Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Meni se jos nije desilo da sam slucajno pomerio dugme dok sam stavljao telefon u dzep. Mozda zato sto telefon uvek drzim da je ekran prema telu okrenut a ledja da budu zastita ako me neko u prolazu cvrkne sa necim ili ja udarim da ne pukne ekran. Ali nisam cuo da se jos nekome tako nesto dogodilo.
 
Evo upravo preko Oxigen updejta: 1,0
7GB Oficijelna verzija OxygenOS 12.1 Android 12 DN2103_11_C.07
EDIT 1.07GB
Uzmi 2T ako imas priliku, i ako je cijena tu negdje. Noviji je godinu dana, jedna nadogradnja vise.
Mnogo skuplji telefoni ne prave fotografije kao Nord 2, a ne CE.

@ajvonn Sto nas nalozi za update 😀
Upravo ga skidam, a ono pre bilo nešto sito od 48MB, Ovo sad preko oxygen apdejtera od 1.07GB
Screenshot_2022-08-05-11-20-19-71_b5a5c5cb02ca09c784c5d88160e2ec24.jpgScreenshot_2022-08-05-17-13-07-75_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je još uvjek na C.01 (Oxygen updater)
 
Meni je još uvjek na C.01 (Oxygen updater)
Nadam se da neće nešto zeznuti. Javljam utiske posle instalacije.
- Ovo za sada vidim kao neku promenu, alal im ćufte :) A i dalje snimanje videa 4K samo u 30fps i bez ultra steady
Edit 2: Mislim da radi možda sve brže za nijansu. Takav je osećaj trenutno. Otvara brže, zatvaranje nekog prozora brže pa opet treći da se otvori...
paljenje gasenje.jpg
 
Poslednja izmena:
Nadam se da neće nešto zeznuti. Javljam utiske posle instalacije.
- Ovo za sada vidim kao neku promenu, alal im ćufte :) A i dalje snimanje videa 4K samo u 30fps i bez ultra steady
Edit 2: Mislim da radi možda sve brže za nijansu. Takav je osećaj trenutno. Otvara brže, zatvaranje nekog prozora brže pa opet treći da se otvori...
Pogledajte prilog 351566
Jel ti u ox updateru ukljucen advanced mode ?Ni meni nema još ..
 
Planirao sam da kupim Nord 2, međutim nešto je iskrslo i uzeo sam drugi telefon (Mi 11 Lite). E sad, malo sam požurio pa sam sa Alija naručio dve maske sa slike. Pošto mi očigledno ne trebaju, a ni ne planiram da ih prodajem (sve zajedno sam ih platio 1 dolar), ako je neko zainteresovan pokloniću mu (uz plaćanje PTT troškova - šaljem PostExpresom).

Maske su danas stigle, neotpakovane i nekorišćene.

Pošto maske ne prodajem mislim da nije potrebno da kačim oglas u zasebnom podforumu, valjda je ovako dozvoljeno.

Slike kačim za 1 minut.
 

Prilozi

  • IMG_20220808_145300.jpg
    IMG_20220808_145300.jpg
    261.3 KB · Pregleda: 39
Poštovanje ;) .Eto samo jedna mala preporuka da se jave samo oni koji bi stvarno koristili i kojima to ne bi bila jedna od 10 maski koje koriste :)
 
Moj predlog je da usrecis dve osobe, a ne jednoj koja se javi da posaljes obe. Ovo moze cak da ide kao preporuceno pismo pa je dosta jeftinije da ih tako posaljes.
 
Onda ću tako, dve osobe koje se jave dobijaju neku od maski po izboru. Uz slanje preporučenom pošiljkom.
 
Ko ce placati postarinu za masku od pola dolara. Da nemas ovako dobre fabricke koja vec dolazi pa hajd'...
 
Iskreno da mi treba ja bih se javio ali ja sam sebi sa aliexpresa bio porucio neku masku za 0.1 dollar i stigla je ali jos je nisam ni probao da je stavim na telefon jer ova iz kutije je vise nego odlicna.

Veruj mi neko ce se sigurno javiti. Neko kome treba maska a nece da ceka 2 meseca sa aliexpresa.
 
Planirao sam da kupim Nord 2, međutim nešto je iskrslo i uzeo sam drugi telefon (Mi 11 Lite). E sad, malo sam požurio pa sam sa Alija naručio dve maske sa slike. Pošto mi očigledno ne trebaju, a ni ne planiram da ih prodajem (sve zajedno sam ih platio 1 dolar), ako je neko zainteresovan pokloniću mu (uz plaćanje PTT troškova - šaljem PostExpresom).

Maske su danas stigle, neotpakovane i nekorišćene.

Pošto maske ne prodajem mislim da nije potrebno da kačim oglas u zasebnom podforumu, valjda je ovako dozvoljeno.

Slike kačim za 1 minut.

Planirao sam da kupim Nord 2, međutim nešto je iskrslo i uzeo sam drugi telefon (Mi 11 Lite). E sad, malo sam požurio pa sam sa Alija naručio dve maske sa slike. Pošto mi očigledno ne trebaju, a ni ne planiram da ih prodajem (sve zajedno sam ih platio 1 dolar), ako je neko zainteresovan pokloniću mu (uz plaćanje PTT troškova - šaljem PostExpresom).

Maske su danas stigle, neotpakovane i nekorišćene.

Pošto maske ne prodajem mislim da nije potrebno da kačim oglas u zasebnom podforumu, valjda je ovako dozvoljeno.

Slike kačim za 1 minut.
Pozdrav druže, ako se niko nije javio za maskice, meni bi dobro došle😃
 
Ako hoćeš crnu pošto je ona ostala jedina, piši u PM.
 
Kad smo već kod updejtova sad i 8ica. Da nije moj telefon pokusni kunić :)Screenshot_2022-08-09-13-09-45-60_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg
 
Kako preko Oxygen Updater-a instalirati Oxygen 12 na Nord 2. Trenutno mi je Oxygen 11 A20 verzija i nema System Updates niti Local Upgrade. Uputstvo iz Oxygen Updater-a ne radi, nikako ne mogu da dobijem opciju da instaliram lokalni update.
 
Odes na zupcanik ili ti settings, zadnja stavka u nizu:

Devices: Nord 2 (EU)

Update methoda: Stable (full)

Advanced mode: Enabled

Kada tako podesis vratis se na prvu stavku update i kliknes da ti skine update koji je velik 4.54 gb ovo mu je oznaka: DN2103_11_C.01 kada skine prati upustvo sta i kako i to je to ako negde zapnes pisi pa ce neko da procita pa da ti odgovori. Moguce cak i ja jer cu najverovatnije u nardnih par sati biti kraj racunara.
 
Ja imam mnogo veliki problem sto se tice baterije, preko noci mi ode i do 30-40%, ne znam sta da radim uopste. Vratio sam na fabricka pre nekoliko dana i isto se desava. Da li ima poente da reklamiram telefon ili ne, uzeo sam ga pre par meseci u A1
 
Pogledaj u podešavanjima, baterija. Šta ti je preporučeno kao optimizacija?

Ja pred spavanje gasim net. Samo autorotate mi ostaje aktivno. U bateriji mi je manuelno osvetljenje ekrana i da je ekran na 90Hz.
 
Ne gasim nista na telefonu, ne ukljucujem one ustede za bateriju, telefon od jutra do mraka na wifi i na mobilnim podacima, jedna sim kartica, 90hz ekran ukljucen, osvetljenje u kuci na 40% napolju 100% pozivi u toku dana od sat vremena do 3 sata, drustvene mreze facebook, instagram, viber, u pozadini telefona zakljicane facebook, viber, instagram, messenger, samsung pretrazivac bez restrikcija. Baterija se puni kada dodje na oko 10-15% do 100% i takva drzi 2 dana i nekih 7-8 sati sa sot 5 sati upaljenog ekrana.
 
Odes na zupcanik ili ti settings, zadnja stavka u nizu:

Devices: Nord 2 (EU)

Update methoda: Stable (full)

Advanced mode: Enabled

Kada tako podesis vratis se na prvu stavku update i kliknes da ti skine update koji je velik 4.54 gb ovo mu je oznaka: DN2103_11_C.01 kada skine prati upustvo sta i kako i to je to ako negde zapnes pisi pa ce neko da procita pa da ti odgovori. Moguce cak i ja jer cu najverovatnije u nardnih par sati biti kraj racunara.
Tako mi je podešeno, skine DN2103_11_C.01 i posle toga je problem.
Uputstvo kaže da se ide u Settings pa u System Updates i na kraju u Local Upgrade.
Problem je što kod mene ne postoji System Updates. Ne postoji kao stavka u Settings niti kao posebna aplikacija. U Settings samo ima Software Update ali tu ne može da se bira Local Update već samo Check for Updates, preko koga samo proverava da li ima OTA update, koga još uvek nema. Nigde nema opcije da izaberem da instalira zip fajl koji je Oxygen Updater skinuo.
 
Ideš na about device pa na u vrhu gdje ti piše "Up to date" klikneš i onda u gornjem desnom uglu imaš tri tačkice i izabereš "local install". Meni nađe skinuti firmware ali je problem taj što je to C.01 koji mi je već instaliran.
 
Još si na 11 pa zbog toga. U tom slučaju nakon što ti skine softvare, ugasi telefon i upali ga u recovery modu (volume down + power dugme, tako ćeš naći firmware, "u lokalu".
 
Da li ostaju podaci posle update-a kroz recovery ili nestaje sve kao posle factory restore
 
Kad smo već kod updejtova sad i 8ica. Da nije moj telefon pokusni kunić :)Pogledajte prilog 351909
Tvoj uredjaj stvarno kao da je pokusni kunic pa dobijas update ranije nego ostali.

Nego jel imas ti u telefonu Oxygen Updater? Ajde proveri da tebi nije podeseno mesto EU da stoji India. Posto gledam na netu i pisu da je to update za indijsko trziste.
 
Ja imam mnogo veliki problem sto se tice baterije, preko noci mi ode i do 30-40%, ne znam sta da radim uopste. Vratio sam na fabricka pre nekoliko dana i isto se desava. Da li ima poente da reklamiram telefon ili ne, uzeo sam ga pre par meseci u A1
Drugarica takođe uzela u A1, isti problemi kao kod tebe i na kraju ga je reklamirala.
 
Nazad
Vrh Dno