Šta je novo?

Panasonic ST50 serija

Da, zaboravio sam na zujanje pri svetlijim scenama.

Sreća pa ne surfujem puno preko TV-a, jer em' bih poludeo od zujanja, em' bih trljao oči od neverice, pošto mi se desktop "usidri" u panel za jedno 30 sekundi.

Mislim, to zujanje se i primećuje samo iz veće blizine i kad je ton baš utišan, najviše ga čujem kad na TV-u surfnem nešto na brzaka onako "iz kreveta" stajl.

Napominjem da sam pukao pare na fan kontrolere i ventove koliko i neko na celu solidnu konfiguraciju, sve to radi najveće moguće tišine...

A više čujem zujanje HDD-ova (ne krljanje pri seek-u, nego opšte zujanje hard diska u idle-u), nego li zujanje TV-a pri normalnom korišćenju... dakle meni se jedino HDD-ovi i čuju od celog kompa, a zujanje TV-a mi manje smeta od toga.

Možda tebi više zuji TV, a nama "zuji" IR, ko će ga znati... ali pre bih rekao da je to stvar lične percepcije i potreba, nego li drastičnih razlika u kvalitetu panela, jer ne verujem da neko dobije tako dobar panel da se ništa ne primećuje, a neko dobije toliki krš od panela da sve smeta.

Kod ovog modela panel lutrija nije ni približna kao kod većine Samsunga npr, gde ne znaš da li si dobio samsungov spva panel ili AUoptronicsov MVA panel, da i ne pominjem različite revizije svih tih panela.

Sećam se da je Samsung c530 (uzela ga keva dok je bio aktuelan) bio vrhunac panel lutrije jer se taj model isporučivao sa čak 13 različitih verzija panela, što od samsunga, što od AUoptronicsa.

Ovde toga, koliko znam, nije bilo, tako da sumnjam da postoje tolike varijacije između "istih" panela, tj. panela iste verzije.

Možda toga ima i kod panasonic-a, ali kod njegovih led TV-ova, ali sumnjam da je to slučaj kod njihove plazma linije.
 
Vidi ovako.

Ne znam koliko dnevno gledaš Tv i šta gledaš ali ti mogu reći šta ja vidim i to iz aviona.

IR je katastrofalan.Gledam sve teniske turnire isključivo u HD-u što na sky uk što na sky italija HD kanalima.Gledam sve podloge ,znači,crvena,zelena,plava,ljubičasta.Kada kamera snima iza igrača u trenutku kada se ovaj priprema za servis pa zatim baci lopticu pa je pukne ka protivniku ja u sledećim kadrovima kako se meč razvija vidim proklete bele linije od terena urezane u ekran sa sve dubl linijama i to traje dovoljno dugo da ti upropasti svako gledanje.
Svako ko to ne vidi ima problem sa vidom ili ima potpuno drugačiji ST50 od mog.

Nije poenta da odeš na 3,5 ili preko toga od 50 inca plazme da pa ne vidiš niti jednu manu.

Zujanja ima i to je problem takođe.Nezavisno od bele podloge nekada je kao da te juri roj komaraca ili kao da ti je pritisak preko 200 a nekada je sve podnošljivo.Panasonik je i propao zbog toga što je posle 2008 pa sve do st60 pravio razne greške.

Baš tako. Ja gledam sa nekih 2 do maksimalnih 2.5 metara i zujanje čujem baš retko, možda kad ide neki tenis, pa je tišina, a svetlija scena na ekranu.

Ja i pored toga više čujem HDD-ove u kompu, koji je udaljen od mene koliko i TV, a samo hdd-ovi se i čuju u mom kompu, ništa više.

Ali potpuno ista priča sa ocrtavanjem celog terena posle par gemova.

Čim krene razmena strana, bzro palim scroll bar, odem do WC-a, brzo palim scroll bar... da su somovi barem stavili dedicated dugme na daljincu za scroll bar, manje bi ih proklinjao.

Gde si bio do sada, Sky Uk? Ja sve vreme ovde ubeđen da sam crna ovca i da se sve ovo samo meni dešava.
 
Poslednja izmena:
Ja sam prvi pričao o tome na jamezdinovom portalu ,daleko pre tebe i vodio sam rat sa tim lažljivcem.Prvi sam zvao panasonik centralu i pisao im i nosio panel da im kažem da imaju problem u proizvodnji.Posle njihovog zamajavanja prokleo sam ih da propadnu i pisao po forumima da će propasti i bio sam u pravu.

Sve je to posledica suludog trkanja za crnom bojom od koje su i proistekli svi ovi problemi.Naravno to nije jedini problem.

Idite na google i kucajte :7 red blinks of death,to je najveći problem koji panasonik nikada ali nikada nije rešio niti čak pokušao da ga reši.Ovde u ex-yu je prodato jako malo panasonika pa se ne pojavljuje po forumima ali sam ja video dosta takvih problema po Srbiji.

Zelene mrlje su zaštitni znak poanasonika na modelima pre St50,onda skakanja osvetljenja je zaštitini znak modela od pre pre st50 sve dok ne dođemo do 2008 gde nije bilo toliko problema recimo model PV80 je najbolji model koji su ikada napravili.
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo ovde pisao o ST50, a nisam primetio da se javljao neko tada sa istim problemima, tj. da primećuje sve te probleme koliko i ja, pa sam mislio da sam usamljen slučaj.

Dobro je da nisam jedini.

I šta je bilo na kraju, nisu ti zamenili TV niti bilo šta drugo ponudili?
 
Svi ST50 imaju iste probleme ,radio sam analizu po evropi i ovde samo je razlika što kažem ti ljudi gledaju analognu kablovsku i ne vide niti jedan problem.Preko 70 posto kupaca mislim ako kupi plazmu ili lcd da će mi analogna slika biti u HD režimu.
Drugi problem je što ljudi vole da baronišu odnsono ne žele da shvate da su kupili to što su kupili,primer ti je potrošnja goriva kod auta gde 90% njih priča svesno bajke i to je urezano u naš mentalitet jednsostavno to je tako,potpuno nesvesno izgovaraju lažne brojke.
Treće imaš ljude kojima je bitna samo večićina ekrana i ništa drugo.
Četvrto 70 posto ljudi ne zna kako izgleda vrhunska hd slika i onda se ravnaju po nečemu što je apsurdno i onda na forumu dobiješ iskrivljenu sliku o tome šta je to dobra slika.

Nema tu zamene svaki je takav.Ja sam ih kad se zatvore radnje sve otvorio i svaki je bio nikakav ,ali svaki manje ili više.Uzmeš sivu pozadinu i to onu od verzije firmvera ugasiš svetlo i dobiješ vertikalne linije sa leve ili sa desne strane ili sa obe.Po svakom tv-u mi treba manje od 5 minuta,bog blagoslovio one plastične kopče na kutiji.Kažem ti prvi sam u evropi nosio panel na servis da im pkažem usrane linije.Čovek me gleda u lice i kaže nema tu ništa.

SVI ST50 SU ISTI,KO NE VERUJE NEKA ME POZOVE,ali bolje ne, jer kad jednom vidiš to ,nema mirnog sna posle.
 
Poslednja izmena:
Moj zuji pri svetlim bojama na ekranu i noću kada je zvuk na 0, čuje se itekako. IR nisam skoro primetio, ni pri scroll bar. Ranije mi je VH1 ostavio logo, ali je brzo otišao. DSE sam primetio prilikom fudbala i travnatih terena, ali ne gledam toliko fudbal, pa mi ne smeta. Nervira me što često gubi wi-fi konekciju, pa me žena cima kada pušta nešto sa YouTube.

Jednom prilikom sam doživeo 7 red blinks kada je iskočio osigurač, iako je tv bio na ups-u. Mislio sam da je crkla ploča, što navode po forumima, i čak sam krenuo da zovem servis pošto imam garanciju - i rekoh da ga malo isključim iz struje 15 min. Posle toga je normalno proradio.

Generalno sam zadovoljan kupovinom i ne planiram da ga menjam.
 
sky da li te mane ima i st60 odnosno da li je manje ili vise izrazeno
 
St60 je druga priča.Na st50 im je bila pokvarena traka koja nosi panele i još nešto sitno su popravili ali generalno ne mnogo.
 
Moj zuji pri svetlim bojama na ekranu i noću kada je zvuk na 0, čuje se itekako. IR nisam skoro primetio, ni pri scroll bar. Ranije mi je VH1 ostavio logo, ali je brzo otišao. DSE sam primetio prilikom fudbala i travnatih terena, ali ne gledam toliko fudbal, pa mi ne smeta. Nervira me što često gubi wi-fi konekciju, pa me žena cima kada pušta nešto sa YouTube.

Jednom prilikom sam doživeo 7 red blinks kada je iskočio osigurač, iako je tv bio na ups-u. Mislio sam da je crkla ploča, što navode po forumima, i čak sam krenuo da zovem servis pošto imam garanciju - i rekoh da ga malo isključim iz struje 15 min. Posle toga je normalno proradio.

Generalno sam zadovoljan kupovinom i ne planiram da ga menjam.

Ja sam snimio na jednom st5o koji je bio kod mene oko 50 puta 7 red blinkanja da bi nakon toga radio ko sat.To je sve nedostatak kontrole kvaliteta koji panasonik nikada nije imao u češkoj ali nikada.Ljudi shvatite jedno da je japanski kvalitet samo i samo i samo i samo u japanu odnsosno uređajima ili kolima koji su tamo proizvedeni.Češka ili swindon za hondu služe da se zaobiđe carina a ne da vi dobijete japanski kvalitet.Zašto je auto ili tv ili dvd iz japana ili casio-seiko sat pravljen isključivo za japansko tržište bolji 5 puta od istog tog made in van Japana,e zato što je napravljen od skupljih i kvalitetnijih delova i sa takvom cenom nema šta da traži u evropi.

Zašto je pionir plazma bila toliko skupa ,ajd pitam ja vas?????????????

Ceo pionira je izjavio dve stvari koji su na kraju dovele do njihovog kraha.

1. svako smanjnje cene naše plazme dovešće do rapidnog pada kvaliteta slike.
2.Nikada nećemo napraviti full hd 42 inca ekran jer nema potrebe za to.

Panasonik je po njihovom propadanju uzeo par inžinjera i prvi zadatak je bio smanjenje cene zbog samsunga koji je tada sa šarenim kutijama bio u velikoj ofanzivi i eto kletva pionira je bačena i na panasonik koji nije mogao imati profit sa nižom cenom.Samsung ih je oboje pojeo za doručak ali gle čuda velikoga ,sada samsung ima najbolji ali zato i najskuplji plazma ekran od 2500 eura.Zaključak je nema dobrog ekrana za male pare pa čak ni od samsunga koji nema nameru da pravi naslednika plazme f8500 jer od toga ne može bolje ,dostugnut je prag tehnologije isto onako kako je pionir sa prvim modelom dosegao u startu prag tehnologije i nije mogao da svake godine pravi nov model i šarene kutije jer nema šta novo da se izmisli.

---------------------------------------------------------THE END--------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Čekaj, čitao sam i ja za tu pokvarenu traku koja je nosila panela, ali zar se paneli nisu pravili u Japanu, a sami televizori se posle sklapali u Češkoj itd?

Evo i par fotkica mog primerka, a vaš zadatak je: "pronađi grešku". :d

IMG_0953.jpg

IMG_0954 gradient map resize.jpg

IMG_0919.jpg

IMG_1077.jpg

IMG_1092.jpg

Nastavak u sledećem postu...
 
Pa kaže dalje:

IMG_1097.jpg

IMG_1101.jpg

IMG_1103.jpg

IMG_1146.jpg

I dalje mislim da je super za filmove i serije s kompa ili zasebnog media plejera, ali za TV kanale nikako.

Plazme generalno imaju problema sa 50 Hz, a ovaj model pogotovo.

Da ne pominjem što sam morao da nabacim i neprovidne roletne kako bih preko dana mogao potpuno da zamračim sobu.

Ali uveče je gledanje filmova ili gemblanje prava uživancija... to malo mana koje se pri takvim uslovima gledanja ispoljava ne remeti mnogo uživanje, barem ne meni, iako sam žešća picajzla kad su neke stvari u pitanju. :d
 
Poslednja izmena:
To je traka što nosi panel u češkoj.Ti prijatelju imaš pet tih traka sa desne strane i plus imaš i sa leve strane nešto od toga na plavoj i onoj prvoj sivoj slici.

Tvoje su čudne je ne idu do kraja,ja sam uglavnom viđao trake koje idu od vrha do kraja.

Daj crvenu podlogu.

Line bleed na belim slovima ohoho i isto to na slici ispod hulka.

Druga crna slika IR ohoho ,nešto piše -svaki p-tako nešto.

Nisi ti bacao sneg prijatelju da čistiš to na vreme.Moraš imati pravi sneg ne običan sneg.Ja ima sneg koji je toliko abrazivan da se sme puštati samo dva sata dnevno.
 
Poslednja izmena:
Crvenu podlogu ćeš da dobiješ sutra, ovo sam ranije slikao... a sada odoh da se komiram, ispadoše mi oči od ovolikog kuckanja.

Line bleed na titlovima viđam povremeno, u zavisnosti od pozadine iza titlova.

BD i remuxe (koje jedino i gledam sada) gledam na 60 Hz, jer mi je na 24 Hz preteran false contouring i posterizacija. Ona slika hulka je s BD-a puštenog na 24 Hz, čini mi se. To je bilo maltene čim sam kupio TV, pre godinu i po dana.

Na 60 Hz mi je najbolja slika, IFC naravno isključen. Na 60 Hz se značajno smanjuje false contouring i posterizacija, dok je frame smoothing na 60 Hz minimalan (taman toliki da pobije false contouring i posterizaciju, a da ne uvede soap opera efekat) i pokreti kamere deluju najprirodnije i najgledljivije. Znam da isto tako mnogi gledaju filmove na ovom TV-u na 60 Hz, iako su se ranije kleli u 24 Hz.

Dok je za TV IFC stavljen na min. na max se tek primećuje malo poboljšanje, jer max podešavanje valjda prebacuje sliku na nekih internih 60 Hz, ali tada je soap opera efekat preteran.
 
Mislim da zujanje dosta zavisi od visine ekrana i ugla gledanja, meni je sredina tv-a malo ispod ociju, pa je tu najglasnije. Ako ustanem, ne cuje se.

Inace gledam sve preko kompa na tv-u, i pomalo obicnu kablovsku. Tako da najvise 720/1080p pustam. I iR mi stvarno nije problem, osteljiv sam na te stvari, i imam dobar vid, rekao bih da mi smeta :). Znam da se malo lakse javlja nego na nekim drugim plazmama ali je meni je ok do sada. Evo bas ako obratim paznju i pridjem na 1.5m, jedva malo se naziru ostaci logo-a, samo kada je skroz bela slika, ali to je toliko tesko videti da je nebitno. Stojao je jedan kanal nesto oko sat vremena.
 
Nenade,pusti rts kad krene ona dole kocka sa onim što maše rukama,gledaj 10 min pa pusti drugi kanal ,videćeš prokleti prozor!!!!!!Što duže gledaš taj prozor duže ti treba da nestane.
 
Kao prvo ako ne odgovorim odmah na post to je sto mi je prokletinja od rutera otisla u q....(menjam ga sutra). Posedujem ST60. Ja nemam problema sa tim vertikalnim linijama ali sam takodje primetio linije teniskog terena kad sam gledao masters u Majamiju na RTS HD-u ali se to brzo uklonilo. E sad meni se desava da kad upalim tv dok se jos ne dobije slika vec ona siva ili crna pozadina primetim taj cetvorougao gde je bio covek koji je pokazivao znake za gluvoneme ukoliko sam to poslednje gledao. Doduse skoro nisam pustao video sa snegom. Sto se tice zujanja ono je malo jace kad su svetlije povrsine ali generalno mi ne smeta.
Ja na zalost nemam para da sada menjam Panasonik za Sony. Inace tv sam kupio i za gledanje kablovske televizije i za gledanje filmova.
 
Dobijaš najbolji mogući, jer grafička samo prosleđuje digitalni signal ka tvom risiveru, dok će ta tvoja Yamaha da obrađuje taj zvuk, a njen DAC je sigurno bolji od bilo koje integruše, ali verovatno i od većine diskretnih zvučnih kartica, sve u zavisnosti od kvaliteta samog AVR-a.

Dakle, ukoliko želiš da gledaš filmove sa ispravno dekodovanim hd audio codecima (DTS HD MA, DOLBY TRUE HD), to možeš samo bitstrimovanjem da postigneš, plus ne treba ti nikakva zvučna.

Dakle, imaćeš onoliko dobar zvuk koliko su ti kvalitetni risiver i zvučnici.

Ja sam ranije koristio Xonar HDAV 1.3 i bitstrimovao zvuk preko nje, a kad sam nabavio novi GPU, Xonar je ekspresno izleteo iz makine.

Dakle, ideš HDMI-jem iz grafike u AVR, podesiš u OS-u da ti gpu bude default sound device, podesiš koliko zvučnika imaš itd i cepaš.

Sliku vučeš na monitor iz drugog izlaza iz grafe (DVI, DP, šta već imaš), a iz AVR-a možeš HDMI-jem da ideš u TV i to ti je to.

Ukoliko ti avr ne podržava 3D, tj. HDMI 1.4 standard, a gledaju ti se 3D filmovi, izbaci samo iz još jednog izlaza na grafi HDMI direktno u TV.

Meni iz HDMI out-a na GPU ide jedan HDMI u TV, iz jednog DVI-a ide slika na monitor, a iz drugog DVI-a vozi zvuk preko dvi to hdmi kabla u AVR.

Dakle, trebalo bi da svi izlazi na grafulji bitstream-uju zvuk.


Ajao kolko informacija :). Bitan mi je koji standard hdmi podrzava na audio resiveru (mislim da je model izasao oko 2008 god.) ali na grafickoj imam jedan hdmi izlaz.
Hvala na ovim informacija, mislio sam da ce otpasti ali nisam ni znao za ovakvu mogucnost.
Ako se dobro secam mislim da je model Yamaha HTR-5630
 
Poslednja izmena:
Zaboravi na celu priču, pošto taj risiver nema nikakav HDMI, ima samo digitalni ulaz i izlaz za zvuk.

Što se tiče samo jednog hdmi-ja na grafičkoj, lepo sam ti rekao da koristiš dvi to hdmi adaptere jer bi svi izlazi (i hdmi i oba dvi i DP ako ga imaš) trebalo da podržavaju bitstreaming, ali džaba ti sve kad ti risiver nema ni hdmi.

Iskreno, ne znam ni zbog čega uzimaš taj risiver, jedino ako ga dobijaš džabe ili maltene džabe, ali dobro... to je već tvoja stvar.

Dakle, u tvojoj konkretnoj situaciji, sa starom pločom i ovim risiverom, jedini način da imaš bolji zvuk nego da ideš analogno preko integruše ti je uz neku dedicated zvučnu karticu. Ali ona će ti postati potpuno nepotrebna kada budeš na kraju uzeo novu ploču.

Moj ti je savet da zaobiđeš nekako taj risiver (osim ako ga ne dobijaš bukvalno džabe ili za neku bagatelu), sačekaš da skupiš lovu pa kupiš na KP neki polovan risiver sa HDMI-jem, pa da preko grafike bitstrimuješ zvuk.

Za 200 evra npr. možeš da uzmeš daleko ozbiljniji risiver nego što imaš nov za te pare po tehnomanijama i ostalim radnjama, ali sve je sad pitanje i tvog budžeta.
 
Vidi ovako.

Ne znam koliko dnevno gledaš Tv i šta gledaš ali ti mogu reći šta ja vidim i to iz aviona.

IR je katastrofalan.Gledam sve teniske turnire isključivo u HD-u što na sky uk što na sky italija HD kanalima.Gledam sve podloge ,znači,crvena,zelena,plava,ljubičasta.Kada kamera snima iza igrača u trenutku kada se ovaj priprema za servis pa zatim baci lopticu pa je pukne ka protivniku ja u sledećim kadrovima kako se meč razvija vidim proklete bele linije od terena urezane u ekran sa sve dubl linijama i to traje dovoljno dugo da ti upropasti svako gledanje.
Svako ko to ne vidi ima problem sa vidom ili ima potpuno drugačiji ST50 od mog.

I ja gledam tenis i to samo u HDu, ali ovo prosto ne mogu da povjerujem, da se urežu linije terena. :zgran:
Kod mene samo ostane blagi IR recimo od onog strašnog logoa EUROSPORT HD i isčezne za par minuta. Za vrijeme reklama između gemova, npr.
Svaku noć gledam filmove sa crnim trakama gore i dolje, u HD-u, i titlovima, i nikad, ama baš nikad nisam prijetio IR od titlova. Fudbal je savršen,
nikakvih linija ne vidim, gledam najbolju moguću sliku na englezima Skysports HD, a to su koliko sam mjerio, kanali sa najvećim mogućim bitrateom.

Svako ko dođe kod mene da pogleda utakmicu, a ima LCD sličnog cjenovnog ranga, upadne na guzicu kako izgleda fudbal na ovoj plazmi.

Očigledno imaš faličan panel i to je to.
 
Poslednja izmena:
Zaboravi na celu priču, pošto taj risiver nema nikakav HDMI, ima samo digitalni ulaz i izlaz za zvuk.

Što se tiče samo jednog hdmi-ja na grafičkoj, lepo sam ti rekao da koristiš dvi to hdmi adaptere jer bi svi izlazi (i hdmi i oba dvi i DP ako ga imaš) trebalo da podržavaju bitstreaming, ali džaba ti sve kad ti risiver nema ni hdmi.

Iskreno, ne znam ni zbog čega uzimaš taj risiver, jedino ako ga dobijaš džabe ili maltene džabe, ali dobro... to je već tvoja stvar.

Dakle, u tvojoj konkretnoj situaciji, sa starom pločom i ovim risiverom, jedini način da imaš bolji zvuk nego da ideš analogno preko integruše ti je uz neku dedicated zvučnu karticu. Ali ona će ti postati potpuno nepotrebna kada budeš na kraju uzeo novu ploču.

Moj ti je savet da zaobiđeš nekako taj risiver (osim ako ga ne dobijaš bukvalno džabe ili za neku bagatelu), sačekaš da skupiš lovu pa kupiš na KP neki polovan risiver sa HDMI-jem, pa da preko grafike bitstrimuješ zvuk.

Za 200 evra npr. možeš da uzmeš daleko ozbiljniji risiver nego što imaš nov za te pare po tehnomanijama i ostalim radnjama, ali sve je sad pitanje i tvog budžeta.

Nisam jos resio da ga kupim, uz njega bi isli i adekvatni Yamahini zvucnini ali posto je ovako sve ispalo mislim da necu ni kupiti. Dobro je sto sam se konsultovao sa tobom.

Mozda neki savet da mi das na par osnovnih karakteristika na sta da obratim paznju kada bude gledao polovne ili evnentualno novo ali manjeg kvaliteta posto ne volim bas da kupujem polovnu tehniku pogotovo ako nemam neko bolje predznanje za isto, za ovo sam se odlucio zato sto mi drug pa znam kako cuva i pazi a i nije neko ko bi zavrnuo hteo i na rate da mi da ali sta mi to sada znaci kada ja necu dobiti ono sto mi treba.


Samo ukratko da se nadovezem. Ja sam generalno zadovoljan sa ST50 42", slika mi je prelepa pogotovo sto sam upredjivao sa mnogima koji su imali LCD (LED) dok je bila jos aktuelna, sada da li su nove generacije iz 2013 i 2014 u cenovnom rangu do 1000e presisale ST50 ne znam. Kada kazem uporedjivao mislim na prvi utisak kada pusti neki snimak i kakve su boje, kontrast, osvetljenje,... Vidi se IR s vremena na vreme ali ne obracam paznju, zujanje se retko cuje tj. kada je jako svetla slika ali je neprimetno.
 
Poslednja izmena:
Za početak, najbitnije ti je da ima hdmi, kao i da podržava hd audio codece, znači DTS HD MA i DOLBY TRUE HD.

A što se ostalog tiče, koliko para toliko muzike. Fora je u tome što za 200 eura možeš da uzmeš polovan risiver iz 2008-09 koji je u rangu sa novim risiverom za duplo veće pare. A kvalitetni risiveri se ne kvare tako lako.

Ne znam samo koji ti je budžet za sve to.

Ali zaista bi se zeznuo da si uzeo to od tog drugara, pa makar bilo to i na rate i veoma povoljno.

To je previše mator risiver )ne u smislu godišta, već u smislu funkcija), a yamaha zvučnike da i ne pominjem.
 
I ja gledam tenis i to samo u HDu, ali ovo prosto ne mogu da povjerujem, da se urežu linije terena. :zgran:
Kod mene samo ostane blagi IR recimo od onog strašnog logoa EUROSPORT HD i isčezne za par minuta. Za vrijeme reklama između gemova, npr.
Svaku noć gledam filmove sa crnim trakama gore i dolje, u HD-u, i titlovima, i nikad, ama baš nikad nisam prijetio IR od titlova. Fudbal je savršen,
nikakvih linija ne vidim, gledam najbolju moguću sliku na englezima Skysports HD, a to su koliko sam mjerio, kanali sa najvećim mogućim bitrateom.

Svako ko dođe kod mene da pogleda utakmicu, a ima LCD sličnog cjenovnog ranga, upadne na guzicu kako izgleda fudbal na ovoj plazmi.

Očigledno imaš faličan panel i to je to.

Te linije terena ostanu dovoljno dugo da nerviraju,a to je par prebacivanja loptice,sasvim dovoljno.

Posalji crvenu pozadinu ekrana pa cu ti reci sta bi ja video na hd utakmici kod tebe.

Nagledao sam se ja tih gledaca po kucama koliko voliš.Kad dodju sa snegovte kablovske, sama nalepnica na lcd kutiji za njih je 4K.
 
Poslednja izmena:
Kako da uslikam tv? Kad slikam vidim one horizontalne flicker linije kroz kameru telefona.

ea49.png


Dvije tačke na lijevoj polovini ekrana su odsjaj prozora, ne slikam u mraku, već sam zatvorio prozore. Probat ću i u mraku kasnije.

Ne znam fakat kako da uslikam, evo bez blica (dvije debele horizontalne flicker linije koji se kreću se od vrha ka dnu) i sa blicem (na kojoj se ne vidi to).

z1kz.png
 
Poslednja izmena:
Ako ne mozes da slikas ti pogledaj u mrklom mraku kako izgleda crvena boja.da li je ravnomerna bez tamnih ili blago tamnih fleka.crvena boja mora biti potpuno ravnomerno osvetljena sa istim inezitetom po celoj povrsini.skini na netu slide preparation screen pictures tako nekako da dobijes prave boje.to su bela,siva,plava,zelena i crvena.
 
Vec sam skinuo te slajdove u boji i pokusavam da ih slikam. Pogledat cu u mraku kako izgleda crvena.
 
Za početak, najbitnije ti je da ima hdmi, kao i da podržava hd audio codece, znači DTS HD MA i DOLBY TRUE HD.

A što se ostalog tiče, koliko para toliko muzike. Fora je u tome što za 200 eura možeš da uzmeš polovan risiver iz 2008-09 koji je u rangu sa novim risiverom za duplo veće pare. A kvalitetni risiveri se ne kvare tako lako.

Ne znam samo koji ti je budžet za sve to.

Ali zaista bi se zeznuo da si uzeo to od tog drugara, pa makar bilo to i na rate i veoma povoljno.

To je previše mator risiver )ne u smislu godišta, već u smislu funkcija), a yamaha zvučnike da i ne pominjem.

Sada cu odloziti kupovinu pa cu sacekati malo da ustedim pa bi video neki budzet za do 300e. Mislio sam sada da kupim zbog rata ali u kesu ne bi imao sada da izdvajam tako da za neki kraci period cu planirati. Ne bi uzeo nista sa previse snage jer ne volim glasno da slusam, vise mi je bitniji taj ambijent okruzenja zvuka noga da slusam neke eksplozije na preglasno i tome slicno.
 
Ako ne mozes da slikas ti pogledaj u mrklom mraku kako izgleda crvena boja.da li je ravnomerna bez tamnih ili blago tamnih fleka.crvena boja mora biti potpuno ravnomerno osvetljena sa istim inezitetom po celoj povrsini.skini na netu slide preparation screen pictures tako nekako da dobijes prave boje.to su bela,siva,plava,zelena i crvena.

Evo je jedna u mraku. Osim ovog horizontalnog sranja koje se kreće od vrha ka dnu kad gledam kroz kameru telefona, meni ovo izgleda ok.

5mjc.png
 
Sad posto imas crvenu pozadinu snimljanu kako je nekad izgledala,ogledaj nekoliko o teniskih meceva bilo na RTS HD ili Eurosport HD kanalu,pa opet snimi crvenu pozadinu.Meni je posle par meceva ostao rts i eurosport logo koga nisam uspeo da skinem preko noci(10 sati rada slide preparations).Sad pustam abrazivni sneg po dva sata dnevno da skinem logo.
 
Sad posto imas crvenu pozadinu snimljanu kako je nekad izgledala,ogledaj nekoliko o teniskih meceva bilo na RTS HD ili Eurosport HD kanalu,pa opet snimi crvenu pozadinu.Meni je posle par meceva ostao rts i eurosport logo koga nisam uspeo da skinem preko noci(10 sati rada slide preparations).Sad pustam abrazivni sneg po dva sata dnevno da skinem logo.

Ista priča, a ja čak posle sat vremena tenisa vidim linije od terena i logotipe čak i dok gledam TV, a oni promene kadar npr. Ti kontrasniji logotipi (eurosport, SK, fox-ovi itd.) kao i linije od terena itd. se baš ekstremno brzo urezuju, a ekstremno dugo se skidaju, bilo da se koristi scroll bar, sneg ili ovo na primer:
.

A poenta cele priče je da li tu ima ikakvog osnova za reklamaciju ili ne.
 
Kobajaši,kad pogledam ovaj tvoj hipnotišući klip,odmah me hipnoza tera da kupim neki drugi TV, a ovaj da bacim koz prozor.Dojadio mi je za sve pare.Sve dok gledaš mutnu i maglovitu kablovsku slika je ok,čim odeš na HD sport nastaju problemi a pogotovu tenis sa urezanim linijama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno