Šta je novo?

Orion Telekom

Pustio na 100/100, da vidimo hoće li "ispadati".

EDIT: Posle par minuta pad:

Jednostavno objasnjenje? Niste biznis korisnici. :D
Probao sam ja sve dok je drugar imao, novi fw, beta, neki dvlp koji navodno resava i nista, tacno u odredjeno vreme je pucala pppoe konekcija tipa 9:55, 10:55, 12:55 itd... Cim se zameni ruter, pa makar i neki prastari tp link nije pucala konekcija danima ( mislim da je 14 dana dok je drugar bio na moru)... Inace, radilo je iznenadjujuce dobro i po najgorim uslovima...
Rekao bih da ste imali los primerak. Inace bi ovo bio generalni problem, ne uspevam da ga izguglam. :/
 
Poslednja izmena:
Biznis korisnici ne gledaju televiziju, pogotovo ne fudbal kad Vlahović usred šanse "zakopa" i onda posle toga lopta na tribinama...
 
Rekao bih da ste imali los primerak. Inace bi ovo bio generalni problem, ne uspevam da ga izguglam. :/
Nije los primerak, 3 su zamenjena, svesni su i iz TP linka a i Oriona da postoji problem a ima mnogo tema po netu o tome, otud i taj dvlp fw koji je pustio neki od admina tp linka podrske nekom korisniku pa je taj okacio... ocigledno ne trazis dobro, mrzi me sad da trazim ali kada se gugla po gresci koju izbaci tad izadje tih milion tredova...
 
Biznis korisnici ne gledaju televiziju, pogotovo ne fudbal kad Vlahović usred šanse "zakopa" i onda posle toga lopta na tribinama...
Upravo, i nije velika šteta. Ali prava histerija nastane kada padne pristup Instagramu, Tiktoku i sličnim biznis servisima.
 
Pitah komšije i kolege koji takođe imaju Orion, ista stvar i kod njih. Izgleda da je ceo grad. Vredi li uopšte da prijavljujem ili da se pomirim da će tako da bude?
 
Poredjenja sbb, mts i oriona su malo diskutabilna jer sbb koristi najcesce stare instalacije sa koaksijalnim kablovima i jako opterecene velikim brojem pretplatnika. Mts takodje ima dosta starih instalacija i neki prijatelji su me pitali kako misle da im puste optiku preko telefonskog prikljucka... svasta cu da cujem. Kod oriona imas ili optiku ili wifi na svim prikljuccima i ip koji nije natovan. Zato ne bih uporedjivao ova 3 provajdera. ShamanNS ima povremenih problema, ali je u mestu gde jos nije zavrseno kabliranje, dok po vecim gradovima to uglavnom jeste i solidno funkcionise. Ja jesam imao nekih problema i sa brzinom i wifi, ali sam se potrudio da ucinim sta mogu i sada je ok, jednostavno sve zavisi od situacije i provajder odradi svoje i da ti neki krs od rutera (sto svi rade), a tvoje je ako hoces i muzicke zelje.
 
ShamanNS ima povremenih problema, ali je u mestu gde jos nije zavrseno kabliranje, dok po vecim gradovima to uglavnom jeste i solidno funkcionise.

1) u mom mestu Orion pipnuo nije infrastrukturu od leta 2019. kad su se pojavili.
Dakle nije rad na tome razlog prekida, nema prekida optičkog signala. I prekidi su ređi bili u prve 2 godine kad su postepeno povezivali i druga okolna sela iz ove i susednih opština nego što su zadnjih 6 meseci.

Tako da ovo što si napisao i tvrdiš veze nema sa realnošću.

2) po vašim komentarima ispade samo shaman u celoj Srbiji ima prekide, ikad. I kad budu kod njega ne budu nigde drugde u univerzumu.

3) koliko vidim po komentarima zadnjih gornju i kusur moje "mesto" je sa aspekta infrastrukture u boljoj situaciju od gomile zagrada po "većim gradovima gde je sjajno" gde Orion uvaljuje optiku bez optike / "WiFi optiku" gde korisnici uživaju u bagovima rutera i padanjem link speed na 100 Mbps...
 
Poslednja izmena:
1) u mom mestu Orion pipnuo nije infrastrukturu od leta 2019. kad su se pojavili.
Dakle nije rad na tome razlog prekida, nema prekida optičkog signala. I prekidi su ređi bili u prve 2 godine kad su postepeno povezivali i druga okolna sela iz ove i susednih opština nego što su zadnjih 6 meseci.

Tako da ovo što si napisao i tvrdiš veze nema sa realnošću.

2) po vašim komentarima ispade samo shaman u celoj Srbiji ima prekide, ikad. I kad budu kod njega ne budu nigde drugde u univerzumu.

3) koliko vidim po komentarima zadnjih gornju i kusur moje "mesto" je sa aspekta infrastrukture u boljoj situaciju od gomile zagrada po "većim gradovima gde je sjajno" gde Orion uvaljuje optiku bez optike / "WiFi optiku" gde korisnici uživaju u bagovima rutera i padanjem link speed na 100 Mbps...
pa upravo to sto ti pises sada nema veze sa realnoscu, a i sam sebe demantujes kada kazes da su iz tvog mesta prikljucivali i okolna. Kod mene u zgradi ima bar 300 stanova i kada postave pojacivac sa razvodnom tablom, to i podese da svi imaju odgovarajucu jacinu signala, dok kod tebe stave instalaciju za 100-200 korisnika, pa nadogradjuju i utrpavaju i vode vazdusnim vodovima, sve sama krpez i ti to uporedjujes. Naravno da je kod mene bolji net kad sam im na 2km od centrale i povezan ftth. I na drugoj adresi mi je slicno, mogu i da slikam njihovu opremu u zgradi, to nema nikakve veze sa tim sto ti pricas.
 
Ne govorimo nas dvoje istim jezikom izgleda? Kad sam i gde sam ja napisao nesto iz čega si ti objektivno mogao da zaključiš ovo ispod?

sam sebe demantujes kada kazes da su iz tvog mesta prikljucivali i okolna.

Što je apsolutno netačno. Jer za početak ne postoji OLT u mom selu već je moje selo povezano na OLT koji je u selu pored. Dakle ne priključuje druga sela na moje. Tj ne priključuju nova naselja u ovom kraju Vojvodine, tačka.
Ono što sam ja napisao kao kontra-argument na tvoju pogrešnu hipotezu je da kad su povezivali poklona sela posle povezivanja mog (dakle čisto vremenska korelacija) + činjenica da u tim periodu kad je bilo najviše radova u regionu NIJE kod mene bilo ni tolilo učestalih prekida a oni koji su bili nisu trajali više sati)).

Poenta mog prethodnog komentara je bila sledeća: nema šta da se "još uvek kablira" kako si ti tvrdio jer su apsolutno sva sela iz 2-3 opštine povezana (= doveden "uplink" i po EPS banderama razvučeni kablovi) povezana u periodu 2019 - 2021. najkasnije.

Nemam pojma stvarno što se uopšte i objašnjavam i raspravljam sa tobom kad je očigledno šta god da se napiše (da ima OLT a dele druga mesta bilo bi 'eto zato ne valja', sad kad sam napisao da je naš OLT / čvorište u susednom selu sad će biti "aaa pa eto vidiš BAAAŠ zato ti ne valja ništa") tebi će to automatski biti eto razlog zašto postoje problemi i prekidi i biti povod da tvrdiš kako je to 300% problem lokalne prirode (i kao bonus da tvrdiš kako to "sigurno" se ne dešava nigde drugde).

I pored toga što ti ja 10 puta ponovim da najčešći prekidi u radu neta su bez gubitka optičkog signala. I da kad "kukam" javno na forumu ređe se to dešava zbog "jao pa samo 80% download" a češće zbog toga što je u sekund posle ponoći "crklo" na sat vremena.

I ovi moji sad komentari nisu uopšte na temu "jao što bre meni loše radi Orion" (moja poslednja "kuknjava" je bila pred kraj januara kad je bio prekid od 3 sata + sam samo konstatovao da je ipak bio i kod mene prekid na koji ste se žalili i po gradovima što je bio realno skoro) nego su tu da se skrenem pažnja da nije sve baš tako ružičasto i da ti Oriona paketi ne koštaju tako slučajno duplo jeftinije od MTS optike.
Koliko para toliko muzike.

I da ne nije tačna ta tvoja hipoteza u fazonu "na selima lošije u gradu sjajno uvek i svuda".
Vazdušno ili podzemnoj apsolutno nikakav uticaj nema na brljavljenje Orionove opreme na "čvorištima" i probleme sa rutiranjem saobraćaja.

Nego je jedan od ključnih momenata i razlika između "shamanov Orion" vs "BG Orion" taj Orion ovde koristi Telekom kao "nadprovajdera" pa cepaju MPLS u Orion "core" mrežu, pa je to extra prilika za još gremlina i ispada na nivou mrežne opreme.
Naravno da je kod mene bolji net kad sam im na 2km od centrale i povezan ftth.
A na šta sam ja povezan, na Cambium WiFi mrežu?? I ja sam nekih 9 km udaljen od OLT-a na koji ide moj saobraćaj, pa šta sad?
 
Poslednja izmena:
kud te pomenuh... 🤣 pa ja ne pratim ovu temu od juce i znam sta si sve pisao i koliko ti je padala brzina i koliko nestanaka konekcije si imao. E, za sve to vreme ja nisam imao ni jedan prekid, a pad brzine na wifi mi je max do 10% i to retko, uglavnom do 2-3%. I ovde ljudi iznose probleme i za sve optuzuju provajdera, a ja sam siguran da je najveci broj problema vezan za lose rutere, sto sam i naveo. Ali nisu svi u velikim zgradama, pa naravno ima ih i sa wifi, ali ti to sve trpas u istu korpu.
 
. E, za sve to vreme ja nisam imao ni jedan prekid
Ovo ti ne bi poverovao ni vlasnik Oriona.

A i za variranja brzine si se malo zaboravio jer si X puta pisao kako si nekad Orionu plaćao beše 1 Gbps paket na adresi pa poučen tim iskustvima zaključio da na adresi B uzmeš taj 200 Mbps što sad koristiš jer preko toga Orion nije u stanju da pruža stabilno korisniku. A i da uzmeš prepaid.
 
Ovo ti ne bi poverovao ni vlasnik Oriona.

A i za variranja brzine si se malo zaboravio jer si X puta pisao kako si nekad Orionu plaćao beše 1 Gbps paket na adresi pa poučen tim iskustvima zaključio da na adresi B uzmeš taj 200 Mbps što sad koristiš jer preko toga Orion nije u stanju da pruža stabilno korisniku. A i da uzmeš prepaid.
Da, bio sam na paketu 1Gb pre 7-8 godina sa jako losim Eltexom. A sada ovako izgleda wifi, mereno na 10 metra od rutera:
 

Prilozi

  • Screenshot_20230221_014418.jpg
    Screenshot_20230221_014418.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 41
Koja je sifra za orion WiFi 6 ruter? Neki sajtovi mi ne rade, nece da ih otvori pa da proceprkam malo
 
Ne. Radi punom parom.
 
Nađi nekog akvizitera, možeš da dobiješ 6 meseci gratis, pa onda 24 meseca 50%.

Danas ponovo aktiviran optički Orion net (paket 1000/200 Mb/s) posle pauze od 24 meseca i radi kao singerica . Na korišćenje dobijen ruter EG8145X6 . Kao što je preporučio @daxyco dobio sam preko akvizitera 6 meseci gratis + 24 meseca 50% (1.275,00 din./mesečno) .

Screenshot-2.png

Upload za sad malo veći nego što je predviđeno dok ga ne skinu na 200 .
 
Poslednja izmena:
Od pre par dana sam na 1000/200 dual TV paketu. Mesecima sam cekao da telekom pusti signal u zgradu i sad, posle par dana koriscenja Oriona, mozda je i bolje sto nisam docekao.

Za sad sam poprilicno zadovoljan...pravi FTTH, dobar ping, nema prekida, tv app primetno brza i od eona i od irisa, dobio sam neki huawei ruter koji je odmah stavljen u bridge tako da koristim svoju opremu, lan na svim rj45 u stanu 900+, wifi 400-500, i stb mi je totalno ok s obzirom na hardwer koji je unutra.

Dva pitanja imam, mozda neko moze da pomogne.

1. Imam sony-jev android tv ciji daljinski ne mogu potpuno da koristim sa TV aplikacijom. Menjanje kanala je na okrugli taster, brojevi ne reaguju (izbacuje me iz aplikacije) isto kao i tasteri channel up/down. Zna li neko da li je to resivo nekako?

2. Prvi stb mi nudi samo nizak i srednji kvalitet slike, dok na drugom imam i visoki kvalitet slike. Temu sam manje vise procitao celu, kroz maglu mi se javlja da je neko vec pisao o tome ali ne mogu da se setim da li je navedeno resenje.

Hvala unapred.
 
1. Imam sony-jev android tv ciji daljinski ne mogu potpuno da koristim sa TV aplikacijom. Menjanje kanala je na okrugli taster, brojevi ne reaguju (izbacuje me iz aplikacije) isto kao i tasteri channel up/down. Zna li neko da li je to resivo nekako?
mozes i bezicnim misem i tastaturom kad si na androidu, zgodnije je i lakse nego sa daljincem.
 
Da li moze neko da namesti ORION aTV aplikaciju da radi na atv 5.1. Konkrektno firestick gen 2?
 
Da li moze neko da namesti ORION aTV aplikaciju da radi na atv 5.1. Konkrektno firestick gen 2?
Moze kod mene super radi malo cimanja ali poenta je da instaliras ne app sa stora vec sa sajta


Ako ne bude hteo da ti sa onog firestick browsera da instalira cini mi se da ima fora sa nekim file explorerom da se otvori i pokrene ne mogu se setim sada
 
Vidim ima akcija za 750din da se uzme tv na 2god, za 3 uredjaja. Da li ima nekih ogranicenja za gledanje na sbb netu? I da li moze sa 2 razlicite lokacije da se gleda tv istovremeno? Ovo je solidna ponuda umesto arena cloud :)
 
Nema nikakvog ogranicenja, moze da se gleda na bilo kom netu u Srbiji i nije ogranicen na jednu lokaciju, moze da se koristi na razlicitim lokacijama.
 
Nazad
Vrh Dno