Šta je novo?

Orion Telekom

@daxyco Ukoliko nešto nisu menjali u prepaid ugovoru ovaj tvoj info za jednom u 12 meseci je netačan.

U mom ugovoru jasno piše da tek kad se veže 23 meseca bez i jedne uplate da dolazi do raskida ugovora.

@nagard Ja ovo što piše u ugovoru nisam testirao u praksi tj nemam ni jedan preskočen mesec za 30+ meseci koliko koristim prepaid optiku. Tako da ne znam čak ni u koje doba dana "gase" uslugu kad se ne plati.
 
@shamanNS

Ja sam još hteo tebe da navedem kao izvor informacije :ROFLMAO:. Još bolje onda.
 
@daxyco Ukoliko nešto nisu menjali u prepaid ugovoru ovaj tvoj info za jednom u 12 meseci je netačan.
Čekajte sad, kakav sad ugovor ako je prepaid u pitanju? Meni rekoše da se samo revers potpisuje za opremu kod prepaida. Ako nije problem, može li neko da zamaskira osetljive detalje i da mi pošalje na pp ugovor prepaid?
 
Loše su ti rekli. Potpisuješ ugovor, ugovor nema ugovornu obavezu i navedeni su uslovi korišćenja da nisi u obavezi da plaćaš svaki mesec već po potrebi tj kad platiš imaš uslugu kad ne platiš nemaš.
Takođe ne možeš ni da menjaš paket tj brzinu neta po želji od meseca do meseca iako je prepaid, tj kad bi hteo promenu morao bi novi ugovor.

ugovor.PNG

Samo što cena srednjeg paketa više nije 1500 nego 1800 i setup taksa više nije 4000 din nego 4500 din.
 
Poslednja izmena:
Loše su ti rekli. Potpisuješ ugovor, ugovor nema ugovornu obavezu i navedeni su uslovi korišćenja da nisi u obavezi da plaćaš svaki mesec već po potrebi tj kad platiš imaš uslugu kad ne platiš nemaš.
Hvala ti za trud, konalno je jasno. Primećujem takođe da korisnik nema opciju sam da raskine ugovor, barem nije navedeno. Jedino da prestane sam da plaća pa posle 24 meseca sam ugovor prestaje da važi ako nema nijedne uplate. Što ne odgovara recimo podstanarima, ako se seliš pa hoćeš da raščistiš pre odlaska i da vratiš opremu, ne vidim kako bi to išlo i pre isteka 24 meseca.
 
Pretpostavljam da važe Opšti uslovi i da se raskid obavlja podnošenjem zahteva za raskid kao i kod postpaid ugovora.
Pitanje je samo da li ima apsurdna situacija sa 30 dana otkaznog roka 😂😂
 
Kad nemas UO, mozes da raskines ugovor kad hoces. Ne razumem sta je tu nejasno. U ugovoru pise na sta se koja strana obavezuje, ostalo je po volji.
 
Moje iskustvo u orionu, imali smo internet u jednom stanu u kom smo bili postanari, trebali smo da se preselimo i u drugom stanu je trebao da nam se prikljuci opticki internet. Receno nam je da ne vracamo uredjaj, nego da oni moraju da dodju po uredjaj, kad su nam dolazili u drugi stan da prikljuce opticki internet pitali smo da li su isli po uredjaj i da li je to reseno, zvali su kao da provere i rekli da je reseno da nemamo problema sa tim, da je sve upisano. 2 godine kasnije kada smo raskinuli ugovor sa orionom nama stize poruka da moramo da platimo uredjaj koji se nije vratio (taj uprethodnom stanu). Isli smo da se zalimo ali od toga nije bilo nista, nema dokaza, poslali su nam opomenu pred tuzbu da moramo da platimo uredjaj plus i troskove opomene od 4500. I sad moramo to sve da platimo inace ce ici kamata.
Tako da cuvajte se da i vas ne prevare, da morate da platite nesto sto niste ni uzeli. Na svaki nacin bi vas prevarili i ukrali vase pare.
 
