Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Pazi, sve zavisi šta tražiš od zvučnika, ti Altec verovatno bolje i snažnije lupaju, imaju pristojan sub za kompjuterske 2.1 zvučnike. Ako ti je bitno to tuc tuc, onda ne moraš da menjaš. Ako su ti bitni srednji i visoki tonovi, tu je Edifier bolji.
 
Altec ce ostati, a oni zvucnici koje zapravo hocu da eliminisem su Microlab M820. Kao prvo kvalitet izrade je očajan, potenciometar krči, ne smem nista da pomerim inače ce neki zvucnik prestati da radi, imaju mali milion prekida... Kao drugo subwufer je vise dekorativan nego sto ima ikakvog uticaja, moram softverski da pojacam basove da bi to licilo na nesto. Microlab navodno ima vise snage na papiru od Alteca, ali su nebo i zemlja u kvalitetu i snazi.
Sta hocu od novih zvucnika? Nije u pitanju velika soba tako da mi nije snaga apsolutni prioritet. Bitan je kvalitet, hocu da mi donesu neki totalno novi dozivljaj pri slušanju muzike ili igranju. Recimo kao kada prvi put predjes sa CRT televizora na neki 4K TV, ako to ima ikakvog smisla :)
 
Onda se neces usreciti sa kompjuterskim zvucnicima, uzmi aktivne monitore ili pasivne zvucnike i pojacalo.
 
Imaces dozivljaj u najboljem slucaju da si proesao sa nekog CRT na obicni tanki tv od 32" sa tn panelom u 720i, bolji nesto zvuk ali je daleko od nebo/zemlja razlike ili ti crt vs 4K tv.

Za igre pristojne slusalice, za hifi zvuk zaista dobri zvucnici ili baš vrlo dobre slusalice...
Nema nista za "dž"...
 
Zdravo,

Jedno pitanje, sta mislite o Logi Z407?
Izbacujem risiver i eltax zvucnike zbog prostora, jednostavno moram pa sam se dvoumio izmedju soundbar-a i 2.1 i nekako mi se sve svelo na ove...
Ili ako imate neku preporuku jos bolje, budzet 100/120e nebitno 10,20 gore dole...

hvala!
 
@stefan989

Da li ti treba BT na zvucnicima ?
Vec sam ih uzeo, jutros bio po njih.
Savrseno, nista ne bih menjao, bas prodoran, sateliti top (meni licno, nisam ranije koristi svakodnevno 2.1)...

Bt nije lose imati, ne znam koliko ce se koristiti ali bolje da ga ima. Dobra fora je sa bt daljinskim ali je veoma konfuzno koristiti ga osim za volume (ima back, forward, bass control...)

mozda je bilo jeftinijih bez bt ali ja sam veoma zadovoljan...
 
Da li je preporučljivo da zvučnici tipa Edifier R1700, kad kažem tipa mislim na zvučnike sličnih dimenzija, slične snage budu baš uz monitor? Da li su moguće magnetne smetnje na monitor? Trebalo bi da to bude zaštićeno, ali ipak su unutra veći magneti od tipičnih satelita kakve koriste obični PC sateliti.
 
Iako je tema PC, ja bih da pitam koji bi bio dobar 2.1 sistem za povezivanje na TV i gledanje filmova (a i svega ostalog) recimo do 200e? Thanks
 
Pozdrav,
treba mi pomoć oko odabira. Potrebni su mi 2.0 zvučnici, ne mora da poseduje BT niti daljinski. Kačim ih na računar, za svakodnevno korišćenje, igrice, yt.
Ovo su neki modeli koje imam kod dobavljača u mom cenovnom rangu, pa bih nešto od toga.

Microlab B77BT 2.0
Microlab SOLO 7C 2.0
Microlab SOLO 11 2.0

Edifier R1100 2.0
Edifier R1280T 2.0
 
Pozdrav,
treba mi pomoć oko odabira. Potrebni su mi 2.0 zvučnici, ne mora da poseduje BT niti daljinski. Kačim ih na računar, za svakodnevno korišćenje, igrice, yt.
Ovo su neki modeli koje imam kod dobavljača u mom cenovnom rangu, pa bih nešto od toga.

Microlab B77BT 2.0
Microlab SOLO 7C 2.0
Microlab SOLO 11 2.0

Edifier R1100 2.0
Edifier R1280T 2.0
Microlab 6C
Edifier R1280DB 2.0

zaborvih da ih upišem.

 
6c
 
Microlab 6C
Edifier R1280DB 2.0

zaborvih da ih upišem.

Microlab 6C - već je mnogo puta ranije rečeno, samo ih probaj poslušati pre kupovine, pa odluči, svakako se nećeš pokajati.

Kao zadovoljni korisnik već više od 14 godina (prve serije na nasem trzistu), na preporuku kupljeni za svakodnevno slušanje, trenutno se koriste uz TV i kao deo sistema za slušanje svih žanrova muzike sa PC računara kao izvora, a analogno Technics RS-AZ7 decka, CD playera.
Od momenta kada su kupljeni, bukvalno ih nisam ni isključivao, osim kad je nevreme i grmljavina, kompletna strujna instalacija tada se čupa iz zida.
 
Poslednja izmena:
Nema na čemu, samo lagano i strpljivo, svi se mi trudimo da, za relativno malo uloženog novca, dođemo do prihvatljivog rešenja i pristojnog zvuka. Nekima to uspe, nekima ne iz prvog puta. (y);)
 
Pozdrav svima.

Trenutno sam u nekoj dilemi, razmisljam se da promenim zvucnike ali nisam siguran da li mi je to najbolja opcija ili postoji mozda neko drugo resenje.

Trenutno koristim Edifier 1280DB koji su povezani direktno na Samsung TV preko optickog kabla. Zadovoljan sam zvukom na samim zvucnicima iako mi se cini da im fali malo basa da bi bili skroz po mom ukusu. Dobra stvar je sto se zaista nalaze u relativno maloj prostoriji od 20ak kvadrata tako da im se zvuk zaista transformisao u odnosu na vreme kad sam ih drzao u prostoriji od 40ak kvadrata.

Mislio sam mozda da predjem na Microlab Solo 7c ili mozda cak 9c, ali ne znam koliko je to dobra opcija. Takodje bi me interesovalo da li imate neku preporuku u tom nekom cenovnom rangu a da su zvucnici crne boje (treba ih uklopiti u ostatak sobe)?

Mozda cak ni nema potrebe za nekim upgradeom tog tipa, pa me interesuje sta bih jos mogao da uradim da bih izvukao maksimum iz ovih zvucnika koje trenutno imam? Nisam u mogucnosti da ih povezem na bilo kakav racunar jer za to nemam prostora nazalost.

Hvala unapred!
 
ima li neko neku preporuku ta tv zvucnike 2.0 active + gramofon? Dolaze u obzir i psasivni sa pojacalom ako ima neki best buy ali prostor i nije bas ta neku preteranu high fidelity varijantu posto se radi o garsonjeri od 30kvm i povremenom slusanju.
sto se budzeta tice voleo bih da cujem i neke entry i mid tier varijante pa cu proceniti dal se vredi protegnuti malo 😅 negde od 500-1000€ mi je prihvatljivo
 
Da li ovi zvucnici vrede ovih 10evra? Pretezno za YouTube, filmove? Da li se negde moze naci ovog stila 2.1 sistem, nekako ne zauzimaju previse prostora, nema previse kablova najvise zbog toga mi se dopada. Koristim trenutno 5.1 sistem ali mi je previse gabaritno jer je to zapravo DVD uredjaj pa sam ga prikacio na racunar i planiram to da uklonim i da uzmem nesto ovako.
Veliki PLUS bi bio kada bih nasao ovako neke zvucnike kada bi imali daljinski upravljac za +/- volume, i paljenje/gasenje.
 
Svi zvučnici vrede 10 evra.

Poneki i više.
 
Da li neko koristi creative pebble, pa da podeli utisak?
 
Da li ovi zvucnici vrede ovih 10evra? Pretezno za YouTube, filmove? Da li se negde moze naci ovog stila 2.1 sistem, nekako ne zauzimaju previse prostora, nema previse kablova najvise zbog toga mi se dopada. Koristim trenutno 5.1 sistem ali mi je previse gabaritno jer je to zapravo DVD uredjaj pa sam ga prikacio na racunar i planiram to da uklonim i da uzmem nesto ovako.
Veliki PLUS bi bio kada bih nasao ovako neke zvucnike kada bi imali daljinski upravljac za +/- volume, i paljenje/gasenje.
Kakav je zvuk tog geniusa ako si ga cuo?

Imas na tu foru i malo skuplji gembird:
 
E pa ovaj mi se mnogo vise svidja sa ovim dodatnim opcijama. Ne znam gde da cacnem da potrazim ovo sto sam spomenuo za daljinac, bar te dve tri opcije da poseduje, volume, paljenje/gasenje samog uredjaja... :)
 
Odlucio sam se da se obratim forumu jer sam primetio da ovde ima dosta korektnih ljudi koji se razumeju u tematiku, a ne bave se reklamiranjem pojedinih proizvoda ili kompanija (ili ja to nisam primetio).
Godinama sam bio hi-fi zaljubljenik, pratio sajtove, trudio se i sam da nabavim ponesto od dobre hi-fi opreme, pravio sam i zvucne kutije za sebe i drugare itd, ali sam od pre izvesnog vremena van toga, jedino sto je ostalo je navika/potreba da imam pristojan zvuk u kuci tj. tesko da mogu da slusam TV sa originalnih zvucnika, ili da slusam zvuk sa kompjutera preko plastikanaca velicine paklice cigareta, recimo. Ovo napisah samo da znate da znam neke osnovne zvucne zakone i pojmove te mozete slobodno sa mnom da idete i u detalje, ako vas ne mrzi :D

Elem, evo pitanja: za drugi TV sam do sada koristio neki 2.1 kineski sistem star 20+ godina (drveni vufer ne bas velikih dimenzija i solidni dvosistemski sateliti), zvuk koji je izlazio iz toga je bio OK, znaci nista spec, ali kada sam pre nekoliko dana uporedio sa onim sto se u nizoj cenovnoj klasi prodaje sada kod nas, ovaj stari 2.1 je hi-end :cautious:
Salu na stranu, jednostavno izgleda da neki jeftini "kinezi" od pre 20 godina uopste nisu bili smece u odnosu na ovo danas, sasvim obrnuto.. Taj stari sistem sad ide u zasluzenu penziju (ne mogu vise da ga otvaram i menjam kondenzatore u napajanju da bih uklonio onaj dosadni MMMMMM zvuk na 60Hz).
Mislio sam da zamenim stari 2.1 sa novim 2.1 sistemom, pri cemu ne bih da pucam ne znam kakve novce. Sto perfektno rece Pufta - "svi se mi trudimo da, za relativno malo uloženog novca, dođemo do prihvatljivog rešenja i pristojnog zvuka. Nekima to uspe, nekima ne iz prvog puta". Amin.
Ovde je mnogima kao nesto jeftinije resenje predlagan model Microlab FC330 koji kod nas u radnjama kosta od 8-10k dinara. Vec sam se gotovo bio resio da to probam i kupim (recimo Kokan ih je dosta cesto predlagao ovde, i hvalio, a njegove postove bas volim i vecinom se slazem sa njegovim obrazlozenjima) kada sam sasvim slucajno na nekom forumu saznao da u slucaju ovih kutija pravilo "what you see is what you get" nije bas ispostovano.. Kutije imaju fake tweeter tako da posao srednjih i visokih frekvencija obavlja samo jedan "wide range" zvucnik. Prvo, to vidim kao prevaru i u startu me malo odbija, drugo - da li mogu kod FC330 da ocekujem kvalitet zvuka adekvatan datom novcu, a ne samo cinjenici da je to bolje od nekih losih kineskih 2.1 zvucnika okolo? Recimo, sasvim pristojni AVR Onkyo koji mi sluzi za slusanje muzike i gledanje TV-a u dnevnoj sobi (2x55w sinusa, relativno noviji model) me kostao na KP oko 40e. Za 70-80e koliko kosta FC330 mozda bi bilo pametnije resenje neko polovno takvo ali slabije hifi pojacalo ili risiver, i zvucnici? U ovoj sobi mi je i 2x25w sasvim dovoljno, bitniji mi je kvalitet zvuka. Meni je svejedno da li bi resenje bio 2.1 sistem ili 2.0 dok god to moze da isporuci neki pristojan bas (ne mislim na gruvanje) i sveukupno pristojan kvalitet srednih i visokih frekvencija.
Sta mislite, sta bi bilo dobro resenje? Dodatna informacija, ako bih uzimao 2.1 sistem, vufer ne bi trebalo da bude bas veliki, zbog prostora. Boja me ne zanima, kad kupujem audio, kupujem usima, ne ocima ;)
Unapred hvala, i izvinite svi zbog preopsirne preopsirnosti :)
 
Poslednja izmena:
Ja uzeh Bose Companion 3 (Series II) i prezadovoljan sam. Prije njih sam imao Bose Companion 2 (Series III) koji su takođe bili super, nego sam dobio za ove prve ponudu koja se ne odbija.

Bose stvarno zna da napravi taj spoj malih i kvalitetnih zvučnika, poseban akcenat na gabaritima jer ipak PC zvučnici stoje na stolu i bar je meni odvratno kad zvučnici budu do pola monitora. Ovi su bez stalka manji od kutije cigara a daju fenomenalan zvuk što je za respect. :)
 
Hvala puno, Poolmaker :)
Nasao sam oglas na KP (u stvari prodavac ima 3 oglasa tog istog 2.1 sistema, samo sa raznim cenama :D ) i poslao sam par pitanja, da razjasnim neke detalje.
Rekao bih da nije bas odrzavano, sto nije strasno, vise me brine cinjenica da je izgleda kupljeno u aprilu ove godine (tako na orig.kutiji pise, vidi se na fotki) a vec je sevisiran.
Ne znam zasto bi bio servisiran nov zvucnik, i gde je servisiran.. Videcemo.
Vidim da se neki korisnici ovog modela zale na konstantan hum kada ne radi a ukljjucen je. Da li neko od korisnika ovde ima slicno iskustvo ili je to ipak retka pojava kod FC330?
 
Ali isto na KP lik iz Niša solidne reputacije, iste te zvučnike prodaje nove za 6900, zar nije to bolja kupovina? Naravno, treba proveriti da li su zaista novi itd.
 
Nazad
Vrh Dno