Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

Šta konkretno imaš u lokalu, samo konzole ili?... Ako da, koliko njih?
 
5 PS4 konzola, frizider sa sokovima i frizider sa pivom.

I pošto kažeš da si full legalan, pod kojom šifrom delatnosti radiš, koji su ti rashodi osim kirije, struje, vode, komunalija, koliko radnika ti je prijavljeno i sl?...
 
Rashodi:

Kirija
Komunalije
Doprinosi
Porez na aparate(konzole)
Plate
Piće

To je ovo glavno, ali ima tu još dosta sitnica (ubrus, toalet papir, kese za đubre, pranje prozora, čišćenje, sapun, deterdžent, hemikalije, osveživači vazduha...) što sve deluje zanemarljivo, ali kad se skupi izađe na ozbiljnu cifru...

Mesečno oko 90,100 hiljada...

Šifru ne znam sad tačno, time se računovođa bavio. Salon zabavnih igara, tako nešto je bilo u priči. Bilo je i neke jeftinije opcije, ali nije dozvoljavala prodaju pića.

Jedan radnik i računovođa od zaposlenih.
 
Ako se ne smatra reklamiranjem, napiši gde ti je ta igraonica da malo ždraknemo :D
 
Rashodi:

Kirija
Komunalije
Doprinosi
Porez na aparate(konzole)
Plate
Piće

To je ovo glavno, ali ima tu još dosta sitnica (ubrus, toalet papir, kese za đubre, pranje prozora, čišćenje, sapun, deterdžent, hemikalije, osveživači vazduha...) što sve deluje zanemarljivo, ali kad se skupi izađe na ozbiljnu cifru...

Mesečno oko 90,100 hiljada...

Šifru ne znam sad tačno, time se računovođa bavio. Salon zabavnih igara, tako nešto je bilo u priči. Bilo je i neke jeftinije opcije, ali nije dozvoljavala prodaju pića.

Jedan radnik i računovođa od zaposlenih.

Tnx.

Reci mi kako rešavaš igre... Pošto mi je to glavna dilema po pitanju prelaska sa xbox 360 na ps4.. Ovde je jednostavno sve džabe, i ako budem morao da uzimam originale za tri konzole... Brdo para jednostavno...
 
Igre je najbolje kupovati digitalno na PSN-u. Jedan primerak igre može da se razvuče i na 5 konzola ali može da se igra samo na dve konzole istovremeno, dok može i na tri konzole pod uslovom da se jedna ne povezuje na internet, ali za to je već potreban neko ko se dosta razume u to da napravi takozvanog fantoma.
 
Ne mora da se dosta razume - po starom sistemu pravljenje fantoma radi se u tri klika preko PSN naloga na web-u, samo se diskonektuje aktivirana konzola. Zapravo mislim da nakon poslednjeg apdejta ne mora ni to - dovoljno je da se raskaci sa interneta a nova konzola postavi kao aktivna (stara ne mora vise da se deaktivira preko weba jer to nije uslov za aktivaciju nove).

Gamesharing izmedju konzola dosta pomaze, a legalan je :)
 
Da li gamesharing šljaka isto i za igre na disku i za digitalne?
 
Ne mozes da delis disk jer mora da bude fizicki prisutan u konzoli sa koje se igra pokrece.
 
Koliko ti je 1h igranja po coveku?
 
Koliko ti je 1h igranja po coveku?

Meni je 150/h igrao sam ili sa nekim, ali na xbox 360. Mislim da ću za ps4 da stavim malo više.

Ako je pitanje za kolegu, neka odgovori, ja htedoh isto da pitam...
 
200 dinara po satu. Takodje ne naplacujemo vise ako ima vise igraca. Vreme je vreme...

Druge dve igraonice odavde naplacuju 250 i 300 koliko sam cuo, i naplacuju po igracu. Imaju i sistem gde ako odigras 5 minuta moras da platis sat vremena, ako odigras sat i 5 minuta platis 2 sata. Ovde jos zaokruzimo na manje, tipa sat i 15 minuta naplacujemo kao sat, ako bas ode na sat i 20, 25 onda kao sat ipo. Cini mi se da ljudi umeju da cene to...
 
Steta sto dozvoljavaju sharing samo za dve konzole, jer je pocetna investicija za igraonicu u tom slucaju stvarno ubistvena sto se tice igrica...
 
200 dinara po satu. Takodje ne naplacujemo vise ako ima vise igraca. Vreme je vreme...

