Šta je novo?

Opera

Jes, rekli su do kraja mesece ali izgleda cemo jos cekati na njega.
 
Instalirao sam OPERA 16, a danas i OPERA 17. Po meni dosta lepo rade i ne buguju. Jedino sto nikako ne mogu da prežalim je BOOKMARKS, odn. Opera Link jer koristim Operu na 3 računara i pre je sve super funkcionisalo sa sinhronizacijama BOOKMARKS-a i SPEER DIAL-a... Ima li neko informaciju kada ce nas Norvezani ponovo udostojiti ovih veoma korisnih alata...
 
Ja sam ostao na verziji 12 samo zbog toga...katastrofa.
 
Hoce li biti uopste bookmark-a?
Meni ovo izgleda kao ostakacen browser(bez bookmarka),ako je u planu da ostane samo stash - good bye ,)
 
Ok! 17-icu sam instalirao juce i kao i 16-ica odlicno radi. Korisnik sam Opere 10-ak godina. Po meni su i 16 i 17 odlicne, jos samo da stigne taj BOOKMARKS i sve ce da bude ok...
 
Treba tu još toga vratiti. Recimo context menu na slikama u starim Operama ima više opcija, na primjer "Image properties", super stvar, ali sada nema, ni u Operi 17.
 
Ma milion opcija jos fali - block content, private tab (a ne window!!!), ekstenzija ima mizerno malo...ja ne silazim sa 12 dok novi browser ne bude imao sve ono sto koristim u Operi 12.
 
Ja koristim istovremeno Operu 12 i Operu 17, cekam dan kada cu moci odbaciti staru Operu jer je nova mnogo brza i dosta bolje radi, ali joj fali jos dosta mogucnosti koje ima stara.
 
Ma milion opcija jos fali - block content, private tab (a ne window!!!), ekstenzija ima mizerno malo...ja ne silazim sa 12 dok novi browser ne bude imao sve ono sto koristim u Operi 12.

U potpunosti se slazem. Isto koristim 12 dok ovaj ocerupani chrome like ne dobije novo perje
 
Ja koristim istovremeno Operu 12 i Operu 17, cekam dan kada cu moci odbaciti staru Operu jer je nova mnogo brza i dosta bolje radi, ali joj fali jos dosta mogucnosti koje ima stara.


Star ai nova OPera jednostavno za sada su totalno dva različita browsera. Nova je brža ali nefunkcionalna jer nema gomilu opcija i svih onih sitvica koje su razlikovale operu od drugih browsera
 
Sinhronizacija ce poceti da se nazire od verzije 19, pravo pitanje je koliko ce trebati za punu implementaciju.
 
Star ai nova OPera jednostavno za sada su totalno dva različita browsera. Nova je brža ali nefunkcionalna jer nema gomilu opcija i svih onih sitvica koje su razlikovale operu od drugih browsera
Svi mi i koristimo Operu zbog tih "sitnica", da ne koristimo sigurno bi na opera bila zadnji izbor.
E sad kad neko odluci da opera nema sve to...jbga
 
Ја ћу да чекам стрпљиво... Макар остао до краја и будем морао да угасим светло:)
 
Imaju oni sigurno statistiku, nije mali broj nas koji nismo presli. Da se nisu rukovodili zeljama korisnika, ne bi nikad ni napravili kvalitetan browser. Samo treba biti strpljiv.
 
Da li je neko danas napravio update Flash playera i ova nova Opera next mu je momentalno usporila prilicno u flash aplikacijama?
 
Kod mene je uvek novi flash i nisam primetio da se usporila zbog toga.
 
Na piratebay mi iskacu gluposti u novom prozoru, a isklucen je pop-up i imam adblock i ghostery. Nisam primetio da negde drugde iskace.
Uopste mi nije jasno kako da sprecim to.
 
Ako iskljucis javascript resices se te bede. u Chrome-u to postoji vec ugradjeno da se moze iskljuciti JS za svaki sajt zasebno, a u Operi mislim da nema, mozda jedino da nadjes neku ekstenziju koja ce to dozvoliti.
 
Ili nisi isključio bloker ili ne radi dobro. Na v12 uredno blokira.
 
Ma ocigledno je da tamo nesto ne funkcionise kako treba jer vec u vise verzija nisu sposobni da dodaju bookmark a i ona opcija po kojoj je Opera uvek bila ispred t.j. desni click pa image properties je naravno nestala....
 
"Opera_17.0.1241.45_Setup.exe"

Ovo je zadnja stabila verzija koliko vidim.
Zanima me da li ima u sebi autoupdate, tacnije da li ce se sama update-ovati na prvu sledecu stabilnu verziju, 18 recimo?
 
Nazad
Vrh Dno