Šta je novo?

Pitanje u vezi mog HDD-a

los.Mi

Cenjen
Učlanjen(a)
26.06.2012
Poruke
205
Poena
170
Evo sta kaze HDD Sentinel , model je WD Blue WD5000AAKS-00v1a0

Health 48%
Temp. 41c
The drive found 7 bad sectors during its self test.
There are 9146 weak sectors found on the disk surface...
Power on time 450 days.

Evo sad i pitanje, hdd je star 4 i kusur godina, kreno sam nedavno da redovno dobijam bsod, pa se pitam da li je do njega , i sta sledece da kupim ako treba, nesto do 60-70 evra

Hvala :d
 
Poslednja izmena:
Def je do njega. A sto se preporuke tice, ako ti je bitniji kapacitet, za te pare, neki Blue od 1Tb ili brzina SSD Kingston od 120Gb za nekih 80ak eura(Ovo je po sajtu PCBerza, da se odmah ogradim).
 
mozes da, u medjuvremenu, probas da izolujes te lose sektore u neparticionisan prostor.
mislim da bi ti koristilo neko bolje hladjenje, zavisno od temperature prostorije.
 
Probaj sa HDD Regenerator da popravis lose sektore.
 
Kakav je program, nekako mi previse dobro zvuci, oce mi sje***i nesto?
 
Bilo kojim partition tool-om. MiniTool Partition Wizard-om, na primer.
 
nije radio onaj regenerator, pise da su 7 bad sectora sto imam unrecoverable
 
Nisi razumeo o čemu se ovde radi. Ti sam treba da lociraš bad sectore, recimo pomoću HDtune. Potom nekim alatom za particionisanje, napraviš particiju ili particije koje ne obuhvataju bad sectore. Primer, bad sector je na polovini nekog hard diska od 1TB. To znači da ne možeš napraviti jednu (veliku) particiju od 1TB (možeš, ali će ta particija obuhvatiti i onaj bad sector na polovini), već ćeš napraviti dve od oko 499 GB (jer je bad sector na polovini), koje ne obhvataju bad sector, koji si utvrdio gde se nalazi HDtune-om ili sličnim alatom.
 
Poslednja izmena:
Pravi bad sektori ne smeju da postoje na hardu, to je znak da je rešio da ispusti beli dim. Mogu da se izoluju i to će da pomogne dok se ne prošire na nove particije, pa opet ... dok ih ne bude previše. Ne popravljaju se, HDD regenerator može da pomogne kod softverskih bad sektora ali ako je realno oštećen ... nema spasa. Reklamacija, kontejner ili oprezna upotreba dok može.
 
Nisi razumeo o čemu se ovde radi. Ti sam treba da lociraš bad sectore, recimo pomoću HDtune. Potom nekim alatom za particionisanje, napraviš particiju ili particije koje ne obuhvataju bad sectore. Primer, bad sector je na polovini nekog hard diska od 1TB. To znači da ne možeš napraviti jednu (veliku) particiju od 1TB (možeš, ali će ta particija obuhvatiti i onaj bad sector na polovini), već ćeš napraviti dve od oko 499 GB (jer je bad sector na polovini), koje ne obhvataju bad sector, koji si utvrdio gde se nalazi HDtune-om ili sličnim alatom.

Tako da ali ako si nezgodno raspoređeni ništa od toga.
Ipak tačno je ovo što navodi calexx
 
znaci zakljucili smo da mu nema spasa :D, sada ako mozete da mi preporucite neki za zamenu, posto ne znam nista o hdd niti pratim koji valjaju i tako
 
Evo sta kaze HDD Sentinel , model je WD Blue WD5000AAKS-00v1a0
Health 48%

Mislim da bi ovo trebalo dovoljno da ti kaže...
Moj WD Caviar Blue 750 giga je mator 4,4 godine i još uvek je na 100% health *kuc-kuc*
U prevodu - oprezno sa bitnim podacima smeštenim na njemu
 
Mozes ga koristiti jos ako ne raste broj losih sektora samo ga kontrolisi sa HDD Sentinel ,naravno pre vidi gde se nalaze losi sektori i izoluj ih.
 
ma crko ti je hard nema njemu spasa...ili da uzmes 1tb wd blue a ako oces brzinu i elicinu 1tb wd black...
 
Nazad
Vrh Dno