Šta je novo?

PCIex modem 56k. Gde?

  • Začetnik teme Začetnik teme Bogda
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Bogda

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
29.06.2000
Poruke
2,354
Poena
725
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 7800X3D + Noctua NH-D15
Matična ploča
GIGABYTE B650E AORUS ELITE X AX ICE
RAM
2 x KINGSTON DDR5 16GB - KF564C32RWK2-32
GPU
Gigabyte GeForce RTX 5070Ti Windforce
Storage
Samsung SSD 980 Pro 1TB + Samsung SSD 860 EVO 1TB + Samsung HD103SJ
Zvuk
MiniDSP Flex + Yamaha A-S2100 + KEF LS50 Meta + SVS 3000Micro + ...
PSU
ROG-STRIX-750G
Kućište
Fractal Design Meshify C
Monitor
AOC Agon AG322QWS4R4
Miš & tastatura
Logitech G502 + Corsair Gaming K70 LUX Keyboard
Ostale periferije
Moondrop Cosmo
Laptop
hp EliteBook 850 G6
Pristup internetu
  1. Optički internet
Može li se negde u Srbiji kupiti PCIex modem 56k? Ima li ovo da se kupi negde u (bliskom) inostranstvu?
 
Sumnjam.
 
PCIe 56k modem teško da ćeš naći.Ne verujem da se nekome isplati čak i proizvesti.A onome kome se isplati, taj je prodaje po OVOJ ceni.
 
Shto ne zabodesh USB 56k modem
 
Od tri PCI slota na ploči jedno mi zauzima zvučna, dva CM Cool Viva Pro.
Polovni hardverski modemi su ili serijski ili paralelni. Ja imam sjajni eksterni Zyxel modem ali mi ploča nema ni paralelni ni serijski port.

Izgleda da mi je USB modem jedino rešenje, mada me nervira da mi štrči pozadi.
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao da ZyXel-a nakačiš preko rs232-usb adaptera?
 
Da.:sceptic:
Ionako dobri hardverski 56k modemi (tipa USRobotics) mogu da se nađu za 10-15 evrića, a još bolje rešenje bi ti bio modem sa paralell portom (ako ga imaš).

Modemi su uvek serijski, nešto si se istripovao... A i ti USB mislim da nisu hardverski. Enivej, poenta je ipak tačna; za 10-15 EUR naleti serijski externi modem i nema da te boli glava oko zauzeća PCI slotova. Uglavnom svi rade sa RS-232 -> USB adapterom.
 
Modemi su uvek serijski, nešto si se istripovao... A i ti USB mislim da nisu hardverski. Enivej, poenta je ipak tačna; za 10-15 EUR naleti serijski externi modem i nema da te boli glava oko zauzeća PCI slotova. Uglavnom svi rade sa RS-232 -> USB adapterom.
Da, serijski, lupio, omašio, ***a, šta ćeš, brzina.
Anyway, serijski + adapter i to je to.
 
Kako li Serijski modemi rade preko tih USB -> RS232 adaptera?
Znam da postoje probemi sa nekim uređajima i ovim adapterima.
 
A jesi siguran da ploca nema serijski, vjerovatno ima na samoj ploci pa ti samo treba onaj kablic da ga izvedes van.
 
Ma ime priključak na ploči za COM ali već tri dana tražim kablić po svojim budžacima, kod prijatelja, po raznim prodavnicama/servisima. Za sada bez uspeha.
 
Nazad
Vrh Dno