Šta je novo?

Orion Telekom

Trenutno vodimo razgovore sa Orionom da nam udje u zgradu kao prvi opticki operater.
Nazalost, od svega sto sam pricao da samo treba potpis predsednika kucnog stanara, palo je u vodu. Trenutno skupljamo 51% stanara da potpise da se uvede optika, plus jos da se dostavi dokumentacija gde ce kablovi prolaziti.
Isto to, blago majci, me ceka za koji mesec i sa Telekomom.
 
Kako to sada, kod mene je potpisao dosadašnji predsednik kucnog saveta, mada bi trebalo upravnik da potpiše(ali ga jos nemamo) i sve je to prošlo, oni sproveli instalaciju bio vec akviziter itd.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Kako to sada, kod mene je potpisao dosadašnji predsednik kucnog saveta, mada bi trebalo upravnik da potpiše(ali ga jos nemamo) i sve je to prošlo, oni sproveli instalaciju bio vec akviziter itd.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Sve je to do predsednika stanara. Akviziter je rekao: "ili predsednik potpisuje, ili 51%" Oba nacina su ozakonjena.
Nazalost, odluceno je da se potpisuje. Latio sam se posla da skupljam potpise. Ljudi, niste ni svesni koliko ljudi su ograniceni, cak i kad im se objasni da
nema ugovorne obaveze, nema finansijske odgovorsnosti da se udje stan itd. Cak ima i ljudi koji su mi cestitali da neko inace i vodi racuna da se uvede nesto moderno.
Jos sam doznao da nam je zgrada zasticena kao spomenik, pa moramo da trazimo opis gde ce proci kablovi.
Sve u svemu, ceka nas sastanak, da se izveste svi ljudi, sta se to uvodi, sta je to, gde je to.
Telekom mislim da radi po principu tako sto kaze da menja sopstvene instalacije u zgradi, kod Oriona to ne.


Sve u svemu, za moju zgradu planiram da ucinim sledece:
uvodjenje orion opticke infrastrukture
uvodjenje telekom opticke infrastrukture
zamena koaksijalnih kablova sbb-a, i prelazak na opticku infrastrukturu.
 
Poslednja izmena:
Unapred se izvinjavam ako će moj odgovor da bude malo van teme...

Izvinjavam se na off-u, ali može li da se prati rts planeta preko mobilnog, postoji li neka aplikacija?

Edit: da odgovorim sam sebi, sad videh, postoji RTS Planeta aplikacija, ali ima baš lošu ocenu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Tvoje komšije u kafiću 100% nisu gledale sinoć prenos naše utakmice preko RTS 1 već na nekom drugom stranom kanalu preko satelita . Razlika između satelita i RTS 1 (dvb-t2) je oko 3-4 sek. .

P.S. Jedino ova varijanta koju je pomenuo @ewfd154

Ne koristim nikakvu kablovsku evo, već više od godinu dana. Android box i na TV, dobar net i udri! Koristim RTS planetu i sve utakmice gledam tako. Sve radi ok. Mislim, sama aplikacija baguje i većina starih programa je u 4:3 formatu slike koji se sam razvlači na 16:9, ali to se ne odnosi na televizijski program uživo. Što se utakmica tiče, primetio sam da postoji kašnjenje od 30ak do 40ak sekundi. Međutim, tvrdim da je to isključivo zbog internet strima. Upoređivao sam uživo sa drugarima koji su u isto vreme kad i ja gledali tekmu - dvojica preko internet strima (u Parizu i Beogradu) i dvojica preko kablovske (Vojvodina). Mi koji smo gledali strim, imali smo isto kašnjenje u odnosu na drugare koji su gledali RTS preko kablovske. Dakle, tvrdim da je do internet strima.

Međutim, ima još jedna besplatna aplikacija, doduše malo je lošija slika - Orion TV. Probao sam da gledam svetsko prvenstvo preko njihovog RTS kanala, slika je značajno gora nego preko RTS planeta aplikacije.

Što se tiče Oriona, još pre 2 godine su u Nišu nudili 1 Gb/s optiku, ali ja nisam uspeo kod njih da pređem jer nisu uspeli da se dogovore sa predsednikom skupštine stanara, odnosno odbili su da plaćaju zakup... Isto je i sa exe-net-om.
Ali, jutros videh u sandučetu flajere Oriona opet, pa ćemo videti da li se nešto promenilo...
 
Što se tiče Oriona, još pre 2 godine su u Nišu nudili 1 Gb/s optiku, ali ja nisam uspeo kod njih da pređem jer nisu uspeli da se dogovore sa predsednikom skupštine stanara, odnosno odbili su da plaćaju zakup... Isto je i sa exe-net-om.
Ali, jutros videh u sandučetu flajere Oriona opet, pa ćemo videti da li se nešto promenilo...

Ovo sto si rekao, zvuci mi kao da su su se vasi predsednici hteli da se okoriste finansijski o Orion i Exe net. Dobro je poznato da nema sta da se zakupi. Dobro je cak poznato da se ne trosi ni struja u vasoj zgradi. Jedinu naknadu mogu da dobiju eventualno ako se nacini neka steta. Mozda se promenio predsednik, pa hoce da pokusaju opet.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, isti je predsednik. Zvao sam ih, ništa od optike u zgradi, osim ako im ja nabavim potpis predsednika skupštine stanara. A još nisam počeo kod njih da radim...
Nisam ni ja znao, ali svi koji u zgradi imaju svoju instalaciju, plaćaju zakup. Ni meni to nije bilo jasno, ali je tako...
Ma, ionako vidim, nakon iščitavanja dobrog dela foruma, da je za Orionovu optiku kao i za SBB mrežu - mačka u džaku. Potpišeš, pa čekaš da vidiš kako će te zalomiti...
 
Poslednja izmena:
Koliko vremena treba Ratelu da odgovori? Poslao sam žalbu još 8. juna...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Sticice ti posta preko medveda,jer su oni jos u 20 veku.
 
Moj eltex se prethodnih mesec dana sam zaglupeo 4x. Uvek sam morao da zovem da ga namestaju ponovo. Juce sam insistirao da se problem resi trajno. Danas su dosli da vide u cemu je problem.

Cim je video Mikrotik, momak je pitao da li je modem u bridge modu... nisu mu naglasili u tiketu o cemu se radi (opis posla je bio “prekid konekcije”). Pitao me je da li zelim da ga zamenimo za media konverter :) naravno da sam pristao :) isto je elteks u pitanju (slika).

Uredjaj se greje veoma malo, skoro neprimetno.

Praticu narednih par nedelja kako funkcionise, ali meni je ovo ekstra, prvi provajder koji mi dao media konverter...

Ako neko ima slicnih problema, a koristi svoju opremu, eto resenja :)
91d4b00675796e0f1ae0b06f54cf86d0.heic



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Htedoh da uzmem i ja mikrotik iz cloud core serije, medjutim izvalih da imam ubiquiti edgeroute infinity za slicne pare, jos trpi 10 gbps.
Nema sta da pratis, media converter ce uvek odraditi svoj posao, u to budi siguran. Dalje je na ruteru da radi sa mrezom. Mada je mikrotik dosta stabilan, nema tu sta da zabode.
 
Samo za sve koji zele da stave eltex-a u bridge mode. Kada sam im trazio (i oni to zaista brzo uradili), nastala je zabuna sta treba da koristim kao username i password (za pppoe na mom ruteru)

Na kraju je proradilo sa mojim username-om kao username (klot!) i mojim username-om kao password. Negde je ranije u ovom threadu pisalo obrnuto - password u oba - sto je pogresno.
 
Moj eltex se prethodnih mesec dana sam zaglupeo 4x. Uvek sam morao da zovem da ga namestaju ponovo. Juce sam insistirao da se problem resi trajno. Danas su dosli da vide u cemu je problem.

Vidim da imas RB3011, koju si brzinu uzeo kod Oriona i koliko ti je CPU zauzet kada ide max throughtput pri downloadu ili uploadu?
 
Vratili su Aplikaciju na GP,ali verzija je ista kao i pre dve godine,kao i datum poslednjeg "azuriranja".
Sad me " upucena"devojcica iz kol centra ubedjuje da aplikacija nece raditi van Beograda,a svrha je bila "Ponesite svoj fixni svugde sa sobom"
Puj pike ne vazi.
 