Druge dve igraonice odavde naplacuju 250 i 300 koliko sam cuo, i naplacuju po igracu. Imaju i sistem gde ako odigras 5 minuta moras da platis sat vremena, ako odigras sat i 5 minuta platis 2 sata. Ovde jos zaokruzimo na manje, tipa sat i 15 minuta naplacujemo kao sat, ako bas ode na sat i 20, 25 onda kao sat ipo. Cini mi se da ljudi umeju da cene to...

Malo je to hazarderski. Nije stvar u vremenu već u drndanju džojstika. i u slučaju xboxa prokletih baterija i punjača od kojih ću dobii nervni slom jednog dana. Naplaćujem 200 za 3 i 250 za 4 džojstika Ja ih pustim da završe partiju i to ako uplate npr sat pa treba da igraju još 5, 10 minuta, ali ne volim kad se prave pametni pa uplate pola sata, stave 20 minuta poluvreme, pa onda kao daj da završim tekmu.. E pa ne može.


Kakav sistem koristiš za kontrolu vremena koliko igraju i sl?
Meni je 150 sat na boxu, ali razmišljam da stavim 180 ili 200 na sony. Ipak je mnogo skuplja zajebancija.
 
Meni najlakše 2 konzole u sharingu. Glavni nalog sa PSN-om na jednoj nosilac na drugoj guest. Crosssharing uradim sa nalozima od pojedinačnih igara. tamo gde mi je glavni nalog nosilac tu idu guest nalozi a gde mi je glavni nalog guest tu idu nosioci. Investicija u igre:

PES/NBA 2K/FIFA/MK - ja plaćao 50/50/20/20 = 140 dolara (prve dve uzeo odmah po izlasku, druge dve sačekao malo pa uzeo u novembru tokom black friday akciji). Sad skoro kupio i WWE17 za 19 dolara na akciji, kao i Order 1866 za 4 dolara na akciji. Imam i disk GTA V (dobio uz konzolu). Generalno, to su igre i koje su neophodne za igraonicu. Pucačine i ostale se više igraju an PC-iju nego na kozolama. Ovo pričam jer imam mešovitu igraonicu.
Naravno, Sony preko PSN preplate daje i gratis igre svakog meseca (dve obicno) koje mogu da se igraju sve dok se ima ista preplata. Nekad su krš a nekad ima ekstra igara. Ja imam i pun k. igara uzetih preko PSN-a: NBA 2K16, Drive Club, Zombie, Saints Row IV, Lords Of The Fallen, Transformesr Devastation, Tropico 4, Infamous First Light itd. (preko 30 za godinu i po dana). PSN preplata godišnje je od 5000 do 6000 din (kako se snađete za kodove) i isplati se svaki novcic.

Inače, blago Vama na cenama. Kod mene PS4 sat 120 (za jednog ili dvoje). krastavac, mesto od 5000 stanovnika sa prosekom plata 18000 din. Živne samo leti i zimi kad dođu inozemci (četvrtina stanovništva preko) ali ja ne mogu cene da dižem/spuštam stalno.

Radim od 15.oktobra 2007. i cene su mi uvek bile 60 din/sat komp i 120 din/sat konzola. Samo su se popusti razlikovali. 3+1, 2+1, 2+1/2 itd. To menjam sezonski.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, citam forum vec neko vreme, i resio sam sada da se registrujem zbog ove teme, jer imam neke planove oko otvaranje igraonice sa konzolama,odnosno samo PS4 pro, Beograd je u pitanju, forumas @Vibe je nekako najblizi sa ovom pricom, svaka sugestija je dobrodosla, plan je neki da pokusam sve do oktobra da pokrenem, imam stalan posao tako da bi to bila privatna prica, 6-7 konzola, samo igranje bez pica i ostalih stvari, ono porez i ostale stvari sifre dela sve mi je iskreno strano :D pomoc bi mi mnogo znacila u nekoj racunicu;)
 
Da li si dobio odgovor od nekoga na private ili ne?
 
Niko mi nije odgovorio, molim te brate za pomoc, vidim da se bavis ovim poslom vec dosta dugo
 
Pozdrav ljudi, sta je pametnije za igraonicu samo konzole za pocetak ce biti u opticaju. XBox One ili PS4? I da li moze skroz legalnim putem (inspekcije i zakon) da se drzi mozda par Xbox360 cipovanih konzola u igraonici?

Hvala
 
XBox One nikako. PS4 je apsolutno bolja kupovina. A što se tiče legalnosti igara, to je uvek bilo u sivoj zoni kod nas. Ako kupuješ digitalno igre preko PSN-a, nemaš fiskalni račun za iste što je po shvatanju inspekcije neprihvatljivo i neće ti priznati kao originale. Po meni, ubaci šta hoćeš u igraonicu, kupi par naslova za ps4/xbox360 u prodavnici sa računom i to izloži. Niko neće da pali konzole da proverava.
 
Dobar dan svima nov sam na forumu i zanima me par stvari vidim da ima jako korisnih saveta ovde.Za tipa mesec dana treba da otvorim ps4 igraonica kod studentskog doma na novom Beogradu (prekoputa baste od kafica *****injac i tu je odmah i tata hrana tako nesto).Lokal sam iznajmio kupio sam opremu imam 7 slim ps4 i jedan ps4 pro_Od igrica 2 fife 2017,2 gta 5,uncharted 4 dobio uz konzole,mk,2 injustice 2,ps plus na godinu dana koji ce verovatno biti na ps prou aktiviran i cekam da uzmem jos 6-7 fifa 2018 i pesova isto toliko i jos koji nba i verovatno wwe ili ultimate fight mada sam cuo da mogu da razdrndaju brzo dzoistike ljudi dok igraju to.Zanima me par stvari koje bih postavio svima svakakav savet,misljenje od bilo koga je dobro doslo.Pusenje razmisljam da stavim u lokalu posto ce biti i kao mali longue za ljude koji budu dolazili da sacekaju na mesto a ujedno ce moci da piju kafu i da gledaju turnire i to na televizoru koji ce biti namenjen samo za to.Sto se tice pica hocu da stavim jedan veliki frizider koji cu dobiti od koka kole verovatno gde ce biti koka kola,fante,ultra energy i vode naravno bez alkohola naravno.Zanima me ti rodjendani da li je to isplativa solucija i kada ih treba organizovati i koliko to sati optrilike treba da traje?Sledeca stvar ja mislim da je lokacija jako bitna a lokacija je vise nego dobro bukvalno 2 kafica gledaju na igraonicu i hrana je odmah tu pored tako da hranu necu drzati.U marketing sam ce biti ulozeno oko 700 evra samo za reklame flajere i ostale stvari.Radio sam u igraonici PC kod vuka AI verovatno ste culi za nju i otprilike znam kako ide posao sa sonyjem je mnogo lakse nego sa kompovima posto nema ic servera mozete da vodite posao i na papiru.Meni je ciljna grupa studenti koji tu dolaze posto ih ima od 5-7 hiljada plus brda prijatelja posto sam ziveo u Zemunu i otprilike me dosta ljudi zna sa Nbga i Zemuna.E sad glavno pitanje koje me zanima sta mislite o svemu ovome ja zelim da napravim da igraonica ima svoj duh i znam kako to ide uvek se izadje musteriji u susret akcije neke i to i turniri naravno koliko cesto ih treba organizovati?Sam ulazim u posao i sam cu raditi posto ne zelim da pare koje sam dobio dajem nekom drugom posto verujem da bi mi to bio jako los potez za pocetak.Hvala na utrosenom vremenu ako neko sve procita ali kazem vam svaki vid saveta ili neke ideje je dobro dosao :)
 
Zanima me ti rodjendani da li je to isplativa solucija i kada ih treba organizovati i koliko to sati optrilike treba da traje?
Bas sam skoro video reklamu za neku rodjendaonicu - 700 dinara po detetu, max. 15 klinaca; to nije ni 100 EUR bruto, tako da se po meni ne isplati (osim ukoliko ne mozes da navuces 2-3 grupe svaki dan).
 
Moj savet, napravi 4 naloga za PSN Plus. Svaki nalog je za dve konzole. Host/Guest. Kupi igre koje hoćeš preko njih. Izaći će te više nego duplo jeftinije. Plus nećeš da štetiš laser na konzolama a o trajnosti diskova da ne pričam. Ja trenutno imam dva Sonija sa jednim nalogom i sve šljaka u super.

U startu nisi trebao da uzimaš konzole sa Uncharted 4 u paketu. Ta igra ti treba kopija ili dve. Kao i sve single play igre. Jednom se odigraju i to je to.Plus nema šanse da se ikad igra na više od 3 sonija u istom trenutku. Prodaj te diskove uncharted (ostavi kopiju dve) i za tu kintu igre na PSN nalozima. Ako si već uzimao sa igrom u paketu trebao si sa FIFA/PES.

Rođendani traju otprilike oko 3 sata i ne vidim tu isplativost za tebe. Stalne mušterije će ti poljubiti tad vrata, a rizikuješ i oštećenje opreme. Ja probao par puta i skontao da to nije to.

Pušenje nije loše, ali uzmi u obzir da danas više ljudi ne puši nego što puši. Ako ga dozvoliš a nemaš xtremno dobro provetravanje, rizikuješ gubitak nepušača. Kod mene je zabranjeno.

Zavisno od registracije firme, piće može ili ne. Ako si regstrovan kao kafić onda u redu. Tu ćeš uzeti love skoro koliko i za igranje.
 
Rođendani su meni skroz ok, iznajmim celu igraonicu za 10e (4 konzole, 2ps4, 2xbox 360 i 12 kompova) za 10e na sat. To je odprilike ista cena kao da je sve zauzeto (tačnije, sad uviđam da je malo jeftinije jer sam ubacio sony-je gde je sat skuplji i imam 4 konzole umesto 3, pašće korekcija cene na barem 1500 za sat). Nikad niko nije iznajmio duže od 2h, niko se ne budi, niti smeta stalnim mušterijama, ipak je to jednom u tipa 3, 4 nedelje, ako i toliko, barem kod mene.
 
Greatking jel mozes samo da mi kazes koji je tacno objekat jer zivim u komsiluku i imam drugare koji obozavaju da vise na 4orci :D da li je onaj objekat kod Pizze/Sendvica ili tamo gde je bila zdrava hrana (nikad brze zatvoren objekat :D ) ?

Ako ti treba bilo kakva fizicka pomoc ili slicno sloboodno javi na pm , imam vremena :)
 
Greatking jel mozes samo da mi kazes koji je tacno objekat jer zivim u komsiluku i imam drugare koji obozavaju da vise na 4orci :D da li je onaj objekat kod Pizze/Sendvica ili tamo gde je bila zdrava hrana (nikad brze zatvoren objekat :D ) ?

Ako ti treba bilo kakva fizicka pomoc ili slicno sloboodno javi na pm , imam vremena :)

E izvini sto kasno odgovaram lokal je gde je bila pekara Div verovatno si vec video uradjena je reklama i uskoro bih trebalo da zavrsim sve detalje bice onako sredjena mala igraonica ali vise gledam community da se sastavi nego da zaradim sad neke velike pare to mi je najbitnije :).Trebalo bih sledece nedelje da je otvorim ali obavesticu ljude koji su ovde kad je otvaranje a ti i drugari ste dobro dosli kad god :)
 
Manje ti gledaj da se sastavi community a više da ti se ne sastavi klošarska ekipa... Od kada sam zaveo neke mere, mnogo mirnije spavam. 1. nema zadržavanja u igraonici ko ne igra 2. isto važi za blejanje ispred igraonice pošto sam u sred centra, a zgrada pored, stanari iznad igraonice, buka, problemi, zvanje pandura i sl.... Nisam imao nikad ne znam kakvih problema, osim što su mi dolazili panduri pravili 2 ozbiljne racije jer su neki od tih dilali ili šta već (naravno nikad kod mene u smeni i ne da ja znam), kao što me posetilo par patrola i opako smaralo (rešenje, dozvole, i ostale gluposti koje uopšte nisu njihoe da vode računa o njima?!), od kada sam uveo te mere nisu bili nijednom.
 
Pozzz svima, i ja odnedavno imam igraonicu, 10 pc + 3 ps4 + 49” grunding tv... kupio i jedan xbox one ali sam odustao od njega i prodacu ga i uzeti tv jos jedan posto imam i kuci ps4 pa cu da ga sidjem. Interesuje me, jel imate neke promocije tipa 3+1 i sl, i sta ljudi igraju osim pes,nba,fifa... da li ima neki predlog za coop da prelaze, da ih zarazim malo i neka voznja i slicno u 2 igraca da moze...
Jos jedna stvar me interesuje, da li imate neko korisno resenje za osvezenje prostorije kao oni airvick sto prskaju....

Sto se tice sonija, ako vam trebaju neki saveti i slicno, slobodno se obratite... kao i za igre posto imam brdo igara i dugo sam u ovom svetu posebno sa psn igrama... ako vas zanimaju stvari oko sharinga takodje...

I da li postoji slicna tema na forumu koja se tice pc igraonice tu me tek zanimaju tajne velikih majstora :D




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno