Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Hvala na odgovorima ljudi. Stize u utorak. Uzeo sam sa volanom i pedalama, nadam se da cu ih koristiti barem jednom :D
 
Planiram da uzmem ps4 i imam par nedoumica koje nisam uspeo da resim guglanjem:
1. Kako su se pokazali jeftiniji kontroleri (cca 4-5000 din npr spartan gear/redragon) i da li su ok kupovina? kontam da ih koristim za suprugu/klince koji nisu baš gejmeri i ne znači im FF. Ili je ipak vidljiva razlika u kvalitetu/trajnosti pa je bolje dodati jos koju crvenu i uzeti sony dualshock?
2. kupovina igara - pretpostavljam da ako uzmem igru u storu, downloadujem, peglam, posle određenog vremena obrišem, mogu posle ponovo da je instaliram? Vidim za neke igre dosta veliku razliku u ceni u odnosu na kupovinu diskova kod nas, npr streetfigher 5 i bloodborne. Ima li tu još neka caka?
3. ps+ mi treba samo ako želim da igram online multiplejer? Nije mi jasan deo oko saved games, pretpostavljam da ako obrišem igru gubim i statuse i moram iznova a uz ps+ mogu da sačuvam statuse za igre koje brišem?
4. registracija naloga - vidim da ljudi pišu da treba da se registrujemo na US ili UK. Da li to i dalje važi?
5. koja igra je najbliža need for speed: underground (1 i 2)? Vidim da ima NFS Heat ali vidim da ima jurnjave sa pandurima koja je mene jako smarala u NFS most wanted - završiš trku, hoćeš da snimiš i pališ negde a moraš prvo da pobegneš od pandura pa se to oduži. Verujem da će ovo nasmejati mnoge, ali eto :)

Unapred hvala!
 
1. Nemam iskustva s navedenim modelima ali ne bih uzeo ništa drugo osim originala (imam dva oko dve godine, predajem ih dalje da se neko drugo dete igra, nisu "mrdnuli" a igralo se dosta dece na njima i ja po nekada). Rekao bih po iskustvima drugih da je sve sem originala trenutno rešenje. Zamisli da uzmeš neku kinesku optiku za pušku, dođe ti na isto. 😂 (dzudzu je lovac pa zna na šta mislim 😀).

2. Prvo pitanje: Da. Drugo: Cena zavisi šta uključuje to što kupuješ (goty, dlc, skinove, avatare, muziku, teme, ...). Takođe, cena zavisi da li kupuješ igru ili nalog sa igrom (ovo drugo je najčešće jeftinije od igre).

3. Ja ima 3-4 naloga, nijedan nije izgubio save game prelaskom na ps5 (igre su davno obrisane). Vodio sam računa o kloniranju sadržaja, tj. save je bio na disku od ps4 i ako ga ne obrišeš biće tu kad god ti zatreba. PS+ ti omogućava da to čuvaš u "oblaku".

4. Da. Registruj i jedan azijski (ja imam Singapur) i time pokrivaš sve promocije i popuste. Najbolje je da PS+ uplatiš za US, mada ga ja ima na Singapuru jer je bio jeftiniji od US.

5. Za NFS nemam odgovor.
 
Planiram i ja da uzmem sad pred zimu PS4 Pro. Samo da se preselim ovih dana... Imao sam pre par godina PS4 500gb. Donekle sam upoznat sa konzolom. Ali me interesuje šta je najbolja kupovina trenutno od PS4 asortimana? Običan, Pro ili slim? Planiram polovnu da uzmem, imam jedan DS4 kontroler kući već. TV ne znam još ali mislim da je 4k u stanu. Bitno mi je da vrti dobro Warzone npr. ako bih igrao malo...
 
Planiram i ja da uzmem sad pred zimu PS4 Pro. Samo da se preselim ovih dana... Imao sam pre par godina PS4 500gb. Donekle sam upoznat sa konzolom. Ali me interesuje šta je najbolja kupovina trenutno od PS4 asortimana? Običan, Pro ili slim? Planiram polovnu da uzmem, imam jedan DS4 kontroler kući već. TV ne znam još ali mislim da je 4k u stanu. Bitno mi je da vrti dobro Warzone npr. ako bih igrao malo...
Pro normalno. Imam ja jedan u mint stanju. :D
 
Planiram i ja da uzmem sad pred zimu PS4 Pro. Samo da se preselim ovih dana... Imao sam pre par godina PS4 500gb. Donekle sam upoznat sa konzolom. Ali me interesuje šta je najbolja kupovina trenutno od PS4 asortimana? Običan, Pro ili slim? Planiram polovnu da uzmem, imam jedan DS4 kontroler kući već. TV ne znam još ali mislim da je 4k u stanu. Bitno mi je da vrti dobro Warzone npr. ako bih igrao malo...
Bro, da se ne lažemo, u ovom trenutku ti je PS5 najbolja kupovina, pogotovo ako nisi u SRB...
 
Planiram i ja da uzmem sad pred zimu PS4 Pro. Samo da se preselim ovih dana... Imao sam pre par godina PS4 500gb. Donekle sam upoznat sa konzolom. Ali me interesuje šta je najbolja kupovina trenutno od PS4 asortimana? Običan, Pro ili slim? Planiram polovnu da uzmem, imam jedan DS4 kontroler kući već. TV ne znam još ali mislim da je 4k u stanu. Bitno mi je da vrti dobro Warzone npr. ako bih igrao malo...
Pa ako uzimas vec pred zimu a ne sad valjda ce se stabilizovati trziste, uzmi ps digital dobijes onih 20igara i tu si odmah ustedeo i imas sta da igras, nego da uzmes pro i posle moras jos igre da kupujes itd itd itd
 
Pa moze da uzme PS4 pro i PSNOW i odmah ima sta da igra i to mnogo vise nego sa PS+ kolekcijom
I da igra na 8+ godina staroj platformi čiji je životni i upotrebni vek na izdisaju...

Postojanje i planiranje da se gomila novih igara i dalje izdaje za PS4 paralelno sa PS5 (cross-gen), je motivisano Sony-om namerom da i sišu parice od jedno 100 miliona korisnika PS4 konzole koji još nisu nabavili svoj primerak PS5, i to će da prorede (ili ukinu) čim budu u stanju da izbace dovoljno PS5 konzola na tržište i kupaca za iste.

Ako već daje pare, neka doda još i kupi PS5.

Druga bi bila priča da već ima PS4, pa ima logike da čeka...
 
Uzimam sad, mislio sam da imam sta da igram zimi. PS5 sam našao ali se čeka, ne bih čekao ništa a polovni su skuplji nego novi 😅. PS4 Pro imam polovan za 200-250e. Mislio sam da uplatim odmah godišnju pretplatu ps+.
 
Moj brat se nešto interesuje za PlayStation. Gleda PlayStation 4 da kupi, ali mi nije sasvim jasno kako to kod konzola funkcioniše.

Ako se kupuje igra za PlayStation 4, da li ona bude dostupna i posle kad se kupi i noviji PlayStation, kao recimo PlayStation 5, pa možda jednog dana i 6 ili koji god?

I kako funkcioniše intaliranje igara? To se nekako aktivira/registruje kao na Steamu, pa se s neta igra skine i instalira? I gde god da si u svetu, i da odeš gde god i tamo kupiš sebi drugi PlayStation, i odande isto možeš te igre da skineš s neta i instakliraš? Sve povezano s tvojim nalogom?

Od igara njega interesuje sad najviše GTA V, pa pretpostavljam da za tako neke igre nije ni jako bitno da se kupuje PlayStation 5? Većina igara glatko radi i na četvorci i na petici?
 
Moj brat se nešto interesuje za PlayStation. Gleda PlayStation 4 da kupi, ali mi nije sasvim jasno kako to kod konzola funkcioniše.

Ako se kupuje igra za PlayStation 4, da li ona bude dostupna i posle kad se kupi i noviji PlayStation, kao recimo PlayStation 5, pa možda jednog dana i 6 ili koji god?

I kako funkcioniše intaliranje igara? To se nekako aktivira/registruje kao na Steamu, pa se s neta igra skine i instalira? I gde god da si u svetu, i da odeš gde god i tamo kupiš sebi drugi PlayStation, i odande isto možeš te igre da skineš s neta i instakliraš? Sve povezano s tvojim nalogom?

Od igara njega interesuje sad najviše GTA V, pa pretpostavljam da za tako neke igre nije ni jako bitno da se kupuje PlayStation 5? Većina igara glatko radi i na četvorci i na petici?
Napravi nalog, i sve sto digitalno kupi tu mu ostaje i bice kad kupi PS5, ako napravi konzolu primarnom (dakle nema pozajmljivanja…)

Fizicke igre se ne vezuju za nalog, vec za fizicko postojanje diska.
 
Aha, znači kod fizičkog mora da se čuva DVD da se ne ošteti, ali može da pozajmljuje.

A kod digitalnog kupi on to sad za PS4 recimo, pa posle kupi jednog dana PS5, i tad samo i taj PS5 podesi da bude primarni uređaj, i i dalje ima sve svoje online kupljene igre? Pa digitalni ne može da pozajmljuje, ali ga ima "zauvek" i za i buduće PlayStatione?

Malo zvuči kao da su zakomplikovali, ali jasno, moraju i da se zaštite...
 
Još sam se malo dodatno raspitivao oko toga kako kupovina igara funkcioniše, pa sam čuo u jednoj radnji da je kupovina igara online komplikovanija. Oni prodaju kupone od po koliko već funti, tj. kako koji. Zar je to za Sony PlayStation slično kao sa Applom: da ne možemo da napravimo nalog sa regionom Srbija, i da ne možemo da plaćamo našim karticama?
 
Tako je, treba ti kartica za region za koji si napravio nalog, ili vaucer po istom principu
 
Hvala na odgovoru. 🙂

Al sad gledam u Games-u, oni recimo daju vaučer od 25 funti za 5000 dinara. Baš deru...😕
 
Ti vauceri se uzimaju online na g2a, cdkeys i drugim sajtovima, obicno koliko je vaucer toliko i platis
 
Na novijem Dualshock 4 v2 mi otkazuje donji d-pad, niti mi gejmped ispadao, niti sam ga lupao... ćas radi, čas ne. Jel to česta pojava, pošto sad čitam da ima dosta primera na netu da ljudima otkazuje donji dugme na D-pad samo od sebe, i jel ima neko rešenje da se popravi?
 
ne znam da li je prava tema da pitam ali nisam nasao odgovarajucu za ps3..pisem ovde jer verujem da je slican postupak..kako omoguciti igranje na ps 3 sa misem i tastaturom
da li je neko probao na trojci ili ps 4 pa da zna da provereno radi..dosta klipova na tjubu ali mi nijedan nije pomogao.
hvala unapred
 
Pozdrav! Da li je iko prelazio od Vas sa PS4 na PC (što se gaminga tiče, naravno), i da li se to generalno isplati? Imam već oko 2 godine ps4, ali od igara igram samo COD Warzone, te mi pada na pamet da uzmem gaming laptop ili desktop. Da li se po vama ovo planinarenje isplati? ZHvala unaored na odgovorima.
 
Sa trenutnim cenama grafickih karti nikako, bolje kupi ps5 :)
 
Nazad
Vrh Dno