći je za 630. Još sam čuo da će biti nestašice i 2022. pa više nez dal će cena da padne il da raste.
Nisam igrao ps4 igrice pa mi je ona ps+ kombinacija vrh al nez dal je 630 evra za digital maaaaaleni overpay? Neka mišljenja?
Па баш сам данас питао једног препродавца да ли би спустио за мене нереалну цену од 640 за дигитал. Човек је био љубазан, морам да признам, али ми је рекао да не да неће спустити, већ се "очекује поскупљење" (због чега и параноишем да постоји неки канал добављача који и њима диктира). Рекао ми је да размислим о Xbox S и стварно ћу да размислим... И да, још ми је рекао да сматра да се ситуација неће нормализовати ни до краја 2022. Маркетиншка стратегија? Или реалност? Све ми се више чини ово друго. Ни сам не знам шта да радим. Али ако се дигитал још попне, приближиће се оном бандлу из продавница где имаш и блуреј, тако да ...
 
@Panajotu

Ako nisi imao PS4 uzimaj bez razmisljanja.
Toliko ima dobrih igara koje na PS5 rade u 60fps i sa vecom rezolucijom, da neces stici da predjes sve sto zelis..

Tsushima, Last of us 1+2, God of War, Spiderman, Horizon, Death Stranding, ma da ne nabrajam, ogromna je lista.

J3bes 100-200e razlike, ionako svi bacamo pare na raznorazne gluposti.
PS5 je prava investicija, pogotovo sad kada PC graficke kostaju 2-3 puta vise nego sto je realno..
 
@Panajotu
Po meni je bolje kupiti u radnji sa 4 godine garancije bundle nego sa KP digital verziju za 630e. Platis vise odmah, odigras igre, prodas i tu ces negde biti, a svakako ce ti se vremenom vratiti novac kroz kupovinu diskova i prodaju istih kada predjes igru + disk verzija i kada jednog dana budes prodavao, vredece vise.

Edit:
Mislio sam da je bundle 80k , krastavac sad tih 10k lomi pricu 🙄
 
Ma nema nista od poskupljivanja, nemoj da vas loze preprodavci, situacija je daleko od normalne ali se stabilizuje.

Kod nas ga ima na zalihama vec dugo, americke radnje pocele i po dva puta nedeljno da dobijaju restock, ako do sad niste preplatili konzolu 200+ evra, ne znam koja je logika sad to raditi.
 
@CarnX

Veliko hvala :)

Do kada može da se uzme ova pretplata (sa popustom)? I do kada će sve ove igre ići uz pretplatu, tj koji je krajni rok da se uzme pretplata, a da se dobiju i te igre?

Neko reče na drugoj temi da će ostali popusti za igre trajati još makar nedelju dana (nadam se da će biti tako), a za ovu pretplatu vidim na sajtu da stoji da će biti aktuelna još 2 dana.
- Jel to tačno ili će ipak i ona biti aktivna tokom naredne nedelje?
 
Kome treba UK plus - uzmete dopunu od £35 za £30.79 (4267 din) na cdkeys i uzmete godinu dana UK Plusa direktno na store-u za £33.32, jos ostane malo kusura za one situacije kad zna da zafali koji cent :D.
 
Pozdrav svima, poslednjih 20tak dana sam pratio ovu temu i evo registrovah se i ja ovde. :) Prvo da se zahvalim clanu @Zoki'91 za kod u G. Shvatih da je neka opsta panika oko PS5 ja sam dugo na PC Gamingu i jedinu konzolu koju sam imao je bila Super Nintendo i PSOne medjutim PS5 je prva konzola posle dugo vremena koju sam pozeleo i zbog ekskluziva a i zbog ternutne situacije sa grafickim kartama. Uzeh je u G za 80.999 rsd sa dodatnom garancijom od 4 god. Sto se tice samog bundle sa tri igre ja imam svoju racunicu i meni se isplati i cena je sasvim podnosljiva s obzirom kakva je trenutna situacija sa konzolama. Igre koje stizu uz konzolu mi se dopadaju i taman su mi za novogodisnje praznike tako da ako oduzmem 66.000 rsd za konzolu to mu je to malo izgubis nesto vise dobijes plus uzeh na popustu po 1200 din the last of us 1 i 2, horizon zero down i god of war tako da imam dovoljno taman dok padne cena drugim igrama. Sta je realna cena a sta nije mislim da to mozemo raspravljati kada u jednoj prodavnici konzola bude bila dostpuna za 66.000 rsd a u G i dalje 90.000 rsd. Inace sto se tice svercera kod njih ne bih kupio ni pod razno. Ta obecanja "internacionalne garancije" na rec i miki maus garancije neka hvala. Nemojte se zaludjivati niko vam nece prihvatiti garanciju ovde bez fiskalnog racuna druga stvar ti sverceri uvek mogu da prestanu da rade iskljuce telefon i vise ih nikada necete naci ili jednostanvo da vas izignorisu svi su oni ljubazni dok se ne desi problem a posle ce te iskusiti sami. Vidim da je konzola kod svercera blizu 700 evra pa pre cu dati 8.000 din vise i da imam legalnu garanciju do 4 god plus ako se i nesto desi ne trebva da se natezem sa nkeim likom koji ti se ne javlja danima na telefon. Moj savet nikako na KP pogotovo kad je konzola u pitanju i ovako skupe stvari. Sondza cucnuo u studio povezao sam ga na Dell gaming monitor od 165hz i to radi fenomenalno. :)
 

Prilozi

  • 20211121_194730.jpg
    20211121_194730.jpg
    77.4 KB · Pregleda: 150
Kome treba UK plus - uzmete dopunu od £35 za £30.79 (4267 din) na cdkeys i uzmete godinu dana UK Plusa direktno na store-u za £33.32, jos ostane malo kusura za one situacije kad zna da zafali koji cent :D.
Uzeo sam par igara sa tog sajta davno, pise na stranici da ne moze da se aktivira u Srbiji recimi da nema mozda neki lock preko IP adrese ili je dovoljno samo da imas UK nalog. Jel neko vecu uzimao da li to radi? Hvala.
 
@alme_de
Ma nisam ni razmišljao o garanciji ako uzmem kp, al dođe mi jedno 16.000 rsd razlike ako uzmem nov u gigatronu. Plus msm da bi samo miles moralesa iz tog bundle igrao.
Kad bi napravili bundle digital verzija plus 3 najgore igrice na svetu pa daj za jedno 70k i može al ovako em mi ne treba disk jer ne planiram nis da uzimam na disku ,em mi je skuplje. Iskreno sam u tolikoj dilemi da li da uzmem ili da čekam. Najgora stvar mi je što čak i kada uzmem moraću da imam jedno 100 evra dodatnih troškova za drugi džojstik i igrice... Inače i ja sam se držao pc gaminga ali cela raytracing priča i poskupljenje grafičkih me ozbiljno vuče ka ps5. Inače poslednja konzola koju sam imao je ps2 koji i dalje priključim ponekad ^.^
 
@alme_de
Ma nisam ni razmišljao o garanciji ako uzmem kp, al dođe mi jedno 16.000 rsd razlike ako uzmem nov u gigatronu. Plus msm da bi samo miles moralesa iz tog bundle igrao.
Kad bi napravili bundle digital verzija plus 3 najgore igrice na svetu pa daj za jedno 70k i može al ovako em mi ne treba disk jer ne planiram nis da uzimam na disku ,em mi je skuplje. Iskreno sam u tolikoj dilemi da li da uzmem ili da čekam. Najgora stvar mi je što čak i kada uzmem moraću da imam jedno 100 evra dodatnih troškova za drugi džojstik i igrice... Inače i ja sam se držao pc gaminga ali cela raytracing priča i poskupljenje grafičkih me ozbiljno vuče ka ps5. Inače poslednja konzola koju sam imao je ps2 koji i dalje priključim ponekad ^.^
Idi na disk verziju, sve jedno mozes i sa disk verzijom da kupujes digitalne naslove plus imas opciju za disk jer se desi cesto puta da u nasim prodavnicma za igre na disku imas bas dobar popust da nije tako dobar ni na PSStore. Ne gubis nista. :)
 
Uzeo sam par igara sa tog sajta davno, pise na stranici da ne moze da se aktivira u Srbiji recimi da nema mozda neki lock preko IP adrese ili je dovoljno samo da imas UK nalog. Jel neko vecu uzimao da li to radi? Hvala.
To piše jer nema našeg store-a (u smislu da nije baš za Srbiju), inače se normalno aktivira kod odavde. Ja sam uzimao više puta, mada nemaš još puno vremena za taj popust.
 
Vidim danas da je stigla nova tura. Ima u Gigatronu u svim prodavnicama. Opet isti bundle za 90K. Da vidimo dokle će ovaj trajati.
 
Ukoliko neko ima mogucnost da bude u Budimpesti ovih dana imam rezervaciju za disk verziju u Alza shopu, validna do 6.12.2021. Ako je neko zainteresovan neka me kontaktira, prosledicu mu ceo email sa podacima, pa ako moze da se iskoristi moze...

1638538492050.png
 
Nazad
Vrh Dno