Šta je novo?

Phenom II X4 955 i amd over drive?!

Core VID je default napon za taj primerak procesora.(fabricki napon potreban za rad)On se nikada ne menja.Varira od primerka do primerka.(zavisi iz koje su serije).

Sent from my RN3 Pro
 
@Mare1601 Da stavim na 1.45V?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
@Kidence E ova "pametna" glava ga je menjala u OD :D Mislim da sam bio podigao napon u BIOSu do 1.47V i da mi je pukao Prime na 3.8Ghz, al moracu pokusati ponovo

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ti mesas neke stvari... Trebas lepo da iscitas temu ovde na forumu o klokovanju AMD phenom procesora.
Bice ti jasnije dosta.
Ti klokujes preko offset metode, dodajes napon na default napon koji ti je 1.35v.
Treba da gledas vCore napon. On je bitan,to ti je trenutni napon koji proc dobija.



Sent from my RN3 Pro
 
IMG_20161012_104720.jpgTu menjam, ne znam gde bih drugo promenio? Na slici se vidi da od "CPU" napona ima samo jos CPU PLL i CPU NB VID i CPU Voltage Control (to sto ja menjam)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Batali OD... Podesi napon za CPU u BIOS-u i testiraj.Korak po korak....Kada nadjes stabilan napon, dodaj jos jedan korak napona i to je to.Naravno, ako ti temp dozvoljavaju takav klok.Takodje, ne idi preko 1.5v.

Sent from my RN3 Pro
 
Da li su vazne poruke sa plavog ekrana, jer na poslednjem mi je pisalo bug code usb driver, kakve to veze ima?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ako nije BE onda ti ostaje samo FSB da se igraš. Onda sve lepo stavi na manual, ubi sve C states i smanji multi za memoriju. Neće ta memorija puno preko 1600, specijalno ne na 1.5v.
 
Batali takodje OC, 1.5v za 3.8ghz ludost, sa tim naponom treba da ide preko 4ghz.
Ja sam sa 1.488v isterao athlona na 3.7ghz i to preko FBS a to nece sa multipilerom...
 
Jeste BE ali ne znam sta mu je, izgleda da ne moze nikako na 3.8ghz. Na svim voltazama dobijam BS, nekad pre nekad nakon 20min. Mada danas sam igrao The Crew koji uvek zakuca na 100% i nisam dobio BS samo sa Primeom. Ne znam sta je, vratio sam na 3.6Ghz i stock voltazu. (Normalno radi i igram igrice na stock ali opet sa Primeom dobijem BS)
Dunno

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ti obracas paznju samo na napon? Kakve su ti temp pod Prime-om? Cime ti uopste hladis taj CPU?

Sent from my RN3 Pro
 
Na 3.8 sa 1.4xV idu oko 70C. Hladim sa LC cc 120

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Dobar si, pa 63c je gornja granica za taj CPU...Kako ocekujes da ti radi na vecim frekvencijama kada prvi uslov nisi ispunio, temp ispod 60c.

Sent from my RN3 Pro
 
Znaci do toga je [emoji36] Dobro da znam da ne pokusavam nista dalje, neka ga ona 3.6Ghz, dok ne skupim za neki FX.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Zanima me nesto. Ako je u igricama stabilan i ne prelazi 58C, dok u Primeu je oko 70-71. Da li je u redu da ga drzim na 3.8ghz dok igram igrice tj. da li to steti ploci ili procesoru samom?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Ako se procesor pregreje, odlazi u throttle (automatski obara performanse i radi sporije da ne bi pregoreo).

To se dešava kad preteraš u naponu (sve preko 1.45v) i kloku. Dakle, kad ode preko 65c, onda radi na 2 ghz, iako si ga ti "podigao" na 4ghz.

Zato ti ljudi kažu da se maneš overkloka dok osnovno ne naučiš.
 
@domerj9 Ti mozes da ga drzis na 3.8ghz, ali ja ga ne bih drzao, jedino dok je u primeu temperatura do 60 stepeni pa koliko izvuces iz tvog procesora.
 
Poslednja izmena:
Ako su procesor i ploca ispravni nece mu biti nista, procesori se jako tesko kvare.
Sve dok je temperatura ispod throttle margine je ok.
 
@domerj9 Koju verziju prime-a koristis, ako koristis najnoviju ona je optimizovana za novije procesore, ja dok sam imao phenom 2 965BE koristio sam koliko se secam staru verziju 25.11 i sa njom mi je radio na manjem naponu na 3.8ghz 1.4v, prolazio je 3 sata prime blend lagano sa tom verzijom.
 
Linx nisam znao podesiti, kad ga pokrenem uopste ne optereti CPU samo RAM. Videcu koja je verzija kad dodjem kuci, na poslu sam, a i probacu RB. Pa javljam rezultate

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Verzija Prime je 28.5 build 2. Sinoc sam pustao RB na 3.8ghz i 1.42V, temp je isla najvise do 58C kao sto je i sa igricama isla, nije pucao. Dva puta sam radio bench i stress od pola sata.
 
Pa kad toliko volis da klokujes uzmi za pocetak neki hladnjak, ja sam moj uzeo polovan 15e. i radi vec godinama
 

Prilozi

  • Screenshot - 08.12.jpg
    Screenshot - 08.12.jpg
    293.3 KB · Pregleda: 37
prim.jpg
Ovako stoje temperature nakon pola sata Primea 25.11 sto mi je @ljubinko rekao da probam. Izgleda da su ipak malo previsoke :exploder:

@vane34 nije da nesto volim da klokujem samo bih teo da probam,a i nesto naucim ako mogu. Kupio sam ovaj cc 120 pre nesto vise od nedelju dana, nisam ni planirao klok ali sam ipak odlucio da probam kad vec imam BE CPU. Kod tebe je C3 citao sam da su oni nesto bolji za OC jer im treba manja voltaza pa je manja i toplota, mada ipak si ti na 4.2Ghz pa se to nesto i ne vazi :D
 
@ljubinko Ne znam, u BIOSu je podesen a 1.425V, evo sad je na 1.400V u BIOSu a u CPUZ je 1.472V

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno