Šta je novo?

Pametni satovi sa Aliexpressa

Koja je ta druga tema?
 
 
Koliko sam razumeo na onoj temi, navodno je kineska verzija ali sve radi normalno i van Kine. Baci pogled na tu temu ako si zainteresovan.
Inace sad videh, 80€ je cena trenutno:
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 83,53€ | Watch GS Pro Smart Watch 1.39'' 5ATM GPS Bluetooth Call Smartwatch Heart Rate SpO2 Monitor Fitness Sport Watch For Men
Radi savrseno, jedina razlika kod te kineske verzije su jezici koliko sam primetio (a mana je sto ga ocarine i oporezuju - bar meni jesu)
 
Stigao Zblaze 7 pro, cekam da ga klinac otpakuje kad dodje iz skole.

Narucio 10 komada Zeblaze BTalk 3 Pro, nek se nadju za poklone, 17.4e je kradja.
Uh sad mogu da se uzmu za 10$ kroz Coins, prvo se otvori sa linka... Brutalno se igraju Kinezi sa popustima.


Screenshot_20240507_161626_AliExpress.jpg

Iskoristih i ja "popust" da se upisem, GTR 3 Pro za gospodju, Ares 3 Pro za mene.

1715091431213.png
 
Da li mogu dva mobilna telefona(odnosno dve sim kartice) da se "prijave" na jedan sat, pa da sa oba stižu notifilacije i bluetooth pozivi na tom satu?
 
Mislim da to nije moguce jer se sat uparuje samo sa jednom aplikacijom. Znaci, mozda i nije problem da se fizicki poveze sa dva telefona ali ne verujem da moze da se poveze/upari sa dve aplikacije.
 
Jedno pitanje za one koji već više godina koriste razne Kineske satove.

Da li su podložni kvarovima i koliko su vam trajali?
 
Jedno pitanje za one koji već više godina koriste razne Kineske satove.

Da li su podložni kvarovima i koliko su vam trajali?
Neverovatno zvuči ali ja nisam imao problem sa kvarovima, da ne ureknem.
Prvi pametni sat koji sam imao je bio neki kospet hope (nije kupljen na aliexpressu nego u Madjarskoj - i koštao je te 2018-e izmedju 150-200e) - skoro dve godine sam ga nosao, u koroni, pecanja i kampovanja (odlezao i u blatnjavoj bari jednu burnu pijanu noc). Imao je i mana, malo preglomazan i baterija.. pa cini mi se da sam na svaka 2-3 dana morao puniti (trosio ko ruska vozila ali ja i tehnika, sve opcije su bile ukljucene). Ja verujem da on i dan danas nekome sluzi, dabogda mu preselo :D posto mi je 2020. na prvom exitu posle korone obijen automobil i ostao sam bez njega.
Posle njega sam 2021. nabavio mnogo jeftiniji sat, LIGE - (cca 40ak e) ne mogu oznake da se setim ali sam pre par meseci video da je model jos uvek aktuelan. Skroman satic, ali nanosao sam ga se i namerio kiseonika u krvi svim zivima :D - jos uvek se osecale posledice korone. On je imao jadinu manu sa narukvicom, posle 5-6 meseci se raspala originalna pa sam nabavio zamensku, mnogo udobniju silikonsku umesto metalne. Prodao sam ga posle nekih godinu dana a sada shvatam da posle toga nikad nisam imao sat u posedu duze od mesec dana.
U poslednjih godinu/ dve sam izmenjao dosta modela ali najcesce se ni sam nisam udubljivao niti upoznavao sa opcijama koje imaju. Nabrojacu stoga (neki su i ovde cesto pominjani):
  • Zeblaze Vibe 7 pro i stratosa - svega nedelju dve su bili u mom posedu.
  • DT 1 Ultra mate - oko 4 meseca (meni se jako dopadao) - kupio kolega sa posla identican njegov nije potrajao ni mesec dana - ocigledno neku fabricku manu je imao s'tim da je meni tu nesto cudno bilo (kod njega je odstupanje ruta bilo veliko) i kutija u kojoj mu je stigao je bila daleko dronjavija i drugacija nego moja pa verujem da je do dobavljaca i proizvodjaca).
  • Honor GS pro - odlican sat koji sam svega nekoliko dana imao i sigurno ce mi prva kupovina biti upravo on (ali ponuda koju sam dobio se jednostavno nije mogla odbiti).
Trenutno imam 2 komada - nosam Hello watch 2 (star nesto manje od godinu dana) i GT4 pro max (skoro nov) (prvi svakodnevno).
Sad, da napomenem - za razgovore ne koristim satove cak ni smart telefon nego neku NOKIA :D - matora drtina, a nisam preterano ni zahtevan kada su tehnički detalji u pitanju jer vecinu opcija uopste ne upotrebljavam.
 
^Da li to Honor GS Pro beše može da meri brzinu kretanja u realnom vremenu, i da se naravno to očitava/vidi na satu, a da telefon u tom slučaju nije potreban, kao npr aplikacija "Speedometer" na mobilnom telefonu)?

Možeš li ovde postaviti sliku sata i kutije od GT4 Pro Max-a?
Jedan prodavac ga prodaje na KP i u specifikacijama piše da meri brzinu, pa reko da nije da i on može da meri brzinu kretanja u realnom vremenu.
 
Screenshot_20240513_152308_Gallery.jpgScreenshot_20240513_152307_Gallery.jpgScreenshot_20240513_152305_Gallery.jpgScreenshot_20240513_152303_Gallery.jpg

Kutija i sat gt 4 pro max
 
^Hvala!
Da li je tačno takva i oznaka sata tamo u podešavanjima?
 
gt4 pro max
 

Prilozi

  • 20230805_17551.jpg
    20230805_17551.jpg
    245.1 KB · Pregleda: 130
^Da li to Honor GS Pro beše može da meri brzinu kretanja u realnom vremenu, i da se naravno to očitava/vidi na satu, a da telefon u tom slučaju nije potreban, kao npr aplikacija "Speedometer" na mobilnom telefonu)?

Možeš li ovde postaviti sliku sata i kutije od GT4 Pro Max-a?
Jedan prodavac ga prodaje na KP i u specifikacijama piše da meri brzinu, pa reko da nije da i on može da meri brzinu kretanja u realnom vremenu.
Moj nema takve karakteristike brzinu ne meri ali razliciti proizvodjaci iako daju isti naziv imaju razlicite proizvode. Video sam i drugaciju ambalazu ali je ovaj bio jaftiniji. GS PRO je ako me secanje ne vara imao. Siguran sam da sam i neke podatke o maksimalnoj brzini kretanja nalazio kod njega ali sam ga samo par dana imao. A to na KP je katastorfa, pola ih ne stavi uopste karakteristike a pola samo prepise kineske sto bi bilo isto kao da ih ja prodajem. Nedavno sam gledao i pisao ovde o nekim satovima iz Subotice (neko od kolega rece da je svejedno i da ni nema puno razlike izmedju modela pro i obicnog sto nije daleko od istine) gde cak ni tacan model nisu navodili nego samo po jednu sliku.
Moj nema takve karakteristike brzinu ne meri ali razliciti proizvodjaci iako daju isti naziv imaju razlicite proizvode. Video sam i drugaciju ambalazu ali je ovaj bio jaftiniji. GS PRO je ako me secanje ne vara imao. Siguran sam da sam i neke podatke o maksimalnoj brzini kretanja nalazio kod njega ali sam ga samo par dana imao. A to na KP je katastorfa, pola ih ne stavi uopste karakteristike a pola samo prepise kineske sto bi bilo isto kao da ih ja prodajem. Nedavno sam gledao i pisao ovde o nekim satovima iz Subotice (neko od kolega rece da je svejedno i da ni nema puno razlike izmedju modela pro i obicnog sto nije daleko od istine) gde cak ni tacan model nisu navodili nego samo po jednu sliku.
I šamaranje sa cenama, ja mogu da razumem da neko želi da zaradi hiljadu ili dve dinara. Tamo sam često nalazio i puta 5 u odnosu na aliekspres
 
Zeblazov AW Ultra :)
 
pomoc oko ovog modela. nasao na kupujem prodajem ova dva, isto je sve ali slike raylicite. Cena je ista. Ima li neko ovakav desni, vredi li kupiti. Ya poklon je pa mi kutija lepsa
Neverovatno zvuči ali ja nisam imao problem sa kvarovima, da ne ureknem.
Prvi pametni sat koji sam imao je bio neki kospet hope (nije kupljen na aliexpressu nego u Madjarskoj - i koštao je te 2018-e izmedju 150-200e) - skoro dve godine sam ga nosao, u koroni, pecanja i kampovanja (odlezao i u blatnjavoj bari jednu burnu pijanu noc). Imao je i mana, malo preglomazan i baterija.. pa cini mi se da sam na svaka 2-3 dana morao puniti (trosio ko ruska vozila ali ja i tehnika, sve opcije su bile ukljucene). Ja verujem da on i dan danas nekome sluzi, dabogda mu preselo :D posto mi je 2020. na prvom exitu posle korone obijen automobil i ostao sam bez njega.
Posle njega sam 2021. nabavio mnogo jeftiniji sat, LIGE - (cca 40ak e) ne mogu oznake da se setim ali sam pre par meseci video da je model jos uvek aktuelan. Skroman satic, ali nanosao sam ga se i namerio kiseonika u krvi svim zivima :D - jos uvek se osecale posledice korone. On je imao jadinu manu sa narukvicom, posle 5-6 meseci se raspala originalna pa sam nabavio zamensku, mnogo udobniju silikonsku umesto metalne. Prodao sam ga posle nekih godinu dana a sada shvatam da posle toga nikad nisam imao sat u posedu duze od mesec dana.
U poslednjih godinu/ dve sam izmenjao dosta modela ali najcesce se ni sam nisam udubljivao niti upoznavao sa opcijama koje imaju. Nabrojacu stoga (neki su i ovde cesto pominjani):
  • Zeblaze Vibe 7 pro i stratosa - svega nedelju dve su bili u mom posedu.
  • DT 1 Ultra mate - oko 4 meseca (meni se jako dopadao) - kupio kolega sa posla identican njegov nije potrajao ni mesec dana - ocigledno neku fabricku manu je imao s'tim da je meni tu nesto cudno bilo (kod njega je odstupanje ruta bilo veliko) i kutija u kojoj mu je stigao je bila daleko dronjavija i drugacija nego moja pa verujem da je do dobavljaca i proizvodjaca).
  • Honor GS pro - odlican sat koji sam svega nekoliko dana imao i sigurno ce mi prva kupovina biti upravo on (ali ponuda koju sam dobio se jednostavno nije mogla odbiti).
Trenutno imam 2 komada - nosam Hello watch 2 (star nesto manje od godinu dana) i GT4 pro max (skoro nov) (prvi svakodnevno).
Sad, da napomenem - za razgovore ne koristim satove cak ni smart telefon nego neku NOKIA :D - matora drtina, a nisam preterano ni zahtevan kada su tehnički detalji u pitanju jer vecinu opcija uopste ne upotrebljavam.
imas li sliku tog kospeta_ Jel se priyvodi on jos posto nisam na internetu nasao nista a video sam na kupujem prodajem neke druge modele, to nije često kod nas. malo je skuplji ali mi iygledaju mocno
 

Prilozi

  • Screenshot 2024-05-17 234136.jpg
    Screenshot 2024-05-17 234136.jpg
    125.4 KB · Pregleda: 65
  • Screenshot 2024-05-17 234230.jpg
    Screenshot 2024-05-17 234230.jpg
    190.7 KB · Pregleda: 64
Poslednja izmena:
Sacekaj prvi i prati cene narednih par dana, obicno obore cene oko prvog po nekom skorijem sablonu.
 
Stigla dva sata za sad, ništa carina i sl.

1000014847.jpg
 
Nisu Irci ništa bolji po pitanju carine, klepaju kao besni.
 
Jel koristio neko GPS na Stratos 2/3 za setnju/biciklizam?
 
Koristim jedno vreme Zeblaze Vibe 7 pro (o kome je dovoljno rečeno u ovoj temi) a pre nekoliko dana mi je stigao i Btalk 3 pro, pa da ih uporedim.
Vibe je kao tenk prema Btalk, možda ne toliko veći po obimu, ali deblji i osetno teži, što i nije čudo jer je Btalk ceo od plastike. To čini Btalk ipak udobnijim za nošenje, bar meni, mada treba voditi računa da je on osetljiviji na vlagu, grebanje i udarce jer je ekran najizloženiji deo sata. Inače, ekrani su gotovo isti i po veličini i po kvalitetu, bez osetne razlike u odzivu. Software je veoma sličan s tim što Btalk ima i nešto više mogućnosti podešavanja (zvuk, vibracija ili zajedno), kalendar, merač pritiska, pdoešavanje funkcije donjeg dugmeta... Sve u svemu, Btalk za cenu koju sam platio (9,99 USD) je više nego dobra kupovina i sasvim OK za svakodnevno korišćenje.
 
Nazad
Vrh Dno