Šta je novo?

Oneplus Nord 3

Running

Cenjen
Učlanjen(a)
01.01.2017
Poruke
1,914
Poena
145
Na ljeto treba da izadje:

Neke od znacajnijih specifikacija Dimensity 8100, 150W punjenje...
Mislim ovo je najmanje midrange telefon.
Vidjecemo cijene, pretpostavljam slicno kao i Nord 2.
 
Sto se sirove snage tice, ima dovoljno. Pravi se u TSMC 5nm procesu tako da je i s te strane dobar. Nema X1 i X2 jezgra koja ionako previse trose i greju se, vec ima 4xA78 + 4x5A55 CPU konfiguraciju. Podrzava WQHD+ na 120Hz.

Na papiru skroz dobar chipset.
 
Hvala na odgovoru, to ispada onda neka visa srednja klasa...
 
Jok, to je visa klasa, samo bez losih X1 i X2 jezgara. Ta konfiguracija CPU jezgara i TSMC proces su najbolji izbor za Android trenutno.
 
Dimensity 8100, efikasan (grijanje, baterija) kao SD870 a snaga SD888.
Ali 150W punjenje, pa to je 10ak minuta...😲
Odlican HW i Oxygen...

Pravo je uzivanje koristiti Nord 2, mogu misliti tek ovo...tesko da me nece zasvrbiti dzep kad se ustabili kod nas i cijena i dostupnost.
 
I Realme najavljuje 150W punjenje u GT Neo3, moguce je da ce ista baterija i punjac da idu i u Nord 3.
Uz super brzo punjenje, ta baterija ima mnogo duzi zivotni vek - nakon 1600 ciklusa izgubi samo 20% kapaciteta. Bar tako najavljuju Kinezi...
 
Pa to je (skoro) isti telefon. 😅
Nadam se da će ubaciti i bolju UW kameru, 8mpx na Nord 2 nije baš za pohvalu.
 
Video sam bio vest od pre nek dan na drugim sajtovima,pa sam pomislio da je to to ,nisam ni gledao datum :) . Dole ima novija ,slično kao tada ,samo što se kaže da će imati 100w umesto 150,i 8gb umesto 12gb ..

 
Vidjecemo sad kad izadje Ace 2V, 7 marta, to ce biti Nord 3 za globalno trziste na ljeto kad izadje.
 
Vidjecemo sad kad izadje Ace 2V, 7 marta, to ce biti Nord 3 za globalno trziste na ljeto kad izadje.
Ako je to istina onda je krš što se tiče kamere

Omnivision za zadnji glavni senzor....

Ovo ostalo ok

Dimenzije su malo veće

Ne verujem da će ovo biti Nord 3
 
OV ide sve češće u telefone...
 
Ima li nekih novih informacija o nord 3 za globalno tržište?
 
5 jula izlazi. Ovo ce biti telefoncina samo takva. Cijena za EU 450€ za 8/128 i 550 za 12/256. Upgrade na svim poljima.

Kad bude opet kakva akcija, pazariti ako Bog da.
 
Ja, koliko, videh na GSMAreni (a tako pise i KIMOVIL) imace SoC iz MTK serije 9xx0 ako se ne varam?!?!?
 
Indus neki okacio.
 

Prilozi

  • Fz7xlgZWAAEALUy.jpg
    Fz7xlgZWAAEALUy.jpg
    118 KB · Pregleda: 80
  • Fz86nbbWIAIgJfS.jpg
    Fz86nbbWIAIgJfS.jpg
    89.6 KB · Pregleda: 56
  • Fz86nsuWwAEQ2f9.jpg
    Fz86nsuWwAEQ2f9.jpg
    97.6 KB · Pregleda: 83
Znaci da je SoC mtk9x00 tj neki iz serije 9000 sto vredi svaki dinar!
 
Cena za Indijce 16/256 je 360 EURaaaaaa :O dok ce kod nas biti 500-600 :(
Negde m0rali da zakinu. Stavili prvi i stari 9xxx SOC tj bas 9000 (ako sam dobro video) no, i to je odlicno ali 6,74" ekran u-bi-ca :( Da bih ga nosio na poslu trebaju mi bisage. Dzep odmah otpada :( no, videcemo kada se pojavi kod nas (na jesen sa iole normalizovaom cenom). . .
 
Imate na yt review za nord 3, na LIM reviews. Nisam uspeo da kopiram link iz nekog razloga...
 
Odlican je, i jos 3 nadogradnje, flagship level. Stvarno nema nista da fali, upgrade na svim poljima u odnosu na N2. Kamera (glavna), baterija, punjenje, ekran, SoC, zvuk..

Cekam neke dobre akcije kad se pojavi, kao sto sam i N2 uzeo. Miran bi bio 4 godine.

Steta sto nisu ubacili masku u paket.
 
Sve to stoji ali ga ja sigurno neću uzeti ni u razmatranje zbog tolike dijagonale. Asus je uspeo da ugura veću bateriju od Norda 2 u mali Zenfon, posle 1, 2 i 2T mislio sam da Nord linija ostaje na 6.4 ali ovo je, bar za mene, previše
 
Isto mišljenje delimo, mada me svakako kopka. No, mislim da će me cena odvući na uštrb dijagonale. Ima to da košta basnoslovno kod nas.
 
Neće on ni biti kod nas zvanično već samo na KP, a tu će cena biti realnija. Kada sam pričao sa jednim poznanikom iz Yettela i pitao zašto nema više OnePlus telefona u prodaji, kaže da se nikome ne isplati. Malo ljudi zna za brend i onda se lager razvlači u nedogled. Zato su i sad izbacili Nothing phone a lager im je bio tipa 10-20 komada. Pa i OnePlus kad kupujete preko KP retko koji prodavac ga ima na stanju, nego se uvek poručuju pa čekaš. Zna se koji brendovi idu u Srba...
 
Ovo je sa zvaničnog sajta, 8/128 50 e manje. Na KP je 430/520 eur. Za te pare ove specifikacije (kome ne smeta što je kao poslužavnik) je ok ponuda. I pravi odnos u odnosu na flegšip 11. Ali su mu kamere kao na 2
 

Prilozi

  • 1688636786017.png
    1688636786017.png
    50.1 KB · Pregleda: 51
U pravu si @Amortizzer . Tako sam i kupio Nord 2 na akciji, zadnje zalihe da ga se rijese, a onda ga nigdje nije bilo, niti su nabavljali niti planiraju vise 1+. Bitno da ima po 100 modela Xiaomi-a i Samsunga. Steta. Sta da se radi, prilagodi se nasoj ponudi.
 
Mnogi velika razlika u ceni 8/128 i 16/256 mada, to je to. Kome treba 16GB? Pa neću ja bager na površinskom kopu da upravljam sa 16GB :O ali ajde... Samo da je 6.43" ne bih žalio para. Čak i bager da vozim :D
 
Nazad
Vrh Dno