Šta je novo?

Pitanje: Prestigio MultiPad 4 Quantum - kada ili nešto slično?

Napokon je stigao. Wifi hvata odlicno, za sada nemam problema. Jedino kada sam pokusao da uradim update na 1.0.7 nisam uspeo racunar javlja da su mi rockusb drajveri vec instalirani ali ih ne vidi. Ne znam sta da radim.

Ja sam posle instalacije drajvera (zbog napada panike) skinuo tablet sa kabla a kada sam ga upalio - resetovao se. Posle sam normalno nastavio normalno od "sredine", startovao RKBatchTool.exe i nastavio po upustvu. Da još jednom napomenem, tablet je bio podešen kao USB te su poruke malo drugačiji i drajveri na drugom mestu nego po upustvu ali postupak je isti. Imaš par postova ranije i mišljenje da treba raditi iz Recovery moda ali to nisam radio. Probaj polako, pritisni Switch i ako ispod "1" pozeleni - nastavi inače probaj sve iz početka. Koliko ja znam ništa nije opasno osim perioda kad pritisneš "Upgrade" do kraja. Sa srećom, up na FW 1.07 se isplati uraditi mada ni meni nije bilo svejedno.

Pitanje: Na sajtu je ovaj model doživeo upgrade, tako da je zadnja kamera 5M. Nije naročito bitno ali koji model si dobio, predpostavljam "stari" kao i ja?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, obe kamere su 2MP to je verovatno stari model. Uspeo mi je update iz recovery moda. Sve radi glatko (nema seckanja), wifi prijem dobar, sve u svemu zadovoljan sam. Hvala vam na pomoći oko update-a.

Kad sam ga kupio dobio sam i futrolu sa usb tastaturom na poklon, koja je naravno posle dva dana crkla. :-( Probaću da reklamiram sutra, pa ću videti šta će biti. Pozdrav!
 
Srećno sa reklamacijom mada se radi o robi od prošle godine :)
 
Reklamacija uspela. Zamenili su mi bez ikakvih problema. Kažu dešava se. :)
Sve u svemu prezadovoljan sam tabletom. Svakom preporuka za kupovinu!

Pozdrav!
 
"zadnja kamera 5M" - ovo ili sam sanjao ili su se predomislili, opet je 2 M, što doduše nije bitno mada je malo bez veze da kamera ne može da snimi sliku bar rezolucije ekrana. I ovako je prilično neupotrebljiva...

Inače cena 9.7" je skočila sa 27,000 na 29,999 što je 11 % dok je recimo Asus HD7 sa 17,500 ošo na 19,999 što je 14%. PDV je +12% ali ima nešto i u zaokruživanju :)
 
Poslednja izmena:
Proverio sam kad sam video tvoju raniju poruku, model se na kratko zvao PMP5297C_QUAD_COL ali sad ga opet više nema na njihovom sajtu (mada u Google searchu izbacuje neke rezultate). Kako god, moraćemo da se zadovoljimo sa ovih 2 Mp. Mada mislim da je u suštini svejedno jer nisam do sada imao neku situaciju gde bi mi palo na pamet da koristim ovakvu kameru (za Skype je i kod ovog modifikovanog modela bilo ostalo 2Mp, a to je jedina racionalna primena kamera na ovom uređaju koja mi trenutno pada na pamet). Video sam doduše par puta ljude (turiste?) kako sa spravama otprilike ove veličine kao prave neke slike po centru Beograda ... Danas ima toliko jeftinih fotoaparata, da ne kažem da i svaki iole bolji smartphone pravi bolje slike.
 
Postoji epska slika sa inauguracije Pape ili nešto slično gde se ceo Trg Svetog Petra sjaji od ekrana telefona i tableta (fotoaparata ima najmanje) dok masa ljudi fotografiše. Slažem se da je suludo snimati sa ovolikim uređajem, obično ljudi koriste mobilne. Jedina upotreba zadnje kamere koja meni pada na pamet je slikanje dokumentacije koja mi prolazi kroz ruke, nekad je zgodno ali to je trenutno stanje jer sam "između smartfonova" tj. HTC Diamond mi je ispustio bateriju. Nisam baš u toku...
 
Poslednja izmena:
Da li je u ovom cenovnom rangu za gledanje filmova recimo i surfovanje netom ovaj tablet najbolji odnos cene i dobijenog?
 
^^^^ Strogo gledano nije. Rezolucija 1536x2048 na 9.7" daje izuzetno oštru i lepu sliku, odnos 3:4 je pogodan za surfanje, HW je kvalitetan ali bi mogao biti snažniji u današnje vreme. Mnogi jeftiniji tableti imaju dovoljno snage da puste sve filmove i prate surf. Po mojem mišljenju sve zavisi od par odluka koje moraš sam doneti:
- Veličina ekrana: zavisnosti od para, vida, očekivane mobilnosti i planirane namene imaš pa ... sve na izboru
- Rezolucija ekrana: dve glavne su 1080 (tj. 1920 x 1080/1200) i 720 tj. najčešća 1280 x 800 na tabletima je najčešća
- Sve ostalo: tip ekrana IPS, baterija x sati, HDMI izlaz i još par sitnica po želji, dosta duga priča

Cene tableta su otišle ~12% od Nove godine pa e neki trenutak prošao ali ako ti treba onda je svako vreme pravo. Opšti savet: pokušaj doći do tableta od 7"/8"/10" i pogledaj ono što ti je najvažnije, tj. film. Ako želiš mobilno gledanje filmova na 7" imaš više Prestigio a i drugih modela raznih cena a u fulu imaš Nexus 7 (2013). Nadam se da dam više pomogao nego zbunio, što jel'te umem.
 
pa sada vidim da im razlika u ceni i nije neka svega 20-tak evra a razlika u dijagonali je mala koliko vidim,pa bitno mi je da je HD full,da igrice ne stekcu na njemu i da sutforvanje ne glavi a naravno HDMI izlaz za povezivanje sa TV-om obavezno,tako da cu mozda jos malo sacekati mozda naidje nesto povoljnije jer svaki dinar je bitan u mom budzetu,tu je cerka,pa njeno skolovanje,pa zena a treba i letovanje da se uplati...ko ce sve to da izdrzi sa jednim primanjem
 
pa sada vidim da im razlika u ceni i nije neka svega 20-tak evra a razlika u dijagonali je mala koliko vidim,pa bitno mi je da je HD full,da igrice ne stekcu na njemu i da sutforvanje ne glavi a naravno HDMI izlaz za povezivanje sa TV-om obavezno,tako da cu mozda jos malo sacekati mozda naidje nesto povoljnije jer svaki dinar je bitan u mom budzetu,tu je cerka,pa njeno skolovanje,pa zena a treba i letovanje da se uplati...ko ce sve to da izdrzi sa jednim primanjem

Razlika u dijagonali je ogromna ali za gledanje filmova i igranje, mnogima je 7" dovoljno uz bolju mobilnost. Nexus 7" ima i bolju bateriju i u HD full je neki optimalni izbor. Ako su pare primarnije imaš veliki izbor 720p (1280x800/720) tableta do 20kRSD - pitanje razlike u doživljaju 720 i 1080 na malim ekranima je već subjektivno. Mnogi Prestigio sa IPS ekranom imaju dovoljno snage za puštanje svih filmova i većinu iigara, to važi i za Asus HD7. Za surf i čitanje je svaki inč važan i 8" interesantno ili čak Quantum 7.85. Teoretski gledano treba na proleće da dođe nova generacija tableta tipa Tegra Note ali jedno je sigurno - bez obzira kada i šta da kupiš za par meseci će se pojaviti nešto bolje i/ili jeftinije... :)
 
Poslednja izmena:
kako bre razlika u dijagonali ogromna leba ti? od 9.7 do 10.1 nema ni pola inca sto je manje od 1cm. 7" mi je malo to mi vise lici na poveci telefon nego na tablet,dvoumim se izmedju ova 2 modela mozda bih i sacekao ali zena zapela,pa zapela mozda necu uspeti da sacekam do proleca
 
kako bre razlika u dijagonali ogromna leba ti? od 9.7 do 10.1 nema ni pola inca sto je manje od 1cm. 7" mi je malo to mi vise lici na poveci telefon nego na tablet,dvoumim se izmedju ova 2 modela mozda bih i sacekao ali zena zapela,pa zapela mozda necu uspeti da sacekam do proleca

9.7 ima dosta veci ekran, zbog odnosa stranica od 4:3.
 
4:3 je otprilike 20x15, a 16:10 za istu dijagonalu (10") 21.5x13.5, pa je razlika u povrsini ekrana priblizno 3.5 procenata, sto i nije mnogo...:)
 
Evo ti između 7" i 9.7". Meni je ovo nebo i zemlja. Naravno nije ovolika između 9.7 i 10.1 ali je ima pogotovo u zavisnosti kako koristiš tablet. Inače kao i za sve u životu tako i za veličinu tableta rastu apetiti. Meni je sad i 7" malo za gledanje filmova.

uploadfromtaptalk1389534906857.jpguploadfromtaptalk1389534932244.jpguploadfromtaptalk1389534967976.jpg
 
Poslednja izmena:
ja 7 nisam ni spominjao to je ko cigla telefon nista vise znaci iapk ce biti 9.7 ovih dana dok konsolidujem stanje na racunu:d
 
Pošto se razmišljam da kupim ovaj tablet, zanima me da li za ove pare ima da se kupi nešto bolje da se kupi i kakav je tablet sada posle novog firmware ?
 
Mogu samo da ponovim ono što je ovde rečeno:
-Vrhunski 1536x2048 ekran 9.7" sa pristojnom brzinom, baterijom od 4 do 5+ sati i dve godine garancije

Isto a jeftinije - Mađarska, ima indentičnih modela drugih firmi. Bolje - aktualni/stari Nexus 10 na netu 300$, konačno kako i koliko ne znam, potraži po forumu.

Treće, ako ekran nije primaran, tj. čitanje PDF-skenova ili časopisa nego nešto drugo, ima drugih rešenja. Obično kažem Oću da kupim kola/mobilni/računar/tablet/kuću? Koliko/Zašto/...?
P.S. Vidim i da ga PC Press preporučuo kao budžetski tablet posle Apple Air-a, Android kopija za pola para.
 
Ja ga kupio ubacen nov firmware i sad radi puno brze,medjutim glavni problem mi je sto sada ne mogu da gledam online filmove a pre ubacivanja novog fir. sam mogao izbacuje da fali plugin ali ne pise koji i sta,ako moze pomoc,jer na istom sajtu mogu preko moba koji ima stariji android
 
@zedkale tešk oda možeš da ga nađeš po ceni koja nije skoro duplo veća od presitigia. Za čitanje po ovoj ceni i sa ovim karakteristikama na tržišu nepostoji bolji uređaj

@cobi63
da nije neki flash
 
Resio posto banditi traze za novi flesh player 5€ izguglao i nasao ga za dzabe ubacio na memorijsku instalirao i sada radi.mogu reci da je sada odziv mnogo brzi sa novim frimeware-om radi zaista odlicno.Netacno da wireles je losiji,jer imam i galaxy s telefon i mozda i bolje od njega prima signal.Brzina preuzimanja je fantasticna,tako da sam za sada vrlo zadovoljan
 
Kupio sam 10.7
Odlicna kupovina, zvuk baterija wifi fluidnost osvetljenje,,,,
Ako imate na umu da ovakav samsung ili asus kosta dosta vise, bicete zadovoljni. Ako trazite babarogu, necete :) . Sada pisem sa njega. List comp za 22500 din.

I da, sam je update fw, ja sam samo kliknuo ok, ne znam o cemu su drugi pisali. :)
 
Poslednja izmena:
@cobi63
Bitno da si rešio problem

@wladan
Da te dobro služi. Istestiraj malo bateriju pa podeli utiske
 
Hvala :)
Baterija rekao bih dobra, oko 7-8h rada sa wifi i max light i muzikom (inernet radio). Sasvim zadovoljan.
Plus se dobija odlicna futrola uz njega. Samo jos root da se pojavi.
 
Mislim da ovo nije moj, moj je od 10 inca pmp5101c, ili gresim? :)
 
MultiPad 4 Quantum 10.1 - PMP5101C_QUAD

Multipad 4 QUANTUM 9.7 (Colombia) - PMP5297C_QUAD_COL

MultiPad 4 Quantum 9.7 - PMP5297C_QUAD
 
Nazad
Vrh Dno