Šta je novo?

Phenom II X4 955 i amd over drive?!

Uf, sad sam video da si presao na 8350, kasnim sa pitanjem..;)
Mada sam negde procitao da napon za CPUNB vid moze da bude isti kao za CPU.
Ali ja ne bih bas da probam to, pogotovo ne sa plocom kojoj je istekla garancija.:D
 
Moze naravno i veci, ali posle 1.350v NB podize bas dosta toplotu.
 
Setuj onda rucno voltazu nize i to je to, snizices temperature i sacuvati procesor od degradacije.

To sam baš i isprobao, evo na 1.45v se vrti 4ghz bez problema sa max temp 53*C core a ja sedim u potkošulji koliko mi je toplo :) Šta se dobija podizanjem NB? Jel se oseti razlika?
 

Prilozi

  • 4ghz.png
    4ghz.png
    333.5 KB · Pregleda: 87
_/Neo\_@ za tu grafiku dovoljno je i na default da bude kao kod mene bas sada igram far cry3 zakucan je celo vreme na 99% GPU Usage
 

Prilozi

  • Screenshot - 07.06.jpg
    Screenshot - 07.06.jpg
    243.4 KB · Pregleda: 81
Da ali zato Bf3 moh i neke CPU zahtevnije igre bottlenckuju ispod 3.8ghz, provereno.
 
Ko kaže da se ja igram? :) Odigram s vremena na vreme po koju igru i to je to, trenutno mi mašina treba za video rendering, a pošto nisam pri kešu da pređem na intela, opredelio sam se da se sa 925 prebacim na 965 i moram vam priznati da mi ovih 400-500mhz znači, skratilo mi je vreme renderinga za nekih 10-15%
 
E ovako,aj da pokrenem ovu temu iz mrtvih.Uskoro planiram kupovinu nove ploce i proc-a.Ali do tad hocu da resim ovaj problem koji me nervira vec 3-4 godine.

Imam p2 955 c3 i plocu m5a88v-evo.

Uglavnom imam problem sa padanjem napona tokom testa stabilnosti kloka...Tako da moram u biosu da roknem veci napon nego sto je potrebno da bih uracunao da izdrzi test kad mi padne napon.

Evo primera:

U biosu setujem 4.1 ghz i 1.47+v tokom prime95 on mi obori na 1.428v(znaci 1.428v mi je dovoljno da prodje nekoliko sati prime95)..
Ali ako bih u biosu stavio tih 1.428(koji su dovoljni)...On bi mi tokom testa oborio na 1.397..

Znaci uvek mi obara voltazu za 0.05/6.I upropasti mi klok.

E sad ako bih stavio llc enable u biosu tek onda je zlo.Stavim na 1.428v koliko mi je dovoljno,ukljucima llc a on mi nasvira tokom testa na 1.528(odose tempreature na 63c).Tako da tek to je nikako.

Maticna ima naponsku 8+2 niko zivi na netu se ne zali na vdroop za ovu maticnu,ali mene unistava vec godinama.Umesto da ga vozim na 1.428 ja moram da ga vozim na 1.47+..

Jel ima neko neku ideju,predlog bilo sta.Castim ga pivom minimalno:dako resimo ovaj problem.Ako nista drugo dam mu moje http://www.itsvet.com/proizvod/frontier-aurora-au-09/comp_comp_case/75/1325 staro kuciste(mozda nekom i koristi).:p

Samo da resim ovaj problem,ne smeta mi da napon malo varira.Ali ovoliko mi bas unistava svaku zelju za klokom.:(
 
Daj slike AIDA64 overclock i sensor napone.
I koju verziju biosa imas?
 
Poslednja izmena:
9zyb84.jpg

2lw0sid.jpg


evo:).Smanjio sam klok na 3ghz takodje i napon na 1.459v.Ali sa ovim pri opterecenju mi pada na 1.416 ili jos malo nize.A bios je najnoviji sa Asusovog sajta.Probao sam svaku verziju i svuda je isto.
 
Poslednja izmena:
North bridge je 2400mhz dovoljno, za veci klok nema benefita sa tim procesorom i memorijama.
Koja verzija biosa ? zadnja je imala bas taj problem sa naponom.

Izgasi C1 i cool n quiet u biosu, koliko mozes da spustis napon za cpu?
 
Poslednja izmena:
Najnovija verzija biosa(sa njihovog sajta)..Ugaseno C1 i cool n quiet jos pre 3 godine...Kazem ti prosto neverovatno.Ja glavu razbijam 3-4 godine.Na kraju sam odustao,ali me sad opet zasvrbelo
Evo sad za 4ghz napon minimalni a da prodje test je 1.459 on ga obori tokom prime95 na 1.416 ili 1.408(tako nesto).I sa tim prodje test..Ali cemu 1.459 da mi ne varira napon mogao bi da ga kloknem na 4.2
 
Poslednja izmena:
Nesto mi tu ne pokazuje da je multiplier zakljucan na 20.(4-20)
Pogledaj ima li jos neka opcija u biosu.
Kod mene recimo ako u biosu ostavim napone na auto, onda ide preko 1.4v
Ako stavim na manual bez da ista menjam onda ide samo do 1.375v.
 





ufff uspeo sam da okacim,malo ce duze da se ucitava:d
 
Poslednja izmena:
LLC ti je na auto, probaj da promenis ide 0, 25, 50, 75 i 100%....ili regular, medium, high, ultra high i extreme.
 
Jok nazalost to nema.Ima samo auto/enable/disable.Bilo bi savrseno da moze da se podize u %ali nema toga na ovoj ploci
 
Da li je ovo normalno za stock cooler u idle modu

Capture888.JPG
 
naravno da nije,skokni do bios-a i proveri jel' pwm kontola na cpu ventu upaljena.
 
Malo manje je ok, jesi čistio skoro komp? Oko malo manje od 40 je meni bilo ok u idle sa stock kulerom.
 
Moralo bi svakako biti ispod 40C, meni je u veoma lose provetrenom kucistu bilo mnogo manje.
 
Kuciste je thermaltake v4 black edition ,pozadi ima neki ventilator svega 1000rpm..
 
Nisi ni overklokovao? To je bas visoka T, ili ti ne naleze heatsink na procesor, ili je mozda vreme da stavis novu pastu. Nije to lose kuciste, ima sigurno 5x bolji airflow od mog, case vent od 1000rpm je takoreci standard.
 
Ma kakav overclock ,cim se uplali komp ,ne prodje ni 5min ventilator vec na 4500.Mislio sam da nije zbog toga sto je 125w ali nije to sigurno.
 
Pa ukljuci cool'n'quiet da ti ne bi stalno radio na 125W.
cnq.jpg
 
3.8.jpgImam problem sa OC Phenoma iz potpisa sa plocom iz potpisa. Naime, podignem voltazu u BIOSU ali kad se butuje i dalje je na 1.35V, samo u Overdrive-u mogu da podignem na 1.4V i tu je onda stabilan na testovima pri 3.8Ghz. pokusavao sam sa CnQ, evo sad sam ugasio ali opet isto. Zna li neko u cemu je problem?

EDIT: Dodao sam sliku, CPUZ pokazuje 1.6V :shock:
 
Poslednja izmena:
VID je samo početni napon, Vcore je ono što processor dobija trenutno.
 
@Mare1601 Evo, podigao sam u biosu na 1.5V i Vcore je 1.55V :D A core VID je i dalje 1.35V.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno