Šta je novo?

OnePlus 8T

8T bolji procesor, 120 Hz ekran...prednost Nord 2 je bolja kamera.

Imao sam oba i nemam neke bas razlike.

S tim da je 8t izradjen od boljih materijala jer je premium uredjaj
 
Diskutabilno da li je i koliko bolji SoC. Po cemu mislis da je bolji?

Ja bih isao na Nord 2 jednostavno noviji uredjaj, a i zbog kamere. Mada je i 8T dobar, mozda i vise tel na duze staze zbog Qualcomma i eventualne podrske posle isteka zvanicne podrske.
 
Subjektivno mislim da je bolji na duze staze...ipak mi deluje brze..e sad kazem subjektivno Qualcomm deluje malo boli, a sad nije nesto sto pravi razliku.

Prava razlika je izrada.
 
Izasla open beta za OOS12

Mozete flesovati verziju za NA.

Samo se prebaci na memoriju i pokrene preko lokalne nadogradnje.
 
Ekipa kakvu foliju zaslona uzet za ovaj model, ima li gdje za naručit da valja ?
Samo me folija interesira, nešto kao što stavljaju tvornički.
Unaprijed hvala
 
Ja sam uzimao Ringke folije na Amazonu, bile su dobre. Sad sam uzeo neke noname, služe svrsi.
Ringke Dual Easy Wing (2P) Compatible with OnePlus 8T Screen Protector, OnePlus 8T Plus 5G Screen Protector
 
To su obične folije, ne kaljena stakla jel takon?
Btw., kako ide s narudžbađa preko amazona, plaća li se šta dodatno, koliko treba da stigne ?
Sorry što pilam, ali nisam nikad naručivao ništa preko njih, inače sam iz HR, pa ne znam dal ima kakve razlike.
 
Obične folije, baš su dobre i deluju gumirano, kao one "self-heal".
Ne znam kako ide sa Amazona u HR, ja sam naručivao u DE pošto tamo živim.
 
Da li nekome radi volte na A1 mreži ?
 
Aktiviran volte na telefonu, neo 15 tarifa, volte ne radi imam samo HD . E sad na A1 sajtu piše da podržava Samsung i Apple telefone pa pitam da li je neko uspeo da aktivira Volte na Oneplus telefonima i kako...
 
Aktiviran volte na telefonu, neo 15 tarifa, volte ne radi imam samo HD . E sad na A1 sajtu piše da podržava Samsung i Apple telefone pa pitam da li je neko uspeo da aktivira Volte na Oneplus telefonima i kako...
Ja nisam uopće imao opciju na telefonu, ali sam maloprije uspio riješit da imam.
Međutim, meni isto ne radi, upaljeno je na telefonu, ali ne funkcionira.
Inače sam na A1 HR, prije njega radilo uredno na Nord 2 i na S20FE.
Ako riješiš, svakako javi ovdje.
 
Aktiviran volte na telefonu, neo 15 tarifa, volte ne radi imam samo HD . E sad na A1 sajtu piše da podržava Samsung i Apple telefone pa pitam da li je neko uspeo da aktivira Volte na Oneplus telefonima i kako...
E pa to HD ti je zapravo VOLTE jer kad obavis poziv on ide preko 4g ne prebacuje se na 3g i 2g ;) Tako da to je to, verovatno ti i sms poruke ako ih saljes rade sporije u smislu da im treba dosta vremena da ih posalje. Tako je barem na MTS mrezi.
 
To bi trebalo bit tako, ali meni recimo na nekima piše HD, dok na nekima ne.
Ali u oba slučaja mi se mobilna mreža degradira ispod 4G prilikom poziva.

Jednostavno ne radi, a zašto, pojma nemam.
 
Po svemu pročitanom po netu, čini mi se da je OP iz nekog razloga kroz A11 zeznuo stvar sa VoLTE opcijom i da jednostavno ne radi na svim regijama, odnosno svim provajderima.
Postoji na XDA način na koji se može probat riješit, uključivanjem nekih opcija unutar samog profila, odnosno uključivanjem drugih regija.
Ali telefon treba spajat na komp, zafrkavat se, pa nisam siguran dal mi se da zafrkavat s tim, da ne bi još brickao telefon kakve sam sreće.
Možda pričekat nekakav update i nadat se da će na A12 to bit popravljeno.

Uglavnom, nismo sami, dosta ljudi se žalilo na to i na njihovom community i na razno raznim drugim forumima.
 
Ako kome trebaju upute za riješit VoLTE, javite mi se na PM.
Ja sam maloprije to odradio preko PC-a, napokon uspio povezat šta i kako, nakon teške muke.
Uglavnom, treba spojit mob s pc-em, prije toga instalirat sve što je potrebno i jednostavno promijenit profil na samom telefonu, koji je iz nekog razloga onemogućen od strane OP-a.
 
Izgleda da će moj 8T biti zamenjen OPPO X3 pro. Nadam se da ce biti dobar Upgrade iako me smara edge ekran...
 
Ja sam pre neki dan gledao da zamenim svoj 8T i stvarno ne znam šta bih uzeo.
Edge ekran nikad više, meni je ono horor, posle par meseci sam prosledio bratu telefon koliko me je nerviralo
 
Meni ispala dobra ponuda X3 oro za ispod 400e par meseci star... Ako mj se ne svidi onda ide u oglase.
Dostojna zamena sa ravnim ekranom i nema baš.. Možda OP10 (non pro) kad izadje ako bude ekran ravan
 
^ Zanimljiv telefon u Pro verziji. Uopšte ga nisam uzeo u obzir, hvala za podsećanje
 
Samo da prijavim instalirao sam A12 Oos12. Cisto ako se neko dvoumi, nisam naisao ne neke bugove za sada, i potrosnja baterija ostala na istom...
 
OxygenOS12 definitivno nije ispeglan, otkako sam presao na njega na 8T redovno imam SIM i network probleme.

Izgubi se net konekcija bas cesto ili se skroz izgubi carrier connection. Airplane mode retko pomaze, reset telefona povrati svu funkcionalnost privremeno. Imam 2 SIM kartice.

Trazio sam pomoc online, ali nema jasnih koraka da se ova greska ispravi.
 
OxygenOS12 definitivno nije ispeglan, otkako sam presao na njega na 8T redovno imam SIM i network probleme.

Izgubi se net konekcija bas cesto ili se skroz izgubi carrier connection. Airplane mode retko pomaze, reset telefona povrati svu funkcionalnost privremeno. Imam 2 SIM kartice.

Trazio sam pomoc online, ali nema jasnih koraka da se ova greska ispravi.
Otišao je oneplus odavno u bunar, šteta. Jedino neki custom rom ili popravljen oxygen od strane zajednice.
 
OxygenOS12 definitivno nije ispeglan, otkako sam presao na njega na 8T redovno imam SIM i network probleme.

Izgubi se net konekcija bas cesto ili se skroz izgubi carrier connection. Airplane mode retko pomaze, reset telefona povrati svu funkcionalnost privremeno. Imam 2 SIM kartice.

Trazio sam pomoc online, ali nema jasnih koraka da se ova greska ispravi.
Da li su kartice na istoj mrezi ? Recimo obe MTS?
 
Oneplus zezne softver uvek sa novim updateom sa novom verzijom al kroz neko vreme isprave to. Imao OP6 izadje 10tka poce da baguje u medjuvremenu ga prodam. Nabavim 7T sa njime dosao android 10 a kad izadje 11 pocese trrazanja bagovi sa 11ticom. Naravno isprave oni to al kroz nekoliko azuriranja. Ne mari sto se mi dotad nerviramo 😅
 
Probaj betu ako te ne mrzi... Ja sam na obicnoj 8-ici skoro sve vreme na beti... Uvek mi beta radi(radila) bolje nego stable :D
 
Ne bih jos uvek savetovao prelazak na 12icu. Primetio sam bag u messegener aplikaciji koja se sama zatvori (najcesce u njoj), slicno mi se par puta desilo sa kamerom. Takodje prilikom otkljucavanja telefona, zatreperi slika povremeno (kao da se sve restartuje). Imam utisak da slabije radi otkljucavanje sa "double tap" opcijom.
Nisam radio hard reset, ali vidim da se ljudi zale na slicne probleme i pored uradjenog hard reseta.
 
Vidim da je još od marta izašao zvanični Android 12 za 8T ali kod mene još nije došao, još uvek sam na 11. Ne razumem zašto. Kad probam da uradim update u telefonu, kaže da nema ništa novo. Nije valjda da moram ručno da skinem i prebacim kablom u telefon?
 
Nazad
Vrh Dno