Šta je novo?

Orion Telekom

Mora biti overheada kao i na svakom drugom adsl-u. Nista cudno sto su vrednosti manje od onih na papiru.
 
Ovi iz Oriona su carevi!

Ovih dana su mi samoinicijativno i nenajavljeno povećali brzinu sa 6 mb na 10 mb! Sada 10/1 mb/s plaćam samo 1290 dinara, i to bez bilo kakvog ugovora! Radi se o usluzi direct@home (D@H).
Moguće da je ovo njihov odgovor na pojavu Targo telekoma, pošto ova usluga podrazumeva korišćenje optičkih kablova do zgrade, DSLAM uređaja i zatim telefonskih instalacija do stana korisnika.
Bravo za Orion, najbolji su! :banana:

hm... kod mene u ruteru jos uvek 6/512
Untitled.jpg
ali ja placam kao sa nekim popustom na vernost nesto oko 1225 dinara.

Moracu da se zalim... ako docekam red na njihovom kolcentru:d
 
Prilicno su korektni, jer mnogi precutno imaju vece brzine nego sto placaju.
 
Konacno se smilujem i odem da potpisem ugovor kad oni uveli poseban cenovnik za pravna lica i vise mi ne vazi popust na vernost. Treba da platim 2300 umesto 1300 za 6mbps (2god ugovor) a inace sada imam 4mbs za 1500, preterase ga, a kad sam zvala da se raspitam niko nije pominjao poseban cenovnik.
 
Poslednja izmena:
Trenutno uzas veza, torent se vuce a youtube ne dolazi u obzir u isto vreme..
 
Nije do toga, sa ugasenim torentom speed test mi daje 0.29 download.
 
Глупави Телеком ми ограничио везу на 8мбпс иако ми Орион пушта 16. Који им је ђаво. Да не кажем да сам на телефонски број чекао 12 година од кад сам поднео захтев телекому. Добих га тек пре 3, 4 године. У сред Београда. Као да само Уганда а не Србија.
 
Jel mi se čini ili je Orion ovih dana poskupeo?

I popust na vernost je smanjen na 5%?
 
Kakav je njihov bezicni net brzine 3 ili 5 Mbps,inace sam u Obrenovcu?Cujem da se ceka dosta dugo da dodju,e sada,kakva je brzina neta ne znam,zanima me da bih igrao Diablo 3 pa bi mi trebao dobar net bez prekida.
 
Ja sam isla pre mozda nedelju dana do njih i tad je vazio popust od 15%, ne znam sto vise ne pise na sajtu :s
A sad vidim, jesu poskupeli, 5mb je 1899 a bilo 1599.
 
Izgleda da su se menaĐeri Orion Telekoma baš jako drogirali...
 
Čekam samo račun ovih dana da vidim...

Nego, s' obzirom da sam ja potpisao ugovor na brzinu 5/1, a da nema uslova na centrali za to (jedva su mi namestili i 3/512), da li imam pravo da bez penala raskinem ugovor???
 
Poslednja izmena:
Jeee, ovi baksuzi stvarno podigli cene :wall:
 
Jesu li podigli za nove korisnike ili i za stare (one sa potpisanim ugovorima)?

edit: bože, koje sitne duše, naplaćuju novi paket internet za poneti sa 100kb većim uploadom :d

Orion Int2Go 1

1Mbps / 250Kbps

1199
Orion Family Int2Go 1

1Mbps / 350Kbps

1299


--------------------------

Izgleda da su masovno navukli ljude (uključujući tu i ovcu mene) da potpišu nove ugovore ili produže stare za ovaj novi paket 5/1, pa sad kreće klepanje po ušima.
 
Poslednja izmena:
Da, lakše je da se ispale tri one-linera, nego da se pažljivo pogleda sajt. :D
 
Dobro, mozda covek nije video, jedostavno prevideo... zavukose ga sitno, onako na kvarnjaka, tamo gore u nastavku ;)
Nigde se ne spominje nekakav "stari" i "novi" cenovnik, pa da ti odma' bude sve jasno...

Uostalom, i ja sad pogledah, i prilicno se iznenadih... neprijatno, naravno. Cene podignute, skresani popusti za stare korisnike (toliko o famoznom "loyalty" programu) kao i za avansno placanje... bas lepo.
 
Ostaje sad da se vidi da li ovo kači korisnike pod ugovorom. Ne bi trebalo. A ako kači, onda je to osnov za prevremeni raskid. Kô za inat, ja ne mogu da nađem ugovor koji sam potpisao pre godinu dana, da vidim šta tačno piše.

A, da: izgleda da više nema ni ADSL Lite paketa.
 
Ne bi trebalo, slazem se.

Ali, bilo kako bilo, kaci mene - ja se sve nesto ovih dana guzim da odem i potpisem ugovor za 5/1 sa sve 15% popusta, po ceni od 1360 dinara... iiii, docekah ga vala :D
 
Da se ne sprema neka prodaja Oriona pa da cinculiraju malo da se pokažu pred svetom.
 
Ko je pod ugovorom a u medjuvremenu doslo do promene cena paketa moze da raskine ugovor bez dodatne nakdnade. Mada to vazilo pre nedelju dana :d

Ima li neka bolja tj jeftinija ponuda od Oriona a da nije mts?
 
Mislim da po zakonu imate pravo da raskinete ugovor ako se promene uslovi. :)

Ne bi trebalo da bilo šta menjaju za već potpisane ugovore.
 
Dobro, mozda covek nije video, jedostavno prevideo... zavukose ga sitno, onako na kvarnjaka, tamo gore u nastavku ;)
Nigde se ne spominje nekakav "stari" i "novi" cenovnik, pa da ti odma' bude sve jasno...

Uostalom, i ja sad pogledah, i prilicno se iznenadih... neprijatno, naravno. Cene podignute, skresani popusti za stare korisnike (toliko o famoznom "loyalty" programu) kao i za avansno placanje... bas lepo.

Tacno, ljudi su nazalost bili u pravu. Takodje delim tvoje misljenje povodom nove situacije.
Thumb down.
 
Nazad
Vrh Dno