Šta je novo?

P20 lite ili Mate 10 lite

Zaista su vrlo slicni. I ja imam dilemu koji od ta dva da uzmem devojci. Mate 10 lite moze da se nadje dosta jeftinije, a nema neke znacajnije razlike osim izgleda.
 
M10L naravno. Em jeftiniji, em vec duze u prodaji i zna se da li ima i kojih mana.
Nikada ne bih uzimao telefon bez da je barem godinu dana u prodaji, da se znaju bubice.
 
Jeste mali off-topic ali da li se zna koja ce zvanicna cena biti Redmi Note 5 (pro) kod nas? Posto mi i taj telefon dolazi u obzir kao poklon. :)
 
A koje su to prodavnice nenormalne? :)
 
To nisu "nenormalne" radnje, nego nelegalne.
A i mislim da se ne slaže sa kontekstom njegove opaske.
 
Imam istu nedoumicu. S' tim sto kod mene p20 lite ili mate 10 lite preko mts-a iste cene, ili A1 za kes. Sve zavisi kakva situacija bude.

Sto se telefona tice, kod P20 Lite mi smeta notch, kod mate 10 lite sto nema fast charge (koji mi je na p10 lite mnogo znacio), a kod A1 mi se ne svidjaju bezeli i buttoni (samo zbog toga sto sam koristio nexuse bih ga uzeo).

Nikako da prelomim koji bi mi bio najkompletniji. :S:
 
Poslednja izmena:
Ja da imam keš, sigurno bih uzeo Xiaomi A1 ili bih iz Kine poručio LeEco neki sa SD820. Ovako, prepisujem se sa VIP-om i natežem oko novog ugovora, jer mi treći ističe u julu, a već sad mogu da uzmem novi telefon.
Što se "zuba" tiče - meni ni najmanje ne smeta, a vidim da se kod P20 i P20 pro može taj deo "zacrniti".
 
Stvarno neznam sta ovo racunas ,i da li govorimo o istom telefonu.P20 lite cale mi narucio za klinca ,preko boxa ,rata je 1300 dinara na najnizem mobilnom paketu.Na xl tarifi je ispod hiljadu.
 
Pa sta ti nije jasno? Na XL paketu 24 rate po 975 + 21 mesec po 2120, znaci 68k. A kad ne uzimas telefon onda je samo 21 mesec po 1200 (25k, u stvari mozda i manje posto uz Box ide valjda 50% popusta), znaci telefon izadje 360e.
 
Poslednja izmena:
Lagano dranje koze na rate... moja preporuka Mate 10 lite za kes vec ga ima za 250€ po oglasima odlican je tel ja ga koristim kao backup varijantu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam M10L, telefon je sjajan. M10L radi iznenađujuće dobro,brz i fluidan sistem,sjajna baterija,interfejs sasvim dobar,podrška sjajna.Od prilike jednom mesečno ide redovno ažuriranje, zaista dobra podrška za ovu klasu telefona.

A u odnosu na P20L realno razlika je što se mene tiče nemerljiva(u odnosu na moje korišćenje i potrebe), i spada u to kome se šta sviđa.Aluminijum umesto stakla,M10L ima jaču bateriju,za nijansu slabiju kameru(13+2MP...16MP), jedino gde se primećuje razlika je u veličini samog kućišta i ekrana...M10L ima za nijansu veči ekran i nekako mi se više sviđa u odnosu na P20L(nekako je sav savijen po ivicama).

U svakom slučaju oba rade besprekorno i stabilno...iskreno išao bih na jeftiniju varijantu jer oba telefona daju iste performanse u realnom radu.
 
Poslednja izmena:
Ok je cena, ko nema keš da kupi fon ili ne želi da daje keš odmah(velika većina u SR) + dobija se 24m prave/legalne garancije.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedna mala primedba u vezi ekrana: Ne znam za P20 lite ali meni P10 lite ima bolji ekran od Mate 10 Lite, boje su lepse i zasicenije. Ne pricam o velicini i formatu, samo o kvalitetu prikaza.
 
Nazad
Vrh Dno