Šta je novo?

PDF problem - gde su mi slova??

Učlanjen(a)
01.06.2008
Poruke
68
Poena
309
Pozdrav!

Imam Acrobat Reader 7 Pro na Mac-u i zajedno sa njim problem sto nece da stampa fontove! :trust: Otvorim PDF fajl, sve se lepo vidi. Odstampam - vide se ivice tabela, povrsine, zarezi, tacke i zagrade, ali samih slova nigde! Kopao sam svuda da vidim sta je problem i nisam nasao. Kada exportujem PDF ukljucena mi je opcija da embeduje ceo font. I sto je najcudnije: kada stampam iz istog Acrobata na PC-u, isti fajl, sve bude u redu! :wall:

Pomoc? Hvala!
 
a da apgrejduješ Reader? Za PC postoji već 9ka, ne znam tačnu situaciju za Mac... ili neki drugi PDF čitač da probaš?
 
Jel si probao da stampas iz Adobe Reader-a?
 
Sam Appleov Preview ima podršku za PDF (ja drugi reader nisam ni stavljao na sistem), pa svakako probaj da stampaš oz njega.
 
Kada selektujes opciju "print as image" da li onda ima slova?
 
Koji je font u pitanju?

ako je Arial u Mac OS X postoji Arial i Arial Unicode. u nekim slučajevima neki programi (kod mene konkretno Papyrus) po defaultu koriste "običan" Arial koji hoće da pravi slične probleme!

probaj sa drugim fontom.

ili jednostavno probaj sa Preview-om.
 
Upravo sam i probao da stampam iz Acrobat Readera i tu i jeste problem. A probao sam i iz Mac-ovog previewera koji cita PDF-ove, isti problem. Font je Open Type i zove se Resavska, ali nebitno... Probao sam isti tekst sa Verdana fontom koji postoji kao sistemski i opet nista.
 
kao što ti jaksa reče, selektuj print as image i sve OK.
 
Nasao sam! Hvala, posluzice, mada mi i dalje izgleda neverovatno da na Mac-ovom Acrobatu ne moze da se stampa za "zivim" fontovima.
 
Vrh Dno