Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Pa bi to sigurno, ako vec prodajes , i ako nisi dogovorio i prodaju igrica onda ti je formatiranje bilo najlakse.

Kod mene su sve igrice digitalne i na diskovima, kako uopste moze ds se napravi igrica na HDD a da nije vezana za nalog i da ne trebaju diskovi ?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Ne znam, nisam toliko iskusan. Pa kada bi prodavao prodao bi sa tim igrama svakajo, samo bi zeleo da sacuvam mail...

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
A reci mi ako se to. uradi(vec jesam) i promenim game id(vec jesam i sledeci put bi bilo 10$) da li menjanje maila moze bezbroj puta da se menja, nece biti sumnivo itd? Kokiko je sigurno i pametno menjati adresu, namesteno na US ja bi mozda na UK?

Honor 8X [emoji108][emoji41]

Pa ne možeš baš bezbroj puta da menjaš mail adresu, a i čemu? Drugo što se tiče regiona, ne možeš da ga menjaš sa US na UK. Za to ti je potreban novi nalog.
 
Ne znam da li je ovo prava tema ali ajde pitaću. Poslednjih meseci jedan od dva kontolera povremeno i neželjeno pomera kursor na gore. Ne znam koliko često ali bar 2 ili 3 puta u minutu prilikom korišćenja kontrolera. Džojstik je kupljen nov, nije mnogo korišćen i to isključivo u kućnim uslovima. Pokušao sam reset kao i ponovno uparivanje sa konzolom ali opet isti problem, da li neko zna u čemu bi mogao biti problem?
 
Ako je već kupljen nov, obavezno reklamiraj.
 
Kupljen je nov prošle Nove godine na kp kod "mađara", nisam ni siguran da li mi je pod garancijom, nemam nikakve papire
 
Kontaktiraj preprodavca preko kojeg si kupio gamepad. Ako ti nije dao garantni list, verovatno je upisao serijski broj, pa po tome radi reklamaciju.

Drugo što ti ostaje je da ga otvoriš i očistiš analog, ali pod uslovom da si se time i definitivno oprostio od bilo koje garancije ukoliko u nekom trenutku otkaže.
 
Ako si pažljiv, možeš da ga otvoriš i očistiš taj levi analog (pošto pominješ kursor). Moguće da se od prašine pravi kontakt, pa tako sam reaguje. Verovatno kada dodirneš pečurku prestane da se kreće kursor?
 
Kursor radi kako treba na sve strane, a povremeno samoinicijativno ubaci klik na gore. Kontaktirao sam prodavca i reče da je to "poznati problem sa džojsticima" i da se rešava čiščenjem ili zamenom analoga.
 
Kursor radi kako treba na sve strane, a povremeno samoinicijativno ubaci klik na gore. Kontaktirao sam prodavca i reče da je to "poznati problem sa džojsticima" i da se rešava čiščenjem ili zamenom analoga.
Pa kazi mu nek ga. ociati i sredi, ja sam dacno od Istvana uzimao opremu, imao sam 12 meseci garanciju na dzoj, doduse PS3 ali nikad nista!

Honor 8X [emoji108][emoji41]
 
Ljudi, ima li negde na stanju po oglasima(nov) ili ovde ps4 slim 500gb? Kontaktirao sam 10+ ljudi na poznatom sajtu, svi sve rasprodali. :smash: Ako neko ovde ima ili zna nekog ko prodaje, pišite pm. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ćao,
Imam UK u USA nalog i preko UK sam pazario Rayman Legends i igrali lepo na oba naloga bez ikakvih problema. Od kako sam promenio šifru na UK nalogu igrica može samo na UK nalogu da se igra, za US je zaključana. Sve ostale igre i dalje rade normalno.
Ima li leka?
 
Ćao,
Imam UK u USA nalog i preko UK sam pazario Rayman Legends i igrali lepo na oba naloga bez ikakvih problema. Od kako sam promenio šifru na UK nalogu igrica može samo na UK nalogu da se igra, za US je zaključana. Sve ostale igre i dalje rade normalno.
Ima li leka?
idi na uk nalog, settings, acount, activate as primary u aktiviraj ga kao primarnog

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
i moja preporuka uvijek stavite 2step verifikaciju sa telefonskim brojem pa i ako vam password provale ne mogu vam ništa sa računom jer bez sms koda ne mogu mu pristupiti

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Pozdrav,
naručio sam polovan PS4, sutra mi stiže. Od ranije imam PS nalog podešen na Hrvatsku (kad sam imao PS3), ne znam ni ja zašto, valjda nije bilo BiH.
Elem, pročitao sam prvi post pa me interesuje da li i dalje stoji savjet za pravljenje naloga na USA region? Ili je i hrvatski, pošto su oni sada u EU, tu negdje?
 
USA ili UK iskljucivo
 
Preprodaje li ovde neko PS4, nov?
 
"Dakle ako kupujem digitalne igre i predpostavimo da je 1 igra na 1 useru (nalogu) znaci da mogu kupiti 100igara i nakon toga sam prisljen koristiti iskljucivo 16 usera iz poola od ovih 100 kojih je proslo kroz moju konzolu?"
Ovaj gore citat sam pročita na forumu z sherovanje igara.
Ako može malo pojašnjenje.
Da li to (vezano za ograničenje broj usera na PS4) znači da svaki "user" koji ubacim na konzolu (bilo gost, bilo fantom, primarni, nalog goji sam pravio na konzoli, nalog koji sam pravio na telefonu) ulazi u tih 100 koji su maksimalno dozvoljeni na konzoli.
Neznam da li sam bio razumljiv.


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Nema ogranicenja, nema tog broja od 100 (u tom momentu se pricalo tako ali nije ispala istina)
 
Pa iskren da budem stvarno neznam.
Od 2012 imam ps3, pre dve nedelje bila neka akcija i uzeo sam PS4 pro.
Čitam po forumima i spominje se ta brojka od 100. Pa kažem ako je tačno to može da napravi problem.
Znači to nije tačno i mogu koliko god hoću da ubacuje naloge...
Jesam li dobro razumeo

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Ja sam do sada sig prešao broj od 100 naloga. Možda i preko 120 pa eto sve radi :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam do sada sig prešao broj od 100 naloga. Možda i preko 120 pa eto sve radi :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Utripovao sam se neznam....zato i pitam...
Kažem igrao sam PS3, ispala neka akcija jeftino i uzeo PS4 pro, pa sad čitam po forumima to za maksimalni broj usera na 100.
Zbog toga i pitam. Može stvarno da bude nezgodno, ali dobro što je tako.
Baš mi je laknulo.
Hvala svima

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Društvo, imam pitanja.
Šta se dešava sa konzolom kada je u Reset modu?
Mislim šta sve u konzoli tada radi, koliko je štetno da bude nekoliko dana u Reset modu do sledećeg paljenja?
Dešava mi se da ugasim konzolu na Reset mode, imam neka posla par sati, pa ću kao da nastavim, ali posao se oduži i ne palim je nekoliko dana 4-5.
Šteti li to konzoli?
 
Verovatno misliš na rest mod.

Moje mišljenje, samo te obavesti da moze da ima vecu potrosnju struje jer joj je omogućeno da skida igre/update i puni dzojstike. Nista više.

Znaci - ima potrebe da radi download/punjenje, potrošnja struje, nema potrebe, ne radi ništa.

Tako da, ne bi trebalo da ima ikakvog uticaja da moze da steti u nekom vecem smislu od drzanja upaljenog kompjutera par dana, s tim sto bi i sa takvim poređenjem trosila umnogome manje struje.

Opet, ja moju ni ne cujem, pa mislim da se ona kad "nema posla" u rest modu sama prebaci u stand by/sleep dok ne stisnes dzojstik.
 
Ne steti, naravno. Konzole su od pocetka projektovane da budu non stop u rest modu, oduvek drzim tako PS4 (Pro) i Xbox One (X). Skida apdejte, omogucava brzo pokretanje igara i puni dzojpede, izuzetno malo trosi struje. Na godisnjem nivou to nije neki ekstreman trosak, ali kumulativno za svih 150 miliona current gen konzola, nije bas zanemarljiv footprint sa ekoloskog aspekta. Ako brines o tome, bolje ugasi. PS5 ce biti pametnije projektovan i trosice daleko manje u rest modu, u borbi protiv klimatskih promena. Inace, mozes da smanjih potrosnju za nekuh 60% ako iskljucis opciju punjenja dzojpeda u rest modu jer napajanje USB portova trosi vise struje od ostalih funkcija.
 
Poslednja izmena:
Briga me za potrošnju struje. Mislio sam da se nešto možda unutra pregreva. Na primer hard disk, grafika ili neki hardverski deo.
Koristim to zato što mi za pokretanje igre treba par sekundi, a kad ga ugasim, čitava večnost.
 
Nazad
Vrh Dno