Šta je novo?

Philips televizori

Znaci i za TV moze da se dokupi u Gigi. Dobra stvar, ja imam za PS5 tu DDOR polisu.

Radi posao i za detekciju logo-a/statickih elemenata na ekranu. Obara osvetljenje tih stvari dosta. Mozda ce mi smetati u igrama, nisam jos probao neku igru sa hud-om da igram par sati.

Posle ovoga nema meni povratka na LCD televizor, samo microLED ili OLED..
 
Sistem na Philipsu, iako nije najsrecnije organizovan, radi odlicno. Trenutno sam na Android 10, out of the box ne radi 4K 120Hz VRR na PS5, citao sam da su to sredili sa Android 11 update-om, ali jos uvek nije pusten zvanicno taj update izgleda.
 
@ivanbass1
Imas ovde linkove za firmware, pa rucno odradis azuriranje, mada je Philips prilicno azuran sa firmware-om. Kad puste firmware, puste za sve. Nema pustanja po etapama, regionima i sl.
 
Nije mi potrebno to, ne zuri mi se.

Stigla mi je potvrda za dodatno osiguranje. Ide preko Uniqa osiguravajuce kuce, to je za mene pozitivna stvar, imam dobro iskustvo sa njima.
 
Plasio sam se malo nakon X90J da li ce OLED imati dovoljno jako osvetljenje, ali nemam zamerke. Ima dovoljno jako osvetljenje za dobar HDR prikaz, a SDR sadrzaj preko dana drzim na 70%, uvece na 30%.
 
Vidi se da po softveru ne mogu prici ozbiljnim kompanijama.

1. OLED zastita na High podesavanju u igrama toliko obori brightness da je maltene neigrivo i to u HDR modu gde nije toliko jako osvetljen ekran i bez algoritma za zastitu.

2. Povremeno izbaci pop up da treba da refreshuje piksele uz poruku da tv treba da bude u standby dok to radi. Svaki dan je TV iskljucen minimum 6 sati, u toku noci je podesen da se iskljuci nakon 3 sata rada, ne razumem zasto ne odradi to nakon sto se iskljuci posle 3 sata rada.

Moglo je to bolje resiti definitivno.
 
Meni nikad ta poruka nije izashla za refresh pixela. Ti nesto dirao u podesavanjima? Osvetljenost mi je normalna spram LG nanocell jedva primetno manja ali jeste manja. Da da philips logo sto se sheta izlazi. Nisam probao nista da ubadam u hdmi 😁
 
Cackao sam, naravno. Ima podesavanje za OLED zastitu koje sam prvo drzao na High, a sada na Normal. Mislim da je fabricki iskljuceno, verovatno je za frikove kao sto smo mi..
 
Da se i ja "zapljunem" u Philips temu. Philips 58PUS8505 uzet pre godinu i po. Od danas krenuo da baca vertikalne linije na dnu. 😖 Ima li leka ovome a da to nije servis i reklamacija?
Epilog price posle mesec dana. TV je popravljen. Koliko vidim, zamenili su panel. Cini mi se da je slika bolja nego na prethodnom panelu na default podesavanjima.
 
Pozdrav drustvo, uzeo sam Philips 43pus7906. Koje postavke savetujete za ovaj tip panela?
 
Stigao A11 update za 65OLED706/12. Kada sam ukljucio Optimal (Auto Game) za HDMI Ultra HD output, PS5 prikazuje da je output 4k 120Hz sa VRR i ALLM ukljucenim.
 
Kako si u globalu zadovoljan TV-om? Možda uzmem 55 verziju ili C1 LG.
 
Sve je odlicno osim softvera koji nije na nivou Sony televizora npr. Quick settings meni na Sony televizorima je toliko dobro odradjen da se u par klikova podesi sve, Takodje, sve je na dnu ekrana tako da ne mora ni da se pauzira to sto se gleda da bi se cackala podesavanja. Ovde to nije slucaj, napravili su quick settings ali je pun beskorisnih podesavanja i za osnovne stvari, brightness i Ambilight brightness mora da se ulazi u glavna podesavanja. Sam softver sto se tice stabilnosti i brzine je skroz ok.

Nakon ovog azuriranja ima i podrsku za sve PS5 feature bez gubitka kvaliteta slike.
 
Vidim da je povoljniji tv, posebno za OLED, pa me zanima kakva je priča. Na softver bih se navikao verovatno, samo da je slika i procesiranje slike dobro.
 
Vidim da je povoljniji tv, posebno za OLED, pa me zanima kakva je priča. Na softver bih se navikao verovatno, samo da je slika i procesiranje slike dobro.
Mislim da su tu najjaci (bar modeli koje sam ja imao priliku da vidim). Ako vec planiras OLED moja ti je preporuka OLED806,posebno jer im je sad pala cena
 
Da, malo sam pogledao, 806 može za slične pare kao i LG C1. E sad šta mu dodje bolja varijanta.
 
Ja sam uzeo Philips 706 jer je LG C1 u normalnim radnjama bio skoro 50% skuplji. Za istu cenu pre bih uzeo LG nego Philips verovatno.
 
Poslednja izmena:
Jedna od vecih razlika OLED u odnosu na dobar LED (pa i dobar kao X90J) je u kretanju stvari po ekranu, cak i u serijama i filmovima, nevezano za "Motion" podesavanje.

Deluje mi da zbog boljeg odziva piksela sve jednostavno klizi, cak i snimci stari 20 godina.
 
Jedna od vecih razlika OLED u odnosu na dobar LED (pa i dobar kao X90J) je u kretanju stvari po ekranu, cak i u serijama i filmovima, nevezano za "Motion" podesavanje.

Deluje mi da zbog boljeg odziva piksela sve jednostavno klizi, cak i snimci stari 20 godina.
Sve zbog toga sto LCD je katastrofalno spor u poredjenju sa crt, plasma, oled, jer mora fizicki da pomera kristale, dok kod ovih drugih ide momentalna reakcija na promenu stanja. Tako da najbrzi savremen proultramegasupergaming lcd monitor i dalje je sporiji od najobicnije matore CRT kutije.
 
Philips' 2022 OLED TVs are now available
350110-philips-65oled807-65-tums-4k-uhd-smart-oled-tv-938_2.jpg


OLED, ANDROID TV 11, Ambilight...
 
Poslednja izmena:
Kako se pokazao 706? Kakav je za gaming i filmove? Sta predlazete od nobijih modela?

Neko video Mini Led seriju?
 
Pa kakav moze da bude, LG 4K 120Hz OLED panel + Ambilight. Igram sada Ghost of Tsushima na PS5, ubija :D
 
Zasto sam ja bio ubedjen da si ti uzeo A80J. Ili sam te pomesao sa nekim drugim clanom.
Merkam neki tv, iskreno A80J 65 mi je preskup, a X90J nije se pokazao toliko, pa gledam alternative. Philips mi je uvek bio zanimljiv zbog Ambilight-a, ali ostalo im nije bilo toliko wow.
Za normalan tv program, filmove mislim da je ok, ali za igre je bio los. Ali sada vidim da je sve sa 2.1, full kao sto standard nalaze.

Kao midrange alternative su mi Philips i Hisense. (iako TCL po testovima uopste nije los), ili ici high end Mini Led Samsung ili Oled Lg/Sony.

Koje modele da gledam, ima previse nekih serija, u cemu su razlike, boji rama?

Kako ti se pokazao za filmove i serije? Netflix. itd.? PS5 znaci klizi? :D
 
Sve klizi. Netflix, HBO Max, Plex, PS5.

U EU je LG C1 samo par stotina eur skuplji od OLED706, kod nas LG ima neku premiju.
 
Ambilight skori posle nekog vremena, ne pamtim kada sam ga poslednji put koristio. :)
 
Ambilight skori posle nekog vremena, ne pamtim kada sam ga poslednji put koristio. :)
Ja ga koristio samo dok sam se kur*io pred komsijama,par sati demonstrativno i posle nikad vise :D
Philips' 2022 OLED TVs are now available
350110-philips-65oled807-65-tums-4k-uhd-smart-oled-tv-938_2.jpg


OLED, ANDROID TV 11, Ambilight...
Cekao sam ove modele,zbog tog novog panela,al meni odgovara samo 48inca i tacno sam znao da ce tako i da bude 😡
 
Meni pozadinsko vrh, za filmove nocu u mraku top. I verujem da ce oci manje da mi se zamaraju i da me boli glava posle par sati gledanja, trenutno na 1080p led-u. :D
Znaci da se ceka 807 model. A koja je razlika izmedju 707, 807 i 907? Ovde je vidim OLED EX, ali za prethodne serije, sta je bila znatna razlika?
 
Meni pozadinsko vrh, za filmove nocu u mraku top. I verujem da ce oci manje da mi se zamaraju i da me boli glava posle par sati gledanja, trenutno na 1080p led-u. :D
Znaci da se ceka 807 model. A koja je razlika izmedju 707, 807 i 907? Ovde je vidim OLED EX, ali za prethodne serije, sta je bila znatna razlika?
meni bas naprotiv ambilight odvlacio paznju i stvarao glavobolju :D sto se tice serija 707 nikad nisam razmatrao,jer mi nekako 806 bilo ono sto sam zamislio da mi treba od TVa,medjutim citajuci utiske kupaca dosao sam do zakljucka da je serija 806 pravila mnoge softverske probleme bas u tim unapredjenjima koje je trebala da nosi i da su mnogi kupci bili razocarani i zavrsavali svoje recenzije recenicom "nadam se da ce sledeci update resiti stvari". E sad,dal je update resio te stvari nisam ispratio jer je vec krenula najava 807 serija kojoj su glavne prednosti trebalo da budu 30% svetliji ekran i ispeglan softver,i jos par nekih unapredjenja vezano za hdmi i gejming. I tako sam se nasao u procepu izmedju 806 i 807,druge nisam ni razmatrao,a na 48 inca sam primoran jer sam ogranicen na bas tu dimenziju,ai nije dnevna u pitanju,tako da necu biti zakinut.Jedino sad zeza to oko ekrana :)
 
Nazad
Vrh Dno