Šta je novo?

Playstation 5 - Gde kupiti?

Vec sam pisao o tome, dve godine garancije, bolja prodajna vrednost, mogucnost na rate da ne osetis kupovinu...
KP kupovina je nazalost izgubila smisao.
Osim kupovina kod Ištvana. Ni jedna prodavnica ne može da mi odradi reklamaciju joypada u roku od tri dana - prvi dan pošaljem, sutra dobija i šalje meni nazad drugi joypad, treći dan joypad kod mene. Pošto držim igraonicu, to mi je bitna stavka. I da je ista cena (a nije) meni je Ištvan bolji. Plus znam da me neće zezati za garanciju kao što zna da zeza Nepo System i sl.

Ja doduše žongliram. Kad mi se isplati na rate kod nas, uzmem kod nas. Na rate ne osetim. Jedna rata mi dan pazara u igraonici. Na KP i kod Ištvana uzimam kad prodam staru konzolu pa dođem do keša. Malo doplatim i to je to.
 
Ja hocu da uzmem PS5 ali ne znam da li da ga uzmem kod Istvana ili u radnji?
Problem je u tome sto sam sa Nepo Systemom imao jako puno problema u proslosti, neverujem da postoji gori i sporiji servis.
Da neko drugi servisa PS5 bez problema bi se odlucio da ga uzmem u prodavnici.
 
Ne znam odakle vam da Nepo servisira playstation - to radi ProMobi.
 
Ni jedna prodavnica ne može da mi odradi reklamaciju joypada u roku od tri dana
Ja sam skroz za kupovinu kod Ištvana, ali ovo je nepotpuna informacija. Skoro ste vodili istu tu polemiku oko toga koliko se brzo rešava garancija i čini mi se da si ti napisao da to nije baš tri dana, pošto je za stupanje u kontakt sa Ištvanom potrebno nekoliko dana. Evo ovde:

 
Ja sam skroz za kupovinu kod Ištvana, ali ovo je nepotpuna informacija. Skoro ste vodili istu tu polemiku oko toga koliko se brzo rešava garancija i čini mi se da si ti napisao da to nije baš tri dana, pošto je za stupanje u kontakt sa Ištvanom potrebno nekoliko dana. Evo ovde:

Skontao sam u međuvremenu da treba da zovem njegovu ženu (valjda, ženska osoba se javlja na drugi broj telefona). Kupim PS5 u januaru 2023. Ode joypad u maju. Drift. U 3 dana mi zamenjen joypad. U septembru ponovo - već zamenjen joypad - drift. Opet procedura 3 dana. Sad u januaru pazarih slim sa dva nova joypada. Valjda neće skoro drift.

A evo što se tiče Nepo systema


I poređenje kvaliteta garancija

 
Skontao sam u međuvremenu da treba da zovem njegovu ženu (valjda, ženska osoba se javlja na drugi broj telefona). Kupim PS5 u januaru 2023. Ode joypad u maju. Drift. U 3 dana mi zamenjen joypad. U septembru ponovo - već zamenjen joypad - drift. Opet procedura 3 dana. Sad u januaru pazarih slim sa dva nova joypada. Valjda neće skoro drift.

A evo što se tiče Nepo systema


I poređenje kvaliteta garancija

Zato sto ti daje ,robu koju ima vec kuci na lageru ,fizicki je nemoguce zameniti sve u 3 dana.
 
Ma kakvi problemi sa ovlašćenim servisom. Prvo sto se ps5 jako retko kvari, jedino se pojavljuje drift na dualsense-u ali to je poznata stvar i menjaju bez problema i bilo kakvih zajebancija.
Sto se mene tiče super je KP ako je cena manja, ako je slična uvek bih izabrao prodavnicu
 
Digital da,sa diskom ne nadjoh ispod 500, tako da je kp u ovom slucaju krajnje neisplativ
Kapiram, ali ja doslovno imam 2 igrice na disku.
Vec sam pisao o tome, dve godine garancije, bolja prodajna vrednost, mogucnost na rate da ne osetis kupovinu...
KP kupovina je nazalost izgubila smisao.
Prodajna vrednost je ista jer ga 90% ne prodaje dok je u garanciji. A van garancije nema veze gde je vlasnik uzeo konzolu.
A mogucnost placanja na rate u danasnje vreme imas kako hoces, podignes keš kreditnom pa to podeliš na rate (na stranu sto je plaćanje na rate uvek skuplje).
Jedini argument, koji stoji, protiv KP je garancija. Ko se brine da ce se nesto desiti za 2 godine.

Digital da,sa diskom ne nadjoh ispod 500, tako da je kp u ovom slucaju krajnje neisplativ
Ima za 460
 
Poslednja izmena:
Пошто узех конзолу са једним џојстиком сад се спремам да узмем и други.
Да ли неко има искуства са куповином? Мислим, са огласа?
Овај џојстик ми је и онако мало пипав под руком па не бих под обавезно узео јефтинији.
 
Jel ima neko iskustvo sa Virtual shopom,vidim cene dosta nize od ostalih radnji.
 
Imam ja... kupio par stvari kod njih tokom proteklih 10+ godina ali se nisu kvarile u toku "garantnog" roka, tako da nemam iskustvo sta bi bilo kad bi bilo.
Nisam nizasta dobio fiskalni isecak - zakonom propisanu garanciju. Ali kako su u tom momentu bili najjeftiniji i imali robu na stanju, za odmah, nisam mnogo mario jer mi je trebao proizvod koji su prodavali u tom momentu.
 
Nazad
Vrh Dno