Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Povukla sam sinoc usd na MC Mobi banke, vise nema konverzije usd u eur, vec je samo u ponudi rsd po kursu od 104,4 din, izabrala sam instant opciju, i na mail sam dobila obavestenje da je prebaceno na bank account, medjutim ranije kada su konvertovali u eur na racunu su mi stajala rezervisana sredstva i posle 2-3 dana je leglo, sada ne pise nista i nije novac legao, interesuje me da li je neko prebacivao skoro na Mobi bank i za koliko su bila sredstva na racunu? PayPal pocinje da me izludjuje sa ovim promenama.
 
Svi ocito gledaju da otmu sto vise...

Nego ja zamenio karticu, ubacio na PP, digli pa vratili 1$ i sad cekam kod za verifikaciju...
Kad ce biti poslat ili vidljiv kod za verifikaciju?
Kako izgleda kod, samo cifre ili slova i cifre, koliko cega...?

Ako neko zna gde da u banci sluzbenici traze kod?
Nazvao ja odma posle skidanja i vracanja ali ona sluzbenica u banci ne vidi kod, kaze nema, pa dal ne zna il stvarno nema...
 
Kod se dobija odmah, ako imas e-banking, pogledaj u transakcijama izgleda ovako "PP*1234CODE", ili ako ti je stigao sms, pogledaj u njemu, mora da stoji PP pre koda. Cim skinu 1.50e, automatski se dobija kod, nemoj dzabe da se mlatis po banci, sigurno je u sms-u ili online transakcijama :D
 
Da, da, da... ja nisam dovrsio bio posao, oni su samo proverili karticu ali ja nisam bio nastavio sa verifikacijom kartice, sad sam odradio sve, dobio kod i verifikovao karticu...
Hvala
 
Ne znam da li znate ali ranije je bila fora da se na paypalu otvori ovaj link i odaberete Visa karticu i nema nikakve konverzije kursa i ostale gluposti, samo skinu ono 4eur kao ranije i to je to. Ima sad neka fora za to kao ranije ili smo zarobljeni samo na MC?

https://www.paypal.com/moneytransfer/
 
Taj link ne radi dva meseca, kao ni visa pre paid kartice, mogu samo visa debitne vezane koje nisu pre paid kao i master kartice, ali nesto je sve umuljano zavisi koja banka i sl.
 
Cisto da javim da od kad su mi vratili na EUR i AUD sve radi kao i pre. Bukvalno ih spamujte sa ovakvom porukom:" Hi, please change the currency of my card ending with xxxx to __ and card ending with xxxx to __."

Imate na PayPal FB grupi dosta informacija.
 
Izgleda da nase banke baguju poslednjih dana, inace meni je danas leglo sa PayPala za tacno 3 dana, instant opcija, usd konverzija u rsd MC Mobi bank.
 
@vach kad su ti vratili?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
4 maja vratio neki Simone.
 
Jel neko probao transfer preko Mts banke MC ne radi transfer u RSD a nema ni opcije instant transfer..
 
Izgleda neki je problem do Mastercarda Mts banka im je prijavila problem vec dva puta tako da ostaje samo cekati..
 
Finansijski karteli..NBS nema nikakav ugovor sa Paypal ali zato PP ima dogovor sa Visom i Mastercardom da jedina valuta je Rsd ..A NBS se ne mesa u svoj posao a i sto bi J .Tabakovic ima 5000 eura platu..Zamislite neka banka salje prijave problema Mastercardu vise puta a ne dobijaju nikakav timeframe resenja problema..Iako je to esencijalno pitanje za vecinu korisnika..Koliko je taj bankarski sistem divlji zapad..Nije istina da pojedinci imaju problem sa RSD transferom u Mts banci vec svi..U nekoj normalnoj zemlji Mastercard bi imao masu prijavu bankarskom regulatornom telu..Ali ovo je Srbija..
 
Vidim da je najbolja solucija iz one tabele racun u OTB Banci (ex soGe) za ovu situaciju trenutno...

Da li je onda moguce nekako otvoriti tamo devizni racun pa izbeci ove konverzije i slicne gluposti, mada vec par meseci moze samo u dinarima isplata. Stvarno ne znam vise sta da radim, sem da se odselim iz ove drzeve u lepu p.m.
 
Platih upravo mastercard platnom karticom preko pp, pošto visa nije htela da prođe, iako je bilo para na računu.
Nema više ds se bira valuta, mora u dinarima, kurs po kome me je izašla transakcija u visini od 320€ je bio oko 124,5 dinara, tako sa sam platio ustvari 335€, 5% više....čista pljačka.
Neka im je na čast, potrošili na lekove.
A što se mene tiče, PP na standbuy-u, ne pada mi na pamet da bacam pare.
 
Platih upravo mastercard platnom karticom preko pp, pošto visa nije htela da prođe, iako je bilo para na računu.
Nema više ds se bira valuta, mora u dinarima, kurs po kome me je izašla transakcija u visini od 320€ je bio oko 124,5 dinara, tako sa sam platio ustvari 335€, 5% više....čista pljačka.
Neka im je na čast, potrošili na lekove.
A što se mene tiče, PP na standbuy-u, ne pada mi na pamet da bacam pare.
Ja sam danas placao nesto sitno, mozes da izaberes kurs.
Barem sam ja mogao i danas i juce.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Ima nade. Posle 20/30ak ticketa, ne znam im broj, konacno uspeo da promenim valutu na jednom nalogu. Na drugom (isti broj ticketa) nazalost i dalje nisam uspeo. Cak mi na tom nalogu prete da mi nece odgovarati vise ako nastavim da im saljem...
PP1.jpg PP2.jpg
Hvala ti Monika :D
PS: Nadam se da mi nece opet vratiti na RSD za koji dan.
 
Poslednja izmena:
Da, izgleda samo Visa, ali sada lagano svima menjaju. Izgleda se kolektivno smaranje isplatilo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja sam danas na ebayu nesto kupio i placanje je bilo preko paypala, mobi banka je vezana na accountu i u evrima su mi naplatili.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Placanje nikad nije bilo problem. Prati malo na casu ;)

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Malopre pošaljem lovu za neku robu, fizičko lice prodaje tako da nije išlo preko šopa i hoću da pošaljiem njemu transaction id međutim u sumerry nema tog plaćanja, nema ni pod aktivitis ! nigde nisam uspeo da isčačkam tu transakciju na PP, kao da nisam ništa plaćao/slao lovu! jedino u emailu koji mi je paypal poslao piše dati broj.
 
Sta se desava sa povlacenjem novca, jel jos uzimaju extra haran u konverziji eur-usd na rsd pa salju u dinarima gde nasa banka opet prebacuje u eur ako je devizni racun ili se prima u rsd ako je dinarski?
U firmi gde neko moj radi im neko iz inostranstva treba nesto da plati, a nece il ne moze il ne sme zvanicno s racuna na racun vec hoce pp uplata u eur.
Da se manu corava posla ili da pokusaju naplatiti rad i uslugu?
 
Sta se desava sa povlacenjem novca, jel jos uzimaju extra haran u konverziji eur-usd na rsd pa salju u dinarima gde nasa banka opet prebacuje u eur ako je devizni racun ili se prima u rsd ako je dinarski?
U firmi gde neko moj radi im neko iz inostranstva treba nesto da plati, a nece il ne moze il ne sme zvanicno s racuna na racun vec hoce pp uplata u eur.
Da se manu corava posla ili da pokusaju naplatiti rad i uslugu?
Ako imas visa karticu koja je vezana za eur mozes da prebacis u eur.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Otkocili ili se jos moljaka do besvesti?
Kolika je porvizija pp za prebacivanje s pp na racun u nasoj banci na kome je kartica?
Koliko nase banke uzimaju kao proviziju za prijem para iz inistranstva, sa pp racuna npr. ?
 
Otkocili se, sad odmah menjaju.
1%.
Zavisi od banke, neke ne uzimaju nista, neke uzmu neki procenat.
 
Nazad
Vrh Dno