Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Hajde da ovde pitam. Kupio sam igru na Epic storeu, zatrazio refund, vratili mi novac preko paypala. Vidim da je bio priliv na paypalu, a balans je nula, na mts master cardu jos uvek nema tog priliva od sinoc/jutros. Koliko moze to da potraje?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
I do 3 nedelje...

...riding on 720p...
 
Poslao sam novac osobi u inostranstvu, konkretno Americi i ona mi kaže da je transakcija na čekanju (payment on hold) kada proveri.
U čemu li je problem? Meni je normalno stigao SMS iz banke i u aplikaciji mi piše payment completed.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
@Strale_123 Radi i dalje preko onog linka mc od mobi leglo odmah na racun

@Rax032 Ako ima opcija kod te osobe u americi cansel transakciju ili refund nesecam se sta je pisalo par puta mi se desavalo ,odbijem transakciju i opet mi posalje neko i najnormalnije legne, neki bug sa paypal-om.
 
Probali smo refund već i ponovio ali i dalje isto.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Neznam onda ako nece kad se odbije transakcija pa ponovo posalje jedino da pozoves sutra paypal ako imas sbb telefon dzabe je tako najbrze ces saznati zasto nece transakcija da prodje.
 
Pozdrav svima,
imam na PayPal-u nekih 200 USD.
Kartica mi je davno istekla a moja banka sad izdaje samo MC
Supruga ima neku VISU debitnu koja joj je vezana za tekući račun.
Da li mogu da prebacimo taj novac na njen račun i kako ?
Smem da povežem moj PP sa tuđom karticom ?

Hvala
 
Ako se ne varam, ime i prezime sa PayPal-a moraju da budu isti kao na kartici.
 
Povezi MC.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Blic pitanjce, ne secam se da sam video tu opciju:
Postanska Visa internet spojena na PP - da li se moze podizati kes u banci sa iste?
 
To je pp generalno imao problem sa mc, nema veze sa srb.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Znači MC će nastaviti sa radom normalno? Tek je letos proradio posle ne znam koliko godina.

Svima, uključujući i meni je PayPal odgovorio da MC prekida sa radom u Srbiji kad smo kontaktirali PP Support pre mesec+ dana. Neki su dobijali odgovor da se ne očekuje gašenje MC-a u SRB nego da je već onemogućeno, a evo radi i dan danas.

Ni oni sami nemaju pojma. A tek banke, pojedine banke i dalje ne znaju da je MC proradio. Konkretno Support iz Mobi banke je i tokom Novembra ljudima odgovarao kako na MC ne radi withdraw a proradio je još Jula.
 
Poslednja izmena:
Da ti nije uključen VPN? Nešto oko browser-a, cookies... Njima je sve sumnjivo...
 
Nekih 2god nisam koristio PP i sa ne mogu da nadjem opciju konvertovanja -- "Bill me in the currency listed on the seller's invoice".
Ranije sam to podesio iz pomocu uputstva sa teme medjutim sad te opcije nigde nema ili sam ja corav? POkusao sam i sa telefona i preko firefox-a.
 
Sta da radim sa ovim? To mi je vec podeseno.

Ovako mi izbacuje prilikom cekiranja kupovine.
0d3f4d707dfd8b266d4c4c9af962f2c4.jpg
0b51e545408c6dce1c98e22e324ecc59.jpg
cfb05a5c248f0817307039b30d1dbcc0.jpg
 
Nisam odavno povlačio novac sa PP-a. Da li je još uvek provizija na povlačenje 5 dolara ili je 1% od sume?
 
Pozdrav za sve i srećna Nova godina!!!
Pitanje je sledeće pošto sam totalno ne upućen.
Imam paypal nalog koji je povezan sa debitnom MC karticom Otp banke(bivša Sosiete)e sad kad bi prebacivao sredstva sa paypala da li može na nju ili moram imati devizni račun u banci otvoren?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Po prvi put ću možda morati potezati PP za zaštitu, trebaju mi saveti sta i kako...

Prodavac je neki sajt u HR kod kog su kupljene balteanke (dečije papučice za balet), rok isporuke naveden 7-12 dana, cena za 2 para sa poštarinom 14,34€.
Nigde nije bilo naznaceno da bi rok isporuke mogao biti duzi ili kraci u zavisnosti izbora cene za postarinu... a pogotovo nije naznaceno da salju iz Kine a ne iz Hr.

Sad vrdaju da sam izabrao najjeftiniji oblik slanja (zasto prilikom izborom slanja i dostave ne navedoše da ce biti duže vreme dostave pa ne bih kupovao kod njih uopste), pa kazu da još cekam i da obicno stigne sva roba za 60-90 dana.

Kako prodavac za sada odbija da izvrsi povrat novca, a meni se ne čeka njihova milost, kako se pokreće postupak zaštite kupca kod PP?

Nadjem transakciju u PP listi plaćanja, kliknem na nju, u detaljnom sadrzaju transakcije dole levo gde pise "Need help? If there's a problem, make sure to contact the seller through PayPal by 13 May 2020." kliknem na plavi link (tekst) "You may be eligible for purchase protection." i onda na narednoj stranici pod "Buyer Protection" , dole levo kliknem na link "Contact Us" ...

Šta onda bude, šta onda ja radim, sta prilazem od dokumentacije, cime kitim zahtev da bude sto bolje srocen i opravdan ...

Da li je neisporuka u roku navedenom prilikom kupovine valjan razlog za trazenje zastite od PP i zahtevanje povrata novca u celosti, sve sa postarinom?

Kupljeno 15.11.2019. i do danas nije stiglo?
Trebalo deci od neke rodbine za neki dan posle 15.12.'19. tako da smo svi bas "veseli" sa isporukom...
 
Da li neko zna ako prebacujem dolare na karticu, ko obracunava kurs i koji ? (Intesa banka je u pitanju)
Da li je bolje da konvertujem na pp ili da prebacim direktno dolare pa banka sama to da odradi?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nadjem transakciju u PP listi plaćanja, kliknem na nju, u detaljnom sadrzaju transakcije dole levo gde pise "Need help? If there's a problem, make sure to contact the seller through PayPal by 13 May 2020." kliknem na plavi link (tekst) "You may be eligible for purchase protection." i onda na narednoj stranici pod "Buyer Protection" , dole levo kliknem na link "Contact Us" ...

Umesto na 'You may eligible...', kliknes na 'Report an issue', pa onda da nisi dobio predmet koji si platio...
 
Pozdrav za sve i srećna Nova godina!!!
Pitanje je sledeće pošto sam totalno ne upućen.
Imam paypal nalog koji je povezan sa debitnom MC karticom Otp banke(bivša Sosiete)e sad kad bi prebacivao sredstva sa paypala da li može na nju ili moram imati devizni račun u banci otvoren?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
Zna li neko odgovor?

Послато са MI 6X помоћу Тапатока
 
Ne mozes vise na mc mislim da prebacujes, samo visa

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno