Šta je novo?

Par pitanja o SAMSUNG LE-40A656

Bio sam kod Gizmora i jako mi se svidja ono sto sam video. TV je super podesen bas po mom ukusu mislim na boje, kontrast. Desktop na tom TVu izgleda fenomenalno i daljina od 1.5 m je OK. manje ne bi moglo. Nikakakvo kasnjenje ja tu ne primecujem i da ga ima meni ne bi smetalo. Crna je OK. cak i u mraku, sasvim prihvatljivo. Steta jedino sto nije imao nekog materijala u 1080p pa da TV zablista u punom sjaju ali covek skida sve u 720p.

Sa kim god u BGu da sam pricao svi su me cudno gledaju kada im pomenem iznajmljivanje Blu Ray diskova. Kao "mnogo 300 din sta ceti to ?" ja to skinem sa neta kompresovano u piz. mat. zauzima mnogo manje. Sada kada citac za komp kosta 50 eura i 300 din iznajmljivanje da sam na mestu Beogradjana osusio bih DVD klubove i napravio kolekciju od petnestak probranih naslova u punom kvalitetu. Svako ima neki stari hard.

Ako neko hoce mozemo da delimo troskove tj. ja cu ih iznajmiti mrzi me samo da ih nosim za Niš, cimajte na PM.
 
Poslednja izmena:
dilema

molim vas da mi pomognete!dvoumim se izmedju 2 lcd-a, samsunga le 37 a 656 ali sa A panelom i lg 37 lh 3000.sta da uzmem?kupovinu moram da obavim do subote.hvala unapred ljudi.
 
Poslednja izmena:
Za te pare mozes i Samsung 40B550, po meni bolje resenje. Iako napreduju, LG je i dalje katastrofalan po pitanju dubine crne i senki.
 
molim vas da mi pomognete!dvoumim se izmedju 2 lcd-a, samsunga le 37 a 656 ali sa A panelom

Nemoj da uzimas 37A656 jer on jedini nema UltraClear panel i ima slabiji kontrast od ostalih modela iz serije A656, 32", 40" i ostali imaju UltraClear, jedino bas 37" nema.

E sad, jedino ako ga dobijas za bas male pare pa da kazes ajde nema veze, jer je inace ok TV, ali samo pod tim uslovom.
 
za pbogdanovica

cena je 69.000 din.Mislis li da je to ok obzirom da je model iz 2008.godine?Poslednja cena u tehnomaniji je bila 91.000, a Stav-u je bila 85.000. Ovaj 37 a 656 ima A panel a ne S. Znam da 32 i 40 imaju ultra clear i S panel.Da li se isplati dati toliko za ovaj tv koji nema S panel, kao ni ultra clear ili da uzmem nesto drugo?
 
Mislim da nije dobra kupovina.
 
Nemoj da uzimas 37A656 jer on jedini nema UltraClear panel i ima slabiji kontrast od ostalih modela iz serije A656, 32", 40" i ostali imaju UltraClear, jedino bas 37" nema.

E sad, jedino ako ga dobijas za bas male pare pa da kazes ajde nema veze, jer je inace ok TV, ali samo pod tim uslovom.

To verovatno ima veze s tim sto 37" Samsung LCD uopste nema Samsung panel nego CMO ili AUO.
U svakom slucaju je za izbegavati. Ljudi po AV forumu prijavljuju ne samo losije uglove gledanja i losije boje/ostrinu, nego u nekim slucajevima pojavljivanje blura oko objekata, pa i artefakata pri brzim pokretima.
 
Poslednja izmena:
pozdrav drustvu

Momci zelim da vam se stvarno zahvalim na pomoci.iako teska srca, ali iz argumentovanih razloga, odustajem od samsunga 37 a 656.Mnogo mi se svideo, ali idem u korist lg 37 lh 5000.Medjutim na ruskom sajtu www.bigtv.ru videh da 37 a 656 ima s-pva panel.Sta je to? Da li je to moguce ili svi redom 37 a 656 nemaju s-pva panel vec samo auo ili cmo panel? sta mislite konkretno o lg 37 lh 5000?
 
konkretno

rec je o modelu LE-37A656A1F, ako to uopste nesto znaci!stoji da je panel spva!ma jel moguce?
 
rec je o modelu LE-37A656A1F, ako to uopste nesto znaci!stoji da je panel spva!ma jel moguce?

Nije moguce. Ne postoji 37 A656 sa S-PVA panelom, svi su MVA od AUO ili CMO kompanije. To na ruskom sajtu je greska milion posto.
 
za gizmora

Hvala.Eto naisao sam na taj sajt i video tamo stoji da 37 a 656 ima s-pva panel.Sajt i nije tako los jer ima milion televizora i detaljan opis za iste.Ali takodje ne verujem da ima taj panel i znam da je greska. Pozz
 
Hvala.Eto naisao sam na taj sajt i video tamo stoji da 37 a 656 ima s-pva panel.Sajt i nije tako los jer ima milion televizora i detaljan opis za iste.Ali takodje ne verujem da ima taj panel i znam da je greska. Pozz

Greska je definitivno - Samsung jednostavno nema 37" panele, pa Rusi mogu da pisu sta hoce, ali Zastava jednostavno ne proizvodi model BMW 325i, pa makar pisalo na nekom ruskom sajtu :)

Nemoj da ti bude zao sto si odustao od kupovine, ipak se TV kupuje jednom u mnogo godina. Znam za osecaj, desilo se i meni da se primim na nesto pa me ortaci ili forumi odgovore od kupovine i uglavnom se ispostavilo da su bili u pravu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno