Šta je novo?

OnePlus 8T

Kako misliš 8T+?
Ne postoji plus T varijanta 😃
 
Postoji ali nema kod nas.
To je namenski fon za neku USA mrežu (zaboravih koju) ali sam zabiravio da javim.
 
TMobile ima tu verziju ali mislim da su oni sami je tako nazvali jer je 256 Gb pa da bi je odvojili od 128 Gb verzije.
 
Za 400 eura djeluje odlicna kupovina, nadjoh nov neotpakovan. Ima li kakvih fabrickih problema 8T? Nesto govore da 8-ica ima problema sa plocom i sl.
 
Da ti kazem iskreno, i jeste odlicna kupovina ko voli "veci" telefon.Ali razmisli i o Vivo V21 5G. Sve ti je to isto (manje-vise).
 
Kupio 8T, kako sam presao sa P30 prvo sto se navikavam je na njegovu velicinu. Sto se tice kamere to bas nije nista posebno, nadam se da neko moze da preporuci neku gCam koja vredi i moze dosta da izvuce.
Imam pitanje cito sam i prethodne komentare u grupu, jel neko resio da notifikacije stizu sa brojevima (sem Nova lauchera)
I kako sam imao Huawei health za dve godne koricesnja sa aplikacijom sam merio broj predjenih koraka, da li postoji mogucnost da se nekako prenesu podaci sa Huawei-a i nastavi sa koriscnejem na 8T, ako ne da li postoji neka ONE PLUS ozbiljna aplikacija na ovu temu...


Evo ti zvanicne stranice na XDA forumu za Gcam
Najbitniji ti je XML config fajl i probaj jednu od dve preporucene kamere jer rade i sa sirokougaonom kamerom. Koliko videh OP je zakljucao pristup marko kameri tako da nista od toga.

Takodje mozes da probas i BSG kameru
imas i XML konfiguraciju za 8T i za nju, ali tu nemas pristup sirokougaonoj. Slike su naravno za klasu bolje jer nema OP obrade fotografije gde je slika hladnija i sa vecim kontrastom koji ubija detalje u tamnim delovima slike.
 
Evo ti zvanicne stranice na XDA forumu za Gcam
Najbitniji ti je XML config fajl i probaj jednu od dve preporucene kamere jer rade i sa sirokougaonom kamerom. Koliko videh OP je zakljucao pristup marko kameri tako da nista od toga.

Takodje mozes da probas i BSG kameru
imas i XML konfiguraciju za 8T i za nju, ali tu nemas pristup sirokougaonoj. Slike su naravno za klasu bolje jer nema OP obrade fotografije gde je slika hladnija i sa vecim kontrastom koji ubija detalje u tamnim delovima slike.
Hvala na savetu, super je.

Vec sam se malo igrao sa ovim i bas je dobro...malo sam i njegovu kameru podesavao i iskreno nije to toliko lose (nisam neki entuzijazista sto se tice fotografije).

Svaka preporuka za telefon, iskreno kome se posle One plus ne svidja Android, morace da trazi spas u IOSu, ovde je sve vrhunski prepeglano.
 
Hvala na savetu, super je.

Vec sam se malo igrao sa ovim i bas je dobro...malo sam i njegovu kameru podesavao i iskreno nije to toliko lose (nisam neki entuzijazista sto se tice fotografije).

Svaka preporuka za telefon, iskreno kome se posle One plus ne svidja Android, morace da trazi spas u IOSu, ovde je sve vrhunski prepeglano.
Šibni neki primer slika sa stock i sa gugl kamerom da vidimo razliku :) merkam telefon ali mi je kamera bitna.
Takođe se dosta ljudi žalilo na gubitak signala pa prenesi neke utiske iz lifta podruma i slično.
 
dobra je, negde su slicni po kamerama ali sve ostalo??
nebo i zemlja. 8T izmislio telefon za taj a72
 
Ma super su fotografije...iskreno nemam zamerke, a i ne znam kako da vidim razlike.

Sto se tice svega odlican tel, ali odlican.
 
Pitanje, ako neko zna...kako da iskljucim ambient display da ne bude uplajen non-stop, neog posle odredjenog perioda da se ugasi.

Trazio na netu i nisam nasao resenje
 
ako mislis da ti se ugasi posle par sekundi ili da traje par sekundi kada dodirnes ekran, onda u settings>display>ambient display>when to show>off
 
jeste, da radi, iskreno ukljucivao sam ovo ali nisam skapirao da ce da radi
 
Sto se tice kamere
Samsung S20FE ili Ovaj OP8T
Znam da su po performansama tu negde (Samsung ima IP68, mada mi to nije nesto bitno).
Imam ih po malte ne istoj ceni pa me interesuje taj detalj.
 
Sto se tice kamere
Samsung S20FE ili Ovaj OP8T
Znam da su po performansama tu negde (Samsung ima IP68, mada mi to nije nesto bitno).
Imam ih po malte ne istoj ceni pa me interesuje taj detalj.
Ako je do kamera onda s20fe, gledaj Snapdragon verziju da nađeš, Exynos je kilav sa beterijom.
 
Ako je do kamera onda s20fe, gledaj Snapdragon verziju da nađeš, Exynos je kilav sa beterijom.
Imam neku kombinaciju iz A1 da uzmem, ali kako vidim tamo su svi Exynos, tako da ostajem pri 8T (mada je meni i ovaj Xiaomi Note 9 pro solidno brz).
 
Imam neku kombinaciju iz A1 da uzmem, ali kako vidim tamo su svi Exynos, tako da ostajem pri 8T (mada je meni i ovaj Xiaomi Note 9 pro solidno brz).
Snapdragon verzije su sm-g780g dok je exynos sm-gm780f.
 
Ovo sa Google? Sad pogledah, imam i ja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211201-145934.jpg
    Screenshot_20211201-145934.jpg
    65.3 KB · Pregleda: 18
Ma neki bugić u softveru.
Mene više zanima kad će apdejt, još smo na avgustovskom sigurnosnom apdejtu
 
Neki update na Android 13?

Nigde nista ne pise konkretno.
 
Nazad
Vrh Dno