Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Kobajaši,kad pogledam ovaj tvoj hipnotišući klip,odmah me hipnoza tera da kupim neki drugi TV, a ovaj da bacim koz prozor.Dojadio mi je za sve pare.Sve dok gledaš mutnu i maglovitu kablovsku slika je ok,čim odeš na HD sport nastaju problemi a pogotovu tenis sa urezanim linijama.

Klip sam postavio kao primer, skinuo sam ga i puštam sad malo sneg, malo njega, malo scroll bar, kako kad.

Ali opet nisi odgovorio na pitanje, ima li ovde osnova za reklamaciju ili ne?

I kakve veze ima HD i SD sa IR-om? Urezuju se linije terena, logotipi itd. itd. i kod SD i kod HD kanala.
 
Kada je slika oštra kao na Hd kanalima,urezivanje je mnogo brže jer su ivice loga ili terena oštre i kao takve su pogodne za urezivanje na panele koji su loši po tom pitanju.Panosinik je pravio panel da nivo crne bude što manji pa su tako napravili ovaj kamenorezečki panel.

Pogledaj ovaj test i sve će ti biti jasno ko šta od naših forumaša gleda na ST50,rekao bi da ne gledaju ni 1% HD sporta ili HD Tv kanala čim ne vide ovako očigledan problem.
http://www.cnet.com/news/samsung-plasma-wins-cnets-accidental-burn-in-test/
 
Ma video sam to sto puta već.

Dobro, normalno je da će IR da bude izraženiji na hd kanalima, a ja osim RTS HD-a nemam nijedan HD kanal, pa mi se opet sve živo urezuje. Da i ne pominjem urezivanje titlova pri gledanju BD filmova.

Ja sam sve to video još od kupovine TV-a, krajem 2013. godine, tj. posle razrade panela od preko 2000 sati (što je sigurno, sigurno je :d).

Pisao sam naširoko o svemu, ali maltene svi su odgovarali kako oni kod njih ništa ne vide i da je kod njih sve ok.

Mislio sam da sam ja baksuz, a ispada da neki ljudi jednostavno previše brane svoju kupovinu ili šta je već u pitanju.

Naravno, nema svako ni "oko" za takve stvari.

Sve u svemu, opet mi ni ti, niti bilo ko drugi niste odgovorili... da li ovde ima osnova za reklamaciju ili ne?
 
Moraš ,pokušati jer to ne košta ništa.

U Beogradu imaš ni manje ni više nego 3 panasonik servisa.

U principu zavisi koliko dobro stoji taj brend,a panasonik je u Srbiji pa skoro pa propao.Možda jedan čovek radi iz stana.

Meni je veći problem šta da kupim,su čim :sceptic:da ga zamenim.Ovaj će da leti matorcima ,njima ne smetaju ni pikseli ko papuče:laugh: a kamoli ovo.Inače njima sam kupio prvi 16:9 philips katodni tv kad se pojavio sa sve odvojenim suround zvučnicima koji radi i dan danas stim da su se i kod njega zapekle levo i desno crne providne štrafte od gledanja 4:3 formata jer ih mrzi da razvlače sliku.Čisto da se zna da burn in postoji i na katodnim televizorima.
 
Poslednja izmena:
Burn in postoji kod svih panela cak i kod LCD/LED. Philips je u svoj user manual za LCD/LED televizore lepo napisao da postoji opasnost od burn in-a. Druga stvar setite se LCD panela da dolascima i odlascima na aerodromu NIkole Tesle, cist primer Burn in-a.

U madjarskoj su prihvacali reklamacije i zamenjivali uredjaje od '50 serije i zbog toga vise ne postoji Panasonic u madjarskoj. Kad god sam pitao u arkadu hoce li nabavljati Panasonic plasme, odgovor je bio NE, da vise nemaju predstavnistvo.

Ja imam ST60 i jako sam zadovoljam, zasad bez BR i IR (nikada nisam gledao duze od 3-4 sata)

Imao sam i ST50 sa preko 4000 sati, prodao sam ga sam ga je nisam bio zadovoljan sam slikom i verujem da je imao pixel missfire posto je posle jednog vremena strasno velika bila posterizacija.
 
Burn in postoji svuda,ali je kod st50 on jako izražen.Brzo nastaje i teško se skida.U tome je ceo problem.Neki modeli samsung plazmi nemaju ni približno ovako izražen problem.Pana plazma pv80 u dečijoj sobi nema ni približno ali ni približno ovakav problem.Mogu je danima ostaviti na eurosportu i nece biti problema ali st50 nakon pola sata počinje da dobija problem.
Panasonik je propao jer je godinama unazad pravio nerešive probleme i kao takvi su se smučili korisnicima.

Niti jedan jedini recezent ili skup najvećih kalibratora ovoga sveta koji svake godine biraju najabolji tv neće testirati burn in.Sav materijal njihovog testa se odnosi na filmove koji nemaju nikakav logo niti na sport.Znači nema sporta niti tv kanala sa logom.Otuda proizilaze svi problemi jer oni koji su pročitali bajke o ovom modelu ne žele da prihvate činjecu da se radi o jednom od najgorih televizora koje je panasonik napravio.Nije samo burn in problem,
 
Poslednja izmena:
Slazem se, ali moram da dodam da ni Samsung nije nista bolji po pitanju mana, njegov panel jako zuji nasprem Panasonica.

Ja sam izabrao Panasonic posto gledam iskljucivo samo filmove pa kod mene problemi sa logom i sportskim kanalima nestaje.

Oni koji su imali Samsung dosta su se zalili na zujanje na koje su bili primoreni da naviknu.

Tako sam ja zakljucio sledece

Panasonic - Strasan IR
Samsung - Zuji, samo sto ne poleti

:d
 
Mene sad najviše zanim ,šta da kupim kao zamenu.
 
+1, treba mi novi televizor za dnevnu i nikako da nađem nešto što dosta ljudi preporučuje. Pre kod Panasonic - a plazma I rešeno... Danas nemam pojma :-(
 
Jako je teško izabrati neki odličan panel.Da li ići na neki led- lcd ili ići na samsung plazmu F8500 kao krajnje i najskuplje rešenje.
 
Mene sad najviše zanim ,šta da kupim kao zamenu.

Jesi istrazivao Sony LED, onaj od high end modela (mislim da je 2013 bio 850 model, pisalo o njemu kao "plasma like blacks")?

Nasprem ST50 kostao je 200-300e vise ali tu nemas problema sa BR i IR

http://www.cnet.com/products/sony-kdl-55hx850/

Mada da ja sada biram ja bi izabrao Philips, o njemu se slabo moze naci na netu posto se samo par modela proizvodi za van EU.

Philips svake godine proglasen za najbolji LCD/LED po EISA

http://www.eisa.eu/award/57/european-ultra-hd-tv-2013-2014.html
 
Poslednja izmena:
da se ne svede na neku raspravu...imam Philips 42PFL7606H/12....i jako sam zadovoljan sa slikom,nemam nikakvih Gore navedenih problema,jedina zamerka ide na prilicno sporo kretanje kroz Meni,ali kako sam 90% na SatTV i ostalim igrackama...nije mi problem....njegove Smart programe ne koristim...3D povremeno i tu je Ok...
ne znam kada cu biti u mogucnosti za promenu TV....ali sve vise pratim scenu oko ovog modela...
http://www.talkandroid.com/174630-xiaomi-to-introduce-new-smart-mi-tv-in-october/
 
Razlika je ogromna:

The Sony KDL50W829B is the 50-inch version within the new Bravia W8 range. Somewhat confusingly, the TV maker also had a W8 series on sale last year, but that uses an IPS LCD panel with passive 3D technology. 2014′s updated W8 features active-shutter glasses (ASG) 3D tech which suggests the presence of a VA-type panel that’s capable of deeper blacks than IPS.
 
Razlika je ogromna:

The Sony KDL50W829B is the 50-inch version within the new Bravia W8 range. Somewhat confusingly, the TV maker also had a W8 series on sale last year, but that uses an IPS LCD panel with passive 3D technology. 2014′s updated W8 features active-shutter glasses (ASG) 3D tech which suggests the presence of a VA-type panel that’s capable of deeper blacks than IPS.

Ok..sta nema 815 od ovoga??? Na avsforumu sam procitao da je razlika samo u boji..
 
Potpuno drugi tip ekrana,tv cini ekran,ne hromirane lajsnice.
 
Verovatno si i ti jedan od onih kome auto troši 2 litre gorive.

Pokušaj bilo gde, na bilo kom ozbilnom sajtu za profesionalno testiranje kvaliteta slike pomoću potrebnog hardvera i softvera da pronađeš bilo šta ili bilo koga, gde je ovaj eisa televizor prepoznat ili stavljen među top 5 tv-a.

EUROPEAN GREEN TV 2013-2014 Philips 50PFL5008

Ovde je njihova nagrada za neki green fensi proizvod.Inače kvalitetan philips lcd nosi oznaku 8008.Pored toga eisa ima nagrade i za dizajn.

Imaš ovde malo ,pročitaj šta vredi:

http://www.hdtvtest.co.uk/news/shootout-201405143775.htm
 
Poslednja izmena:
Ne lupetaj. To sto imas defektan tv ne znaci da moras da pljujes po recenzijama koji ne stavljaju tvoj na prva mesta. ;)

Lik očito ima defektan tv. Pogledah cijeli meč Đokovića i upalih crvenu pozadinu, ni traga crtama terena, blagi IR ostao samo od 3h Eurosport logoa. Čuj ostaju linije od tenisa na ekranu hehe
 
E ljudi jel se moze pustiti film sa 4k rezolucijom na st60 ?

Hoce TV primiti signal ?

Jel neko probao mozda ? Ocekujem da oni odgovore koji su prikljucili na komp pa preko graficke mogu da dignu rezoluciju preko 1920x1080.
 
da su radili nesto sa 3d titlom pa i da razumem, ovako :)
 
Instalirao juce, i nisam primetio nikakvu razliku u radu... server i dalje radi, youtube radi... mada ono sto ja koristim je radilo i do sada kako treba.
Titlove ne koristim, pa tu ne mogu da dam komentar...
 
Vrh Dno