Šta je novo?

Orion Telekom

^ da, preko akvizitera, dolaze na vrata i nude ponudu.
Meni ovo deluje više nego povoljno, samo da proverim kako rade kod mene.

Daju i do 3 meseca da nazovem grejs period, ako vam istice ugovor za dva-tri meseca, neće te plaćati duplo i starog i novog operatera, posle ta tri meseca kreće 24 meseca ugovorne obaveze. Dovoljno je da slikaju račun ili ugovor da vam je još toliko ostalo meseci kod sadašnjeg provajdera.
Počela borba za korisnike konačno. A ne ono pilićarenje od stane SBB i diskriminacija korisnika.

Zvuci sasvim korektno, za razliku od SBB-a. Javi, kako radi u praksi.
 
Jedno glupo pitanje - da li se mogu preko IPTV-a nekako videti kamere iz ulaza? Znam da je preko Vektorovog kablovskog moglo...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li neko zna da li je normalno na optici da snimak na TV-u kasni 15-20 sekundi?
Dok sam pricao telefonom na drugoj strani sam cuo gol,u pitanju je SBB kablovska,a tek nakon 20-ak sekundi signal stize do mene.
Moze li se smanjiti to zakasnjenje?
A i na ulici pre saznaju rezultat nego ja.
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna da li je normalno na optici da snimak na TV-u kasni 15-20 sekundi?
Dok sam pricao telefonom na drugoj strani sam cuo gol,u pitanju je SBB kablovska,a tek nakon 20-ak sekundi signal stize do mene.
Moze li se smanjiti to zakasnjenje?
A i na ulici pre saznaju rezultat nego ja.

Imas obicnu kablovksu SBB ili mislis na D3i?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da RTS HD kasni nekoliko sekundi u odnosu na običan RTS 1. Možda je do toga...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Primetio sam danas na SBBu(bivši IKOM) da je na RTS HD kasnila slika u odnosu na zvuk, a mislim da inače i HD malo kasni za SDom. Pa eto čisto da uporedim.
Ako je toliko kašnjenje na optici, onda im je tek dno dna televizija.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao taj problem sa Orionovim iptv, jos pre par meseci sam gledao neku utakmicu a imam i kablovsku tv, nestala kablovska upalio iptv a utakmica kasni 10 sec i vise, bas sam bio pitao i na forumu jos neki su imali taj pronlem, bas im dosta kasni.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
To je zbog nacina na koji IPTV radi. Najmanje ce kasniti ako gledate preko DVB-T2 RTS1. Kod svakog IPTV-a ima kasnjenje zbog toga sto mora da ima buffer. Odnosno uredjaj prima par sekundi ispred toga sto gledate, jer ako na "trasi" od vas do provajdera dodje do nekog problema (kratkotrajnog manje od par sekundi) vi to necete primetiti. Ali kao rezultat toga imate da kasni slika. To je kod svakog IPTV-a.
 
Hvala na objasnjenju.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
To je zbog nacina na koji IPTV radi. Najmanje ce kasniti ako gledate preko DVB-T2 RTS1. Kod svakog IPTV-a ima kasnjenje zbog toga sto mora da ima buffer. Odnosno uredjaj prima par sekundi ispred toga sto gledate, jer ako na "trasi" od vas do provajdera dodje do nekog problema (kratkotrajnog manje od par sekundi) vi to necete primetiti. Ali kao rezultat toga imate da kasni slika. To je kod svakog IPTV-a.

Samo sto ovde bas dosta kasni u odnosu na kabl,pa me zanimalo da li oni to mogu da svedu na sto manje kasnjenje.
 
EON kasni skoro minut, orion kasni između 30 i 60 sekundi, satelit kasni 2-3 sekunda...
Ništa se tu ne može uraditi.
 
Pa može se uraditi (provajderi tih usluga mogu nešto da promjene, ne krajnji korisnici naravno) da EON, D3i i ostali "OTT" servisi ne kasne 40-60 sekundi nego "samo" 10-15...
 
Pa može se uraditi (provajderi tih usluga mogu nešto da promjene, ne krajnji korisnici naravno) da EON, D3i i ostali "OTT" servisi ne kasne 40-60 sekundi nego "samo" 10-15...

Ovo stvarno iritira da dok gledam utakmicu,za gol saznajem sa ulice i od komsija kada se proderu,a ja cekam jos ko zna koliko da stigne signal.
A ova decurllija tek sto rade u CC su za pricu.
Ja mu kazem sta je problem,a on me jos pita koja je utakmica bila.
Ne znam samo kako me nije pitao ko je sudio utakmicu,jer je to od velikog znacaja,a ubedjuje me da je normalno toliko velliko kasnjenje.
U redu da kasni,ali toliko...To ne verujem.
 
Ја сам то својевремено имао код СББ-а на Д3, прво чујем реакцију комшија па после видим то што се десило. Зато сам преносе гледао уз затворен прозор. Сада гледам преносе на Планети која мислим такође касни и прозор је затворен.
 
J*biga, kad gledaš sport ti bocni slušalice u TV i tako gledaj... nema druge.
Ja sam na selu gde se baš i ne čuju komšije (ajd sad preko leta je malo primetniji problem jer su otvoreni prozori a pored moje kuće je kafić u kom se sad gleda fudbal i navijači/huligani se dernjaju zbog golova i promašnenih zicera minut pre nego što ta situacija stigne kod mene na D3i [u kafiću je verovatno TotalTV] tako da je ćale eto po prvi put posle 3 godine ukapirao tačno koliko kasni D3i stream i komentarisao mi tu činjenicu) ali zato imam brata smarača koji svaki prenos koji gledamo zajedno jaši na mobilnom telefonu i prati rezultat na Bet365 pa "kvari doživljaj"... pogotovo kad je tenis.

Za prenose koji su na RTS 1 i 2 alternativa koja ti je dostupna je ako imaš uslova da "hvataš" DVB-T2 signal sa antenom... pa da tu gledaš bez kašnjenja.

A Call centar džabe zoveš... sve i da uspeš da stupiš u direktan kontakt sa tehničkom podrškom / naprednom podrškom nivoua XYZ ni oni ti ništa pomoći neće jer se ni oni ne pitaju šta kako i zašto.
Problem je stvar platforme koja se koristi i slabog i jeftinog serverskog hardware-a. Bez ulaganja novca nema redukcije kašnjenja. Dobićeš odgovor "to tako mora" i ćao. (kao što SBB podrška lupeta da moraju da "nalepe" titlove na video jer koriste HLS stream, i da kao "ne može" da Eurosport ima 2 audio track-a pa da biraš komentatora kao što to može na D3).

p.s. Ja imam Sennheiser slušalice koje dolaze sa kablom dužine 3 metra :d :d tako da dobro dođu za takve situacije.


@calexx: RTS Planeta kasni ohoho... kasni u odnosu na EON stream koji već kasni 30+ sekundi. RTS Planeta stream i MTS TV Go stream su tu negde, 1-2 sekunde razlike.
 
Poslednja izmena:
Ja utakmice gledam preko ugrađenog dvb-t2 na tv rts1 i sinoć čujem urlike iz kafića a kod mene gol nakon nekoliko sekundi... Sad ne znam preko čega i koga oni u kafiću puštaju kad kod njih brže stižu golovi nego kod mene...
 
Ja utakmice gledam preko ugrađenog dvb-t2 na tv rts1 i sinoć čujem urlike iz kafića a kod mene gol nakon nekoliko sekundi... Sad ne znam preko čega i koga oni u kafiću puštaju kad kod njih brže stižu golovi nego kod mene...

Nije problem nekoliko sekundi,vec 20 i kusur...
 
Napisao sam ovo zato što neki kažu da na rts 1 preko dvb-t2 nema kašnjenja...
 
Jedino analognu ako koriste

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nema analogne godinama već, pogašeno sve već godinama
 
Pa spram D3i i EON terestrijalni signal "ne kasni"... nisam primetio ni da live score bude značajno ispred DVB-T2 prenosa. Sad da li je na satelitskoj ili nekoj od kablovskih slika ispred toga ~2 sekunde to već ne znam. I da li i u tim varijantama distribucije RTS HD je nekoliko (5,8..?) sekundi ispred RTS 1 / RTS 2 kao što je to slučaj na D3i... Pošto jelte odavno je izbačen RTS HD iz DVB-T2 mux-a pa ne mogu da uporedim.
 
Evo poređenja, levo EON, sredina RTS Planeta u Potplayer-u i krajnje desno DVB-T2

Screenshot (203).jpg
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se na off-u, ali može li da se prati rts planeta preko mobilnog, postoji li neka aplikacija?

Edit: da odgovorim sam sebi, sad videh, postoji RTS Planeta aplikacija, ali ima baš lošu ocenu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedino analognu ako koriste

Tako je, SBB-ova analogna kablovska prednjači za oko 3 sekunde u odnosu na DVB-T2:

gcCEbJ9.jpg
 
Ja utakmice gledam preko ugrađenog dvb-t2 na tv rts1 i sinoć čujem urlike iz kafića a kod mene gol nakon nekoliko sekundi... Sad ne znam preko čega i koga oni u kafiću puštaju kad kod njih brže stižu golovi nego kod mene...

Tvoje komšije u kafiću 100% nisu gledale sinoć prenos naše utakmice preko RTS 1 već na nekom drugom stranom kanalu preko satelita . Razlika između satelita i RTS 1 (dvb-t2) je oko 3-4 sek. .

P.S. Jedino ova varijanta koju je pomenuo @ewfd154
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno