Šta je novo?

Path of Exile

 
Taman su upakovali ligu da se izgustira pred izlazak D4.
 
dok su D4 serveri down :)

 
Ko nije upoznat ovo nije 100% nova igra već PoE 1 prebacuju u ovaj engine. Tako da na već postojeću osnovu dobijamo ekspanziju.
 
Stvarno je bizarno na kojem nivou kvalitete kotira POE kao f2p, a sada ovaj upgrade. Iz godine u godinu je sve bolja. Jedina mana igre je sto je tesko zapoceti. Nesto slicno kao Warframe. Toliko toga ima da ti treba neka pomoc. Obzirom da je D4 podigao ARPG popularnost malo, evo za pocetnike neki intro:



Mislim da smo ganjali zatvorenu betu 0.9 jos davne 2011te. Placal ose kao a bili neko kljucevi nesto. POE2 izgleda next level.
 
Prebacuju u novi engine ili update-uju stari?...
Update-uju oni već odavno igru u fazama. Sitne grafičke izmene, optimizacija....Kad sve bude gotovo biće PoE1 i PoE2 će biti jedna igra.

@Glenn
Mana im je što nemaju para za marketing što se može videti i na Summer Game festu gde su kupili samo 60sekundi prostora. Nadam se da će ih D4 malo pogurati.
Ja imam veliki respect za njih i poslednje 3 godine samo se baš posvetio igri. I pored toga i dalje je ne razumem u potpunosti :)
 
Poslednja izmena:
 
Sutra kreće Exilecon. Koga interesuje može da prati od ponoći po našem vremenu (petak na subotu). Satnice su malo nezgodne pošto je live sa Novog Zelanda. Ja ću kačiti sve što je relevatno i zanimljivo.

F1b_iTmaYAARNan.jpg
 
 
Nisam siguran koliko mi se svidja ovo razdvajanje u 2 igre. U jednu ruku dosta "bloat-a" moze tako da se ocisti, u drugu ruku je moguce da ce PoE2 biti dosta siromasnija od keca, bar u pocetku.

I kakav je onaj gold sto pada :oops:
 
Poslednja izmena:
Au closed beta tek u junu 2024. Daleko.


Nisam siguran koliko mi se svidja ovo razdvajanje u 2 igre. U jednu ruku dosta "bloat-a" moze tako da se ocisti, u drugu ruku je moguce da ce PoE2 biti dosta siromasnija od keca, bar u pocetku.

I kakav je onaj gold sto pada :oops:
Izgleda da su ipak morali da razdvoje. PoE 2 deluje dosta drugačije. Doge i korišćenje oružija plus novi skill gemovi. Mislim da nisu mogli da spakuju sve u jednu igru. Nema šanse to da se balansira.
Niko ne pominje gold. Videćemo da li će postati default currency ili je tu samo za neki in-game trading.
 
Poslednja izmena:
Dada, cute za gold, a jasno se vidi da pada, nije slucajno 100%.

18. avgust, 3 ujutru, vucem za kosu zenu i sina, obuzdavam bilo kakvu pobunu, sedamo u kola i jurcamo ka Beogradu iz Grcke.... sve se lepo namestilo :)
 
Bogami ova liga obećava. Lepo su se potrudili. Sanctum otišao u core game (neralno), novi atlas pasivni, novi support gemovi.
 
Ništa bolje D4 ne izgleda od ovog. Deluje mi da ovde ima više različitih environmenta, D4 je baš darky.
Ovo je sad zapravo odvojena igra?
Kako funkcioniše forma sveta u igri? Da li je OW kao D4 ili su zone?
 
Ništa bolje D4 ne izgleda od ovog. Deluje mi da ovde ima više različitih environmenta, D4 je baš darky.
Ovo je sad zapravo odvojena igra?
Kako funkcioniše forma sveta u igri? Da li je OW kao D4 ili su zone?

Mislim da je D4 i dalje grafički bolji. Ali PoE 2 nije toliko iza.
Zvanično su odvojili igre. Zapravo napravili su sami sebi konkurenciju pošto će PoE 1 i dalje imati lige i biti igriv.
Koliko mi je poznato nije OW tipa D4. Nema lutanja. Igra je podeljena na aktove kao i PoE 1.
 
Malo gameplay-a od Ziza. Inače potvrdjeno je za gold. Koristi se samo za vendore i gambling.

 
Novi modeli za currency.

xji382fetyeb1.png
 
Nisu samo modeli promenjeni izgleda

 
Nisu samo modeli promenjeni izgleda
Da, dosta je drugačiji koncept. Mislim da je to i jedan od razloga razdvanja igre. Mogu da rade šta hoće. Kome se ne svidja, upute ga na PoE 1 :)

Neke od značajnijih promena. Mada duga je godina ko zna šta im još padne na pamet.
  • Normal monsters don't drop flask charges
  • Bench is gone
  • Quicksilver is removed
  • Alterations/Scouring Removed
 


D4 Druid gameplay izgleda kao neka mobilna igra. U PoE2 su napravili da nije samo baciš skillove da zahvatiš što više neprijatelja samo zbog demage nego i kojim redosledom i koji skill kojeg pojačava i koji može automastki posle casta.

Blizzard sa D4 će biti u ozbiljnom sosu kad PoE2 izađe.
 
D4 je već sada u ozbiljnom sosu, heh.

Baš mi se sviđa šta rade sa komboima skillova. Time konačno postižu da se igra uspori da ne bude bezumni 1-button spam kao u prvom delu i to na "organski" način, da ne deluje isforsirano, daju neki ritam i dubinu gejmpleju i sve izgleda dobro ukomponovano, uz pomoć novog sistema swapovanja oružja i skillova u letu).

Bio sam malo skeptičan ali deluje da stvarno okreću novi list sa drugim delom...
 


D4 Druid gameplay izgleda kao neka mobilna igra. U PoE2 su napravili da nije samo baciš skillove da zahvatiš što više neprijatelja samo zbog demage nego i kojim redosledom i koji skill kojeg pojačava i koji može automastki posle casta.

Blizzard sa D4 će biti u ozbiljnom sosu kad PoE2 izađe.

Ma samo činjenica da itemi u inventaru zauzimaju više od jednog slota (što je realno a ne kao u D4) meni vraća osmeh na lice i nadu da će igra pokidati...
 
Znam, tako je bilo uvek u ARPG pre D3 i D4 kad je sve pojednostavljeno...

Da ne brbam, kad ovo izlazi, možda da obrnem ponovo kampanju u POE1...
Ne znam kad si poslednji put igrao PoE. Ali kamapanja je generalno uvod u igru. Tek posle nje kreće zabava.
 
Ne znam kad si poslednji put igrao PoE. Ali kamapanja je generalno uvod u igru. Tek posle nje kreće zabava.

Samo da budem siguran, nema transfera karaktera iz lige u ligu...
Tipa ako mi je karakter standard, to je to, mora da ostane u okviru standard?

Imam jednu rendžerku 64 level u standard ligi, nisam igrao od 2017, prilično je ok build, osim za one Ascendancy levele gde je truba jer boss ima one ludačke napade gde evasion ne pomaže mnogo, a ubijaju iz jednog udarca...
Pa nisam igrao jedno pet godina... :)

EDIT:
Sad sam našao.
Standard liga ranger LVL 64...
 
Poslednja izmena:
Uf propustio si jedno 20 sezona :) Dosta drugačija igra u odnosu na pre 5 godina.
 
Drugačije bolja ili drugačije lošija...
Pošto nisam bio baš nešto oduševljen igrom u momentu kad sam je igrao...
Imala je super stvari, ali sve mi je bilo nekako min-max, ili je očajno ili predobro urađeno...
Više mi legao Grim Dawn od tih iz "drugog" ešalona...
 
Drugačije bolja ili drugačije lošija...
Pošto nisam bio baš nešto oduševljen igrom u momentu kad sam je igrao...
Imala je super stvari, ali sve mi je bilo nekako min-max, ili je očajno ili predobro urađeno...
Više mi legao Grim Dawn od tih iz "drugog" ešalona...
Mnogo bolja. Za 5 godina dodali su dosta "quality of life" izmena.
Inače nije toliko min-max. Može da bude ako hoćeš ali čak i sa nekim prosečnim ali dobrim buildom možeš da odradiš skoro ceo sadržaj koji nudi endgame.
 
Nazad
Vrh Dno