Šta je novo?

Orion Telekom

Odnesi im direktno u posslovnicu opremu i raskini ugovor. Ako hoce da ti naplate tekuci mesec, posalji mejl da bolje da im platis tih par dana (izracunaj pp danu koliko kosta) ako uletis u sl mesec nego da im uopste nista ne platis. Tako sam ja uradio.

Ma imam fore do kraja februara..Sutra idem da im platim januar a za ovaj videću..Najgore je što mi je što nemaju poslovnicu ovde kod mene već mi je najbiža u bg..
Sad ako treba da idem za bg videću..Ma smradovi ..Samo nemam pojma dal da im uopšte šaljem ovaj glupi zahtev za raskid ili ne?
 
Ma kakvi odlasci kod njih I kakvi formulari o prevremenom raskidu ugovora, kao sto jegulja rece preporucenom posiljkom im posaljes informaciju da od xy datuma ne koristis njihovu uslugu, da tog dana u xy vreme dolazis po MIK a u istu kovertu (a mozes I u drugu) ubacis kopiju potvrde da si postom poslao opremu na onu adresu u Zemun Polju. Ispostovao si ugovor a njihova blagoglagoljiva tirada ti nije zanimljiva - umesto da ih slusas ili citas radije sedi za kompom I slazi pasijans ;)
 
Prica se nastavlja. Uglavnom, nisam bio u pravu kada sam ocekivao nastavak u utorak. On je usledio vec u subotu pozivom, na mobilni iz kol centra. Gospodin koji mi je poslao e-mail, nakon mog upucivanja ticketa sa obavestenjem o neproduzavanju ugovora, posle isteka.
- Vidim da imate odredjene nedoumice oko postupka otkazivanja ugovora pa sam vas povao da ih razjasnimo.
Onda sledi ista ona prica koja je vec napisano u e-mailu, popunjavanje obrasca sa problematicnim nazivom " Zahtev za jednostrani raskid ugovora"
- Zasto ste mi prosledili obrazac "Zahtev za jednostrani raskid ugovora"? Kakav ja to ugovor raskidam sa vama kada postojeci istice 03.04 i ja vas samo obavestavam da necu da nakon toga koristim , ni na koji nacin, vase usluge?
- Takva je procedura
- I procedura i sam obrazac su veoma besmisleni.
- Dobro, to je vase msiljenje.
- Da je samo moje ne bi ste imali nikakvih problema ali nije tako.

Ne mora licno da se predaje u poslovnici, moze da se dostavi sa registrovane adrese. "Od datuma prispeća popunjenog zahteva Vi imate uslugu narednih 30 dana, usluga se fakturiše i nakon isteka tih 30 dana usluga se prekida i Vi ste u obavezi da u roku od 8 dana od tog datuma vratite opremu na navedenu adresu."
Na pitanje oko MIK_a odgovor je da na obrascu treba zaokruziti polje MIK i on ce biti dodeljen.
Drago mi je da je pitanje o razlozima prekida i eventualnog nastavka saradnje sa njima izostalo. I ovako je slika koju pruzaju o sebi vise nego li losa.
 
Cisto da te ne buni - normalno je to. I taj obrazac se jednostavno tako zove (makar kod njih)... "Zahtev za jednostrani raskid ugovora".
Bio sam u identicnoj situaciji kao ti, isto dizao sidro nakon sto mi je istekao regularan (obavezujuci) dvogodisnji ugovor, kada nisam hteo da nastavljam saradnju sa njima... isto sam dobio taj obrazac. I sve je proslo normalno. Doduse, tada nisu imali te jajarske fore sa 30 dana otkaznog roka ili sta vec, kojima pilicare do maksimuma. Ja se ratosiljah bede koliko vec iduceg dana, niko me nikad nije pozvao da mi kaze da imam dugovanja ili sta vec.

A ako cemo, onako cisto diskusije radi, da potegnemo pricu zasto se obrazac zove tako kako se zove... pomalo rogobatno, slazem se... hmmm, pa moglo bi da se kaze da je to zbog toga sto ti (ja, Zika, Pera, Laza ili bilo koji drugi korisnik) zelimo da odemo od njih, ne obratno. I istovremeno. Odnosno - nije obostrano :)
A ugovor (i nakon isteka *ugovorne obaveze*) i dalje postoji, makar neki rudimentarni... ono tipa - vi meni dajete net, ja vama pare. I taj se automatski nastavlja po isteku tvoje *ugovorne obaveze* koju si imao ;)
(s tim sto, naravno, takav ugovor ti mozes da raskines kada god zelis i nikakve penale ne treba niti pak moras da placas)

Nadam se da si me razumeo i da sam ti malo razjasnio njihovu zakukuljenu terminologiju... bar kako sam ja to rastumacio :D
 
Ja sam im poslao onaj zahtev za raskid..Konačno ga prihvatiše..Al traje mesec dana ..Mada proćiće i to kad je prošlo ovih 5 godina..
E sad me zivkaju nude šatro neke povoljnosti..Nude i njihov čuveni iptv..Kad sam video koje kanale imaju sve nešto bzv..Mada mene iptv trenutno ne zanima.
Uzeću telekom 10/1 za 1540 din..Mislim da je to solidna ponuda.S obzirom da nemam mogućnosti za optiku i ostalo..
 
Imaju ok kanale, ali iptv je meni bio ******, cesto se desi da se zaledi slika + cekas po par sek kad menjas kanal
 
To za iptv ima i do rutera.
Nego koju firmu preporucujete, uskoro istice ugovor pa da prikupim dovoljno informacija za prelazak na drugog operatera?
 
Imate li problema 2-3 veceri ne otvara youtube i face ? dok preko dana ok ... dok preko proxyja sve radi ok..
 
veceras zeza pa ubija... mislim da imaju neke probleme sa dns serverima
 
Ista stvar kod mene, i danas je zezalo. Ne znam o cemu se radi. Samo se zamrzne i posle.par sekundi radi ok i sve tako u krug. Ebo ih internet
 
Drugari,

Nastao je problem sa natprovajderom(presek optike u Madjarskoj), rade na resavanju problema.

Koliko sam ih razumeo sav saobracaj radi preko drugih linkova, a sve bi trebalo da bude reseno u narednih sat vremena.
 
Poslednja izmena:
Evo sada otvara sve stranice , ali mi se cini da i dalje malo lagucka net..
 
Djavola sve ok , ponovo sve po starom ccc , mrtvi orion ccc
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da prijavim iste stvari kod mene kao i nekoliko postova iznad što se priča.

Uhh, još samo nekih mesec dana do isteka dvogodišnjeg ugovora sa Orionom. Nećemo se skorije družiti posle toga.
 
+1.
Zna li neko nesto novo o ovom problemu? Mene samo u chromu zeza i to google, youtube... na drugim stranama izbacuje 'problem' sa flash playerom. Na IE radi manje vise sve normalno. Zvao sam korisnicki servis, ali nikako da stignem na red....
 
Ja sam uzeo installirao hotspotshield i sve radi bez ikakvih problema :) , stavno dobar proxy :)
 
Da ne bude da svi kritikujemo Orion, evo kod mene je posle reklamacije poboljsan sam kvalitet veze, tako da mi je sada teorijski maksimalni protok oko 15 mbps dok je ranije bio oko 8 mbps takodje je i vrednost za line attenuation smanjena sa 51 na 28. E sada da li to uradio telekom ili ne, ne znam, ali reklamacija je isla preko Oriona. Udaljen sam od poste skoro 5 km tako da sam sa ovim vrednostima i vezom jako zadovoljan, sve radi ok i IPTV i ADSL bez ikakvih prekida i pucanja veze, kojih je raije bilo.
 
Poslednja izmena:
Evo internet sad uopste ne radi , znaci svetle sve diode na modemu i u taskbaru pise da ima internet konekcije ali ne radi nista i nista ne otvara.
Hvala bogu da sam instalirao hotspotshield pa mi radi net , eto kome ne radi , zna sta treba da installira :)
 
Evo internet sad uopste ne radi , znaci svetle sve diode na modemu i u taskbaru pise da ima internet konekcije ali ne radi nista i nista ne otvara.
Hvala bogu da sam instalirao hotspotshield pa mi radi net , eto kome ne radi , zna sta treba da installira :)

@amdpower covece nevidjeni si smarac, ako ih toliko kudis bezi od njih.. smorio si vise sa tvojim komentarima - da ti ne radi internet nikakav hotspotshield ti ne bi pomogao..

Problem je sto su se TP-Link ruteri skucali tj. spyware neki je povukao i ubacio neke "cudne" DNS servere, a naravno da niko nije promenio admin/admin(user/pass)

Problem se resava podesavanjem DNS servera na ruteru ili racunaru..
 
@marish u mad bro ?
kolko su te platili ovi iz orion-a hahahah

P.S username i pw tj pw na ruretu/modemu je promenjen jos 2008 ;) dns promenjen ihaaa da si mi sine ziv i zdrav ;)
haha danas se svako pravi pametan , zato i propadamo..
 
Da li je neko okrenuo onaj telefon za tehničku podršku 4 100 100?
Kakva je ono komedija :)

Preužasna firma.
 
Sve su linije zauzete, a sistem funkcionise ispravno, kaze automat...

Naravno internet ne funkcionise...
 
I dalje ne radi net kad ugasim proxy :D profesionalizam nema sta , sad mi treba njih da zovemo da izdiktiraju dns , kao sto rece covek iznad , ha ha ha :D
elem, ja "njihov" dns ne koristim godinama tako da cudno da je do toga..ne zurim se posto proxy radi ko podmazan , ako se u narednim danima ne resi , gledacu da resavam..

@markish , ma vidis niko se ne zali na orion , samo sam ja , hahaha...strasno...poceli ovi iz oriona da otvaraju naloge po forumima xD

P.S bezim od njih cim istekne ugovor , mada je i to teska muka..
 
ja ne koristim orion al zato devojka koristi i poludela net nije radio citav dan pa sam resio da ga sam popravim, ko ima problem da mu ne radi net a lampice svetle sve neka uradi ovo
Run-cmd-ipconfig ------> izacice IP adresa, Subnetmask, Default gateway upisi te brojeve u (TCP/IPv4) kao na ovoj slici od korisnika sa_kariba http://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=137009&d=1393880167
zatim DNS servere ja sam koristio OPENDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

pa sa srecom :D
 
Ova "podrska" je pish zivi, svi operateri "zauzeti" po ceo dan, a lampica crvena od jutros. Ne radi mi ni online help na telefonu, ima li jos neko danas problem sa netom?
 
Vrh Dno