Šta je novo?

Orion Telekom

u koliko u ugovoru pise da vlasnik ima pravo da menja cenu u zavisnosti od "nekog uslova" obicno cena trzista onda nemas pravo da raskidas dok ti ne kazu.... zato treba da se procita ugovor pre nego sto se potpise.... gledajte south park season 15 ep 1 i videcete da Tearms and agreements uvek treba da se citaju XD

btw ima li ko iskustva sa Orion Wirelessom, treba da uzmem za novi stan al nisam radio sa Wirelessom od kad je najveca moguca brzina bila 128kbps...
 
Ne postoji Ugovor koji je jaci od Zakona...

Pitanje je sta kaze Zakon u ovom slucaju :)
 
Zakon o elektronskim komunikacijama u članu 107 kaže:

Izmena uslova ugovora

Član 107

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.

Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.
http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_elektronskim_komunikacijama.html

Tako da imate pravo raskinuti ugovor bez plaćanja penala ukoliko dodje do povećanja cena, što ću ja definitivno uraditi i preći na kablovski pošto je ovo od Oriona težak bezobrazluk.
 
Stigla koverta sa racunom. Dobro je, nisu povecali za stare korisnike...
 
Meni ne stize racun vec drugi mesec za redom. Od kako su uveli placanje do 20tog u mesecu za predhodni mesec nisu vise azurni sa racunima.
 
Meni ne stize racun vec drugi mesec za redom. Od kako su uveli placanje do 20tog u mesecu za predhodni mesec nisu vise azurni sa racunima.

Ne samo da nisu ažurni, nego imaju i nove nebuloze prilikom raskida saradnje, u šta sam se danas lično uverio posetom korisničkom centru.

Naime, po njihovom tumačenju kod raskida Ugovora, saradnje, bežanije od provajdera koji postaje "pilićarski" nastrojen prema korisnicima usluga, isključivo osoba koja je registrovala korisnički nalog a ne osoba koja je potpisala Ugovor i preuzela opremu od dotičnih, ima obavezu da lično raskine Ugovor koji nije potpisala i vrati opremu koju nije zadužila :banana:

Uz ovo poskupljenje "usluga" i ukidanja popusta za "vernost" od 15% ( smanjenje na 5% ), jedini izlaz je ili potpisivanje novog Ugovora ili bežanija od provajdera kome su korisnici samo divne, rundave ovce pogodne za šišanje. Izbarao sam drugu opciju, pod uslovom da "navatam" lika koji je registrovao nalog, istom platim koje pivo i ... :S:

Neverovatno, ni " S " od nekadašnjeg Sezama ... :wall:
 
Moj predlog ti je da probas u drugoj poslovnici.
Ako ne moze ni tamo - pisi zalbu.
 
Moj predlog ti je da probas u drugoj poslovnici.
Ako ne moze ni tamo - pisi zalbu.

1. Urađeno - Isti odgovor uz kiseli smešak osoblja :p

2. Žalba ?!? U ovoj šljiva, pomorandža, banana, limun, gljiva državi ? :d

Problem će biti rešen u ponedeljak raskidom saradnje, uzimanjem mik-a, prelaskom kod drugog provajdera gde bar malo više cene nečije vreme i novac. Orion pilićari neka ostanu ušuškani u svom sazvežđu sa manjkom u kasi od 31.716,00 din na godišnjem nivou. :crash:
 
Stigla koverta sa racunom. Dobro je, nisu povecali za stare korisnike...

To je za prosli mesec, kao sto rece balsa... jer je ovo poskupljenje efektivno od 13. avgusta, a taj racun tek treba da stigne. Mada verujem da tebe, kao ni sve ostale sto su pod ugovorom, to nece kaciti... kao sto vec rekoh jednom prilikom.
Mada mozda ne bi bilo lose da dokaci i ove pod ugovorom, pa da vide kako se brzinom munje smanjuje broj korisnika. Cisto da nauce lekciju.


2 amarlow:
Javi u ponedeljak kako je prosla procedura, pa da se koliko vec u utorak i ja zaputim ka poslovnici istim povodom, te pokusam eventualno da u'vatim Verat sa njihovom 6/1 za 1590 dinara do kraja meseca... jeee, kako se brzo menjaju stvari, a pre samo 3-4 dana sam bio uveren da potpisujem sa Sezamom/Orionom na dve godine za 1360 dinara mesecno i 5/1. A onda ovo... neverovatno.
Cak me nije toliko pogodilo ni to poskupljenje (ono me je vise zacudilo, iskreno), koliko ukidanje popusta za vernost - a toliko su se busali sa istim... i to kako su se, krajnje elegantno, *popisali* po starim korisnicima totalnim obesmisljavanjem svog tzv. "loyalty" programa.
 
Prešao sam na SBB ali sam ostao pod ugovorom kod Oriona do 3/2013, jer se plaćaju penali ako raskinem pre roka. Dao komšijama net, nek uživaju ljudi. :)
 
Kod mene Orion radi bez greške 24h, bez sekunde prekida i plaćam 6/1 a realna brzina je 90% vremena 7-8Mbps, tako da ne vidim razlog za nezadovoljstvo. Na sbb sam prešao jer mi firma plaća 40Mbps.
 
Ne piše nigde da će se povećati cene korisnicima sa ugovorom.
Nazalost (iako delim tvoje misljenje, sto sam u vise navrata isticao), izgleda da nije tako... izgleda da ce da kaci sve redom, pod ugovorom ili ne:
"Promena cena se primenjuje na sve postojeće korisnike Orion telekom internet usluga.Više informacija o ponudama Orion telekoma 011 4 100 200."


Sa ovog linka, zvanicnog, koji se odnosi na poskupljenje:
http://oriontelekom.rs/privatni_korisnici/internet.568.html
 
Ako mi idućeg meseca račun bude povećan, biće PA PA Orion.
 
Ako ste mislili da uzmete 5/1M da uzmete, uzmite box3, dobijate postpaid mobilni za dž, ili idite kod Verata. Ovi su ... bez komentara.
 
Sad sam isao preko web pomoci i istina je - svima poskupljuje. Sad umesto 19xx din treba da placam 2529din.

Ah, pozvacu se na taj clan 107 i cao-zdravo...
 
Vala ne secam se da sam upoznao zadovoljnog korisnika Oriona..
Ko ima mogucnosti da promeni provajdera i treba da ih naduva. Na ovu drustvenu bedu oni bi da dizu cene ROFL
 
Ja sam do sad bio zadovoljan njihovim netom, osim sporadicnih prekida, nisam imao zbog cega da se zalim. Medjutim sa ovim poskupljenjem su opasno ugrozili mogucnost buduce saradnje. Ja ne mogu da se setim da li je ko podizao cenu neta, makra od ovih 'ozbiljnijih igraca', svi zivi spustaju cene ili dizu brzine. Sutra odoh da platim net i da vidim sta se desava, pa ce ili da prekidamo dalju saradnju ili cemo nesto da se dogovorimo :)
 
Poslednja izmena:
pa kako oni misle sa ovim cenama da zadrže nekog kod njih, da ne pričam da im dođe neki novi korisnik... stvarno, ne videh skoro da je kod nekog poskupeo net, a pogotovo što su ovi paralelno napravili više sr*nja
 
Da li oni mogu da uslovljavaju izdavanje MIKa placanjem tih njihovih penala ili moraju da izdaju MIK, pa da me sudski gone za penale?
 
verovatno znate koliko sam protiv oriona ako ste citali moje prethodne postove ali:
Orion nije povecao cene vec je TELEKOM povecao cene i time uslovio skok cena kod svih ostalih provajdera, tako da ce i ostali provajderi (eunet beotel itd) podici svoje cene... cekajte oktobar pa cete videti ;)
inace mislim da je trenutno SBB najpovoljniji ko ima mogucnost...
 
Nisu normalni, na ovu bedu da povećavaju cene.

Sreća moja pa već imam SBB televiziju, pa idem na neki MIX paket, gde ću za 1500 dinara dobiti net 10/1.
 
prvo, telekom ne moze tek tako da poveca cene, a i da je povecao, i drugi provajderi bi reagovali... niko nije lud da svesno ide u minus :)
 
Da bi Telekom povecao cene, mora Ratel da mu da odobrenje.
Vrlo brzo cemo videti da li su i drugi provajderi reagovali.
 
"Odluka Ratela o izmeni interkonekcijskih ugovora između domaćih operatora na štetu kompanije Orion telekom, uticala je negativo na naše poslovanje. Svesni male platežne moći stanovnika Srbije, dodatnog opterećenja kućnog budžeta, uticaja krize, nezaposlenosti i nestabilnosti tržišta, odlagali smo odluku o usklađivanju cena usluga prethodnih nekoliko meseci. Nakon odluke dominantnog operatora da unificira cene pristupnih ADSL portova za sve korisnike i pada vrednosti domaće valute, poslovanje naše kompanije dodatno je otežano.

U cilju zaštite svojih korisnika i zaštite konkurentnosti domaćeg tržišta, ali i očuvanja stabilnosti sopstvenog sistema, a usled značajnih promena tržišnih uslova, Orion telekom je doneo odluku o usklađivanju cena Internet paketa od 1. septembra 2012. godine. Cenovnik Internet paketa u celosti možete pogledati na linku korekcija cena."


http://oriontelekom.rs/orion_telekom/press_centar/saopstenja.241.html?type=news&category=2&newsId=50


Na stranu sad to poskupljenje, tj. da li je to Telekomova krivica ili ne... u svakom slucaju ni Telekom nit' RATEL sasvim sigurno nemaju veze sa obesmisljavanjem (prakticno - ukidanjem) popusta za vernost i popusta za avansno placanje.
Iliti, kao sto neko lepo rece u kojem postu iznad ovog mog - napravise vise sr@nja paralelno.
 
Vrh Dno