Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Ja uzeo sa Alija neki, preko zigbee protokola, mora I gateway da se ima. Podesio preko pominjane Tuya smart life aplikacije i radi. Aquara mi nije radila jer xiaomi gateway nije radio osim na kineskom serveru...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Cek cek cek. Tuya ne aplikacija ali koji je gateway bio u pitanju? Jel tuya radi sa drugim brendovima?

Tapatalk from Poco loco
 
da li radi google home sa tim?
 
Poslednja izmena:
Je l probao neko maic asistent?
Da li postoji mogućnost da se poveže sa računarom, da mogu njemu da kažem tipa smanji osvetljenje itd
 
Ne znam dali radi, ne znam nikoga da je probao a jos manje da je ispitivao kompaktibilnost. Maic mi je super ali ako izbace uredjaj bez ekrana. Malo je skup a i nemam pojma kakvu podraku nozemo da ocekujemo i sto se tice kvarova a i sto se sw-a tice.

Tapatalk from Poco loco
 
Košta oko 12 000, ima li nešto jeftinije za taj novac?
 
Gde je to 12K? Ta cena je bila samo u paketu kod vipa.
Ima google home mini jeftinije.

Tapatalk from Poco loco
 
stigao mi je broadlink rm3 mini i treba mi mala pomoć...u aplikaciju sam ubacio samsung tv i beelink android box...pošto ga nema na listi naučio sam ga da se pali i gasi i sve radi ok...broalink sada pokazuje 2 povezana uređaja tv i tv box...

problem nastaje kad broadlink povežem sa google home, tv se vidi a box se ne vidi...i dalje je on tu, može da se kontroliše kroz aplikaciju, ali prosto ne vidi se u google home...hteo sam da ga ubacim u routines da mi se zajedno pale i gase led strip, tv i android box, ali sad problem nastade kod android box-a...kako da i njega nekako ubacim u čitavu kombinaciju? broadlink nalog je uredno povezan, ali ne vidi taj 1 dodati uređaj...

isti je slučaj i sa alexom...vidi tv ali ne i android box...
 
Je l probao neko maic asistent?
Da li postoji mogućnost da se poveže sa računarom, da mogu njemu da kažem tipa smanji osvetljenje itd
Cena Maic-a je oko 180 eur. I kod nas u VIP-u (bez pretplate), a i u Grčkoj je ta cena. Najveće njegovo ograničenje je što još ne radi sa nalozima " Smart Life" ili "eWelink" ili "Ihc". Ustvari radi samo sa 5-6 aplikacija za sada. Tako da se "naša" verzija pametne kuće još ne uklapa ovde....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
da odgovorim sam sebi, uspeo sam...google home ne može da vidi dodati naučeni uređaj kao što je android box, ali može kroz scenes...u broadlink aplikaciji sam napravio scenes, koje se kasnije ubacuju u google home routines, i sada najzad uspevam ono što sam želeo, zajedno se uključuju ili isključuju tv, led strip i android box :whip: rm3 mini se za sada, da ga ne ureknem, pokazuje kao fina spravica...samsung tv nisam uspevao uvek da uključim preko wifi, jer očito wifi ode u duboki sleep, sada sa rm3 i to radi...
 
Cena Maic-a je oko 180 eur. I kod nas u VIP-u (bez pretplate), a i u Grčkoj je ta cena. Najveće njegovo ograničenje je što još ne radi sa nalozima " Smart Life" ili "eWelink" ili "Ihc". Ustvari radi samo sa 5-6 aplikacija za sada. Tako da se "naša" verzija pametne kuće još ne uklapa ovde....

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Da, to sam u vipu video, mora da nisam lepo razumeo cenu.
Koliko je Google mini i gde to uzeti kod nas, kp?
 
KP ili Gigatron. Mala je razlika u ceni, a u gigatronu imaš garanciju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Izvini za spam sad, da li može da se namesti da preko njega tj glasom uključim pc? Koje pametne sijalice podržava, tj da li je uopšte dovoljno uzeti samo njega i sijalice ili mora i nešto treće da bi oni međusobno sarađivali?
 
Ma mini je oko 7K on nije sporan, ja pitao za Maic o kome smo pricali iznad.

Tapatalk from Poco loco
 
Izvini za spam sad, da li može da se namesti da preko njega tj glasom uključim pc? Koje pametne sijalice podržava, tj da li je uopšte dovoljno uzeti samo njega i sijalice ili mora i nešto treće da bi oni međusobno sarađivali?

Neko?
 
Ovako na prvu loptu, sonoff basic između pinova na ploči za paljenje kompa, podesi se na inching na 0. 5s, ili čak i manje. Google home mini da ga pokrene glasom.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Ovako na prvu loptu, sonoff basic između pinova na ploči za paljenje kompa, podesi se na inching na 0. 5s, ili čak i manje. Google home mini da ga pokrene glasom.

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk

A šta misliš o "Using Google Home to turn on my PC with Wake-on-LAN" na drugu loptu npr.? :)
 
Je l koristi neko google home? Je l podržana ova naša država za neki servis? Googple play music "hoće" pusti al odmah kaže nema pesama ty playliste iako sam dodao pesme iz telefona?

Edit: google play music radi super, samo treba preko računara da se ubace pesme na nalog

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima, evo da se malo i ja ukljucim u diskusiju. Iscitah ove postove pa imam neka pitanja.
U industriji sam vec nekih 12 godina i radio sa gomilom protokola. Vidim da svi pominjete uglavnom cloud servise. Zasto? Lakse je napraviti tamo naloge i definisite uredjaje?

Nisam paranoik, ali licno mislim da je mnogo bolje da sve to bude u LAN-u i na jednom softveru koji ce to sve pokriti.

Ja imam stan sa centralnim grejanjem, i toplom vodom, pa osim svetla nemam sta da opametim. Tako da mi je uglavnom svo svetlo smart. To sam resio sa T1 sonoff prekidacima. I imam par nekih sonoff basic.

E sad kad kazem jedan softver, ja sam generalno najvise koristio Node-red jer je on dosta konfigurabilan i ima jako puno protokola koje podrzava i koje moze da cita.
Moze mu se kreirati dashboard prema svojim protrebama, i on moze da pokrije bukvalno sve uredjaje koje ste do sada pominjali. Ne kazem da HA to ne moze, ali niakako mi se nije dalo da ga probam i testiram.

Ja sam onaj Sonoff morao da flashujem da bi radio sa MQTT protokolom. Sada vec postoje uredjaji tipa shelly, sonoff koji odmah imaju MQTT ili REST-API pa ne moraju da se flashuju.

I sa ovom jednom aplikacijom inastaliranom na nekog RPi-ja ili NUC mozete pokriti sve sto vam treba. Pa ako postoji potreba podici recimo mysql bazu i logovati podatke.
Na taj nacin ce sve biti pod vasom kontrolom i van cloud-a. A ako zelite da to pratite van kuce, uvek postoji port-forward.

Ovo je neko moje razmisljanje. Voleo bih da cujem i misljenja iskusnijih kolega sto se tice ovih tehnologija.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@tanana kako isti uredjaj kad je poboljsan?
Da, vrlo malo. Samo se sada proizvodi pod oznakom Nest. Mogli su da stave i ver.3. Gledao sam razlike i u funkcionalnom i kompatabilnom smislu i uvideo da ih nema. Dakle, dok ima na lageru GH mini, prodavaće se, a onda dolazi (ili je već stigao) Nest. Cena - ista.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Je l koristi neko google home? Je l podržana ova naša država za neki servis? Googple play music "hoće" pusti al odmah kaže nema pesama ty playliste iako sam dodao pesme iz telefona?

Edit: google play music radi super, samo treba preko računara da se ubace pesme na nalog

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Da, Google PM radi ukoliko dodaš svoju muziku sa compa. Najbolje radi kada napraviš playlistu i pozoveš je sa Google Home Mini (naravno moraš dati ime koje GHM razume). Interesuje me da li je neko uspeo da preko njega pokrene Tunein i neku domaću radi stanicu?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Daa, tako mi je crni gruja black guy, šojić funny guy, narodne pesme people songs itd

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Treba mi savet kako izvesti sledeće. Kuhinjski bojler mi je priključen preko smart utičnice, pa mogu da ga palim i gasim preko aplikacije, ali mi to nije uvek zgodno. Hoću da napravim neki prekidač (najbolje sa tinjalicom), da mogu na prekidač da ga palim. Međutim, nemam vezu između mesta gde bi stajao prekidač i bojlera (iznad kuhinje 5M modularna utičnica, 2x šuko i prekidač za LED).

Moja ideja je da tu jednu šuko zamenim prekidačem koji bi bio vezan na sonoff mini ili nešto slično, ali ne bi ništa konkreno isključivao ili uključivao, dakle nema izlaz, i da napravim neku logiku, kada radi taj prekidač, da radi i utičnica na kojoj je bojler.

Ima li neko ideju kako ovo izvesti?
 
Jesam ja, ali tako ds sam otišo na Google prevodilac i ukucao "radio stari grad ". Hey google, play (onda pustio zvuk prevoda sa google prevodioca) on tunein. Radilo je iz prve, radio je počeo nakon nekih 15s tišine

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Moja ideja je da tu jednu šuko zamenim prekidačem koji bi bio vezan na sonoff mini ili nešto slično, ali ne bi ništa konkreno isključivao ili uključivao, dakle nema izlaz, i da napravim neku logiku, kada radi taj prekidač, da radi i utičnica na kojoj je bojler.

Ima li neko ideju kako ovo izvesti?

Možda da utičnicu zameniš prekidačem, a iza utičnice staviš Shelly 1PM? Trebalo bi da imaš nulu kod prekidača u tom slučaju.

Moći ćeš normalno da pališ i gasiš bojler na prekidač, kao i preko telefona. Imaćeš merenje potrošnje, ali nema tinjalice (ima konflikt sa Shelly-jem).
 
Vrh Dno