Šta je novo?

Opera 12 final, diskusija i iskustva

Pa imas tu "force video quality" i stavis 720.
 
Poslednja izmena:
Šugavi google ladno vratio izgleda pretrage na 2011, plus sada ne postoji mogućnost pretrage preko slike.

Ako nekom ovo smeta, naravno da postoji rešenje (i zbog toga je opera 12 najbolji browser):

opera:config -> user pref -> Custom User-Agent ubaciti ovo:
Kod:
Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:31.0) Gecko/20100101 Firefox/31.0

;)
 
Meni poslednjih dana stalno baguje password na twitteru, nov izgled flickr-a uopšte ne radi. Tako, polako umire totalno, a zamene nema.
 
Pregleda li ko Imgur galeriju iz 12ice? Nedeljama unazad prikazuje se isključivo jedan komentar (top/best/new, zavisno koje sortiranje se odabere), dok ostali kao da ne postoje. Čak piše ispod slika da postoji jedan komentar, a kako ta funkcija broji komentare na strani, znači da se isti ni ne učitavaju. Pomislio sam da je do neke ekstenzije, ali i sa totalno novom instalacijom v12.17 je isti rezultat. Probao sam maskiranja u druge pregledače, ali ništa ne pomaže. U FF 31, 32 i IE 11 sve je normalno.

Problem je do kombinacije Opere i sajta, i drugi ga imaju http://www.reddit.com/r/techsupport/comments/2ez3o4/opera_1217_and_imgur_comments/
 
Poslednja izmena:
Opera mi sve lošije radi, mnogi sajtovi u nedogled vrte loading bar. Onda dok počnu da budu responsive prođe i po pola minuta minut.
 
Fala Zekane za google fix. I dalje ne odustajem od stare Opere, i dalje radi dobro.
 
Opera mi sve lošije radi, mnogi sajtovi u nedogled vrte loading bar. Onda dok počnu da budu responsive prođe i po pola minuta minut.
Pisao sam ovih dana o tome na temi Opera Next, ista stvar kod mene zadnjih možda 20 dana. S tim da nisam dočekao da se ipak učita. Nekad pomogne da ugasim Operu i ručno ubijem njene brojne preostale procese pa je opet pokrenem. Ono što je pomoglo je da sam podesio da se Windows 8.1 gasi na full način, da pravi puni reset, zbog toga je podizanje windowsa sporije ali nema ovog problema sa Operom. Inače meni se to dešavalo samo sa novom Operom, ne sa Operom 12 koja je u redu.
 
Da spomenem ovde, Otter Browser je u nekoliko objava doneo više funkcija nego nova Opera. Još je sirov i neotesan u mnogo sfera, ali mi je prijatnije njega da koristim nego HrOperu. Pravi naslednik Presto Opere.
Imao sam problem sa instalacijom beta verzije, nesto vezano za QT. Mada, ovo je stara masina, pa verovatno hardware pravi frku. Nisam bas imao zivaca da se igram, ali navijam za Otter ekipu. Nadam se da ce sljakati u Linuxu.

Opera mi sve lošije radi, mnogi sajtovi u nedogled vrte loading bar. Onda dok počnu da budu responsive prođe i po pola minuta minut.
Mislis na 12.17? Prosto, ako je textualni sadrzaj ono sto te zanima, zaustavi ucitavanje i sve ce biti ok. Npr. ako u adress baru ucitavanje stigne do 157/159, slobodno zaustavi i 99% ces videti sadrzaj cele stranice.

Moja primedba odnosi se na IRC. Treba mu citava vecnost da ucita sve sobe, (npr. na Freenodu) a ako se ne varam, nema opcije da preskoci ucitavanje i samo se loguje na server. (trenutno sam na live Linuxu, SeaMonkey, a WIN prso pa ne mogu da proverim :p )
 
Potrebna mi je pomoć, kako u opera:config meniju da promenim spisak fajlova sa kojima radi Opera. Pokušao sam u Preferance-Advanced-Programs sekciji, ali odbija od odštiklira sve fajlove. Na slikama je stanje kako sada izgleda i kako mi treba.

Clipboard02.jpg Clipboard01.jpg
 
Prvi put vidim te slike. Je l' to klasična Opera (=< verzija 12.17) ili ova nova (15 nadalje)?
 
Poslednja izmena:
Ja u životu nisam video taj dijalog. Kako si došao do njega?

To što tražiš: pref>adv>programs>Check if Opera is def. browser>Details...
 
Našao sam ja to, ali ne mogu da odštikliram sve, u tome je problem. Pre nekog vremena sam sve namestio da se otvara sa Operom i od tada imam probleme sa nekim sajtovima. Pošto ne mogu na lokaciji pref>adv>programs>Check if Opera is def. browser>Details da sredim to što mi treba, tražim alternativu u opera:config meniju. Jedno od rešenja je (koliko sam shvatio) je da obrišen operaprefs.ini fajl.
 
Nisam koristio, a :config ima previše podešavanja da bih znao napamet da li može ili ne odatle. Sačuvaj operaprefs.ini drugde, pa probaj. Ako ne radi, vrati fajl.
 
Probao malopre i neće. Sve se resetuje, ali on polja su i dalje označena i ne mogu da se uklone oznake. Probao sam i da instaliram ponovo 12.17, takođe bez uspeha. Ne znam zašto je to ostalo zaglavljeno.
 
Pošto je to Windows komponenta, traži u Control Panel. Nisam siguran da je totalno do Opere.
 
Pronađeno rešenje. :) Prvo mora Opera da učini nedefault browserom, pa da se drugi postavi kao default. Nakon toga mogu da se čačkaju podešavanja i posle se vrati kao podrazumevani. Eto, ako nekome zatreba.
 
Ima li resenja za zbrljane komentare na youtube? Morace se izgleda traziti zamena, sad cu da probam opet novu Operu, pa ako mi se ne svidi, trazim neku non-chromium alternativu.
 
Ja sam probao maxthom, jako dobar browser.
Takodje sam pokusao da se naviknem na chrome ali je on nekako suvise trom.
Maxhton je najpriblizniji staroj operi, a postoji i mobile verzija koja je najbrzi browser koji sam video za android.
 
Poslednja izmena:
Bakara, puno ti hvala što si mi skrenuo pažnju na Maxthon. Znao sam ga još dok se zvao MyIE i gledao sam ga kao alternativu za Operu, ali kad sam video da koristi Blink, odmah sam ga svrstao u Notepad browser kakav je ChrOpera.

Potpuno si u pravu, do sada što sam probao, ovo je najbliže Operi Classic. Jeste da će nedostajati nekih vrlo korisnih stvarčica, ali program dozvoljava dovoljno pravih podešavanja kako bih mogao da ga prilagodim sebi kako želim. Mogu li addoni od drugih Blink-based browsera da se koriste?
 
Na prvoj probi na netbuku (kilavi Atom) pokazuje se odlicno - brzi je i manje se muci cak i od Opere, i vec ima dodatni plus za neobicni gesture - desni klik na tab bar je automatski "paste and go" u novom tabu. Probacu kasnije i na desktopu.

Edit: a bas pre par dana sam slao prijatelju koji se pati sa Pentiumom link gde se poredi CPU-RAM potrosnja i gde je Maxthon rame uz rame sa Operom (moja greska, ipak je Green Browser).
Licni utisak (doduse sad je novija verzija od testirane) - daleko je bolji i brzi na slabijim masinama od Opere 12.
browser-scores-chart2.png

http://lisparc.wordpress.com/2013/08/17/10-popular-web-browsers-tested-for-memory-and-cpu-usage/
 
Poslednja izmena:
zna neko razlog zasto ne prebaca svaki put tab na jedan levi klik?zadnja beta opere je u pitanju.
 
^^ ej...ovo je tema za staru operu!

@RazbojNick

Moze svasta da se podesi i namesti, ima i addon-ova ali se nesto nisam bavio njima...
jedna od stvari koju nisam uspeo je da dobijem alternativu iz opere za desni klik "insert note"

@Jericho
Na tom testu cak ni chrome ne izgleda lose, ali u praksi posle duzeg surfovanja on se strasno uspori dok maxthon i opera samo sibaju.
Kad vec isprobavate ja sam na maxthon naisao tako sto sam ga dobio na mobilnom telefonu i odusevio se brzinom ucitavanja stranica i bukvalno nema stranice koju nije sazvakao...i onda tom logikom instalirao desktop verziju.
Tako da probajte obavezno mobilnu verziju.
 
Pa ovaj Maxthon radi fantastično! Namestio sam neke ekstenzije da emuliraju odredjene funkcije iz Opere 12 i stvarno sam zadovoljan. Dok Otter Browser ne postane ozbiljno upotrebljiv, možda se totalno naviknem na Maxthon. HrOpera u kantu i solim tlo iza nje.

Usput, našao sam informaciju da Hrom ekstenzije ne pasuju, jer autori Makstona modifikuju izvorni kod. Nagadjam da je zato program toliko bolji kad su u pitanju podešavanja.

Bakara, ne radi ti posao SkyNote?
 
Poslednja izmena:
Ekstenzija ti je upakovana sa brauzerom, samo uradi desni klik na selektovan tekst, ima opcija Send to SkyNote

EDIT: Sad sam skapiro šta ti treba, da, nema INSERT note iz SkyNote, samo c/p.... tek se na ovakvim sitnicama vidi gde je bila Opera klasik u odnosu na današnje notepad browsere
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno