Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

исправан резон.

кад сам причао о 2.1 адикцији, првенствено сам мислио на своје одушевљење легендарним (и по мени најбољим) Алтек 621,
од којих ми и дан данас не пада на ум да се одвојим.
621 sam koristio godinama, dok nisu mreli, i slazem se, omiljeni 2.1. Ali nije ovaj Edifier los, ako ne slusas muziku sa mnogo basova (elektronika) nije los kada se pidesi zvuk, mada u srednjem regiistru malo previse muljav zvuk. A daljinski je bez komentara, kao igracka. BT povezivanje je plus, radi savrseno.
 
Ima Edifiera na dobrim popustima u Gigatronu. R1700 sa 18.500 na 13.500, S350DB sa 35.000 na 26.000. Dobra ponuda za fantastične zvučnike (S350DB)
 
Pozdrav, prelistao sam dosta toga u temi, al' sta ces kad se i dalje dvoumim...
Logitech z333 ili Microlab FC330?
 
numero due
 
Opciju jedan nisam imao ni cuo, ali opciju dva posedujem - svaka preporuka
 
Blagodarim, vec sam ja narucio FC330, nego mi neki crv sumnje uleteo jutros bezveze, umalo da otkazem porudzbinu :LOL:
 
Imam FC330 odavno, ali imam i Solo 7C koji su bili na HTPC-u. Koje zadržati za komp? Ili mogu li se iskombinovati nekako? :D
 
Imam FC330 odavno, ali imam i Solo 7C koji su bili na HTPC-u. Koje zadržati za komp? Ili mogu li se iskombinovati nekako? :D
I koji su bolji? Iskombinovati mozes ako imas vise izlaza na zvucnoj, trebalo bi. Posto ja mogu odjednom da pustim "9.3 sistem".
 
mogu. staviš 4.0 (quadraphonic) mod u realtek control panelu (ili već koju zvučnu koristiš).
ne zaboravi da čekiraš "speaker fill" opciju za stereo materijal.

kao prednje staviš one koji su po tvom izboru "masniji" i "nabasiraniji" , a kao zadnji par staviš one koji su malo "takši" (književno -"tanji").
ostatak je u volume kontroli prvog i zadnjeg para.
nakon toga , pustiš "wish you were here, quadraphonic" i sipaš si čašu crvenog vina. (preporuka- Изба, vinarija Тврдош)
 
Poslednja izmena:
Zaboravio sam da kažem da imam DAC X6 MKII. Može li sa njim da se ukombinuje to što si rekao Kosta? Hvala
 
jedino kao 2x stereo, sa klasičnom račvom.
 
Čekao sam 16 dana prelepi Kokane fx audio dac6 mkII i nije mi na kraju prodavac poslao. Hvala ti za savet, ganjam ga sad sa drugog mesta :D
 
Hvala na tom "prelepi", godi mojoj sujeti.
Mada mi je prelepost trenutno takša, ili književno- tanja :)
 
potpuno nevažan kozmetički detalj. full range drajveri na satelitima daju odličan zvuk.
a da li su stavili imitaciju tvitera, ili semajlirane pufne, je manje važno.
 
Ne znam... Meni je to mnogo odvratno sa njihove strane, bolje da ih uopšte i nema nego da su lažnjaci. Sa Microlab-om (M-820) konkretno imam loša iskustva, konkretno sa kvalitetom izrade. Zvučnici sami po sebi nisu loši, ali potenciometar, kablove nisam smeo da pomeram inače bih izgubio zvuk na nekom zvučniku. Sve je bilo izuzetno osetljivo i uvek bih nešto morao da čačkam da bi sve radilo kako treba
 
fc330 nema tih problema. pozdrav
 
Taj model se izgleda vise ne proizvodi, bar ga kod nas nema. Ima 530U koji nema odvojeno pojacalo, ali ima daljinski.
Mozda taj dodje u razmatranje, ali prvo cu da angazujem zeta da proba da popravi subwoofer na Altecu.
Ako uspe, miran sam jos jedno 17 god. 😄
Imam 530U
Ima i integrisan FM radio.
Više nego solidni zvučnici, popriličnog gabarita vufera,
 
Pozdrav,
Imam problem sa zvukom na bluetooth zvučniku,naime,kad ga uparim sa mobitelom sve je ok,međutim kad ga uparim sa laptopom i pustim muziku zvuk sjecka bukvalno svaku sekundu,apsolutno je neslušljivo.
Čačkao sam po netu,ali nisam uspio pronaći odgovarajuće rješenje.Ako je neko imao isti ili sličan problem bio bih zahvalan da ponudi rješenje.
 
Hvala,zbunjuje me sjeckanje jer mi je laptop blizu bt zvučnika,a telefon i kada odmaknem mnogo dalje opet radi bez problema,ako to ima ikakve veze
 
Znaš da oba imaju lažne visokotonce?
Da, video sam to, jeste malo glupo, al' krastavac. Procitao sam dosta licnih iskustava sto po domacim, sto po stranim forumima, i video sam da osim te zamerke nema drugih vecih problema.
Kako jesam zahtevan - ali ne previse, shvatio sam da cu moci da se pomirim sa tim. 😄
Danas je stigao FC330, jos ga isprobavam, za sada sam prezadovoljan !
Imao sam do sada stare moje plastikanere "kinyo sw 7352", koji su odlicno radili pos'o, no vremenom su pocela zezanja od price sa potenciometrom, do kontakta ... Pokusacu da ih osposobim kao rezervu, ali svakako trebao mi je neki fin apgrejd - a FC330 to jeste.
Hvala na pomoci dobri ljudi !
 
16 godina koristim legendarni ATP 3. Da kucnem u drvo još je živ i zdrav.

