Šta je novo?

Panasonic ST60 serija

@Covix

Probaj ove postavke, za moj panel ove su dosad najbolje

True Cinema
Contrast 72
Brightness +3
Colour 50
Sharpness 0

Temp Warm
IFC Min
Panel Luminance Low
Colour Gamut Normal

WB
RG 0
GG 0
BG 2
RC 1
GC 0
BC 1
More Detailed
90 IRE
RC -12
GG 0
BC 1

10IRE
RG -23
GG 0
BG +9

Colour Management
R Hue 0
R Sat 1
R Lum 0
G Hue +15
G Sat
G Lum
B Hue +4
B Sat +13
B Lum 0

Gamma 2.4
10IRE -47
20 IRE -37
30 IRE -19
40 IRE -10
50 IRE -3
60 IRE 0
70 IRE 0
80 IRE 4
90 IRE 2
100 IRE 0
 
Poslednja izmena:
@Covix

Probaj ove postavke, za moj panel ove su dosad najbolje

True Cinema
Contrast 72
Brightness +3
Colour 50
Sharpness 0

Temp Warm
IFC Min
Panel Luminance Low
Colour Gamut Normal

WB
RG 0
GG 0
BG 2
RC 1
GC 0
BC 1
More Detailed
90 IRE
RC -12
GG 0
BC 1

10IRE
RG -23
GG 0
BG +9

Colour Management
R Hue 0
R Sat 1
R Lum 0
G Hue +15
G Sat
G Lum
B Hue +4
B Sat +13
B Lum 0

Gamma 2.4
10IRE -47
20 IRE -37
30 IRE -19
40 IRE -10
50 IRE -3
60 IRE 0
70 IRE 0
80 IRE 4
90 IRE 2
100 IRE 0

Hvala robinjo, probat cu.

Za white balance samo IR 90 i IR 10 ide, ostalo se ne menja ?
 
Одлична можда за твој панел,на моме рецимо вуче на зелено и превише тамно,са другог сајта вуче на црвено итд.
Зато кажем да је једини начин професионална калибрација коју људи преко плаћају око 400$/Е.
Како панел стари потребно је поновити калибрацију,а то је све скуп спорт за нас па преписујемо туђа подешавања или га штелујемо од ока,као на пример ја.

Ima dečko koji radi za 40 evra, i reče mi da bi mi naplatio samo ako uspe da ga kalibriše.
Kaže da je to ipak samo consumer grupa panela, tako da u opšte ne mora da znači da će moći da se kalibriše.
Lik je ozbiljan, radi sa profi opremom, meni su kontakt dali dizajneri iz kompanije u kojoj radim a koji koriste njegove usluge.
I ovo je "prijateljska cena", ako negog drugog zanima ne znam ni da li bi radio ni koliko bi naplatio.

Ja nikako da imam full slobodan vikend pa da spucam jedan dan za ovo.
 
Hteo sam i da pitam jel gleda neko SBB, i kakva vam je slika na tekmama, naročito ova kamera što snima ceo teren?

Meni je krš.
 
Gledam peko SBB na rts HD i slika je vrlo dobra. Vrlo je slična i preko d3 i preko dvb-c tunera na tv-a (u pitanju je GT60).
 
Koja ti je jačina i kvalitet signala. Meni je -5dB i 56%.
Možda mi ovo ne valja.
 
Kod mene nema u dB. Ima jačina i kvalitet i sve je u procentima izraženo. Jačina je kod RTS HD 100% a kvalitet oko 87%, mada je bilo i u rasponu 81 - 91%.
 
E ljudi jel se moze pustiti film sa 4k rezolucijom na st60 ?

Hoce TV primiti signal ?

Jel neko probao mozda ? Ocekujem da oni odgovore koji su prikljucili na komp pa preko graficke mogu da dignu rezoluciju preko 1920x1080.
 
Ja imam Note 3 koji može da snima 4k video, ali nemam grafičku na PC koja to može :-(
 
ako bi se gledala analogna sbb kablovska da li bi bio prisutan 50 hertz bug dupliranje slike
 
vylota pitanje za tebe da li si zadovoljan sa tv da li primecujes ir logo na primer ako gledas rts1 ili pink, b92 koju kablovsku gledas da li imas 50 herz bug, gledao bi sbb analognu kablovsku
 
Poslednja izmena:
Prezadovoljan sam sa st60. Ne primećujem nikakav ir, a baš nekad obratim pažnju jer namerno ostavim npr fudbal celo poluvreme. Imam kabl kod kds-a, gledam dvb/c, odlična je slika. Primetno lošija na analognoj vezi. Šta je to 50hz bug?!?
 
stigla mi telka 42 inca nego bas se greje koliko najduze da radi
 
imam jedno pitanje kada naprimer ugasim tv na daljinski on narandzasto svetli gde ima dugme na tv da se skroz ugasi pitam ovo jer kad grmi i seva treba prvo da ga ugasim pa da onda cupam kabl iz zida
 
Nešto tu baš nisi načisto...
Ako grmi, možeš eventualno da vadiš koaksijalni kabl. Nema potrebe da isključuješ tv iz struje.
Ne postoji on/off prekidač.
 
kibicer znaci nema dugme da se ugasi kazes da nema potrebe da se isljucuje tv iz struje
 
Za vreme grmljavine možeš da stradaš kroz koaksijalni kabl, sve i da je tv isključen.
Ja ne vadim koaksijalni kabl, jer sam na optici.
Edit: on/off ne postoji
 
Da, dosta se greje, ali ja ne marim za to, valjda je predviđeno. NIšta se do sada nije desilo, a tv mi je uključen svakog dana bar po 8 sati neprekidno. Prostorija je bez klime.
 
hvala kibicer ovo mi je prva plazma pa i nisam nesto bas upucen nisam znao da se greje, nekako dodje vruca pri vrhu tv
 
Najbolja varijanta je apc ups.
Otporan si na grmljavine.
 
Najbolja varijanta je apc ups.
Otporan si na grmljavine.

Ja sam APC kupio u madjarskoj i zamolio prodavca da mi da garanciju sto cu koristiti na teritoriji srbije (posto kod nas ne daju - a nit znaju - za onu garanciju koja ti je oznacena na kutiji da u mogucnosti udara groma placaju ti odstetu do xx.xxx eura. Ovaj u win win -u je mislio da je nagradna igra :lupko: ). Covek mi lepo uzeo pasos i na osnovu tih podataka sam dobio garanciju na teritoriji srbije + uveden sam u bazi korisnika u nemackoj gde se sediste firme.
 
Ja ih imam dva komada.Jedan samo za TV drugi za adsl,sat,androide......Na oba imam ekran gde pratim koliko koji vuče,realnu potrošnju,napon i rezervu snage.Na oba ide po jedan apc produžni kabl.
 
Poslednja izmena:
Covix koji je to model apc koja mu je cena ima neki u WinWin-u za 6000 din. da li bi taj vrsio posao
 
Covix koji je to model apc koja mu je cena ima neki u WinWin-u za 6000 din. da li bi taj vrsio posao

Imam onaj od 5 od 6 i ovaj od 1 mi je za TV

http://www.argep.hu/product_553824.html

Cenu podelis sa 310 i toliko je evra. Znaci ovaj je trenutno 1130 din. Ovi moji ne peglaju napon samo prekidaju ako napon odskoci preko 250v/16a.

Ako ti je stabilna struja onda ce i ovaj da posluzi. Ako mislis na onaj beli APC od winwin-a 1200w onaj ti je u madjarskoj ravno 5500 din

http://www.argep.hu/product_454783.html
 
Ja sam kupio ovaj drugi i dao kevi nakacena na njega Samsung plazma. Dok ja imam Comel koji mi za zada radi. Jel ima ovaj prvi kod nas da se kupi ?
 
Vrh Dno