Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Save je to ok. Sada sam proverio i sve aplikacije imaju omogućen kompletan Network Access
Mislim da sam već pisao, potrazi po temi moje postove ali evo pokušaću opet da se setim svega :):

1. Isključi optimizaciju baterije za te app za koje želiš instant notifikacije i uključi sa se pokreću same (zadržiš dugo na ikonu app pa app info za ostalu okačiću SS)

2. Zaključaj ih u ram memoriji (recents-pa za tu app u gornjem desnom uglu na 3 tačkice pa zaključaš (lock))

Sa ovakvim podešavanjem sve notifikacije će stizati na vreme.
Ovako, pored toga što si isključio optimizaciju za tu app moraš da je zaključaš u ram-u, i omogući sve ovo tj da radi gde god želi i da ima automatsko pokretanje (auto launch). Zaključavanje app radi u recents (nedavno korišćenje app) pa imaš ona 3 dugmeta gore i prva opcija. A ova druga , zadržiš na app ikonu pa ideš na app info pa na battery
Evo ti ovde sam već pisao.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-05-11-42-05-33_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2023-02-05-11-42-05-33_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    78.2 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_2023-02-05-11-47-02-70_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    Screenshot_2023-02-05-11-47-02-70_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    125.9 KB · Pregleda: 28
Možeš li malo detaljnije da objasniš ovo što sam citirao?
The VOOC Flash Charge circuit technology reportedly lowers the temperature of the charging adapter, and creates an interface from the adapter to the phone, which, OPPO claims, improves the speed and safety of the charge.

Wiki link

Ovo mi pa nema logike. Na Wikipedia -i piše da se smanjuje temperatura punjača?

Android authority

Ovo vec ima logike. Još jednom Wikipedia zakazala jer svako može tamo da piše.
 
Pa ništa nije konkretno rečeno. Svaki punjač za mobilni radi konverziju napona i jačine struje. Bar do sad nisam video telefon koji ima ulaz za 230 V i 16 A, pa da se pretvaranje napona i jačine struje radi u samom telefonu.
Ako se baterija sastoji od dve baterije, onda svakako softver reguliše punjenje obe baterije i reguliše snagu punjenja, kao i odnos izlaznog napona i jačine struje iz punjača, a prateći između ostalog i temperaturu baterije.

Meni nije samo jasno, šta je to preuzeo punjač na sebe u odnosu na sam telefon u procesu punjenja (turbo punjenja da budem precizniji), a u odnosu na druga rešenja.
 
Možeš li malo detaljnije da objasniš ovo što sam citirao?

Pokušaću.

Standarno brzo punjenje, kao što je recimo Qualcomm, funkcioniše tako što se povećava električni napon, tj. voltaža.

Primera radi, Xiaomi 120W punjenje se ostvaruje uz
20 V x 6 A = 120W

Međutim, pošto su baterije u telefonima uglavnom 5-voltne, mora da se odradi konverzija voltaže, a elektronika se nalazi u telefonu, i prilikom te konverzije generiše se toplota.

VOOC radi drugačije, on ne povećava toliko voltažu već obrnuto, povećava amperažu, tj. jačinu struje naspram napona.

Recimo ima ovaj SuperVOOC 80W punjač, on je

11V x 7.3A ~ 80W

S tim da se dešavaju dve različite stvari... Opet je potrebna konverzija voltaže jer su jelte baterije 5-voltne, ali se konverzija dešava u punjaču, tu je elektronika, i višak toplote se generiše u samom adapteru a ne u telefonu.
Uz to, konverzija je manja jer kao što sam spomenuo amperaža se povećava kako bi voltaža morala što manje.

A druga stvar, jača struja zahteva samo deblji ili dodatni kabl... Zato vam VOOC kablovi imaju veću debljinu naspram drugih i brzo punjenje radi samo uz njih.

Bez originalnog kabla nema ni jače struje, stoga nema ni brzog punjenja.

Prosto rečeno, u slučaju VOOC tehnologije većinu posla obavljaju punjač i kabl, oni dostavljaju telefonu "gotovu energiju".
Kod ostalih, adapter praktično se bavi samo protokom a na telefonu je da se pozabavi konverzijom i prihvatom, što podrazumeva rad, a rad podrazumeva toplotu.

A sad zašto svi ostali ne koriste ovu tehnologiju koja je bolja, razlog je prosto patent.
OPPO je skontao priču oko brzog punjenja bolje, zaštitio svoju tehnologiju i za sada ostale ostavio u zaostatku po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Da ti je jasno, radio bi u BBK-u. 🙃

Ne pitaj mnogo, vec uzivaj u blagodetima.

krastavac, na tehničkom smo forumu... ,a @g0ks1 je dao lepo objašnjenje...
Nisam bio upoznat sa ovim detaljima.

Moj najjači punjač daje na izlazu 10V*3A, a realno je moglo biti 5V*6A... Telefon se naravno poprilično greje, pa izbegavam punjenje njime, već ostavljam na 5V*2A punjači preko noći ili na poslu, ako sam ceo dan u kancelariji...
 
Mojj najjači punjač daje na izlazu 10V*3A, a realno je moglo biti 5V*6A... Telefon se naravno poprilično greje, pa izbegavam punjenje njime,

Baš tako je i krenula priča, još onda kada je i 30W postalo super brzo punjenje.

Svi su radili recimo 10V*3A, i normalno valjalo je konvertovati taj napon da bi odgovarao 5V bateriji.

Onda je OPPO patentirao VOOC uklonivši taj "step-down" mehanizam tj. mehanizam konverzije i rekli evo mi imamo 5V*6A 30W punjenje, nema nikakve konverzije, nikakve toplote, nikakvih ograničenja.

Kasnija evolucija je bila patentiranje SuperVOOC gde su usled rastućih brzina normalno morali da povećaju napon iznad 5V, te da uvrste step-down mehanizam, ali su ga smestili u punjač.

No, zajedničko je to da u svakoj verziji lišavaju bateriju viška toplote i na taj način em obezbeđuju sebi veće domete brzog punjenja em prolongiraju životni vek baterije.
 
Koriste i dvije baterije (dual cell) serijski vezane, i na taj nacin napon od 10V podjele po 5V, zagrijavanja vrlo mala.

Tu su definitivno odmakli od konkurencije i Qualcomma.

I nije bas napon baterije 5V, vec 3.7V.

Meni su vise fascinantne baterije koju mogu da 'prime' toliku struju.
 
I nije bas napon baterije 5V, vec 3.7V.

Meni su vise fascinantne baterije koju mogu da 'prime' toliku struju.

Tačno.

Ali se danas moderne litijumske baterije zbog zaštitnog kola koje koriste deklarišu kao bezbedne za prijem raspona 4.8-5.2V stoga se 5V uzima kao industrijski standard, i nema potrebe da se konverzija radi na 3.7V
 
Mislim da sam već pisao, potrazi po temi moje postove ali evo pokušaću opet da se setim svega :):

1. Isključi optimizaciju baterije za te app za koje želiš instant notifikacije i uključi sa se pokreću same (zadržiš dugo na ikonu app pa app info za ostalu okačiću SS)

2. Zaključaj ih u ram memoriji (recents-pa za tu app u gornjem desnom uglu na 3 tačkice pa zaključaš (lock))

Sa ovakvim podešavanjem sve notifikacije će stizati na vreme.

Evo ti ovde sam već pisao.
Podešeno kao na sličkama pa da vidim šta i kako.
Javljam šta se dešava.
THX
 
@g0ks1 polomio mi se mozak, ja sam čovek društvenih nauka. Svaka čast na objašnjenju, uvek me zanimalo zašto najveći igrači ne koriste brze punjače i prosipa se priča kako oni uništavaju baterije

Nije samo napon bitna stvar, već i jačina struje. Ako želiš da smanjiš napon, a pri tome da zadržiš veliku snagu punjenja, jačina struje mora da se poveća.
 
@stefan8661
Koliko sam uspeo da sagledam, potrebne mi aplikacije rade normalno sem Gmail -a. Gmail mi daje notifikaciju tek kada probudim fon iz sleep-a a na internetu operatera. Za GMail nema nikakvih podešavanja/optimizacije sem da ga zaključam katančićem na tri tačkice :(
Jedino je on ostao nerešiv. . .
 
@stefan8661
Koliko sam uspeo da sagledam, potrebne mi aplikacije rade normalno sem Gmail -a. Gmail mi daje notifikaciju tek kada probudim fon iz sleep-a a na internetu operatera. Za GMail nema nikakvih podešavanja/optimizacije sem da ga zaključam katančićem na tri tačkice :(
Jedino je on ostao nerešiv. .
Zadrzi duze prst na gmail ikonici, idi app info, gornji desni cosak , uninstall updates.
Pokreni gmail. Zatvori gmail.
Idi na play prodavnici, nadji gmail i uradi update.
Probaj kako radi.
 
@Kidence
Rade notifikacije kao Doxa sada!
THX
 
Konstatacija:
Posle dužeg vremena u sleep-u notifikacije kasne. Sve dok ga ja isprobavam (sleep kraći od nor 30min) podešavanja rade perfektno. . .
:(
P.S. Ne znam kako je na Nordu organizovan sleep. Da li prvo "pada" u sleep pa posle nekog vremena odlazi u deep sleep ili kako već.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sa slajderom za zvuk. Ne registruje kad je dole, stoji da je vibracija uključena i dalje, a ako ga restartujem tako dok je u donjem položaju onda radi zvuk sasvim normalno. Da li bi pomogao factory reset?
 
Iako je smaranje podešavati sve posle ponovo, ja bih uvek udario prvo factory pa onda razmatrao druge opcije.
 
Slažem se da je FR lek za sve boljke (u stvari, nadam se) ali me mrziiiiii da ga posle doterujem, no, izgleda da će tok stvari upravo tako ići.
 
Pa verujem da će FR da reši problem, jer da je nešto do prekidača ne verujem da bi ga registrovao posle restarta telefona. Uradiću ovih dana pa cu videti, baš mi se ne cima da nosim tel u servis
 
Pogledaj da nije upala neka prasina ili se nesto zaglavilo u dugmetu.. Tesko da ce FR da resi tu problem. Mada mozes probati ovu app da koristis za tu namenu.

 
Ako sam razumeo, kada isključi telefon pa spusti slajder, kada ga ponovo uključi registrovao je da je ton uključen. Meni to više deluje kao neki softverski bag ali svakako treba proveriti sve
 
Ja bih tu prsnuo wd 40 :-D

Da malo "osvežim" kontakt

Svakako i FR je moguće rešenje i preporučen je posle velikog update -a kod svakog proizvođača
 
Konstatacija:
Posle dužeg vremena u sleep-u notifikacije kasne. Sve dok ga ja isprobavam (sleep kraći od nor 30min) podešavanja rade perfektno. . .
:(
P.S. Ne znam kako je na Nordu organizovan sleep. Da li prvo "pada" u sleep pa posle nekog vremena odlazi u deep sleep ili kako već.
Probaj ovo. Idi u podešavanja, pa baterija, pa advanced.

Uđi u optimise battery use i za one app za koje želiš instant notifikacije izaberi da ne optimizuje

Meni je to tako podešeno i sve radi lepo. Ostavljena je upaljena opcija sleep standby optimisation i opet sve radi dobro

Čini mi se da je bitno da se ovamo odabere da ne optimizuje, to rešava problem

Zaboravio sam ovo da napišem prošli put
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-07-22-33-26-27_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2023-02-07-22-33-26-27_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    107.3 KB · Pregleda: 15
Ali tu ga nema gmail.
 
Ma to mi je sve uredno :( a GMaila tu nema. Dugme za zvuk ni ne drndam tj. retko tako da ono svakako nije uzrok ovom kasnjenju notifikacijaaaaaaaa. . .Gubim kosu!
Jedino da podesim fon na High Performance pa da propratim sta se onda desava. Videcu i to.
 
I sve notifikacije ti stižu na vreme samo Gmail kasni? Odnosno stigne kad otključaš telefon?
 
Nazad
Vrh Dno