@nebojsava Nema potrebe svako posebno da proverava, ne radi više (za u mreži MojSBB naloge, naravno) . Osim SK 5, SK 6, Nova Max i Nova Serije.

A ko je baš radoznao za gde mu pripada IP adresa sam UnitedCloud ima link za to 😂😂😂😂

Kod:
https://broker.global.united.cloud/v1/geolocation
 
Moje iskustvo u orionu, imali smo internet u jednom stanu u kom smo bili postanari, trebali smo da se preselimo i u drugom stanu je trebao da nam se prikljuci opticki internet. Receno nam je da ne vracamo uredjaj, nego da oni moraju da dodju po uredjaj, kad su nam dolazili u drugi stan da prikljuce opticki internet pitali smo da li su isli po uredjaj i da li je to reseno, zvali su kao da provere i rekli da je reseno da nemamo problema sa tim, da je sve upisano. 2 godine kasnije kada smo raskinuli ugovor sa orionom nama stize poruka da moramo da platimo uredjaj koji se nije vratio (taj uprethodnom stanu). Isli smo da se zalimo ali od toga nije bilo nista, nema dokaza, poslali su nam opomenu pred tuzbu da moramo da platimo uredjaj plus i troskove opomene od 4500. I sad moramo to sve da platimo inace ce ici kamata.
Tako da cuvajte se da i vas ne prevare, da morate da platite nesto sto niste ni uzeli. Na svaki nacin bi vas prevarili i ukrali vase pare.
A Vi ste gospodjo napravili akaunt na ovom forumu samo da bi podelili ovu Vašu tužnu priču sa nama?
Naravno da morate lično da vratite opremu ili kurirom uz potpis da je preuzeo opremu.
Ako ste se iselili, vlasnik stana nije dužan da pušta majstore u stan da pokupe opremu koja je Vaša odgovornost.
Sve to što navodite je rekla-kazala varijante, koje se protive zdravom razumu kao i zakonu.
Ukoliko niste lično vratili opremu ili je lično predali kuriru i treba da platite cenu opreme jer majstori nisu dužni da znaju da li je oprema na staroj lokaciji razdužena.
Da ste to propisno uradili, svakako biste imali papirni dokaz toga.
Što se tiče troškova opomene obratite se Efektivi - oni su baš skoro potvrdili da te troškove treba da snosi firma koja je unajmila advokata, u ovom slučaju Orion a ne Vi.
Rado će Vam pomići oko tih 4500 kada čuju da Orion opet pokušava da uhvati krivinu.
 
Poslednja izmena:
Info danas. Na selu, gde imaju ili urade mrezu, se dobijaju brzine za optiku u sledece 3 varijante:
  • 250//60
  • 450/100
  • 650/150
Ako ikog to zanima.
 
Nisam mnogo pratio temu, ali kako mi izgleda ovi kanale dodaju jednom u tri godine. Grešim li?
Pre će ukinuti Arene nego dodati nešto novo.
 
Zar to nisu brzine za gpon light (cambium wifi)?
Da li jesu ili ne, ovo je info od njihovog terenca. Vidim da koriste bandere elektrodistribucije da razvlače instalacije po selima.
A do sela, kako dobace i od koga uzajmljuju... Nemam pojma.
Verujem da je to deo plana sa Telekomom da se do 2025. pokriju ruralna mesta.

Nisam mnogo pratio temu, ali kako mi izgleda ovi kanale dodaju jednom u tri godine. Grešim li?
Pre će ukinuti Arene nego dodati nešto novo.
Fino, "spamujte" zahtevima. Menadžeri uglavnom češu d**** o fotelje. U prevodu ne očekuj da išta pametno urade.
 
Da li jesu ili ne, ovo je info od njihovog terenca. Vidim da koriste bandere elektrodistribucije da razvlače instalacije po selima.
A do sela, kako dobace i od koga uzajmljuju... Nemam pojma.
Verujem da je to deo plana sa Telekomom da se do 2025. pokriju ruralna mesta.
Vest je od pre 2 godine. Kod nas se za 2 godine promeni 5 ekipa i 6 "a koliko sam ja tu dobar" likova.

Svakako je to gpon light, sada neka hybrid optika, ali u principu je wifi. U globalu radi ok, ali ne sme da se preteruje sa korisnicima, inače kreću problemi.
 
Nisam mnogo pratio temu, ali kako mi izgleda ovi kanale dodaju jednom u tri godine. Grešim li?
Pre će ukinuti Arene nego dodati nešto novo.
Arene premium su na primer uveli 3,4 dana nakon pustanja, mozda i brze
 
Svakako je to gpon light, sada neka hybrid optika, ali u principu je wifi. U globalu radi ok, ali ne sme da se preteruje sa korisnicima, inače kreću problemi.
Da, standardna prica o zasicenju.
Koliko shvatam GPON Light bi isao - antena po korisniku? Ovo razvode optiku po citavom mestu..
Pusticu poruku da vidim sta kaze covek..ako sme da mi kaze. :)
 
Arene premium su na primer uveli 3,4 dana nakon pustanja, mozda i brze
Pa već su imali ugovor za Arenu, nisu ništa uveli. Kad je Telekom "izmislio" ta tri nova kanala njima je trebalo 3-4 dana da ih ubace. Toliko o tome.
Discovery i Eurosport su dobar primer šta postoji a oni nemaju, i ne zanima ih.
 
Pa već su imali ugovor za Arenu, nisu ništa uveli. Kad je Telekom "izmislio" ta tri nova kanala njima je trebalo 3-4 dana da ih ubace. Toliko o tome.
Discovery i Eurosport su dobar primer šta postoji a oni nemaju, i ne zanima ih.
Discovery i eurosport su izbacili iz ponude pre par godina. Bilo im skupo da nastave saradnju.
 
Da li jesu ili ne, ovo je info od njihovog terenca. Vidim da koriste bandere elektrodistribucije da razvlače instalacije po selima.
A do sela, kako dobace i od koga uzajmljuju... Nemam pojma.
Verujem da je to deo plana sa Telekomom da se do 2025. pokriju ruralna mesta.


Fino, "spamujte" zahtevima. Menadžeri uglavnom češu d**** o fotelje. U prevodu ne očekuj da išta pametno urade.
Jel neko možda sačuvao PDF sa spiskom naselja?
 
Jel neko možda sačuvao PDF sa spiskom naselja?
Ne postoji tacan spisak. Gde bre, nismo mi Japan.

Evo nekog linka

da ovekovecimo stranicu u pdf-u... za buduce narastaje
HTML:
https://pdfhost.io/v/rrzDDIDj._projekatzajednickeizgradnjesirokopojasnekomunikacioneinfrastruktureururalnimpredelimarepublikesrbije
 
@zamzung

Imaju oni ovo oni svake godine, evo ti skorašnja šarena laža. :)


Vidimo se u sledećem poglavlju. gg
 
U nextgen access kako oni nazivaju tehnologije sirokopojasnog pristupa kojim ce biti 99% domacinstava pokriveno do kraja 2025 spadaju:
  • VDSL (bar 30Mbps u downloadu i 4Mbps u uploadu)
  • DOCSIS 3.0 i bolji
  • sve varijante PON mreza

Uz subvencije se mogu izgraditi mreze koje pruzaju bar 100Mbps u downloadu i bar 10Mbps u uploadu - DOCSIS i PON ispunjavaju potrebe.
Da bi naselje moglo da se kandiduje za subvencije potrebno je da ne postoji fiksni pristup sa bar 30Mbps (subvencije do 2025) ili da postoji samo jedan operater koji nudi 30Mbps (recimo samo VDSL ili samo DOCSIS), ali ta naselja nece biti u planu subvencija do 2025.
 
EON aplikacija radi uz VPN, testirala sam. Da budem preciznija, mislim na Sport klub kanale
 
Nazad
Vrh Dno