Šta je novo?

Philips televizori

Philips ne poseduje model koji je bolji od C1 a kamoli od C2.
Ako ti je LG mrska kupovina, zaobidji Philips, idi na Sony A80J.
 
Philips ne poseduje model koji je bolji od C1 a kamoli od C2.
Ako ti je LG mrska kupovina, zaobidji Philips, idi na Sony A80J.

Vjerovatno si jedan od onih koji prave antireklamu za Philipsa.. Philips je bio i biče uvijek bolji od Lg-ja, što se tiče kvalitet slike..! To ti pišem iz vlastitih iskustva sa različnim televizorima.
 
Ok je Philips, ali ti modeli nisu u rangu C1 LG. To je prosto tako.
 
Ok je Philips, ali ti modeli nisu u rangu C1 LG. To je prosto tako.

A zašto ne bi bili u rangu C1..? Philips OLED 806 je prošlogodišnji best buy OLED u tom srednjem rangu gdje je i C1.. A ovogodišnji model 707 je isto odličan OLED, ima negdje isti panel kao C1 ali ima Philips bolju obradu slike, gdje se prave razlike između OLED televizora koji imaju negdje iste panele..



 
Njihov Android ume da bude trom, nije kao recimo na Sony televizorima. 706 ima i lošiji HDR u odnosu na C1 takodje. Za 707 nisam video, ali to je noviji model.
 
Njihov Android ume da bude trom, nije kao recimo na Sony televizorima. 706 ima i lošiji HDR u odnosu na C1 takodje. Za 707 nisam video, ali to je noviji model.

Android radi odlično i na Philipsu i na Sonyu..Samo treba uvijek gledat na kojem mediatek chipsetu radi, koliko ima memorije, koja je verzija Androida itd.. Recimo na nekim početnim modelima Sonya ili Philipsa, Android neče radit isto kao na nekim televizorima srednjeg ili najvišeg ranga. Što se tiče modela 706 jeste nešto malo lošiji što se tiče HDR sadržaja, ali je zato bolji kod gledanja ostalih resolucija. Ali ako pogledamo recimo model 806 ili 707 koja sam preporučio, sta bolja od Lg-ja C1 i u HDR sadržajima jer se bolje nosita sa bijelim tonovima. Pored toga Philips nema tako agresivan ABL kao što to ima Lg.. I tu je Philips opet u prednosti.
 
Philips 806 = C1
Philips 9XX = G1

philips 807 = LG C2
Philips 907 = LG G2

To je to. Razlika je u picture engine-u, koji navodno je bolji kod philipsa.
Mada kalibracijom i sitnim podesavanjima moze se dobiti, pa rekao bih, identican kvalitet slike.
 
Mada kazu da 806 ima velikih softverskih problema,da ima problema sa zvukom,kad se povezuje na soundbar,cini mi se da sa Sonosom ne saradjuje bas najbolje... Iz tih razloga nisam imao hrabrosti da ga kupim,a 807 mi bio skup.Inace svi testovi govore da ima bolju sliku od LGa iako koristi njihov panel
 
Imate li vi u podesvanjima/ Tv podesavanja?
 
Mada kazu da 806 ima velikih softverskih problema,da ima problema sa zvukom,kad se povezuje na soundbar,cini mi se da sa Sonosom ne saradjuje bas najbolje... Iz tih razloga nisam imao hrabrosti da ga kupim,a 807 mi bio skup.Inace svi testovi govore da ima bolju sliku od LGa iako koristi njihov panel

Ima određeni % televizora koji ima određenih Softwerskih problema, to je kod svih proizvođača ne samo Philipsa.. Ali zato dolaze nadogradnje Softwera koji reše te probleme:)
 
Skinuo sam novi update za 706/12 na usb ostavio u zipu i raspakovao fajl ali ga Tv ne vidi , usb vidi ali taj fajl ne , da li mozda treba usb da bude prazan samo sa tim fajlom ili treba jos nesto uraditi da li neko radio update sa usb-a
Da dodam da sam bio skinuo i onaj htm fajl sa Tv-a na usb da prepozna Tv i tako skinuo poslednju verziju update za Tv
 
Poslednja izmena:
To mi palo na pamet ali vec je taj usb bio na androidu a i kacio ga i na telefon da prebacim fajlove pa sam predpostavio da jeste , a cita sa usb-a tj. vidi ostale stvari koje su na njemu
Al provericu i to sigurno .
Ajde napisem jos ovo kad sam kupio Tv ponudio mi i instaliro preko interneta verz : 101.100.178.222 i dalje ne nudi update a vidi se da posle nje ima jos dva gde je poslednja verz : 101.001.003.222
 
Poslednja izmena:
Usb je bio na FAT32 a posto ovde nije bilo ljudi koji su se backali sa update moralo se potezati tesko nauruzanje 🤣🤣🤣 i u pomoc pozvati @shamanNS , i normalno da je resenje nadjeno falio je jos jedan korak ( mali ili veliki kako za koga 😄😁😉) ili ti
Treba .upg fajl koji se skine i u ovom slucaju je imao naziv "TPM211EA_101.001.003.223.upg"
Treba da se preimenuje u"autorun.upg"
I sve fercera od nove verzije updateIMG-14a55e9cc30fff67ece99fac397bff62-V.jpg
Eto ako neko ne bude imao strpljenja da ceka kao ja da mu sam TV ponudi update sistema 😁😄😉
 
Ovdje imaš dva Philips modela koja sta bolja od Philipsa 706 in Lg-ja C1.

Nasao sam nekoliko takvih oglasa na kojima se Philips 806 65' moze naci i za 1300e, ali sam skeptican sto se tice tih trgovaca.
Niti je oglas zlatan, a clan je od pre 2 meseca.
 
Ovdje imaš postavke.

ISF: Day/ Night

Colour: 51 Contrast: 49

Sharpness: 2 Brightness: 46

Colour enhancement: off

Colour gamut: default

Colour temperature: Warm

White point 2 point:
Red 90

Green 85

Blue 65

Red - BL 0

Green - BL 1

Blue 0

White Point 20 point:

20 point Red offset +4 & 19 point Red offset +4

Other values = 0 Red Hue & Sat = 0

Yellow Hue = -2 Sat = 0

Green Hue = +1 Sat = -2

Cyan Hue = +1 Sat = +1

Blue Hue = 0 Sat = -1

Magenta Hue = 0 Sat = 0

Contrast mode: off HDR

Upscaling: off

Dynamic contrast: off

Video contrast: 100

Light sensor: off

Gamma: +1

Ultra resolution: on

Picture clean options: Noise reduction off,

MPEG = Minimum.

Motion styles: off
Gde se mogu naći ova podešavanja? Da potražim za svoj TV.
Hvala.
 
Nasao sam nekoliko takvih oglasa na kojima se Philips 806 65' moze naci i za 1300e, ali sam skeptican sto se tice tih trgovaca.
Niti je oglas zlatan, a clan je od pre 2 meseca.
Samo jedan od njih ima 65" 806 i cena je oko 1550e

Upravo mi stize 65" 807, pa javljam utiske kasnije
 
Najveca mana je sto u quick settings nemas osnovne stvari. Nisam nasao u quick settings nigde osvetljenje TV-a i osvetljenje Ambilight-a, nego mora iz glavnog menija.

Organizacija cudna takodje, kao na kineskim Androidima, sve je na sve strane, neke osnovne opcije u "Advanced" delu, haos :D
 
Pa pricam 100X da im je Meni neverovatno cudan,ali ne koristi se cesto,pa mu to ne prihvatam kao veliku manu
 
Odem veceras u radnju i pogledam 55pus7406, ono je katastrofa. Slika je gledljiva samo ako pravo sedite ispred televizora. Ako samo malo promenite ugao, to vise nije to, i tv postaje negledljiv. Pored njega stoji neki LG nano, razlika nebo i zemlja.
 

Philips 65PUS7506/12 ako nekog zanima drugar prodaje nov neotpakovan ispod cene.​

 
Pozdrav ljudi,
Mozda neko zna da li ovi Philips televizori kupljeni preko oglasa odnosno "uvezeni" iz inostranstva, imaju garanciju u Srbiji. Na sajtu piše da kao imaju, ali prilično sam skeptičan da je to zaista tako.
 
Ako misliš na kupljene u Mađarskoj - oni sigurno nemaju garanciju u Srbiji, samo tu mađarsku.
 
Kad sam gledao ponude i cene cini mi se u MediaMarktu naleteo sam negde da pise da garancija vazi u Evropi... e sad da l je to samo za EU ili celu Evropu ne znam.Moras proveriti
 
Na njihovom sajtu piše ovo
"Ako servis proizvoda koji je kupljen u inostranstvu zatražite u Srbiji, Philips će nastojati servisirati proizvod."
Koliko je izvodljivo to je već pitanje.
 
Nazad
Vrh Dno