Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Ja upravo promenio za test email, nista nije stiglo na starom, na nobom mailu stihlo da kliknem na Verify da ga povezem sa nalogom.. Zato sam pitao :) Da, nema niceg na trenutnom mailu. Odes na psn store/account settings/change info, upises nov mail i to je to..

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Ako je stvarno tako to je glupost ogromna, menjao sam sifru na milion online servisa i nigde nije moglo samo da se unese nova email adresa bez potvrde sa stare, sony wtf ?
 
Hm ipak je stiglo sada Sign ID change, da kontaktiram support ako nisam ja promenio, medjutim stiglo je eto sat vremena kasnije i to u SPAM folderu (gmail), i da tek sat vremena nakon.. Izgleda da sam i prethodnog puta to isto uradio a nisam primetio SPAM folder. Znaci moze da promeni sve, a ja moram da kontaktiram support i da razgovaram sa njima, kontam da im dam datum, security question/answer.. ali je opet na razgovoru sve bazirano gde ce me mozda pitati za adresu i ono.. Valjda je izvodljivo bez problema.

I guess veliki je problem da stigne link na trenutnom/glavnom mailu da se odobri promena.. Ah.

Hvala
 
Hm ipak je stiglo sada Sign ID change, da kontaktiram support ako nisam ja promenio, medjutim stiglo je eto sat vremena kasnije i to u SPAM folderu (gmail), i da tek sat vremena nakon.. Izgleda da sam i prethodnog puta to isto uradio a nisam primetio SPAM folder. Znaci moze da promeni sve, a ja moram da kontaktiram support i da razgovaram sa njima, kontam da im dam datum, security question/answer.. ali je opet na razgovoru sve bazirano gde ce me mozda pitati za adresu i ono.. Valjda je izvodljivo bez problema.

I guess veliki je problem da stigne link na trenutnom/glavnom mailu da se odobri promena.. Ah.

Hvala

Uključi 2-step verification pod account security. Onda ništa ne može da se promeni bez koda koji bi ti stigao SMS-om.

Ovo je novina od avgusta. Realno su trebali to dosta ranije da uvedu. Dosta servisa ovo ima već godinama :)

Edit: Ipak je od avgusta prošle godine, ali opet slabo oni to forsiraju. Steam npr gnjavi svako malo da se upali 2FA :)
 
Poslednja izmena:
Ma to radim na sve svoje naloge, i sve sam stavio pod jedan moj broj (4 komada). Ali kad prodajem Nosioca, taj ce da preproda slot u nekom trenutku morace mene da cima za novog kupca. Ali okej je, kupac mi je proveren tako da nemam problema. A i okej je sto stize ovo, samo znaci da praktikujem da to bude US nalog zbog proverenih slucajeva, nisam nabasao na nikog sa UK regiona ko je pao u situaciju da mu je neko izmenjao podatke da mi opise kako ide sa njihovim supportom.
 
Ako se uključi 2-step verification, to podrazumeva slanje sms-a u samo slučaju izmene podataka. Pitam jer jedan nalog delim sa nekim likom pa ne bih da stavim 2-step verification a on mora da me cima svaki put kad hoće da igra.
 
Kad hoce da se uloguje na sajt, na konzolu. Ali ako je dodao igru tj nalog vec na konzoli onda mu nece trebati.

Javi ti ako to uradis da li moze da se stavi a da ne izlogujes sve trenutne konzole i uredjaje :) mislim da ima opcija na kraju da se cekira, ali nisam citao lepo.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi.. Kupio sam nedavno PS4 napravio US nalog, ali ne mogu da kupim sada PS plus preko amazona, jer mi browser kaze da sam u srbiji i ne dozvoljava mi kupovinu.. Kako mogu da kupim ovo a da ne moram nikoga iz USA da cimam da to uradi za mene?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Skini vpn, ima extenzija za chrome browser. Ja sam tako par puta i za to i za support chqt

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
A možeš i da isključiš location na browseru. Meni je i to upalilo.
 
Pozdrav ljudi..

Mene zanima kad napravim nalog na ps storu..da li ja mogu da kupujem igre preko storea iz BIH? preko svoje kartice? il moram negde drugo naci key za igru pa da ubacim na nalog?

i zanima me ovo..imam 3 PS4 i sad hocu da kupim tri igre na jedan nalog i sad hocu da ih skinem na sve tri konzole...kontam prvo na prvi da install i ugasim net pa onda na drugi i onda ugasim net i na drugom pa tako i na treci? bez share? hocu samo offline da igram igre..


Jel to izvodjljivo?

Hvala Lijepo :)
 
Novi sam na forumu, iz CG, kupio sam ps4 prije nekolik dana, prva mi je konzola koju imam, kupio igricu na cd u pes 17, i odustao jer su igrice kod nas preskupe. Citao sam prethodne postove, ali ne razumijem kako kupovati igrice online, i ne znam kako ide to iz Cg. Hvala vam ako budete imali vremena...
 
Pozdrav ljudi..

Mene zanima kad napravim nalog na ps storu..da li ja mogu da kupujem igre preko storea iz BIH? preko svoje kartice? il moram negde drugo naci key za igru pa da ubacim na nalog?

i zanima me ovo..imam 3 PS4 i sad hocu da kupim tri igre na jedan nalog i sad hocu da ih skinem na sve tri konzole...kontam prvo na prvi da install i ugasim net pa onda na drugi i onda ugasim net i na drugom pa tako i na treci? bez share? hocu samo offline da igram igre..


Jel to izvodjljivo?

Hvala Lijepo :)

I izvodljivo i nije....

Ne mozes sa karticama odavde direktno da placas, ali mozes negde da kupis kodove i da ih ubacis (clan mazi7 moze mozda da ti pomogne oko kupovine)... kasnije, to sto zelis se u ovom svetu zove fantomiziranje igara, i povlaci odredjene rizike.

Kontam da imas 3 sonija jer imas neku igraonicu, ja takodje imam ps4 igraonicu, i te stvari mozes da regulises na drugi nacin, dosta legalniji i neces mnogo da ides u minus... Mozes u pm da mi se javis oko nekih stvari...
 
Pozdrav ljudi..

Mene zanima kad napravim nalog na ps storu..da li ja mogu da kupujem igre preko storea iz BIH? preko svoje kartice? il moram negde drugo naci key za igru pa da ubacim na nalog?

i zanima me ovo..imam 3 PS4 i sad hocu da kupim tri igre na jedan nalog i sad hocu da ih skinem na sve tri konzole...kontam prvo na prvi da install i ugasim net pa onda na drugi i onda ugasim net i na drugom pa tako i na treci? bez share? hocu samo offline da igram igre..


Jel to izvodjljivo?

Hvala Lijepo :)

I izvodljivo i nije....

Ne mozes sa karticama odavde direktno da placas, ali mozes negde da kupis kodove i da ih ubacis (clan mazi7 moze mozda da ti pomogne oko kupovine)... kasnije, to sto zelis se u ovom svetu zove fantomiziranje igara, i povlaci odredjene rizike.

Kontam da imas 3 sonija jer imas neku igraonicu, ja takodje imam ps4 igraonicu, i te stvari mozes da regulises na drugi nacin, dosta legalniji i neces mnogo da ides u minus... Mozes u pm da mi se javis oko nekih stvari...

Novi sam na forumu, iz CG, kupio sam ps4 prije nekolik dana, prva mi je konzola koju imam, kupio igricu na cd u pes 17, i odustao jer su igrice kod nas preskupe. Citao sam prethodne postove, ali ne razumijem kako kupovati igrice online, i ne znam kako ide to iz Cg. Hvala vam ako budete imali vremena...

ako nisi usao u stos, mozes kupiti igrice na nalozima koji se tzv seruju. Preduslov za tebe je da imas paypal, konkretno, mozes pes 18 da kupis za 20ak e... I procedura ide tako sto ti nekome ko prodaje svoju stranu naloga uplatis na racun novac koji ste dogovorili, a on ti posalje podatke koje ukucavas u soni i dobijas igru koju trebas da skines... Posle tu igru igras najnormalnije, sa svog ili sa tog naloga, zavisno da li se radi o nosiocu ili guestu. Sigurno je vec pisano puno o ovome, tako da mozes da mi pises u pm, ako ne naidjes nigde na detaljnije objasnjenje...
 
Pozdrav svima! :)

Procitah da je Istvan nahvaljen, nadjoh ga na KP, ali mi nesto malo tih 12 meseci... Nasao sam neke Konzole I Igre 350e/24mes pa da pitam da li neko ima kakvo iskustvo sa njima.
Hvala svima na objasnjenjima, poceo sam da citam sa nula znanja, a sad vec kontam kako se pazari u US i kako se kupuju gift kartice.

Prvi put ikada uzimam PS, ne mogu vise da ignorisem ekskluzivne naslove koje ne mogu da zaigram na mom PC-u.

Ako imate predlog ili savet gde kupiti, a da je ok odnos cena/garancija, unapred se zahvaljujem svima! :)
 
Oh, a oni su pouzdani ko Svajcarska,kad dodjes posle 22 meseca ima odmah da dobijes novu konzolu

Bas ako oces "domacu " garanciju trazi preko mts kupljen ps4,imas isto 2-3 godine garanciju

To jedino ako je pro za 350E je dobra kupovina

Obican slim je 220E 500GB i 260E 1TB
 
Oh, a oni su pouzdani ko Svajcarska,kad dodjes posle 22 meseca ima odmah da dobijes novu konzolu

Bas ako oces "domacu " garanciju trazi preko mts kupljen ps4,imas isto 2-3 godine garanciju

To jedino ako je pro za 350E je dobra kupovina

Obican slim je 220E 500GB i 260E 1TB

Da, da, PRO je u pitanju kod Istvana i cena je 340e, samo konzola bez igara. Procitao sam malo na forumu ovde pa sam skontao pricu oko garancije 12/24 i zasto tako rade. Ipak.. u prodavnicama je 490e pa mi nije neki izbor da li cu iz "uvoza" ili nesto sa papirima.
Sad sam gledao na sajtu MTS-a, oni nemaju PRO u ponudi.
 
Pozdrav svima! :)

Procitah da je Istvan nahvaljen, nadjoh ga na KP, ali mi nesto malo tih 12 meseci... Nasao sam neke Konzole I Igre 350e/24mes pa da pitam da li neko ima kakvo iskustvo sa njima.
Hvala svima na objasnjenjima, poceo sam da citam sa nula znanja, a sad vec kontam kako se pazari u US i kako se kupuju gift kartice.

Prvi put ikada uzimam PS, ne mogu vise da ignorisem ekskluzivne naslove koje ne mogu da zaigram na mom PC-u.

Ako imate predlog ili savet gde kupiti, a da je ok odnos cena/garancija, unapred se zahvaljujem svima! :)
Kod njih sam uzeo bar 4 konzole. Korektni. Samo u prvih 12 meseci vaxi madjarska garancija jer tolko daju za zamene i sl. Za dalje ne znam.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, unapred se izvinjavam ako je o ovome već pisano, u februaru ove godine kupio sam digitalni gtav za ps4, radila normalno do septembra kada se pojavio katanac u ne radi, zbig čega. Hvala
 
Od nekog lika sa interneta, kupujem prodajem, uplatio, čuli smo se dao mi podatke naloga, skinuo igru, radila ok i online, on je promenio passwords naloga, posle šest meseci igra je zaključana.
 
Promenio je sifru taj sto ti je prodao i gotovo, ti ne znas novu... Kad se podaci menjaju igra se zakljuca
 
Taj preuzeo eBay sistem,tamo igre rade 6 meseca,toliko imas paypal zastitu,posle katanac
 
Nabijem ga, a kakvi su ovi na facebook-u
SpaceNET imaju dosta igara, povoljne cene digitalnih igara, postoji mogućnost da i oni to rade ili imate neku sigurniju preporuku.
 
Nabijem ga, a kakvi su ovi na facebook-u
SpaceNET imaju dosta igara, povoljne cene digitalnih igara, postoji mogućnost da i oni to rade ili imate neku sigurniju preporuku.
Ja sam uzeo preko njih jednu igru, daju garanciju 6 meseci. Kad je prošlo 6 meseci pojavio mi se katanac na igri. Tako da ti ne bih preporučio kod njih da uzimaš.Ljudi se upecaju kad vide toliko niske cene za AAA naslove.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno