Šta je novo?

Pametna kuća (Smart home) - Diskusija, pitanja, ideje

Interesuje me da li takav smart produžni može da prepozna da je tv sa stand by režima daljincem uključen, i da onda uključi gnezdo sa zvučnicima iz off režima, tj da jedina akcija bude uključivanje tv-a daljinskim? To radi onaj iz klipa...
To pitanje je ono po čiji odgovor sam u suštini i došao.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Koliko ja znam, nema tu mogućnost. Umesto toga može da se pali/gasi svaki socket nezavisno, kao i da se podešavaju tajmeri za njih. Kombinacijom više akcija kroz aplikaciju dobija se isti efekat, ali ako hoćeš da to dobiješ korišćenjem TV daljinca, ovo nije rešenje.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ako je tako, onda je jednostavnija varijanta koju si ti predložio sa smart ir i utičnicom.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Instalirao Google Home mini. Ne mogu da dodam Xiaomi hub sa senzorima, ne mogu Broadlink mini niti smart utičnicu. Ne mogu LG smart TV. Čemu da mi služi Google home?
 
Ja sam dodao smart uticnicu na SmartLife, koji je povezan sa Google Home, a ovaj sa Google Mini, i lepo radi.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Instalirao Google Home mini. Ne mogu da dodam Xiaomi hub sa senzorima, ne mogu Broadlink mini niti smart utičnicu. Ne mogu LG smart TV. Čemu da mi služi Google home?
Xiaomi neće.

Broadlink IHC se povezuje bez problema na Google Home i rade IR i pametne utičnice. Ja to koristim, imam 4 utičnice i dva IR minija.
 
Ja se ovde zakucao
ae4dd7f10b7f8cd2994708c0f2aba97c.jpg


Što je najgore Mi Home nalog sam uspeo da dodam u Google Home ali ne vidi ni jedan senzor. A Broadlink nalog ne uspevam da linkujem u Google home
 
Poslednja izmena:
Skroluj na gore i potvrdi uslove, pa poveži IHC na Google Home.
 
Imate li preporuku za Smart IR koji provereno moze da nauci komande preko daljinskog, a da kosta razumno?

Imam neke nestandardne uredjaje, gde nisam uspeo P20 Pro da naucim.

Hvala.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Imate li preporuku za Smart IR koji provereno moze da nauci komande preko daljinskog, a da kosta razumno?

Imam neke nestandardne uredjaje, gde nisam uspeo P20 Pro da naucim.

Hvala.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
Ja sam malo iznad postavio link na IR koga sam uspešno naučio komandama za D3 daljinski.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Aha hvala, vidim.

Hvala svima...

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Instalirao Google Home mini. Ne mogu da dodam Xiaomi hub sa senzorima, ne mogu Broadlink mini niti smart utičnicu. Ne mogu LG smart TV. Čemu da mi služi Google home?
Problem sa xiaomi proizvodima je sto da bi ti oni radili moras biti na kineskom serveru a onda ne radi google home. Isto je i sa amazonovom Aleksom.

Tapatalk from Poco loco
 
Problem sa xiaomi proizvodima je sto da bi ti oni radili moras biti na kineskom serveru a onda ne radi google home. Isto je i sa amazonovom Aleksom.

Tapatalk from Poco loco
Istina. Ja sam naručio xiaomi zigbee gateway sa Aliexpressa, koji naravno nije radio ukoliko za lokaciju ne stavim Kinu. Na osnovu toga dobio sam full refund.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Od gomile xiaomi senzora i gluposti samo mi se kamere vide u google home sto mi uopste ne treba.

Tapatalk from Poco loco
 
Uspeo da dodam Broadlink nalog. Bio je problem u mom nalogu ili IHC aplikaciji. Uminstall pa sve od početka je pomoglo.
Za Xiaomi sam znao i ranije :-(
Ako neko ima nešto interesantno da podeli šta je moguće uz pomoć Google Home mini...
 
Od gomile xiaomi senzora i gluposti samo mi se kamere vide u google home sto mi uopste ne treba.

Tapatalk from Poco loco
A meni ovo uopšte nije jasno, pa da li je toliki problem da se napravi da radi sve kako treba i kad nije na kineskom serveru?
Notorna glupost.. Neće Kinezi da porade na softveru. I sama Mi Home aplikacija je katastrofa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Vrlo čudna stvar mi se desila u poslednjih par dana sa Google home app. Nestalo je sa ekrana podešavanje za rutine i mogućnost dodavanja servisa za muziku? Da se ne radi o nekom update?
f8453d59b7a0f40a896165d353c35534.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ima li neko preporuku za sezor vlaznosti i temperature vazduha, ekvivalent aqara ?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Problem sa xiaomi proizvodima je sto da bi ti oni radili moras biti na kineskom serveru a onda ne radi google home. Isto je i sa amazonovom Aleksom.

Tapatalk from Poco loco

šta je više uopšte xiaomi proizvod, to je takva zbrka...mi, xiaomi, yeelight, aqara, a sve je zapravo xiaomi...?

moja mi smart lampa je na nemačkom serveru i radi u google home...yeelight led strip isto...

da li je problem onda xiaomi gateway i senzori? ima li tu razlike da li su kupljeni u eu ili su naručeni sa alija, ili prosto mora samo kineski server? koliko vidim ljudi to koriste po evropi i ubacuju u google home, ništa mi nije jasno...baš sam razmišljao inače da kupim komplet senzora...
 
Ako u mihome aplikaciji izaberes evropski server onda nemas podrsku za sve uredjaje koje si kupio (Ali npr.). Ni google ni amazon nece da se bakcu sa kineskim serverom i eto problema za krajnjeg korisnika. Meni se samo kamere vide koje mi ne trebaju da rade sa assistantom i nista drugo mi se ne vidi. Imam opciju da probacim sever i da vidim sta mogu od uredjaja da nadjem ali to je uzas od podrske.
Edit: zato mi led traka za wifi controlerom radi savrseno. Google home uredno saradjuje sa Magic home i imam full kontrolu. Onako, nekad se bas opasno smorim od silne gimnastike i kako i pored svega pola stvari ne radi.
Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
gimnastika nekako ne gine...meni google home ponekad upali zajedno samsung tv i yeelight traku, ali nekad ne...obe sprave gasi uredno...sad čekam broadlink da vidim hoće li uspeti taj setup plus android box...moja smart konfiguracija je skromna, ali već sam na putu da malo ohladim od svega jer vidim da je tu još uvek dosta improvizacije, neusklađenosti, hiljade naloga i aplikacija, nekad hoće nekad neće, nekad smart uređaji odu offline, nekad zeza ruter...jeste malo smor sve to zajedno...
 
Ima li neko preporuku za sezor vlaznosti i temperature vazduha, ekvivalent aqara ?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Ja uzeo sa Alija neki, preko zigbee protokola, mora I gateway da se ima. Podesio preko pominjane Tuya smart life aplikacije i radi. Aquara mi nije radila jer xiaomi gateway nije radio osim na kineskom serveru...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Da li sam dobro razumeo da smart life app može da se poveže samostalno sa senzorima bez gateway-a?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
A meni ovo uopšte nije jasno, pa da li je toliki problem da se napravi da radi sve kako treba i kad nije na kineskom serveru?
Notorna glupost.. Neće Kinezi da porade na softveru. I sama Mi Home aplikacija je katastrofa.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

hteli bi da budu malo kineska malo globalna kompanija, i onda imaš sve 50/50, malo kineski serveri, malo evropski serveri, neke stvari prodaju okolo iako su za kinesko tržište, imaju milion proizvoda i pitanje koliko uopšte softverskih stručnjaka mogu da obezbede da sve to prate i pokriju, a stalno izbacuju i nove proizvode, zato se jedan bag sredi a pojave 2 nova itd...rastegli su se preko svojih mogućnosti generalno...
 
Ma imaju oni ogromnih mogucnosti ali nemaju jasan strateski plan. Treba neko da ih organizuje jer trenutno se ponasaju kao 10 malih firmi i sami sa sobom ne mogu da se usaglase.

Tapatalk from Poco loco
 
Vrh Dno