Šta je novo?

Phenom II X4 955 i amd over drive?!

Za pocetak necu ici preko 3.6...Evo sad testiram 3,6ghz sa 1,35v...Ako to prodje kako treba vraticu sve na default pa NB na 2400 i 1.3v..pa ako i to prodje onda cu sve spojiti i testirati..Valjda sad potrefih:happy:
e da kad budem dirao nb,jel treba da menjam i ht ili to ne diram??
 
Ne diraj HT, nek ostane na 2000, samo mozes da dobijes na nestabilnosti sistema , nista vise.
 
Evo zavrsilo se sa Linx 3,6 na 1,35v 14 i nesto min.5 krugova bez greske temperature nisu prelazile 48c...a idle mi je 36c,sad cu da vratim na staro pa probam NB 2400 sa 1.3v
 
Poslednja izmena:
Probaj cpu sa 1.325v na 3600 mozda hoce i to..Ispasce izgleda to dobar cpu..
 
Xaxaxaxax...dobar cpu nikakav korisnik:p...Evo sad sam ukljucio..Samo nb 2400 na 1.3 ako to prodje stavicu cpu na 3.6 i 1.325
 
Ma niko se nije rodio sa znanjem..
Evo ja sam resio da uzmem x6 1090t pa i mene ceka isprobavanje kloka, a do sad nisam imao prilike da klokujem taj cpu.
Ali zato ovde uvek ima nekog ko to zna..:)
 
Xaxaxaxa blago tebi ti imas bar solidno vise znanje pa ti nece biti tesko,ja ni sa ovim proc koji se lako klokuje ne mogu da se izborim
 
Evo gotovo 15 min i 13 sek 5 krugova,nb 2400 sa 1.3v i temp 48...Odo sad da isprobam 3,600 na 1.325v
 
Evo opet gotovo 3.6ghz stavio sam na 1.325 ali na cpuz napon je isao od 1.284 do 1.308 maximalno..Sta sad da radim??
 
Jeste,iskljucio sam llc i napon je varirao od 1.284 do 1.320 ali prosao je test od 5 krugova u linx...
 
Ajde nastavicemo ovde da se dopisujemo, ne stizem da pratim i pm.
trenutno nesto radim uporedo..
Znaci cpu na 3600 sa 1.325v i nb 2400 sa 1.3v prolazi. Temp odlicne. Exstra.
Hoces li jos da dizes klok ??
 
2lmqljt.jpg
[/IMG]
11qi7fa.jpg
[/IMG]
qosgoz.jpg
[/IMG]

Evo sta sam radio...3.6ghz na 1.325(mada je setalo od 1.284 do 1.320)..NB 2400mhz na 1.3v..Jel valja ovo..???
I ne bi za sada vise da klokujem 3.6 mi je dosta za sad..
 
Poslednja izmena:
Ma super..:) Vidis da nije tesko..
Dizi to na 3800 sa 1.35-1.375v za cpu i nb dizi na 2600 sa 1.325v, ima da radi ko zmaj. :guitar:
Na koliko ti je ram, koji napon ??
Moze i to malo da se zategne. Koji ram imas??
Edit.. Sad sam video ,exceleram...
Probaj da zategnes latence, ostavi frekv na 1600, a probaj sa cl8 da li hoce da butuje.
Znas da odradis clearcmos ? (za svaki slucaj)
 
Poslednja izmena:
Znam..da izvadim bateriju na maticnoj..Tako??A frekvencija je 1333 tako mi stavila maticna a ram je deklarisan na 1600 al mu ploca ne da na toliko..A ne znam gde se menja cl..
 
Ok ostavi za sad tako.
Mozes jedino da probas ram na 1600 sa cl9, to joj je po specifikaciji.
U bios-u imas DRAM Freqvency, sa auto postavi na 1600 , sa 1,65-1,7v (DRAM Voltage) .
 
Koliko Linx-a pa relativno je to pustis 1-2 h da vrti, ali ako nesto nije kako treba on vrlo brzo pokaze.
A CL se menja u sekciji DRAM Timing configuration.
 
Ok ako nije prob,to da ostavim za sutra moram da idem da resetujem moj cmos hahahaha mrtav sam umoran..Ceo dan sam za kompom..Tebi druze hvala,jer si mi nevidjeno pomogao,ovako sam nikad ne bi uspeo..Kontaktiracu te ovih dana kad vidim da si online da sredim i ram,pa polako i da povecavam clock,vazno da sam naucio kako...E jedno pitanje kakva je razlika izmedju cl9 i cl8??:p:,,::party:cheers:happy::D:d:smoke:HVALA TERZAZAK I SVIMA NA POMOCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nema na cemu tu smo da pomazemo jedni drugima i da se druzimo..:wave:
I ja sam kao i ti poceo sa savetima ljudi sa ovog foruma i vidi dokle sam dogurao..ha haha:D

Sto se tice latence, pa manja latenca i brzi klok povecavaju performanse ( brze se obradi informacija sa manjim latencama) ili
"DDR3 1600 memorija ima memorijski klok od 200 MHz, odnosno dužinu ciklusa od 5ns, a I/O je 800 MHz, a efektivna brzina je 1600 MT/s. (MT/s je Miliona Transakcija u sekundi."
Da ne razglabam dalje AMD 'voli" manje latence memorije, ali malo teze ostvaruje visoke frekvence iste zbog memkontrolera koji nije bas naj..

Odmori, sredi utiske pa juris na 4 GHz...;)
 
Aj onda da iskoristim temu, pogledaj konf iz profila, meni memorija radi na 1600Mhz ali na 9-9-9-27 :d Kakve su sanse da spustim i na koliko bih mogao a da ostane da radi na 1600Mhz i 1,5 ili 1,65v?

I da, cpu je na 4Ghz @ 1,4v a NB/HT na 2,6Ghz/2Ghz ali napone nisam menjao, u biosu nesto pise 1,35v ali kod NB dok sam u biosu varira oko 1,1v, jel ovo ok? Milsim sistem je stabilan, istestirano sve, nisam popio ni jedan bsod, lag, ma bilo kakav problem u idle ili testovima/igranju po 2-3h.
 
Kod mene memorija na 9-11-11-28 1.65V :)
Samo ovako za sada sam uspeo da je namestim jer nije zvanicno podrzana od ploce a trebalo bi na 1.5V da sljakaaaa XD
 
Moram da ispravim, kod mene je 9-9-9-24, sta mislite o ovome i koliko bi jos realno mogao da zategnem?
 
Aj onda da iskoristim temu, pogledaj konf iz profila, meni memorija radi na 1600Mhz ali na 9-9-9-27 :d Kakve su sanse da spustim i na koliko bih mogao a da ostane da radi na 1600Mhz i 1,5 ili 1,65v?

I da, cpu je na 4Ghz @ 1,4v a NB/HT na 2,6Ghz/2Ghz ali napone nisam menjao, u biosu nesto pise 1,35v ali kod NB dok sam u biosu varira oko 1,1v, jel ovo ok? Milsim sistem je stabilan, istestirano sve, nisam popio ni jedan bsod, lag, ma bilo kakav problem u idle ili testovima/igranju po 2-3h.

Pa zavisi od same memorije, ne znas dok ne probas.
Ja sam imao 2x2gb Geil mem koja je ladno isla 8-8-8-21-32-1T sa 1,6v i to na 1650MHz. Uspeo sam da je smanjim na 8-8-7 (dalje nije htela ni da butuje). A Geil ne vazi za neku ok memoriju. Mada ni Kingston u zadnje vreme ne moze da se pohvali sa nekom dobrom mem (sve Hynix cipovi).
Sad imam 2x4gb Kingston Blue koji nece da butuje ako nije na auto u bios-u, ne pomazu ni magicne reci..:D Znaci OC = 0.:smash:
Probaj da smanjis latence u bios-u i budi spreman na clearcmos ako nece da butuje.
Idi na cl8 , pa ako prodje smanjuj ostalo redom. Za napon mislim da nije bitno da li je 1,6 ili 1,7v. Normalno bolje da je manji, ali ako mozes da izvuces manje latence sa vecim naponom onda nema sta da razmisljas. Mozda ce i NB (i CPU NB vid) da traze malo vece napone zbog mem, pa probaj i to ako prijavljuje gresku.
 
Nije mi problem da sve to odradim ali me strasno mrzi :) Mislim, da se smaram zbog 1 fps.. ne ide, a i ovako sve klizi, igre, programi..

naravno znam za clear cmos ali sam se patio sa onom Patriot memorijom previse, mozda si citao, neka onda ovog Kingstona na 9-9-9-24 ;)
 
U pravu si, najvise zezanja je sa memorijom, a dobitak mizeran.
Ja sam se ponadao da cu ovaj Kingston (ili bolje reci Kingsoft :D) da poteram bolje, ali sam dobio jos gore:S:.. Sa cl8 sam "klokovao" na cl11 :d ali mi je zato duplo "veci":)
 
Ma nije to nista tesko ali sam ja proveo 2-3 dana kopajuci po kucistu kada me je onaj raspali patriot signature smarao, osedeo sam od broja restarta, clear cmos i pistanja ploce :d
Aj sad laicki, patriot je bio cl11 koliko se secam, a ovaj Kingston cl9, normalno cl9 je brze? :) 9-9-9-24.
A vidim kazanova lazni ima 9-11-11-28.. pa sta je bolje, to ili 9-9-9-24 ? :)
 
U ovom slucaju manje je bolje..Znaci 9-9-9-24
Primer..
sshot-36.jpg


3.jpg
 
Poslednja izmena:
evo pri kloku cpu na 3.8 sam postavio voltazu 1.375 ploca mi pri linx testu obori voltazu na 1.332v i pukne mi test nakon 10-ak krugova..Jel ima neko ideju kako da stabilizujem napon da ako stavim 1.375 bude taj napon...A da predlog nije load line calibration jer mi onda ploca grune vecu voltazu od trazene??
Sad sam stavio cpu na 3.8 i 1.4v a ploca obori na 1.356..prodje 15 krugova linx,ali me strasno nervira sto moram da povecam voltazu od potrebne,da bi uracunao da ce biti dovoljno kad mi ploca obori..
 
Normalna pojava nazalost... LLC je tu da malo pomogne da se napon nasteluje po zelji. U idle nije problem da radi 0,02~0,04 manjem naponu od onog potrebnog za stabilnost, bitno je da on dobije dovoljan napon kad je opterecen.
Ja recimo nemam taj problem, cpu je stalno pod opterecenjem i radi na 1.392 ~1.4v, pa nije problem sto je idle na 1.43v kad cpu ne vidja idle stanje bas cesto :)

Sent from my Mini
 
Nazad
Vrh Dno