Šta je novo?

Phenom II X4 955 i amd over drive?!

@cimi.. dokle si stigo ?

Ja imam u planu da uzmem M5A99X EVO ( i 1090T) koja ima DIGI+VRM
i zdusno se nadam da naponska nece toliko varirati pri opterecenju, da ce taj DIGI VRM da odradi poso kako treba.
GA ploce su po tom pitanju mnogo stabilnije -1.45v u bios-u, a 100% load 1.44v- znaci minimalno.
 
Zadnje stabilno podesavanje..
CPU 3.8 ghz-1.4v(u toku testa pada na 1.356 ali zacudzujuce i prolazi test sa tim naponom)
NB 2600 mhz-1.325v
RAM 1600 mhz-1.65v(nije htelo da prodje test na 1.6v)
Ovo podesavanje je proslo Linx 25 krugova..Tako da bi se moglo reci da je stabilno...zar ne??Dobijam 49 gflops..Jel to ok??
Za koji dan planiram da probam i na 4.0 ghz i mozda 2800 nb..
I ako ima neko neki predlog kako jos malo da poboljsam performanse??
 
Cimi se nece smiriti dok ne ubije masinu :d
 
@cimi.. dokle si stigo ?

Ja imam u planu da uzmem M5A99X EVO ( i 1090T) koja ima DIGI+VRM
i zdusno se nadam da naponska nece toliko varirati pri opterecenju, da ce taj DIGI VRM da odradi poso kako treba.
GA ploce su po tom pitanju mnogo stabilnije -1.45v u bios-u, a 100% load 1.44v- znaci minimalno.

Meni napon sa ovom plocom iz profila stvarno malo varira, 1,416-1,404..

A mnogo gotivim x6 procesore, mozda za 1 god pazarim polovan x6 1090t [uz promenu napajanja], sta mislis, kakva je ova moja ploca za oc ovog x6 na 4Ghz? Vise me ne interesuje a i to bi bila masina i za najjace graficke.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da je Asus malo sredio napone.
Sto se tice OC, ne znam, nisam do sada imao x6. I ja sam se do skoro dvoumio koju plocu da uzmem.
Koliko vidim vise od 90% x6 ide na 4GHz tako da to ne bi trebalo da bude neki problem, uz dobro hladjenje.
 
Sto se mene tice, ova m5a97 pro ploca se pokazala i bolje nego sto sam ocekivao :) Mizerno variranje napona, stabilan oc.
Za sada mi je dovoljan ovaj cpu, a ko zna, mozda padne i neki polovan x6 1090t..
 
Cimi nemoj na 2800, mnogo je kume XD
Razliku realno neces nikad osetiti izmedju 3.8 i 4Fghz, ali prija egu :)
Kakve su ti temperature kad przis Linx ?
 
Pa to...Aj da probam da ga doteram do 4ghz:p..Mada ga necu drzati na tom kloku..A temperature u linx su 54c..Na par sek 55c pa padne...A u prime95 52c pa na par sek 53..Sinoc sam terao prime jedno 3h bez greske,mislim da je sve preko toga cisto trosenje vremena..I linx 25 krugova all memory..Klokovao bi ga ja na 4ghz nego me zeza ploca posto mi pada napon pri opterecenju pa moram da roknem visi napon nego sto je potrebno..Stavio sam 1.4v a proc prolazi test sa 1.356v..
Nego sto da ne stavljam na 2800??
 
Pa to...Aj da probam da ga doteram do 4ghz:p..Mada ga necu drzati na tom kloku..A temperature u linx su 54c..Na par sek 55c pa padne...A u prime95 52c pa na par sek 53..Sinoc sam terao prime jedno 3h bez greske,mislim da je sve preko toga cisto trosenje vremena..I linx 25 krugova all memory..Klokovao bi ga ja na 4ghz nego me zeza ploca posto mi pada napon pri opterecenju pa moram da roknem visi napon nego sto je potrebno..Stavio sam 1.4v a proc prolazi test sa 1.356v..
Nego sto da ne stavljam na 2800??

Stavi slobodno pa pukni opet test, ako ti zapuca komp, vrati na 2600.
 
Haaaaaaa ja uspeo:banana:...Digao sam cpu na 4.0 Ghz sa 1.462v..Zbog moje pametne ploce u idle je 1.452v u load 1.416v..Temp u linx 61c u idle je 40..Jel ovo za sad ok??Probacu posle jos da obaram voltaze dok mi dozvoli..
 
Haaaaaaa ja uspeo:banana:...Digao sam cpu na 4.0 Ghz sa 1.462v..Zbog moje pametne ploce u idle je 1.452v u load 1.416v..Temp u linx 61c u idle je 40..Jel ovo za sad ok??Probacu posle jos da obaram voltaze dok mi dozvoli..

Super, bravo..
Okaci jedan skrin sa Linx-om, CPU-z (cpu + mem) i sa temp (sta koristis za merenje) da vidim "uzivo" kako izgleda 4 GHz.:) (Moja neostvarena zelja.. 955 C2=:smash:)
Probaj da smanjis jos napon ako moze. Temp su dobre, mozda u idle malo vece, ali zavisi od kucista, koliko venta, sobne temp...
Na koliko ti je NB (MHz, v) ??
Rekoh ti da nije mnogo komlplikovano, vise je zamorno, dok ne pogodis pravu kombinaciju..;)
 
E jbgg evo sad sam zavrsio Linx 15 krugova,al ugasih pre nego procitah tvoju por...Aj veceras testiram 25 krugova sa ovom voltazom pa cu da slikam i objavim..A sutra cu da probam jos malo da smanjim voltazu...Nb i dalje drzim na 2600 sa 1.325v..
Ovako ove rezultate sam sad imao:
4.0Ghz sa 1.462v
idle 40c
load 61c
Gflops 51.8280..
U idle voltazu cpuz prikaze od 1.440v do 1.452v
u load od 1.428v do 1.416v...Znaci prolazi test sa 1.416..Tu voltazu bi drzao da me ne zeza glupa ploca,al ok i ovo..
 
2m651ya.jpg

2wh0dgg.jpg

e8pbax.jpg

k9wh87.jpg

atte11.jpg


E ovo sam do sad postigao sa 1.471v
Nesto mi se glupira ploca...Linx je prolazio i po 15 krugova sa 1.459v kad smanjujem po malo voltazu...Ali kad pocnem da povecavam sa npr. 1.459 na 1.462 pukne vec u drugom krugu ali kad samnjujem prolazi bez greske..Evo jutros mi puce pri 1.475v a sa manjom voltazom prodje 25 krugova..Temp.je na sec skocila u 6 krugu na 62c ali sve ostale krugove je bila max 61..Posle cu da probam sa jos nizom voltazom..
 
Evo prodje i sa 1.462v 25 krugova Linx..Posle cu da probam i prime95 koji sat..E onda kad utvrdim da je ovo stabilno probacu i sa 1.459v to je zadnja voltaza koja mi drzi u load 1.416 sve voltaze ispod toga mi baca na 1.404..Nego uopste mi nije jasno zasto mi prolazi testove kad smanjujem voltaze sa veceg na manje npr..1.68v..1.65..1.62v...Ali kad povecavam 1.62..1.65..1.68v puca vec pri 2-3 krugu i tako uvek??
 
Poslednja izmena:
Eeee ne racuna se 3999Mhz, mora 4000Mhz :d
 
E sad:rtfm:...cu ga nabudzim za taj 0000.1:p...Osedeo sam dok nisam uspeo,stvarno najdosadniji sport..
 
Poslednja izmena:
Evo prodje i sa 1.462v 25 krugova Linx..Posle cu da probam i prime95 koji sat..E onda kad utvrdim da je ovo stabilno probacu i sa 1.459v to je zadnja voltaza koja mi drzi u load 1.416 sve voltaze ispod toga mi baca na 1.404..Nego uopste mi nije jasno zasto mi prolazi testove kad smanjujem voltaze sa veceg na manje npr..1.68v..1.65..1.62v...Ali kad povecavam 1.62..1.65..1.68v puca vec pri 2-3 krugu i tako uvek??

Lepo izgleda, bravo..sad mozes da :,,:
A za napon..ko bi ga znao..mozda zastita CPU-a od overvoltaze ( lupam)..
A i sta te briga, bolje da je sto manja.
Sad jos (ne znam jel da pominjem:D) da doteras latence za ram i exstra..


Eeee ne racuna se 3999Mhz, mora 4000Mhz :d

Ha, ha ...ma priznaje se i ovo..:)
 
Poslednja izmena:
Evo prosao i 25 krugova sa linx na 1.459v..Gflops 51.9095 vrhunac..Temp 60c max load..
 
Ja imam 53 Gflopsa jer mi je NB na 2,6 a HT na 2GHz :D Memara kao i kod tebe, na 1600Mhz 9-9-9-24. Bas te hebe ploca.. steta, jel ako imas c3 phenom II, a verovatno imas, na boljoj ploci 4Ghz dobijas sa samo 1,4v a sa malo vise i 4,3Ghz ali to jos uvek nije potrebno, 4Ghz je taman ;)
 
Kako bre 53 gflopsa..Meni je 4ghz,sa 2600nb i ht je na 2ghz,i ram mi je na istom a dobijem 51..Kako se toliko razlikuje rezultat??
 
Poslednja izmena:
Pa nemam pojma, ja sam vrteo Intel Burn test jer nikako da nadjem linx koji radi :)
 
Auuu ovaj moj komp me opako zivcira:smackbum:..Ma dobro je i ovako..Iskreno nisam ni hteo da ga klokujuem niti sam znao kako kad sam ga kupio sad sam na 4 ghz 2600nb 1600 ram mislim da je za mene i vise nego dovoljno..Bar dok imam ovu plocu..Jer bilo koje povecavanje mhz i voltaze ce mi bas podici temp..Tako da je dosta sa ovom konfom...Mozda joz drmnem latencije ram na manje i probam nb na 2800 i to je to..
 
Poslednja izmena:
Kako bre 53 gflopsa..Meni je 4ghz,sa 2600nb i ht je na 2ghz,i ram mi je na istom a dobijem 51..Kako se toliko razlikuje rezultat??

Ti imas skoro 52 Gf tako da je razlika samo 1 Gf sto je zanemarljivo.
Linx nije uvek precizan, ja sam ponekad imao vise Gf sa manjim frekv.
Recimo sa 3800GHz ,Nb na 2680, RAM 1650 (cl8) Gf su mi varirali od 49-50,1 Gf.
Podigni jos NB i utegni ram pa ce i Gf biti veci (ako ti bas znaci 2-3 Gf vise).
Mozes recimo da probas 19.5x 206=4017 za CPU, NB bi skocio na 2678 i ram na 1648 (sa latencama ne znam kako stoji tvoja mem), HT nista posebno ne donosi tako da i ne moras da je podizes (neko kaze da cak ima i suprotan efekat).
To bi trebalo sa tvojim naponima da prodje.
51-52 Gf je sasvim dobro sa tvojim trenutnim podesavanjima.
Mnogo je bitnije to sto si smanjio napon i sto je sve stabilno.
Ai dogurao si do zeljenjih 4GHz..;)
 
Ma da, lik je dosao do 4Ghz, ostalo su samo cifre beznacajne :D
Mene sad pocelo da kopka da odem na 4,3Ghz :smoke::D ali necu jer stvarno nema potrebe.
Ako sledece jeseni [a nema potrebe pre jer sve klizi na max] promenim graficku i monitor, dakle padne neka gtx660ti ili 7950 i full hd, onda cu sa zadovoljstvom da odvrnem cpu bar na 4,2Ghz :)
 
Ma da, lik je dosao do 4Ghz, ostalo su samo cifre beznacajne :D
Mene sad pocelo da kopka da odem na 4,3Ghz :smoke::D ali necu jer stvarno nema potrebe.
Ako sledece jeseni [a nema potrebe pre jer sve klizi na max] promenim graficku i monitor, dakle padne neka gtx660ti ili 7950 i full hd, onda cu sa zadovoljstvom da odvrnem cpu bar na 4,2Ghz :)

Pa i jesu i nisu beznacajne (ko voli da klokuje svaki poencic je dobro dosao:))
cimi je za 20-ak dana od pocetnika dogurao do 4GHz sto je vrlo lep napredak.
A da treba probati sto vise moze i ja sam za to, skoro sam hteo da promenim C2 rev za C3 samo da "vidim" tih 4GHz..:D (ali mi je trenutno malo dosadilo klokovanje i testiranje pa sam odustao).
Skupljam lovu za Ivy..AMD je izgleda zahebo stvar za duzi period.
 
Jeste lepo 4x4 :D
I ja cu na Ajvi ali kada bude bilo potrebe za istim ;) Ne mislim samo na igranje, ionako igram 2h jedva nedeljno u proseku, leti sem muzike i filmova, surfa, multimedije uopste skoro da nista i ne palim, meni se i u foto i video obradi ovaj Phenom sasvim solidno snalazi ali sam i realno sa c2d presao na solidno jak quad/x4, odusevljenje je posledica i toga.
Kada i ako cene budu normalne i kada Ajvi bude neophodnost eto ga u kucistu, do tada phenom je zakon :D
Pre ce da uleti neki ssd u kuciste.
 
Poslednja izmena:
E a kako da podesim brzinu obrtaja kulera u load i idle rezimu??Posto bi hteo malo brze da duva..
 
Mrzi me da ulazim u bios sad, potrazi malo ;) Imas min i max da podesis, i ja sam to menjao, normalno za max sam stavio 100% i promenio da se max br. obrtaja aktivira kada temp predje 50c :) Leti cu da spustim to na 40c jer se ionako ovaj Brocken jedva cuje, bar je moj utisak takav.

Dakle, idi advanced bios i ako znas engleski lako ces naci :) Da ti pomognem, ''skroz je desno'' :D taj meni, pa tu udji i listaj opcije..
 
Daj ljudi koga lazete sa tih 25 krugova Linx-a, pa ni izbliza nije stabilno ako si testirao samo sa tim...meni prime 64 puca u 8-10satu rada iako sam provrteo 100 kruga linxa pre toga...Dakle nije stabilan cim puca. Pa onda bi svi ovde imali phenome koji idu na 4.2-4.3ghz.
 
Nazad
Vrh Dno