Sada imam dovloljno FLACa i losless servisa da im se vide granice, po prvi put za sve ove godine.

Lično mi ništa nikda nije nadmašilo ovaj zvuk:

Šta bi danas bilo retard friendly best buy do nekih 200-300 jura zvučnici plus pojačalo, da može da se kupi kod nas bez Segedin varijanti (cenim i poštujem Segedin varijante ali korona je ... iskomplikovala stvari).
 
Da, video sam to, jeste malo glupo, al' krastavac. Procitao sam dosta licnih iskustava sto po domacim, sto po stranim forumima, i video sam da osim te zamerke nema drugih vecih problema.
Kako jesam zahtevan - ali ne previse, shvatio sam da cu moci da se pomirim sa tim. 😄
Danas je stigao FC330, jos ga isprobavam, za sada sam prezadovoljan !
Imao sam do sada stare moje plastikanere "kinyo sw 7352", koji su odlicno radili pos'o, no vremenom su pocela zezanja od price sa potenciometrom, do kontakta ... Pokusacu da ih osposobim kao rezervu, ali svakako trebao mi je neki fin apgrejd - a FC330 to jeste.
Hvala na pomoci dobri ljudi !

FC330 mozda jesu jedni od najboljih 2.1 sistema sto se tice zvuka koji daju,ali imaju neke neopisive "tehnicke" gluposti....npr pored spomenutih laznih visokotonaca, sateliti nemaju mogucnost da se okace o zid (tj nisu adaptirani za to,nemaju neku rupu nazad)...

I jos gluplje,zvucnici se ukljucuju (i pojacava ton i bas) na subwuferu (i to jos sa zadnje strane)...pa posto subwufer obicno ide dole ispod stola,meni je bas debilno da se svaki put zavlacm ispod stola kada ukljucujem zvucnike ili hocu da pojacavam/smanjujem ton ili bas.....stvarno svasta,neobjasnjivo mi je da te kontrole nisu stavili na jednom od satelita ili nekom posebnom panelu sto ide uz zvucnike.......bas se vidi da je model od pre 20 godina...
 
I jos gluplje,zvucnici se ukljucuju (i pojacava ton i bas) na subwuferu (i to jos sa zadnje strane)...pa posto subwufer obicno ide dole ispod stola,meni je bas debilno da se svaki put zavlacm ispod stola kada ukljucujem zvucnike ili hocu da pojacavam/smanjujem ton ili bas.....stvarno svasta,neobjasnjivo mi je da te kontrole nisu stavili na jednom od satelita ili nekom posebnom panelu sto ide uz zvucnike.......bas se vidi da je model od pre 20 godina...

Bas zbog toga i ja ne zelim da ih uzmem iako ih svi hvale. Neverovatno mi da nisu mogli da dodaju neki kabl i ekterni potenciometar sa prekidacem.
To ne bi podiglo mnogo cenu, a bilo bi dobro resenje. Cak i onaj model FC530u koji ima daljinski, ima dugmice na subwooferu za radio i kontrolu zvuka.

Vidim da na sajtu imaju novi model Fc360 sa drvenim satelitima i eksternim kontrolama, ali neverujem da ce to da se prodaje kod nas
Zanimljiv bi mozda bio i Fc550

Dali neko zna gde ima neka radnja ili neki audio centar gde mogu da se cuju neki 2.1 sistemi uzivo?
 
Na FC530U imaš potpunu kontrolu preko daljinca
 
ne, ne, gospoda su to. ništa bez posebnog pojačala, na stolu po mogućstvu. i to sve za 50e.
zašto bi oni kontrolisali jačinu iz windowsa ? ili gasili zvučnike sa produžnog kabla? - pa nisu seljaci !

i pazi primjedbu- "nemaju rupe za kačenje na zid" ???!!! odi u Tannoy i kaži im, znate, vaši bukšelfovi ne valjaju ner nemaju rupe na poleđini za kačenje na zid.

Ako trolujete, bravo. Ako to stvarno mislite, srbija stoji lošije nego što sam mislio.
 
@undefined ovo nije tema za pojačalo + zvučnici (koje jeste bolje od računarskih 2.0 ili 2.1 zvučnika)
 
pa i integrisana zvucna u pc je "pojacalo"
 
ne, ne, gospoda su to. ništa bez posebnog pojačala, na stolu po mogućstvu. i to sve za 50e.
zašto bi oni kontrolisali jačinu iz windowsa ? ili gasili zvučnike sa produžnog kabla? - pa nisu seljaci !

i pazi primjedbu- "nemaju rupe za kačenje na zid" ???!!! odi u Tannoy i kaži im, znate, vaši bukšelfovi ne valjaju ner nemaju rupe na poleđini za kačenje na zid.

Ako trolujete, bravo. Ako to stvarno mislite, srbija stoji lošije nego što sam mislio.

Jbt,koja logika.....znaci trolujem zato sto sam izneo moje misljenje i iskustvo zasto mi neki proizvod (u ovim slucaju zvucnici) ne odgovara...pa da li je to zabranjeno?....na ovom forumu o pomenutim zvucnicima je dozvoljeno pisati samo u superlativima? 😄

Napisao sam da daju dobar zvuk,ali sam naveo i zasto meni ne odgovaraju....zbog organizacije prostora,satelite uvek kacim na zid a sa ovima to ne mogu....i kakav produzni kabal za gasenje i kontrolu tona,basa,kada te extrerne potenciometre imaju i prilicno jeftiniji 2.1 zvucnici nego ovi? (Btw,koji ne kostaju odavno samo 50 eura,nego su trenutno oko 9500 din najeftiniji)

I nemoj da sumnjas,Srbija odlicno stoji,mi smo ekonomski tigar na Balkanu...😂
 
Nazad
Vrh Dno