Šta je novo?

OnePlus 8T

Ako nećeš Xioami i Samsung a ni Huawei zbog G. Servisa onda i nemaš neki izbor.
8T nije savršen telefon ali je za nekih 500e nov dobar izbor.
IPhone nov nemaš za taj novac.
Pogledaj telefon uživo pa vidi da li ti ogovara.
 
Samsung sigurno neću, Xiaomi bih nerado uzeo. Izgledom Mi11 nisam oduševljen a biće solidno preko 500 eura. Raspitao sam se kod operatera u kojoj poslovnici ima da odem da pogledam, pa čekam da jave. Eventualno da sačekam još malo da vidim da li će Xiaomi da izbaci nešto što bi mi se svidelo, ali nisam siguran da će skorije nešto tako da izađe.
 
Mislim da u Novom Sadu nema u poslovnicama Telenora. Ista stvarvi mene muci, ali mislim da sam blizu odluke da uzmem 8T
 
Mi 11 se pojavio u pretprodaji za 95k uz poklon sat, mislim da je pisalo da prodaja počinje 22. marta. Ako vam kamera nije bitna, definitivno ovaj telefon. Ja sam se dugo razmišljao, punjač od 65w mi jezivo dobro zvuči, ali sam na kraju ipak prevagnuo na S20 FE 5G sa SD pa ćemo videti. Ja sam lično hteo telefon sa ipak malo boljim senzorom. Da nije ista cena, tj. da je 8T malo jeftiniji definitivno bih njega uzeo, ali ovako...
 
Ipak sam odustao od 8T, glupo zvuci ali nije mi u ovom trenutku opravdan upgrade u od odnosu na trenutni 6, zavrsava mi sve poslove, a i dalje je odlican i brz. Pogotovo sto videh da uskoro izlazi 9 pa cu sacekati da vidim kakav je.

Uzeo caletu Realme 7 Pro, moj matori OnePlus 6 ga sije u radu samo tako iako uskoro puni 3 godine, Oxygen je zakon.
 
Kamera mi nije toliko bitna stvar, valjda nije bas neki veliki krs... Meni je 8T prva opcija za kupovinu
 
Da li se isplati dodati 100-150 eura i kupiti ovaj telefon umesto Norda?
 
Evo par uporednih sa FE.
Pokušao sam da uhvatim što zahtevniju scenu (polumracna soba sa malo dnevnog svetla)
FE daje malo svetlije fotke inače razlike nisu velike.
1&3 FE, 2&4 8T
Sad videh da su fotke smanjene i užasnog kvaliteta 😬
Prebacicu na flickr:




Druga slika je ispala neobično tamna na 8T.
Sad nisu isti svetlosni uslovi da opalim istu :/
 

Prilozi

  • 20210304_124528.jpg
    20210304_124528.jpg
    153 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20210304_124819.jpg
    IMG_20210304_124819.jpg
    242.2 KB · Pregleda: 10
  • 20210304_124807.jpg
    20210304_124807.jpg
    186.7 KB · Pregleda: 9
  • IMG_20210304_124513.jpg
    IMG_20210304_124513.jpg
    125.7 KB · Pregleda: 42
Poslednja izmena:
Hvala! Baš me je zanimalo neko realno poređenje, pošto ovo na YT kad gledam svako kaže drugačije...
 
Ipak sam odustao od 8T, glupo zvuci ali nije mi u ovom trenutku opravdan upgrade u od odnosu na trenutni 6, zavrsava mi sve poslove, a i dalje je odlican i brz. Pogotovo sto videh da uskoro izlazi 9 pa cu sacekati da vidim kakav je.

Uzeo caletu Realme 7 Pro, moj matori OnePlus 6 ga sije u radu samo tako iako uskoro puni 3 godine, Oxygen je zakon.

I ja koristim OP6 i bukvalno jedina stvar kojoj treba apgrejd je baterija, sve ostalo je za moje potrebe odlično.
 
Hvala! Baš me je zanimalo neko realno poređenje, pošto ovo na YT kad gledam svako kaže drugačije...
Vidiš ovde. Jedna slika je bolja na 8T jedna na FE. Stvarno nije neka razlika da bude primetna 100%.
Ne kažem da ima 8T bolju kameru ali nikako nije gora od FE kao što se prica.
Pre 8T sam imao 7T iako je kamera hardverski ista 8T je mnogo bolji u svim uslovima.
Bacicu ako stignem i par uporednih sa 8pro
 
Jel zna neko kako da sklonim ovu HD ikonicu. Svuda sam tražio i nikako da nadjem :/
 

Prilozi

  • Screenshot_20210308-190230.jpg
    Screenshot_20210308-190230.jpg
    48.1 KB · Pregleda: 38
Ima podešavanja Komandnog centra negde, čini mi se da se tu gasi.
Settings-display-statusleiste ( ne znam kako je na engleskom) pa symbol manager.
 
Hvala, ti sredio sam. To je ikona za VoLTE. Bas me je smatrala. Hvala ti.
Inace baterija na Hydrogenu mnogo bolja nego na oxygenu...
 
Može na Hydrogen bez reseta? Ne mogu opet sve da bekapujem i podešavam...
 
Ne moze...
Pa brises ceo sistem. Mora Backup pa reset pa vraćanje na Hydrogen.
 





Evo poredjenje low light i skoro pa mračnoj sobi tj hodniku. U 8T vs FE vs P30 pro
Ovde je na oko nalpsa slika na FE, a najsvetlija je ali kad se zumira vidi se da je najmutnija i sa ubedljivo najmanje detalja.
8T i P30 pro jako slični. Čak mi P30 više vuče na žuto nego 8T
Sve slikano na automatici bez blica naravno.
Kad se zumiraju slike meni su nabolje na 8T, zatim P30 pro i na kraju ubedljivo FE koji ima najlepšu sliku na oko zbog više svetlosti.
Ručnim podešavanjima sigurno mogu bolje slike da se izvuku
 
Poslednja izmena:
Kupio sam juče 8T, za sada mi je fin telefon mada nisam stigao da ga čačkam nešto puno. Prešao sam na njega sa P20 pro i ogromna je razlika u brzini.
Ono što me muči za sada, da li može da se namesti i kako da na ikonicama od Vibera, WhatsAppa i ostalim aplikacijama stoji broj nepročitanih poruka ili broj notifikacija? Stigne notifikacija kada stigne poruka, samo ne piše koliko ih ima na samoj ikonici.
 
Ne može, jedna od retkih gluposti Oxygena. Navićićeš vremenom.
 
Kupio sam juče 8T, za sada mi je fin telefon mada nisam stigao da ga čačkam nešto puno. Prešao sam na njega sa P20 pro i ogromna je razlika u brzini.
Ono što me muči za sada, da li može da se namesti i kako da na ikonicama od Vibera, WhatsAppa i ostalim aplikacijama stoji broj nepročitanih poruka ili broj notifikacija? Stigne notifikacija kada stigne poruka, samo ne piše koliko ih ima na samoj ikonici.
Kako ti se cini kamera?
 
Kupio sam juče 8T, za sada mi je fin telefon mada nisam stigao da ga čačkam nešto puno. Prešao sam na njega sa P20 pro i ogromna je razlika u brzini.
Ono što me muči za sada, da li može da se namesti i kako da na ikonicama od Vibera, WhatsAppa i ostalim aplikacijama stoji broj nepročitanih poruka ili broj notifikacija? Stigne notifikacija kada stigne poruka, samo ne piše koliko ih ima na samoj ikonici.
Mislim da Nova Launcher ima tu opciju za broj notifikacija na samoj ikonici.
 
IMG_20210323_081741.png
Post automatically merged:

Numeric dots ?
 
Gde se nalazi to da se uključi, da probam? Ne mogu da nađem tu opciju.
 
Platio sam i ništa se nije promenilo, i dalje nemam broj obaveštenja na ikonici aplikacije. Tebi sve funkcioniše kako treba?
 
Drugar treba da uzme 8t koji ima UK punjac pa ce ga koristiti sa adapterom. Da li ce u tom slucaju da se puni punom brzinom ili sporije?
 
Pošto je punjač 100-240 AC, izlaz je svakako normalan tako da svakako punom brzinom.
 
Nazad
Vrh Dno