Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Ja sam porucivao sa nike.de ali na adresu u nemackoj...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nike store salje izgleda jedino za zemlje EU ..A da podelim iskustva sto se tice patika uglavnom kupovina po Srbiji po nasiom najvecim shopovima su potrajale tako godinu dana rekao bih .U nemackoj sam kupio i tu su jos uvek u dobrom stanju nakon dve godine a sada sam kupio na Sport Direct pa videcemo koliko ce potrajati ..S obzirom da najvise prituzbi na robu u Srbiji se vezuje za Obucu realno je ovde nesto manji kvalitet generalno..
 
Aaa bedak..nemam nikog u EU.
Ma gledam Converse, ali kod nas je izbor toliko siromasan da je to tuzno.
Bilo mi cudno sto u Nike shop-u ima toliko Converse modela i malo proguglam kad vidim da ih je kupio. [emoji50]
 
Ako ti mogu pomoci tu sam. Samo treba paziti na velicine, jer nemacke nisu iste sa nasim.
 
Starke nosim 45 velicinu, tj 29.5cm. E sad ne znam sto se tice kalupa..da li su svi isti ili ima neki drugaciji pogotovo jer sam saznao da ih je Nike kupio. Ja i dalje ne verujem da je to istina. [emoji3525]
 
Znam video sam odavno, ali nemaju zute. [emoji853] Kontaktirao sam ih da vidim mogu li da nabave i nazalost nisu u mogucnosti. Kad vidim kakvih modela ima u inostranstvu dodje mi da placem. [emoji16]
 
Sa kojih sajtova narucujete patike, cipele...? Da li je to uglavnom sportsdirect ili ima nekih boljih po pitanju obuce? Kakvi su ebay, amazon po tom pitanju?

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skupi, zbog slanja :( Sem ako nemas negde u EU da posaljes. Ja sam porucio iz Australije Adidas Duramo 3M, jer nigde drugde nisam nasao nijedan primerak (odavno se i ne proizvode, ali ove novije nisu ni 1% dobre kao 3M). 210e slanje samo :( Ali hbg.

SportsDirect je super ako nadjes tamo sta ti treba i to nesto ti se super uklopi da je ispod 50e, i da ti se isplati shipping tada. Inace, bolje da potrazis one sto dovoze sa SD-a, sigurno manje izadje.

Ili odes sam u EU gde imaju neku radnju (usput naravno ;)), i nadas se da imaju primerak patika koje ti trebaju :D Ja sam to radio uvek.


Za cipele nisam nigde porucivao, uvek on-site. Ne verujem dovoljno u svoju procenu, a jos manje njihove slike i "velicine". Moja preporuka je da pogledate u LLoyd-u, ako ga jos uvek ima u BG, ako ne, gledajte negde u EU.
TO nisu "elegancija max.", ali stvarno ima izbora, i pogotovu ko nema "nogu kao 50% ljudi", sigurno ce naci nesto tamo da mu odgovara. Za eleganciju pravu, nazalost - Rim/Pariz. Ne moze nista online da se poredi, osim da probate tamo, pa porucite identicnu online.
 
Ja cipele stvarno nikad ne bih kupio preko neta, jer inače nosim 45, ali cipele imam i 43 i 44, baš su velike razlike u kalupima. Što se tiče patika, otkako pretežno nosim Asics, oduševljen sam i udobnošću i kvalitetom. Jedne nosim već 6 godina, đon se izlizao, ali su i dalje neverovatno udobne. Druga dva para imaju po skoro 3, odnosno godine i jedne izgledaju kao nove, a druge kao da su stare pola godine. Domaći Asics distributer ima solidnu ponudu i česta sniženja, pa može da se nađe nešto dobro za normalne pare.
 
Mene uglavnom interesuju neke kozne patike, jos bolje ako imaju neki popusti, ali nisam nesto posebno upucen u sajtove koji prodaju obucu, a vrse dostavu kod nas, sem naravno sportsdirect-a.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Neki tip na KP prodaje Asics i Nike za smešne pare. Nema puno artikala i šema je čudna, pošto je sve iz nekog autleta u Austriji, pa kapiram da ima neke poreske odbitke, kupuje na sniženja itd, a možda je i reč o kradenim stvarima. 45e sam platio patike za koje sam u Trefu pre tri godine dao 12.000 dinara, a sad su takvi modeli u Trefu između 8 i 16.000, u zavisnosti od boje i materijala, i poredio sam ih detalj po detalj, nema apsolutno nikakve razlike. Jedna od boljih internet kupovina dosad, valjda će da mu opstane ta šema koju ima, kakva god da je.
 
Treba i meni. Pls saljite
 
Ako moze i meni link, hvala.
 
Ne znam da li je protiv pravila (ako jeste neka moderatori obrisu) - dodajte neophodne stvari u link: 1204255-1-nenad-svi-oglasi
 
... jedno pitanje jesu ove loto patike zaista veceg kalupa od adidas? po tabeli stoji ko nosi adidas 42 trebalo bi da naruci 41 loto ima li ko iskustva?
 
Jesu, veći je kalup

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jel i dalje aktivan prodavac kog pominjete par postova iznad? Ako jeste molim link na pm.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
... jedno pitanje jesu ove loto patike zaista veceg kalupa od adidas? po tabeli stoji ko nosi adidas 42 trebalo bi da naruci 41 loto ima li ko iskustva?

Imas kalupe sa velicinama u cm za skoro sve marke na Planetinom sajtu, ja tamo cesto gledam kad ne znam koja je velicina kalupa i uvek su tacne mere.

Sad sam bas uzeo neke Rider papuce na popustu u drugoj radnji jer je manji kalup a meni je gaziste 30cm. Rider za to gaziste ima broj 47 dok je adidas 46 (i 1/3) npr. ako se dobro secam, stiglo mi je i perfektno mi pasuje.
 
@nuk Moca Lanikor: jeste pise da bi trebalo da su 41 ali sad sad na sajtu SportVision sajtu nasao sledece mere

EU 40 / CM 26.7 / BREND 40 jer je adidas 42 = 26.5 cm xd

EU41 / CM 27.3 / BREND 41

EU 42 / CM 28 / BREND 42 LOL ispada 40 treba 'narucim
 
Te broje su netacne (to sto pise u CM) jer SV logikom moje papuce imaju gaziste od 33.5cm sto nema sanse da je toliko :D Ovo CM znaci nesto drugo izgleda, ne duzina u cm.

Inace bas u SportVision sam uzeo moje papuce br. 47 (ExtraSports ali to je ista ekipa jer su mi stigle iz SportVision ) i evo sta za njih pise :p Gaziste u Planeti je 30cm za ove i perfektno mi pasuju, tako da je Planetin vodic mera tacan. :)

Untitled6.jpg
 
Poslednja izmena:
Mi obuću kupujemo isključivo online i ukratko da napišem.
Isti proizvođač ima drugačije kalupe za u zavisnosti gde se proizvodi obuća, tabele na sajtu su ti okvirni parametar.
Svi trgovci od ovih zvučnih menjaju obuću besplatno, kod nekih je jednostavnija, kod nekih komplikovanija procedura.
Lotto sam jednom kupio, kalup je bar broj veći od adidas patika koje sam nosio.
Kqd porediš veličinu i pratiš tabele, ne gledaj samo evropske brojeve, upoređuj us, uk, cm oznake, videćeš neke nelogičnosti i logičnosti. Određeni model nosi isti EU broj, drugačiji US broj, drži se tog US i poredi sa patikama koje imaš. Tu dolazimo do sledeće tačke :)
Moj savet, za jeftiniju sportsku obuću, drži se krštenih, da ne kažem, proverenih brendova. Adidas, nike i reebok, ostalo je za izbegavanje uglavnom

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
U austriji ima outlet radnji sa patikama koje idu na gomilu, znam iz pouzdanog izvora kada je ortak pre par godina kupio bzvz 30 pari kopački i prodavao po kp, onako naišlo mu usput. Tako da šeme tamo preko su moguće, i naravno da treba kupovati patike po što jeftinijoj ceni, em ih prave za dolar em su precenjene.

Jel imate iskustva sa Salomon patikama koje su kupljene kod nas, da li da gledam da mi neko donese ili ovde da razmislim kod naših?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno