Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Tvoj uredjaj stvarno kao da je pokusni kunic pa dobijas update ranije nego ostali.

Nego jel imas ti u telefonu Oxygen Updater? Ajde proveri da tebi nije podeseno mesto EU da stoji India. Posto gledam na netu i pisu da je to update za indijsko trziste.
Oxygen updater 5.9.0 imam

A gde da vidim na koju je zemlju? U Languages english united states je default
 
Oxygen updater 5.9.0 imam

A gde da vidim na koju je zemlju? U Languages english united states je default
Otvori Oxyegen pa zadnja stavka ili ti zupcanik pa tu pod Devices pogledaj sta pise, kod mene je OnePlus Nord 2 (EU), vidi da ti nije tu promenjena zemlja pa da zato dobijas update ranije nego ostali.
 
OnePlus Nord 2 (EU) to stoji

Probajte google system play update, pa security update ručno. U settingsu. Pre ovih jačih i većih, tu mi je prvo jedan dan tražio restart, pa par dana posle toga manji update od 48 MB valjda i onda su bili ovi preko Oxygen updatera
 
Ovaj model definitivno ima jedan problem, softverske je prirode, a tiče se Android Auto funkcije. Naime, kad se poveže kablom na AA uređajem u automobilu, konekcija vrlo brzo pukne i multimedija u automobilu prijavi grešku da uređaj nije kompatibilan ili ga ne vidi. Nekad se ta greška.javlja nakon par minuta korišćenja, nekad nakon pola sata, al generalno neki bag postoji. Nekad se desi da radi bez problema, ali retko. Čitam po forumima da ima mnogo žalbi na Nord2 po tom pitanju.
Lično sam pokušao sve što je do mene da to rešimo menjao kablove, podešavao opcije na telefonu, ali problem ostaje. Prethodni telefon je radio bez greške.
Čak je i Nord radio bez greške prvih mesec dva.
One Plus podrška je ostala nema na ovaj problem već koliko vidim skoro dve godine u nazad i pored ogromnog broja pritužbi od strane korisnika.
Za mene lično je ovo jedan vrlo veliki minus i propust jer mi AndroidAuto mnogo znači.
 
Vidim da si probao da menjaš kablove, jesi li probao i originalni OnePlus kabl? Meni Android Auto nije hteo da radi sa bilo kojim kablom osim sa originalnim, sa kojim nema problema.
 
Ostalo mi je još par solucija koji ću danas probati. Između ostalog ću probati i kabl koji je došao iz njega, on mi je previše krut i nezgrapan pa sam zato probao zamenski za OP telefone koji je malo fleksibilniji ali je i dalje zazalo.
Javljam kad završim sa testiranjima.
 
Update, u opcijama AA sam izbrisao auto na koji je bio povezan, tako da je po uparivanju opet sve podesio ispočetka. U opcijama telefona Developer menu sam stavio da USB konfiguracija bude default MTB protokol za prenos podataka. Zatim sam prikačio telefon preko original kabla koji sam dobio uz punjač i sve je radilo jedno 25 km vožnje. Muzika sa Spotifya i Gmaps. Zatim sam priključio telefon preko kabla koji sam ranije koristio za Samsung telefon ( original kabl kupljen i Samsung prodavnici ) namenjenio sam ga samo za automobil i AA je radio sve normalno još narednih 25km vožnje.
Nadam se da je sad sve ok, al ispratiću još jer mi je ranije random bagovao. Sad ću koristiti samo taj samsungov kabl pa ako zabaguje opet, onda ću prikačiti preko original Nordovog kabla da eliminišem i kabl ako je do njega.
 
Ova originalna maskica što se dobija uz mob kao da mi je požutela.
Narućiš sam Nillkin, videću kada stigne kakva je.
 
Ova originalna maskica što se dobija uz mob kao da mi je požutela.
Narućiš sam Nillkin, videću kada stigne kakva je.
Isto ce ti biti, jednostavno providni TPU izgubi na transparentnosti vremenom. Jos nisam vidio TPU da je isti kao prvog dana.

Ova originalna mislim da je najkvalitetnija i najbolja maska i sigurno da najbolje lezi. Ima mala zadebljanja i podignute ivice na coskovima.

Ne mogu da vjerujem da vam smeta sto malo izgubi boju.😄
 
Isto ce ti biti, jednostavno providni TPU izgubi na transparentnosti vremenom. Jos nisam vidio TPU da je isti kao prvog dana.

Ova originalna mislim da je najkvalitetnija i najbolja maska i sigurno da najbolje lezi. Ima mala zadebljanja i podignute ivice na coskovima.

Ne mogu da vjerujem da vam smeta sto malo izgubi boju.😄
Nije da mi smeta, ali je baš požutela.

Narućio sam belu Nillkin, videću kako će ona da se drži.
 
Ne upratih odma' da si bijelu masku narucio, mislio sam da govoris o transparent. Nece ta promjeniti boju, samo providne.

Da mu šmeka ovako kad malo potamni.

Ne znam, odlicna je ova oneplus maska, fino dizajnirana, vise zasticenija na mjestima gdje treba, ivice spustene gdje treba, kao i sve od oneplusa, sve je nekako uradjeno sa smislom i razlogom, nisu bas tipicni kineski štanceri k'o na traci. Zato su se i bazirali na US trziste.

Npr. imam i oneplus sat, tacno mi vise odgovara njihova narukvica iz prakticnih razloga (iako dosta njih hejtuje) ovakva nego klasicna gdje se izvlaci kais svako malo.
 
Kakav je Oneplus sat? Ja sam naručio i treba ovih dana da mi stigne. Kakvi su ti utisci
Meni je odlican i sve radi korektno. Mnogima ne valja jer nema update svako malo.

Ono sto me je privuklo pored oneplus ecosystema, brutalan kvalitet i dizajn sata (oblik, kontura, dugmad sa strane, materijali...) i naravno softver na satu bez glupih opcija poput nekog amazon asistenta, PAI-a i tome slicno kao na Amazfitu.

App za tel mi takodje odgovara, UI naravno odlican, jednostavan sa 2 boje, crnom pozadinom (dark mode) i 3-4 opcije pregleda koraka, srca i tome slicno i 20ak watchface-ova. Aplikacija nije sarena kao ostale, da se gubis u silnim mjerenjima i preporukama i share-ovanjima sa prijateljima.

Zvucnik je odlican, mikrofon takodje, za razliku od beskorisnih amazfit-ovih, odlicno se cuje. Ekran fantazija, odziv odlican, kretanje kroz meni ne trza i ne gubi frejmove. Upload muzike na sat radi bez problema i zastajkivanja sto nije bio slucaj sa xiaomijem.

Meni zanimljiva opcija Phone na satu, otvara se mali dialer mogu se pozivati brojevi, i dodati omiljeni radi brzeg pozivanja.

Weather je poprilicno tacan i dobar.

Nadmorsku visinu mjeri na osnovu pritiska vazduha a ne GPS-a.

Korisna opcija sinhronizacija navigacije prilagodjena satu sa Google Mapsom.

Sta znam, sat nije za svakoga, mnogi ce ga ishejtovati, ko voli da se igra i cacka i ima milion opcija, tipa xiaomi fanovi i slicno...

Ja jednostavno ne mogu da uklopim Amazfit i slicnu filozofiju sa Oneplus telefonom, ne ide...mozda sam cudan ali tako je...
 
Hvala ti, mislim da će biti dobar sat za mene. Meni se dopao izgled sata, deluje kao da su ga kvalitetno odradili. Od funkcija mi znači da može da se obavi poziv preko sata, da ima notifikacije za aplikacije, da dugo drži baterija i da ima jaču vibraciju tokom alarma, eventa i notifikacija. Otkucaje srca da meri koliko toliko tačno. Kako meri spavanje i ostalo mi je nebitno.
 
Jel to jedini model koji imaju i kako ste zadovoljni sa izborom watchface-ova?Imao sam skoro sve prethodne samsung modele sata pa se plasim malo kakav je u poredjenju sa njim..Osim kad je baterija i brzo punjenje sata u pitanju :) ..
 
Nema mnogo watchface-ova. Meni to ne znaci nista, dok ce vecini mozda smetati. Ne znam da li bi ti odgovarao bilo kakav sat sa RTOS posle Samsunga.
Ja npr. ne bih nikad Samsung najvise zbog baterije i vjerovatno najbolje radi na samsung telefonima.

Da, zaboravih reci punjenje je isto Warp, ne ceka se dugo, vibracija je dobra, osjeti se fino.

Mislim da imaju jos Band ali ga nema nigdje u ponudi, nisam nasao. Uskoro valjda treba da izadje budzetski Nord watch u vise verzija, nagadjanja.
 
Meni je odlican i sve radi korektno. Mnogima ne valja jer nema update svako malo.

Ono sto me je privuklo pored oneplus ecosystema, brutalan kvalitet i dizajn sata (oblik, kontura, dugmad sa strane, materijali...) i naravno softver na satu bez glupih opcija poput nekog amazon asistenta, PAI-a i tome slicno kao na Amazfitu.

App za tel mi takodje odgovara, UI naravno odlican, jednostavan sa 2 boje, crnom pozadinom (dark mode) i 3-4 opcije pregleda koraka, srca i tome slicno i 20ak watchface-ova. Aplikacija nije sarena kao ostale, da se gubis u silnim mjerenjima i preporukama i share-ovanjima sa prijateljima.

Zvucnik je odlican, mikrofon takodje, za razliku od beskorisnih amazfit-ovih, odlicno se cuje. Ekran fantazija, odziv odlican, kretanje kroz meni ne trza i ne gubi frejmove. Upload muzike na sat radi bez problema i zastajkivanja sto nije bio slucaj sa xiaomijem.

Meni zanimljiva opcija Phone na satu, otvara se mali dialer mogu se pozivati brojevi, i dodati omiljeni radi brzeg pozivanja.

Weather je poprilicno tacan i dobar.

Nadmorsku visinu mjeri na osnovu pritiska vazduha a ne GPS-a.

Korisna opcija sinhronizacija navigacije prilagodjena satu sa Google Mapsom.

Sta znam, sat nije za svakoga, mnogi ce ga ishejtovati, ko voli da se igra i cacka i ima milion opcija, tipa xiaomi fanovi i slicno...

Ja jednostavno ne mogu da uklopim Amazfit i slicnu filozofiju sa Oneplus telefonom, ne ide...mozda sam cudan ali tako je...
A najvaznije kakva je baterija
 
Stigao sat danas, na prvu loptu sam zadovoljan. Kvalitetno odrađen, safirno staklo, kućište sata izgleda da je od čelika, displej ima lepe boje, odlično se čuje tokom razgovora preko sata. Kasnije ću da probam da prebacim muziku na njega i povežem bluetooth sluške. Jedini nedostatak za sada je mali broj watchface-ova, srećom po mene ima 7-8 koja mi se dopadaju tako da je ispalo dobro, ali nekome ovo može da bude ogroman minus.
 
Screenshot_2022-08-19-23-05-36-80_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpg
Ovo verovatno ima neke veze, s nekim od programa app, što su instalirani. Kliknuo malo pre na google play system update i tražio reset. Jul i dalje.
 
Pogledaj par strana unazad, dobili smo A12 i na koji nacin da ga instaliras.
 
Jel' radi Microsoft Intune Company portal na A12?
Pozdrav
 
Pitam za zvaničan OTA, jer meni preko Oxygen updatera neće da prihvati
 
Pa imas proceduru kako da se sve odradi, preko Oxygen kada skines update ides u fastboot i odatle pokreces update, uostalom kada skines update na kraju ti sve lepo kaze sta treba da uradis. Ako ne znas onda bolje ne cackaj pa cekaj da se pojavi na OTA, a kada ce to sam bog zna. Evo nas par koji smo odradili tako update sve je ok ali samo je jedan dobio posle A12 je dobio dva sitna update koji mu dizu verziju na C.08 dok je kod svih ostalim C.01.
 
Pratio sam tačno uputstva iz updatera, i tako neće da mi prihvati. A sumnjam da će OTA stići ikada... Hvala u svakom slučaju
 
Pratio sam tačno uputstva iz updatera, i tako neće da mi prihvati. A sumnjam da će OTA stići ikada... Hvala u svakom slučaju
Vjerovatbo ti je Android 11 digao na jun security patch, a A12 je maj, ne moze sa viseg na nizi SP. U tom slucaju, moras cekati noviji SP.

Da, vidio sam da je C08 zadnji cudi me da ga jos nema svima, kako li je taj jedan dobio, ili nas zeza ovde postavlja slike sa neta.
 
Nazad
Vrh Dno