Svašta. Kako mogu da znaju jesam li u Beogradu ili u nekom drugom gradu, po IP adresi? Ili mozda po lokaciji ako aplikacija ima pristup, ali tu je možda rešenje neka Fake IP aplikacija? Ne znam, priča mi zvuči sumanuto...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nisu normalni.
SBB-ov UNIFON radi normalno, samo kod njih uvek neki problemi.
Mislim da oni nisu sposobni da razvijaju takvu aplikaciju,pa izmisljaju i lazu za razloge.
 
Pa onda uzmi kod oriona ADSL 10Mb/s za 750 dinara i fiksni kod telekoma jos 660 to je 1410 a sad placas za isto to kod telekoma 2150, i sa ta dva meseca gratis je mnogo skuplje, ako vec ne mozes da imas brzi net. Ili idi na neku varijantu kod kablovskih operatera ako imas tu mogucnost, kako ti je vec neko gore napisao.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Gde ima ponuda ADSL za 750 din. ?
 
Hvala ! Vec mesec dana vrtim sajt Oriontelekoma a nisam naisao na ovu akciju, ce vidim dali je to jos aktuelno.Danas nazovem da se prijavi za DUAL TEL
START i gospodjica mi rece nije ADSL internet nego neka njhova tehnologija , montira ce mi neku antenicu (verovatno bezicni internet) ako neko ima iskustva koja je varijanta bolja ADSL ili ovaj bezicni internet cena izadje otprilike isto. Hvala na odgovoru .
 
Hvala ! Vec mesec dana vrtim sajt Oriontelekoma a nisam naisao na ovu akciju, ce vidim dali je to jos aktuelno.Danas nazovem da se prijavi za DUAL TEL
START i gospodjica mi rece nije ADSL internet nego neka njhova tehnologija , montira ce mi neku antenicu (verovatno bezicni internet) ako neko ima iskustva koja je varijanta bolja ADSL ili ovaj bezicni internet cena izadje otprilike isto. Hvala na odgovoru .

To je wifi tehnologija sto ti nudi, ADSL je svakako mnogo bolja varijanta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala ! Vec mesec dana vrtim sajt Oriontelekoma a nisam naisao na ovu akciju, ce vidim dali je to jos aktuelno.Danas nazovem da se prijavi za DUAL TEL
START i gospodjica mi rece nije ADSL internet nego neka njhova tehnologija , montira ce mi neku antenicu (verovatno bezicni internet) ako neko ima iskustva koja je varijanta bolja ADSL ili ovaj bezicni internet cena izadje otprilike isto. Hvala na odgovoru .

Toliko su inovativni da ima da ti kace antenu kao one Loga za TV,meni su tako hteli kada sam uvodio njihov fixni,da pojacaju signal,pa onda im fali duzina kabla,a antena ubi Boze kako je to odvratno izgledalo,to je trebalo da mi nakace ispred prozora,a kabal da vuku kroz stan kao Kolaricu Panic, ona decija emisija.
Valjda ce kod tebe to manje ruzno da izgleda.:p
Htedoh reci samo da mogu da zamislim njihovu novu tehnologiju.
 
Uzecu ipak samo ADSL od njih za 750 din a fiksni telefon vec imam kod MTS-a i nadam se da je dobra odluka :D
 
Nije. Orion ADSL je opštepoznato najgori od svih usloga što pružaju.
 
Jedina prednost orionovog wifi koji je takodje ocajan je to sto je to bas njihova usluga i onda znas kome da hebes sve po spisku dok kod ovoga uvek izvuku zeca iz sesira i vade se na telekom...
 
Mozda je i to sto kazes da vade zeca, ali meni pre svega lici da je xxxyyy manopolista svi znaju koji a ja ne smem da kazem jer ce odredjeni sa foruma banovati, lepo unistio svu konkurenciju i uskoro ce ostati samo on, pa ziveli onda ce sve super raditi ..... samo ce cene biti neke druge
 
SBB...


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno