Šta je novo?

Otvaranje PS3-PS4 igraonice u 2014?

Nisu bile fensi, nego gazde nisu dozvoljavale unosenja alkohola.
Ali da su dolazili pijani, drogirani, to jeste, tako da "tamnu stranu" odlicno poznajem, na zalost. :(
 
Citao sam Vas dva dana, vrlo zanimljiva diskusija. Da li bi neko rekao kolika je minimalna dnevna zarada za nulu? Nema radnika, ja radim, iz Beograda sam, lokal je oko 200 e koji bi placao. U pitanju je buduca igraonica sa PS4 konzolama. Unapred zahvalan.
 
Citao sam Vas dva dana, vrlo zanimljiva diskusija. Da li bi neko rekao kolika je minimalna dnevna zarada za nulu? Nema radnika, ja radim, iz Beograda sam, lokal je oko 200 e koji bi placao. U pitanju je buduca igraonica sa PS4 konzolama. Unapred zahvalan.

To niko napamet ne moze da ti kaze.
Treba da sracunas koliko ces dana raditi mesecno, onda osim tog troska za izdavanje lokala imaces trosak i za internet, struju, infostan,... Imas te stavke koje treba da stavis na papir pa onda mozes da znas koliko treba dnevno da ti bude zarada. A da budemo realni nikad neces imati istu zaradu.
 
Ova prica ima smisla samo ako uz konzole nudis jos nesto, nelegalno. Ako budes hteo samo gejming da ponudis klincima iz kraja tu nema racunice i vrlo brzo ces da zatvoris lokal. Najbolja zarada sa igraonicama je bila u vreme pocetka evropske tranzicije Srbije sa jos svezim EU zakonima koje nije imao ko da kontrolise pa je moglo da se radi bas sve kako se htelo. Dizali ljudi kuce, nisu placali porez i struju i ostalo. Igraonice su bile najmanji problem. Danas je problem legalno servisirati dugovanja drzavi za tezgu na pijaci a ne nesto drugo. Teska vremena dosla.
 
U blizini tog lokala je jedna srednja i jedna visa skola, lokal je u gustom naselju i igraonice nema ni na vidiku u kraju, tek kod Vuka. Pazljivo sam citao sve sta ste pisali od pocetka... Daklem :), recimo da je lokal 20000 din, struja koliko sam zakljucio moze da budeo oko 8000 din, info stan 4000, ako budem pausalac bez pica oko 16000... U lokalu bi za pocetak bilo 4-5 ps4, 42-jke televizori, pes, nba 2k, fifa, gta i nesto iz 2015. moja racunica da se u proseku igra svaka konzola po 4 sata( sat 200 din ), radio bi sedam dana nedeljno, naravno da je ovo ugrubo al od neke racunice mora da se krene. 4 konzoleX800 din=3200 dnevno, ako je to 3200 dnevno puta 30 dana to je onda cifra... neka bude i 2500 dnevno(aludiram na najgoru finansijsku varijantu) pa opet je i to cifra na mesecnom nivou... naravno i plus turniri...
Nisam u fazonu da se obogatim vec mi je ovo licni izazov. Ne znam koliko ste upiceni ali ljudi od ps4 u Beogradu rade bas dobro i to po 3-4 sonija u lokalu a lokal ljudi kunem vam se ako ima 15-20 kvadrata maximum i nema kompijutera uopste... i nema veze dal su pored pijace, parkinga ili u naselju od 7 kuca, ps4 se svugde igra... To me je podstaklo da krenem u ove vode...
 
Ova prica ima smisla samo ako uz konzole nudis jos nesto, nelegalno.

Sta? :)
Pice, grickalice...
 
U blizini tog lokala je jedna srednja i jedna visa skola, lokal je u gustom naselju i igraonice nema ni na vidiku u kraju, tek kod Vuka. Pazljivo sam citao sve sta ste pisali od pocetka... Daklem :), recimo da je lokal 20000 din, struja koliko sam zakljucio moze da budeo oko 8000 din, info stan 4000, ako budem pausalac bez pica oko 16000... U lokalu bi za pocetak bilo 4-5 ps4, 42-jke televizori, pes, nba 2k, fifa, gta i nesto iz 2015. moja racunica da se u proseku igra svaka konzola po 4 sata( sat 200 din ), radio bi sedam dana nedeljno, naravno da je ovo ugrubo al od neke racunice mora da se krene. 4 konzoleX800 din=3200 dnevno, ako je to 3200 dnevno puta 30 dana to je onda cifra... neka bude i 2500 dnevno(aludiram na najgoru finansijsku varijantu) pa opet je i to cifra na mesecnom nivou... naravno i plus turniri...
Nisam u fazonu da se obogatim vec mi je ovo licni izazov. Ne znam koliko ste upiceni ali ljudi od ps4 u Beogradu rade bas dobro i to po 3-4 sonija u lokalu a lokal ljudi kunem vam se ako ima 15-20 kvadrata maximum i nema kompijutera uopste... i nema veze dal su pored pijace, parkinga ili u naselju od 7 kuca, ps4 se svugde igra... To me je podstaklo da krenem u ove vode...

Koji deo grada je u pitanju ako sme da se zna?
Ima dosta igraonica to stoji i dosta njih je puno ali sad to ne znaci da one obrcu novce i novce. Ja znam bar dve igraonice koje jedva sastavljaju kraj sa krajem, a uvek su skoro pune.
A fora je sto se tu okuplja drustvo gazde i vise je zezancija nego sto je zarada.
Ako hoces da zaradis neki novac, moras da imas u ponudi i pice jer bez pica ne mozes da funkcionises, a to opet vuce neke druge poreze i zajebavancije sa drzavom. A ako ide ilegale sto se kaze, uvek ces da strepis da te neko nece prijaviti samo zato sto mu tako fikne u glavi.
 
Sto da se ne zna :))), Zvezdara je u pitanju. Meni samo nije jasno kako se sastavlja kraj sa krajem ako igraonica donosi u proseku 3000 din dnevno?!?... te gazde koje kukaju onda letuju na Karibima i voze X5... Ma koje drustvo, rodjena keva da mi dodje ima da plati, ako me razumes, radno vreme klasika, 10-01 recimo... po mojoj racunici nula je recimo 1500 dnevno za moj lokal ako ne gresim... sto se tice pica tu ne bi nista cackao, pored mene mali str, diskont pica, idea, maxi... u perspektivi 5-10 kompova, ali to nije tema za ovde... iskljucivo pricu baziram na ps4... koliko sam zakljucio ti (Major) dobro radis sa svojom igraonicom...
 
Ova prica ima smisla samo ako uz konzole nudis jos nesto, nelegalno.

Sta? :)
Pice, grickalice...

Komsiji lerdiju iz kraja operes par puta mesecno po 1k evra, tvoje je 20%. Ne bi te cimala poreska, inspekcije i tako to. Jedino ako te neko odruka plavcima, u tom slucaju robija. Mada i plavac voli da zahvati ako me razumes ;)
 
no coment na ovo sto si pisao... p.s. ubuduce ako ne mozes pametnim savetom da pomognes onda nemoj ni da pises nista
 
Ja sam ti rekao kakvo je stanje na terenu. Ti ako ne verujes, uleti par soma evra u televizore i konzole pa ces na svojoj grbaci osetiti kako je to. Ljudi zatvaraju daleko prosperitetnije biznise jer je zemlja kolonijalizovana a ti mislis da ce klinci peglati pes kod tebe u igraoni po ceo dan. Kazem, pametan se uci na tudjim greskama. Pozz
 
Onda najbolje da niko nista ne radi i svi zadovoljni.... Ako sam mogao da razradim restoran u americi kao baser u usa (verujem da znas sta je to) posle 7 dana, da postanem za dve nedelje pizza man u usa u restoranu siroke kuhinje i da radim samostalno za 4-i jul, da primam porudzbine na engleskom (a pri tom mi je engleski tada bio i was will went go-tarzan english) onda mogu i ovo da probam... takve savete koje ti dajes to moze da mi da i moja baba kurana, nemoj sine ljubi te baka, samo sedi i ne radi nista, nema veze sto nema igraonice u krugu od 5 km, nema veze sto je lokal jeftin i sto su tu dve skole...
 
Kad budes rasprodavao konzole ispod cene da se izvadis iz dugova onda me kontaktiraj na PM, kupio bih 1-2 komada za mene i rodbinu. :)
Pozz za tebe i babu, sve najbolje ti zelim :):wave:
 
i ja se upustam u razgovor sa tobom.... reko muta video cora... dokon pop i volove krsti... iz supljev u prazno... mislim da se u svakoj nalazis a sto se tice konzola, recicu ti gde je igraona i za tebe ce biti vip cena za sat, 1000 din, a pozvacu i baba kuranu da se poigra sa tobom... izvinite dobri ljudi al morao sam da odem van teme zbog doticnog koji je upitan oko pomoci oko igraone a on mrtav ladan kaze radice ti ali moras da primas dilere i radis sa njima... zalim te druze i uveren sam da ces naci pravi put...
 
Otvori ti fast food prijatelju, tu bar nemas vecih ulaganja a i imas iskustva, kako sam kazes. A sto se tice vip cene, moze, ali ako u ponudi budes imao holandske sendvice i kolacice ;)
 
Nema leba vise od igraonica. Ja imam 14 kompova, 2 ps4 i 1 ps3. Pored mene osnovna skola i glavna autobuska stanica (znaci pokrivam i srednju skolu). Dnevni prosek 4500, pa slajfujem. U zadnjih 2 godine izgubio sam pazar za 1/3 i to pored obnove kompova i ubacivanja ps4. Ali sa druge strane, ako ti je to zelja - otvori. Inace ce te kopkati ceo zivot sto nisi. Ja sam tako rizikovao 2007. I imao sam dobrih 6 godina. Zadnje 2 ne bas, ali ko ih ima. Pukla cela drzava ko bas.
 
Onda najbolje da niko nista ne radi i svi zadovoljni.... Ako sam mogao da razradim restoran u americi kao baser u usa (verujem da znas sta je to) posle 7 dana, da postanem za dve nedelje pizza man u usa u restoranu siroke kuhinje i da radim samostalno za 4-i jul, da primam porudzbine na engleskom (a pri tom mi je engleski tada bio i was will went go-tarzan english) onda mogu i ovo da probam... takve savete koje ti dajes to moze da mi da i moja baba kurana, nemoj sine ljubi te baka, samo sedi i ne radi nista, nema veze sto nema igraonice u krugu od 5 km, nema veze sto je lokal jeftin i sto su tu dve skole...
Daleko od toga da podržavam miki-ja ali probaj, samo nemoj puno da se nadaš jer ovo je ipak Srbija, ovde je sve protiv tebe. Kao u džungli, sve oko tebe želi da te "ubije". Ako i pored toga uspeš svaka čast. U USA se rad i poštenje cene, ovde ko je pošten i vredan duplo naj*ebe.
 
Sutra cu da svratim u jednu rupu, ali bukvalno rupu koja ima samo 4 ps4 u 10-15m2 i popricacu sa gazdom... on radi, oko njega ni blicu skola, ni srednja ni osnovna, ispred lokala je pijaca, al radi... ovde u bg kao da je druga prica sada, igraone ponovo krecu... sutra se javljam posle obilaska pomenute rupe... hvala za odgovore, nema predaje...
 
Ne znan kakve su cene u drugim igraonicama, ali nije li 200din. malo previše klincima? Realno tu onda dođu i odigraju sat-dva, niko ne bi pobegao iz škole i proveo celu smenu u igraonici.
 
neka bude i 150 din... blue koliko je kod tebe sat igranja na ps4? citao sam sinoc oko udruzenja, vrlo zanimljiva ideja....
 
120 sat. Za udruzenje mi se javi na pm. Mogu da ti pomognem sa dokumentacijom (statut i sl.). Imam sve spremno.
 
Inače, ne treba da gledaš samo kolika će ti biti režija, već i da deo novca treba da ode na povraćaj uloženog i za život. Primera, ako imaš pazare 4000 na dan, 2000 ide na režiju, 1000 za tebe i 1000 za povratak uloženog. Na 3000 uloženih evra trebaće ti godinu dana povratka uloženog (da dnevno 1.000din odvojiš za to, 365*1.000=365.000din~3000eu). Sam smisli računicu. Dajem ti primer troškova svojih (sem lokala gde si rekao da ti je 200eu).

kao udruženje:

lokal 25.000
struja 8.000
internet 5.000
infostan 5.000
razno 2.000 (toalet papir i sl.)

ako radiš kao delatnost dodaj:

porez 20.000

a ako imaš radnike onda veselje
crnci 20.000
belci 35.000

znači u prvom slučaju gde ti radiš a imaš udruženje - 45.000, ali ti ne ide penziono (ko ga ****), zdravstveno (znači)... i pod rizikom si kazne u koliko te neko prijavi
u drugom slučaju, preporučenom za bg - 65.000 (uklapaš se u 2.000 dnevno za nulu)
a u trećem sa radnicima izračunaj sam. Inače sam da radiš preko 10 sati dnevno nema šansi. Ja sam nekad imao 6 radnika (do 2012.) sad imam dvoje. Uvek jedan na belo.

Ovo sve pod pretpostavkom da uletiš sa 3k evra, što ti je samo 4 PS4/TV kombinacija klot. A gde ti je nameštaj, fiskalna kasa (500eu, ako planiraš legalno), original igre i sl. početni troškovi (nalepnice na izlozima, ventilatori ako se puši...).
 
Poslednja izmena:
Blue, to je ono sto mi treba, hvala puno na detaljnim troskovima.pricao sam danas sa momkom koji drzi igraonu u bg-u, zarkovo, 20 m2, cena sata 150 din, ima samo 4 komada ps4 i kaze da mu se desava da mu dan bude i 600-700 din nekada, to je bas bedak, pritom ima tv samsung 52 i kostao ga je svaki 120000 din, plus servis dzojstika... nije sjajna situacija uopste, al videcemo....
 
52" je preveliko za igre. Ja sam bio cak ubacio jednu 42ojku i niko nije sedao za nju. 32 je sasvim dovoljno.
 
Ako kupujes uzimaj novu reviziju ps4 (tisi, hladniji), obavezno sa 1tb prostora. TVi 32" lg/samsung ali klot. Ne treba ti ni 3d ni smart, nista.
 
ti televizori onda smanjuju dosta troskove, bas dosta... zakljucio sam da u igraoni moraju biti i kompovi bar 5-6, svakako ce pogurati ka nekoj nuli od 1500-2000 din :-/
 
Ne mislim da su problem veliki televizori, samo što naravno, bilo bi ok da se sedi malo dalje.

Ja guram nekako, tj da budem iskren, novembar, decembar, januar su mi bili nikad bolji. Al evo februar je raspad, mada svaki je takav...

Složio bih se sa nekolicinom da samo konzole priča teško može da prođe... A ako ideš na legalnu varijantu, mislim da je samo gubljenje vremena... Sa druge strane, moja neka teorija je da je svaka igraonica individualna priča i da zavisi od dosta faktora. Ako u okolini ima jezgro igrača koji vole da pikaju sportske igre i sl te postanu regularne mušterije, nije isključeno da prođeš, ali opet, igara koje mogu da se pikaju na konzolama nema previše, mislim na igre u dvoje jer teško da će neko da ti plaća 150, 200 dinara da igra single igre, i samim tim, pre i dosade. Npr, tačno se primeti kako navale oko novembra kada izađu nove fife pesovi i nba, i to polako splasnjava vremenom... Ja imam 3 konzole, i desi mi se neretko da sednu za njih jednom ili nijednom u toku dana.

Meni ekipa dotaša, njih 4, 5, ne dolazi već par nedelja, veruj mi da se to oseti na pazaru i mesečnom bilansu. Tako da, kao što rekoh, mnogo faktora je u igri ali iskreno mislim da samo sa konzolama, teško, baš teško na neke duže staze. A ti probaj, svakako.
 
Nazad
Vrh Dno